Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek WinFast PxDVR 3200 H zvuk ve vista32 mce

propr (6)|17.4.2008 11:39
Zdravím vás všechny.
Obracím se a vás s prosbou o pomoc při řešení mého problému.
Přikládám také několik mých poznatků s hybridními tv-tunery pod vista32 mce.
Možná se někomu budou hodit.
Posledních cca 14 dní jsem strávil zkoušením(laděním) několika hybridních tv-tunerů a
snahou zprovoznit je pod vista32 MCE. Hlavně analogovou část na kabelovce UPC.

Moje HTPC :
Deska: Gigabyte MA78GM-S2H s int graf. ATI HD 3200
CPU: AMD Athlon X2 BE-2400 45W
RAM: 2 x 1 GB DDR2 800Mhz
Připojeno k obyčejné televizi přes s-video. (z tohoto důvodu jsem přidal ještě graf kar. 6600 VTD pci-e odzkoušeno i bez ní na lcd monitoru s dvi integrovaným na desce)

Problémy s těmito tunery ověřené na mém druhém pc na platformě intel C2D se stejnými problémy a výsledkem.

Jelikož kupuji svůj první tv-tuner ještě si neuvědomuji míru problémů, které mi s tímto nastanou.
Chci hybrida pokud možno dvou tunerového s FM a Analogovým vstupem pro digitalizaci starých video nahrávek. Vše musí fungovat ve vista32 ultimate mce. Wmce používám už nějakou dobu bez tv-tuneru, jako multimediální přehrávač filmů, hudby, fotek atd.(naučil jsem manželku jak s ním pracovat tak už to nechci měnit. Kdo to někdy zkusil tak vi proč.)

1: AVerTV DUO Hybrid pci-e – Tento tuner v dodávaném softwaru pracuje relativně dobře, i když ze všech níže uvedených má nejhorší obraz i zvuk. Ve vista32 MCE funguje pouze digitální část hybridu, pro zprovoznění analogu výrobce nedodává plug-in do MCE, ani softwarovy mpeg-2. Při instalaci jiného stejně analogová část nenašla žádnou stanici. Digital fungoval bez problémů. Já potřebuju analog tak to jdu vyměnit.

Připlatil jsem asi 500 kč za

2:Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro pci-e – Tady je situace o poznání lepší alespoň co se podpory týče.
Funkčně se nedá s AverTV srovnat. Obraz i zvuk je mnohem kvalitnější. Od výrobce ze stránek jsem stáhnul plug-in do WMCE včetně softwaru pro mpeg-2 a naladil jak analog tak digital. Oba tunery fungují. Funguje i nahrávání na jednom a koukání při tom na druhý kanál tedy podstata duální karty. Problémům jsem se ale nevyhnul, takže mé útrapy pokračují. Tuner po přepnutí na jiný kanál někdy ten následující nezobrazí správně. Je potřeba na kanál přepínat opakovaně, protože pro mě zcela nepochopitelně po přepnutí na stejný kanál se jednou naladí v dobré kvalitě jindy ve špatné. Často přes obraz probíhá svislá zrnitá čára, ale když přepnu na tentýž kanál podruhé je to ok. Přepínání trvá poměrně dost dlouho. A zvuk po několika přepnutích přestane být synchronní s obrazem. Tečku tomu dá nefunkční dálkového ovladač. Jak výrobce potvrdil s touto sérií (myslím 1. 4A1) dodával prostě nekompatibilní ovládače. Digital opět v pořádku. To znamená, že tato karta v porovnání s AverTV Je sice mnohem lepší, ale s praktického hlediska nepoužitelná. Takže jsem nespokojen a jdu to vyměnit.

V tuto chvíli je mi již naprosto jasné že stojím před velkým problémem a pomalu propadám skepsi. Ulevuji tedy z požadavků a to hlavně proto, že jsem nenašel žádnou hybridní duální kartu od jiného výrobce. Zároveň z mnoha fór a jiných příspěvků zjišťuji, že si mce nejlépe rozumí s kartami s HW encoderem.

Mažu tedy znova do obchodu (své pětikilo mám zpátky) a vyměňuji za

3:Leadtek WinFast PxDVR 3200 H HW encoder pci-e – Tak a tady se vše na první pohled obrací v dobré. Kvalita obrazu je vynikající. Systém sám najde a nainstaluje kartu. WMCE vyhledají cca o 12 kanálů více než ostatní karty. Kvalita je oproti ostatním ohromující díky hw encoderu je zatížení systému minimální všechno funguje velmi svižně. Chce se mi smát a mám pocit, že jsem nad tím zvítězil. Až do chvíle kdy zjistím, že mi z nějakého důvodu nefunguje zvuk v WMCE. Nepropadám panice a propojuji kartu s cd-in na desce. Pořád nic. Instaluji nejnovější aktualizace výrobce včetně PVR2. V PVR2 zvuk funguje jak pomocí kablíku do cd-in tak i bez něj(nutno zaškrtnout v nastavení možnost preview tv to mpeg2 nebo tak něják). Bohužel vše funguje jen v PVR2 a WMCE stále mlčí. Vyzkoušel jsem mnoho různých možností nastavení zvukové karty, reinstalaci WMCE, aktualizaci všech driverů atd. výstupy jak spdif tak klasické repro(všiml jsem si nevím proč, že pokud mám nastaven výstup na optiku spdif a vstup cd-in nehraje mi v něm zvuk z tuneru hraje jen když mám připojené analog repro a default výstup na reproduktory. S spdif mi hraje zvuk, jen pokud je zaškrtnut (preview tv to mpeg2 nebo tak něják v nastavení pvr2) samozřejmě vše jen v PVR2. Ukazatel úrovně zvuku na cd-in vstupu ukazuje nějaký signál jen v případě ovládání karty přes PVR2 v WMCE neukazuje žádnou aktivitu.

A to je věc, na kterou se chci zeptat vás, kteří máte s tv-tunery větší zkušenost. Tento model mi vyhovuje po všech stránkách jen ten zvuk v WMCE. Muže to být absenci ovládačů pro WMCE a můžu doufat ve vydání nových funkčních? Nebo je to problém WMCE jako takových a prostě dokud to neopraví MS tak si neškrtnu? Nebo může být problém v ovládačích mé zvukové karty a musím čekat na update od gigabytu?

Pak je ještě jedna možnost Hauppauge WinTV-HVR 1300, ale po tolika výměnách a dnech útrap nevím můžu dopadnout stejně a za víc peněz. (Navíc dodavatel už mi asi ublíží, když tam vletím po čtvrté na výměnu.)

Co si myslíte? Máte s tímto někdo zkušenosti? Za každou radu předem děkuji již mi došly nápady.
syberius (21)|22.4.2008 19:00
Mám úplně stejnej problém s kartou Leadtek 3100H.V tý jejich apilkaci všechno běží jak má, ale v MC to naladí stanice bez zvuku.Nevím kde je problém, jestli to nastavuje špatnou normu, nebo je problém v tom, že zvuk jde přes kabel do zvukovky a ne přes PCI.Ale to se mi nezdá.Jestli má někdo řešení, tak ho též uvítám.