Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Připojení STB + STB v PC na jednu anténu

icecub (11)|16.4.2008 17:48
Zdravím Vás,

žádám o radu, mám takový problém se zapojením dvou stb tunerů na jednu anténu. Mám standartní venkovní anténu s koaxiálním kabelem píchlou do samsung set-top-boxu a LCD samsung televize.
Chtěl jsme si stáhnout i televizi o patro níže a to na PC s novou kartou Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI 2000i. Páč se v tom moc nevyznám tak mě napadl nejednodužší postup. koupil sem dva koaxiální konektory, za šest pětek koaxiální tv vidlici-rozvojku Hama a pět metrů hotového koax. kabelu ... rozřízl ten puvodní nainstaloval rozvojku pozapojoval a sláva funguje - oboje.


Pak jsem si ale všiml že STB na velké televizi začal pískat ... ve zvuku má zkrátka slabé vysoké pískání ..které neovivňuje hlasitost STB. Je možné aby se přes ten koax dostávaly nějaké ruchy, šumy, pískání z PC?

Co mě ale naštvalo více je že když vypnu PC tak vypadne nahoře signál!!! O patro nahoře a mám černý obaz...signál 0% Bohužel to funguje stejně i naopak ... s tím rozdílem že pokud je STB nahoře vypnuty PC ztrátí signál až po případném restartu. Pak Hlásí že není připojena anténa.

Je mi jasné že se jedná o nějakou zásadní "žákovskou" chybu v zapojení. Máte někdo prosím radu?

Děkuji za odpověd.
Ivo Mašek (10205)|17.4.2008 19:01
[QUOTE]Pak jsem si ale všiml že STB na velké televizi začal pískat ... ve zvuku má zkrátka slabé vysoké pískání ..které neovivňuje hlasitost STB. Je možné aby se přes ten koax dostávaly nějaké ruchy, šumy, pískání z PC?[/QUOTE]
Mezi tv kartu na PC a příchozím koaxem vlož tuhle srandu (Toner): http://masek.ic.cz/index2.html Mělo by to přestat rušit připojení k normální TV.
icecub (11)|22.4.2008 22:25
Díky za radu! od pískání to určitě pomůže ...ale ta ztráta signálu ... :-/
Ivo Mašek (10205)|23.4.2008 12:18
[quote=icecub;174227]Díky za radu! od pískání to určitě pomůže ...ale ta ztráta signálu ... :-/[/quote]
No já používám kabelovku, a její signál je dostatečně silný, takže v tomto to mám bez starostí.