Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konfigurace PC pro střih HDV

mrtvolkar (84)|3.4.2008 21:54
Ahoj,
stříhám video - formát AVCHD v AP CS3. Při přehrávání obrazu dochází k trhání. Podle mě je to určitě díky hardveru. Konfigurace mého PC je: procesor pentium core duo dva - 2,4; RAM dvě GB, graf. je 128 MB Nvidia 6600 GT, disky SATAII. Kde bych měl přidat?

díky
stayman (12393)|3.4.2008 23:49
Staci vyhodit AP.
vorlik (13)|4.4.2008 09:48
Asi bych přidal na paměti, cca 4 GB, ale záleží jaký OS tam je. Pokud jen 32bit (např. WinXP), tak je třeba udělat malou úpravu v boot.ini, protože WinXP 32bit dovedou využít jen 2GB. 32-bit operační systém sice umí adresovat 4GB paměti, ovšem část adresního prostoru potřebuje pro komunikaci se systémovými zařízeními. Proto se ztratí cca 500MB. 32-bit systémy umí typicky přidělit každému procesu nejvýše 2GB RAM, zbývající 2GB adresního prostoru patří kernelu. Windows XP umí tento limit posunout na 3GB/1GB, aplikace to musí podporovat. U 32-bit systémů lze osadit až 36GB RAM, pokud to umí HW (říká se tomu AWE). Ovšem standardní proces dostane jen své 2/3GB, pro zbytek musí sahat pomocí speciálního API.
To vše platí pro 32-bit XP, Vistu, a z velké části i pro 32-bit Linux. 64-bit XP/Vista pochopitelně 32-bit procesu přidělí opět jen 2-3GB.

Měl by se upravit původní boot.ini

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

v posledním řádku na:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect 3GB


a někde ještě píšou

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional 3GB" /fastdetect 3GB


Vyčetl jsem to na jedné diskuzi. A zvednul bych i grafiku, těch 128 MB se mi zdá málo, jakmile se začnou používat nějaké efekty a chci to vidět v reálném čase. Ve Vegasu si tyhle náročná místa předrenderuji a pak to jde bez cukání. Jo... a jak tak koukám v náhledu, Microsoft se musí psát dohromady, nevím, proč se mi to rozděluje... :-(
mrtvolkar (84)|4.4.2008 20:24
Ahoj,
díky za typy. Začnu RAM-kou a pak graf. kartou. Když bych zkusil 64bit XP, poběží mi na nich AP bez problémů?
jibarr (792)|4.4.2008 21:24
Než začneš vyhazovat prachy, tak přehraj video třeba ve VLC playeru. Pokud pojede v pohodě, je problém v AP CS3. 2GB RAM stačí.
Alf (888)|4.4.2008 21:33
Jj, 2GB je naprosto v pohodě - IMHO by stačil i 1GB. Grafika s tím nemá taky nic společného. Problém bych hledal někde jinde.
Pytkin (7947)|5.4.2008 00:34
pamat na grafickej karte potrebujes na 3D (hry) .. pri beznych veciach je uplne zbytocna ..
stayman (12393)|5.4.2008 08:10
Vravel som to hned od zaciatku, AP vyhodit. Vsetko co mi z nej doniesli prehode snimky. Takisto som pozical aj PC na strih a spadavala. Teraz tam je APPro2 a ide to, a nechal som tam iba 1GB RAM. Najlepsie by vsak bolo, kebyze strihacka zvladne Edius, alebo nieco ine.
miniprog (4)|1.7.2008 20:22
AVCHD je důvod, proč jsem raději volil HDV videokameru na miniDV kazety se zápisem do formátu MPEG2. Tok dat je sice vyšší, ale na druhou stranu mi vystačí pouhý AMD Sempron na plynulé přehrávání v plné kvalitě (ale pomocí SW WinDVD) a také se to pohodlně střihá! Navíc AVCHD nemusí prakticky u videokamer dosahovat za všech okolností kvality MPEG2 komprese, protože výrobci videokamer na toku dat u AVCHD hodně (a možné zbytečně) šetří. Mimochodem, všimněte si, že Canon stále používá MPEG2 záznam na kazety u profesionálních HDV videokamer...
stayman (12393)|1.7.2008 22:21
aaale, a vies o tom ,ze 17mbps dat.tok, co maju uz komercne AVCHD kamery, staci, ba kludne moze Mpag2 polozit?
Pytkin (7947)|1.7.2008 23:50
Iste .. MPEG2 je MRTEF ! :)
Pave1 (4279)|2.7.2008 14:53
K té grafice - 128MB paměti opravdu může být málo, novější programy akcelerují některé triky a přechody právě pomocí procesoru grafické karty (a rychlejší sběrnice s větší propustností je pak pro plynulejší náhled RT efektů nutnost).

Taky to může urychlit výpočet triků, ale záleží na programu, jak je nakonfigurovaný. Obecně pro střih HD je pro mne nejdůležitější kvalitní čipset základní desky (dobře dimenzovaný zdroj, třeba i nižší teplota dík optimálnímu zdroji a čipsetu základky, méně "uvařené disky", doporučená grafická karta dle výrobce střihového programu), tedy celková vyladěnost sestavy tak, aby střih nezakopával o nějaké "nevyladěnosti" driverů (a nedostatečných kapacit dat. sběrnic).

V tomto smyslu je opravdu základní věc ta základní deska, čipset a zdroj. A dbát na doporučení výrobce střihového programu, i co se týče zbytku konfigurace.