Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dvd s HDMI a Region Free !

icoico (2)|12.4.2008 21:33
Rad bych poridil dvd prehravac s HDMI vystupem.
Problem je, ze mam doma tunu region 1 dvdcek.
A dalsi problem je, ze temer zadny prodejce v CZ, se nenamaha informovat jestli je jim prodavan dvd prehravac region free nebo ne :-(

Nasel jsem par dvd + hdmi prehravacu:
FERGUSON D-780 HX
FERGUSON D-880 HX
MANTA Lord
Biostek XS-600HD
Xoro HSD 8420

Pry ten Ferguson je region free, pry ...

Nemate nekdo prosim informace o tech ostatnich ?
StD (8612)|13.4.2008 08:51
Mno, tak já bych k tomu snad jen konstatoval, že každý prodejce v ČR "je povinnen" prodávat výhradně přehrávače pro Region 2. No a řešení na Region 0 (aka Region Free) jsou v podstatě dvě:

1) Úprava firmware přístroje na vlastní nebezpečí.
2) Zálohování svých Region 1 disků jako Region 0, případně i s konversí na evropské podmínky.

Tak si vyber a je po problemech.
icoico (2)|14.4.2008 13:56
[QUOTE=StD;173000]Mno, tak já bych k tomu snad jen konstatoval, že každý prodejce v ČR "je povinnen" prodávat výhradně přehrávače pro Region 2. No a řešení na Region 0 (aka Region Free) jsou v podstatě dvě:

1) Úprava firmware přístroje na vlastní nebezpečí.
2) Zálohování svých Region 1 disků jako Region 0, případně i s konversí na evropské podmínky.

Tak si vyber a je po problemech.[/QUOTE]

no nemate tak uplne pravdu.
jak jinak si vysvetlit treba tohle:

http://www.it-zone.cz/?Mode=Sti&StiId=27218

inzeruji:
DVD Player MANTA LORD
Region: Region free

NEBO:

http://www.mshop.cz/shop/detail.php?k=681&id=d780hx&PHPSESSID=da5bd6467e669338b07c8aa7007da17a

inzeruji:
dvd prehravac ferguson
region free


a prave proto se ptam tady na foru.
jestli to je normalni vybaveni, nebo to je hack firmware primo od toho Internetoveho obchodu, a jake jsou s tim zkusenosti.
StD (8612)|14.4.2008 15:29
Ale mám (z hlediska Obchodní inspekce či obchodní etiky...). Že existují R0 playery přímo od výrobce vím také. Ten firmware může také být "oficiální" od výrobce, nejenom Third Party.
artam (1147)|14.4.2008 19:11
StD ma pravdu, ja len dodam, ze vyrobcovia sice "mozu" predavat R0 prehravace, ale len do doby, ked k nim nastupi pravnicke komando so sudnou zalobou ohladne nedodrziavania licencnych podmienok vyroby DVD prehravacov. Kazdy vyrobca, ktory vyraba DVD prehravace je viazany licenciou, ktorej sucastou je vyslovne dodrziavanie regionov. Preco si myslite, ze pocitacove mechaniky su len RPC2 s obmedzenou zmenou regionu?

Otazne je, kedy sa drzitelovi licencie na DVD oplati taka sudna zaloba a kolko mu z toho "kvapne".

Nezaoberajme sa tym, ze softverovo to ide prekonat, ide o to, ze vyrobca to musi predavat tak, aby bol pravne "cisty".
Victor77 (118)|14.4.2008 20:44
Občas se to řeší tak, že přístroj má sice zablokovaný region, ale lze jej jednoduše odblokovat stiskem určité sekvence tlačítek na DO. Takže je docela možné, že to někdo inzeruje jako region free, ale prodává zablokovaný přístroj s dobrou radou, jak se tohoto omezení lehce zbavit.
stani (1647)|14.4.2008 21:31
Už se to tu řešilo, stačí dát Hledat.

Tady a tady.
StD (8612)|15.4.2008 07:11
...no a ještě bych dodal, že pokud si z USA objednám placku R1 (jako tak dost často činím), tak tím jak dodavatel, tak i já porušujeme zákony USA. Na obalu je totiž mj. výslovně uvedeno: [COLOR="DarkRed"]Not for sale outside U.S. & Canada[/COLOR]... Že se to "v malém" toleruje je věc druhá.