Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

audio v HDMI

Hobáček (8)|10.4.2008 09:32
zakoupil jsem radeon 3650 (asus) a propojovací kabel HDMI (je na něm napsáno že je pro video+audio)

a teď problém, propojím do plasmy LG 50PC55, obraz jako víno ale zvuk žádný.. (vista32 - při instalaci se korektně nainstaluje i hdmi audio - mám ho zvolené jako přehrávací zařízení - dokonce vidím ve vlastnostech že se na něm něco přehrává) vyzkoušel jsem oba DVI výstupy..

nemáte někdo zkušenost s přenosem audio po hdmi? kde může být chyba?
Tomasek1234 (92)|10.4.2008 09:58
neni chyba v te TV?
Hobáček (8)|10.4.2008 11:08
[QUOTE=Tomasek1234;172637]neni chyba v te TV?[/QUOTE]


na to jsem se ptal zda je to vůbec možné.. sice jsem dostal odpověď zvláštní, ale usuzuji z ní že audio po HDMI televize umí..

-----------Reply to Customer Enquiry------------
Vážený zákazníku, Pokud je např.DVD přehrávač vybaven HDMI výstupem a umí přehrávat CD tak bude PDP přehrávat pomocí HDMI kabelu pouze audio. S pozdravem, LG


-----------Original Customer Enquiry------------
Received Date : 10/4/2008 09:08:04
Chcete se zeptat na : Installation & Connectivity
Výrobek/Typ/ Model : PDP TV/50PC55


Dobrý den, potřebuji vědět zda TV 50PC55 umožňuje přes HDMI přijímat i audio, nebo se musí audio přivést přes jiný vstup (HTPC umožňuje v HDMI přenášet i audio) Děkuji
artam (1147)|10.4.2008 12:23
Hm, tak potom môže byť problém v softvérovom prehrávači. Nepoužívaš čírou náhodou WMP?
Retiree (659)|10.4.2008 12:38
DVI vstupy televizoru jsou schopny přijímat pouze video signály. HDMI kabel sice přenáší video i audio, ovšem televizor, pokud nemá také HDMI vstup, není schopen audio přijmout. Pro přenos audia je nutno použít jiný signál, např. porty A/V, kde by měl být audio signál i při přepnutí tv na DVI vstup.
Retiree (659)|10.4.2008 12:46
Asi jsem četl dotaz nepozorně, ty DVI jsou výstupy grafické karty? U uvedeného typu tv jsou deklarovány dva HDMI vstupy. Nicméně, má odpověď je v podstatě správná, DVI obsahuje pouze video !
-Vl- (366)|10.4.2008 12:59
Aby jsi měl audio v HDMI tak musíš buď tu integrovanou zvukovku v biosu nebo ve správci zařízení zakázat a nebo ve vlastnostech zvukových zařízení navolit ATI.
Ještě dodatek, taky je nutná specialní redukce od ATI DVI-HDMI a pak to propojit kabelem HDMI-HDMI. Přes obyčejnou redukci to nefunguje.
Hobáček (8)|11.4.2008 11:58
[QUOTE=-Vl-;172661]Aby jsi měl audio v HDMI tak musíš buď tu integrovanou zvukovku v biosu nebo ve správci zařízení zakázat a nebo ve vlastnostech zvukových zařízení navolit ATI.
Ještě dodatek, taky je nutná specialní redukce od ATI DVI-HDMI a pak to propojit kabelem HDMI-HDMI. Přes obyčejnou redukci to nefunguje.[/QUOTE]



speciální redukci snad mám - originál přiložená k kartě, přehrávám jak v VMP tak v real player clasic, zakázat integrovanou zvukovku mě nenapadlo, jen jsem navolil hdmi (jestli si to dobře pamatuji hlásí se jako digital hdmi audio) jako výchozí..
Hobáček (8)|11.4.2008 12:01
[QUOTE=Retiree;172656]Asi jsem četl dotaz nepozorně, ty DVI jsou výstupy grafické karty? U uvedeného typu tv jsou deklarovány dva HDMI vstupy. Nicméně, má odpověď je v podstatě správná, DVI obsahuje pouze video ![/QUOTE]

právě kvůli audiu v hdmi jsem koupil tento typ karty, ten zvuk tam prostě má jít..
Retiree (659)|11.4.2008 12:39
Znalci na tomto fóru si zjevně nechávají své znalosti pro sebe, takže opět odpovídám já. Rozhraní DVI - Digital Video Interface v zásadě přenos zvuku nepodporuje, nicméně některé nové grafické karty zvuk přes DVI podporují a Tebou uváděná karta mezi ně údajně patří. Pokud je v manuálu k této kartě výslovně uvedeno, že podporuje zvuk přes DVI, pak je závada nejspíše v kabelu DVI/HDMI, který nemusí být plně zapojen, konektorů pro DVI je celá řada podle účelu použití.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15089
Hobáček (8)|11.4.2008 15:43
tak poblém je částečně vyřešen - děkuji všem za rady - problém je ve Vistách (nebo možná ve mě), pod XP to chodí naprosto bez nastavování.. takže teď píšu na monitoru 50" :)