Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung a automaticke rozpoznani zdroje signalu ?

HFX9 (69)|12.4.2008 08:30
Dobry den,
vcera mi prisel stolni dvd prehravac samsung HD870 k me LCD TV LE32R86BD, ale mam malej problemek:

Vzdy kdyz se chci divat na DVD, musim rucne zvolit zdroj signalu na HDMI kde mam zapojeny dvd prehravac.
Neni nejaka moznost aby po zapnuti DVD se TV automaticky prepla na HDMI vystup pro sledovani dvd filmu?

Byl jsem na tohle zvyklej u crt tv sony a dvd prehravace sony.

Dekuji za rady
peath (9)|12.4.2008 09:41
[QUOTE=HFX9;172876]Dobry den,
vcera mi prisel stolni dvd prehravac samsung HD870 k me LCD TV LE32R86BD, ale mam malej problemek:

Vzdy kdyz se chci divat na DVD, musim rucne zvolit zdroj signalu na HDMI kde mam zapojeny dvd prehravac.
Neni nejaka moznost aby po zapnuti DVD se TV automaticky prepla na HDMI vystup pro sledovani dvd filmu?

Byl jsem na tohle zvyklej u crt tv sony a dvd prehravace sony.

Dekuji za rady[/QUOTE]

Už se to tu zmiňovalo. Přes HDMI narozdíl od SCARTu nelze poslat signál, aby TV mohla rozpoznat, že je třeba přepnout na příslušný HDMI vstup.
HFX9 (69)|12.4.2008 12:33
Hmmm diky za ne moc povzbudivou odpoved.
Budu muset tedy pritelkyni naucit vybrat zdroj signalu kdyz se bude chtit divat na DVD.

Diky
ezechiel1917 (498)|12.4.2008 14:18
[quote=peath;172880]Už se to tu zmiňovalo. Přes HDMI narozdíl od SCARTu nelze poslat signál, aby TV mohla rozpoznat, že je třeba přepnout na příslušný HDMI vstup.[/quote]

s tim nesouhlasim u nekterych novych tv a prehravacu v ramci stejne znacky funguje (CEC).
Man5on (661)|14.4.2008 14:55
[QUOTE=HFX9;172876]Dobry den,
vcera mi prisel stolni dvd prehravac samsung HD870 k me LCD TV LE32R86BD, ale mam malej problemek:

Vzdy kdyz se chci divat na DVD, musim rucne zvolit zdroj signalu na HDMI kde mam zapojeny dvd prehravac.
Neni nejaka moznost aby po zapnuti DVD se TV automaticky prepla na HDMI vystup pro sledovani dvd filmu?

Byl jsem na tohle zvyklej u crt tv sony a dvd prehravace sony.

Dekuji za rady[/QUOTE]

Samsung má funkci ANYNET+, jedná se o signály přes HDMI kabel (HDMI-CEC). Musíš mít ale tu fci jak u tv tak u DVD playeru, mrkni do manuálů.