Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pruhy pres monitor, reset graficke karty

tomuz (25)|11.4.2008 11:19
Zdravim,
mam desku A8N-SLI, grafiku gigabyte x800 xl, zdroj 400w.
zacaly se mi delat pruhy pres monitor (viz. obr) a co chvili se mi resetuje graficka karta ("vpu recover has reset your graphics accelerator..."), menil jsem ovladace a zkousel vsemozne a nic.
zajimavy je, ze nekdy to chvili jde ciste (monitor bez pruhu) a za par minut tam zacnou naskakovat pruhy az se to resetuje nebo se uplne vypne obrazovka.

dulezite: jak to slo poporade -
1.pocitac v cesku fungoval normalne, pak jsem ho privezl do anglie a zapojil na stary (nevyzkouseny) monitor targa 1999 a ejhle, monitor se vypinal a skakal do "power safe modu" kdykoliv jsem neco pripojil k pocitaci (usb, klavesnici, net, repraky a to ani nemuseli byt zaply), pak to prestalo a slo to ok.
jediny co jsem jeste pridal, je audigy karta, ale i s tou to slo, no a pak zniceho nic se resetovala grafika, po restartu to par dni slo, pro jistotu jsem jeste updatoval drivery, ale i tak to dela ty pruhy.

vcera se mi stalo, ze se grafika resetovala, obrazovka ztmavla a uz nenaskocila a ja to asi po pul hodine restartoval a obraz byl cisty a za pet minut to zaclo blbnout a problikavat ty pruhy, ktery se s pribyvajicim casem zhorsujou az se to zasekne, ci resetuje.

diky moc za podnety.
tomuz
pruhy.jpg
StD (8612)|11.4.2008 11:35
Máš to zapojené přes "redukci pro kontinentální spotřebiče"?? Koupíš u každého Inda v Off Limits krámech nebo v elektru za 1.5 libry a osaď si to alespoň 3 Amperovou (krátkou) pojistkou. Tohle je evidentně nějaká chyba napájení a jde ti tam asi něco, co by nemělo. Jinak těžko radit, vzít měřák a měřit...
tomuz (25)|11.4.2008 12:27
diky.
mam to zapojeny pres anglickej prodluzovak (13A 250V) a pak mam ty adaptery (13A 240V) na kazdej kabel, a mam zapojenej jenom pc, monitor a bedynky. to by melo byt ok, ne?
jeste to zkusim s jinym monitorem, ikdyz jak rikam nekdy to jde ciste a pak se to zhorsi.
StD (8612)|11.4.2008 13:11
Jedině se podívat na zapojení těch adapterů uvnitř. Ale opravdu si to raději změř, co kde máš, jestli ti něco nejde přes nulák.