Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pridani tutulku na stavajici DVD

Jeremy (4)|14.4.2008 16:51
Dobry den,

rad bych pozadal o radu - potrebuji pridat titulky na stavajici DVD.

Hledal jsem v toto foru nejaky navod/SW ktery by toto umel, ale bez uspechu - prosim omluvte, pokud jsem prehledl navod - tlaci mne cas - potrebuji zacit jeste dnes. Dekuji za pomoc - radu. Jaromir
stani (1647)|14.4.2008 16:58
Tady něco podobného jsem řešil...

Zde to přímo je(to Info update se může vynechat), a budeš asi ještě potřebovat pro převod titulků SubtitleTool.
artam (1147)|14.4.2008 19:00
Mno, problem DVD-Lab Pro je (okrem toho, ze nie je zadarmo), ze tie titulky, co to vyrenderuje, su take "divne", parkrat sa mi to uz stalo hlavne pri wide mode, zvisle priamky pismen pri niektorych velkostiach fontov maju obcas premenlivu sirku - skuste si vyrenderovat vo wide mode napriklad text "lalalalalalala" v Arial 20pt a niektore "l" budu sirsie, niektore uzsie... Okrem tam nie je prilis vela moznosti nastaveni pre titulky.

Vzhladovo korektnejsie titulky vyraba napriklad SubtitleCreator (navyse mi vyhovuje absolutna kontrola nad kazdym parametrom), ten priamo vyrobi *.sup format, ktory sa da muxovat do vob. To vsak nepojde v DVD-Lab Pro, ktory berie len titulky *.srt a neakceptuje napriklad *.sup, co je urcita nevyhoda tiez vtedy, ked su k dispozicii titulky uz demuxnute z nejakeho ineho dvd.

Ak chcem zachovat original strukturu a menu dvd, tak pri nahradeni alebo pridavani audio stopy alebo titulkovej stopy pouzivam takyto postup:
PgcDemux, alebo DvdDecrypter:
- demux originalneho VTS s hlavnym filmom, zachovat vsetky streamy a celltimes, nechat si urobit log

SubtitleCreator:
- nacitat zdrojove titulky v *srt (SubRip), alebo *sub (MicroDVD)
- nacitat paletu z originalneho VTS
- ulozit paletu ako muxman projekt
- ulozit titulky ako *.sup

Muxman:
- import muxman projekt s paletou (ulozenu SubtitleCreatorom)
- pridat video stopu
- import Celltimes z demuxu
- pridat audio stopy v originalnom poradi (podla demux logu)
- pridat, alebo nahradit niektoru nepotrebnu audio stopu vlastnou (napriklad dabingom), ak ju mame k dispozicii
- pridat titulky (sup) do originalnych pozicii (podla demux logu)
- pridat, alebo niektory nepotrebny titulok nahradit nasim novym vytvorenym sup suborom
- spustit mux a vytvori sa novy VTS

VobBlanker:
- metodou in-place nahradit originalny VTS novo vytvorenym VTS

Cela robota je cca na 30 minut (samozrejme zavisi od rychlosti PC, hlavne disku). A nove DVD je ako original, ale ma doplnene alebo nahradene audio alebo subtitle stopy.

P.S. A vsetky softvery su free ;-)
stani (1647)|14.4.2008 20:23
[QUOTE=artam;173119]To vsak nepojde v DVD-Lab Pro, ktory berie len titulky *.srt a neakceptuje napriklad *.sup, co je urcita nevyhoda tiez vtedy, ked su k dispozicii titulky uz demuxnute z nejakeho ineho dvd.
[/QUOTE]

Právě proto zmiňuji SubtitleTool. ;)

Pokusil jsem se tazateli nastínit nejjednodušší způsob který zvládne i taková lama jako já. :D ;)
Jeremy (4)|14.4.2008 21:03
Dekuji za rady free SW! Priznam se, ze v tom trosku plavu - ale zkusim to. Mam preklad v textove podobe - neformatovany dokument. Pokud by mi nekdo poslal treba tel. kontakt pro dalsi dotazy na [email]jz.d@email.cz[/email], moc by mi to pomohlo. DEKUJI
hafca (211)|26.8.2008 21:28
[QUOTE=artam;173119].......
VobBlanker:
- metodou in-place nahradit originalny VTS novo vytvorenym VTS
[/QUOTE]
Potřebuji dostat české titulky na DVD a zachovat při tom původní strukturu.
Zkoušel jsem Tvůj postup, všechno šlo, ale na tom VobBlankeru jsem skončil. Mám počeštěný v2.1.1.0 a nevím, kde hledat to in-place a jak tam dostat oboje ty VTS.
Mohl by ses o tom trošku rozepsat?