Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou LCD TV doporučíte k HTPC

franzkafka (89)|2.4.2008 17:13
Můžete mi někdo doporučit LCD TV k HTPC (vlastně to nebude HTPC, ale klasická PC krabice)

K LCD TV bude připojen jen počítač, který má v sobě satelitní kartu SkyStarHD2 - grafická karta tam je GigaByte GeForce 8800GT

Co doporučíte za LCD TV ? Chtěl bych nějakou 32 palcovou
marwis (105)|2.4.2008 17:54
Výber je veľký. Napíš, akú cenu si predstavuješ a či to chceš kupovať v ČR alebo napr. v Nemecku.
franzkafka (89)|2.4.2008 20:32
[QUOTE=marwis;171534]Výber je veľký. Napíš, akú cenu si predstavuješ a či to chceš kupovať v ČR alebo napr. v Nemecku.[/QUOTE]

Tak cena kolem 25.000 kč - kupoval bych to v ČR
marwis (105)|2.4.2008 21:27
Takmer za tú cenu sa dajú zohnať najvyššie modely dobiehajúcich rád. Osobne by som uvažoval nad Sony BRAVIA KDL-32D3000 a Philips 32PFL7862D. Moj subjektívny názor na Samsung je negatívny kvoli roznym panelom, takže tu ani žiaden neuvádzam. Iste si skús nájsť obchod, kde by Ti ich dali vedľa seba a mohol by si ich porovnať. Iste to ale nebude rovnaké, ako by to bolo doma.

Z tých dvoch TV sa mi viac pozdáva ten Philips, ale budem rád, keď sa Ti tu k tomu vyjadria aj ďaľší. Objektívny názor ale neočakávaj :).
franzkafka (89)|2.4.2008 22:13
[QUOTE=marwis;171569]Takmer za tú cenu sa dajú zohnať najvyššie modely dobiehajúcich rád. Osobne by som uvažoval nad Sony BRAVIA KDL-32D3000 a Philips 32PFL7862D. Moj subjektívny názor na Samsung je negatívny kvoli roznym panelom, takže tu ani žiaden neuvádzam. Iste si skús nájsť obchod, kde by Ti ich dali vedľa seba a mohol by si ich porovnať. Iste to ale nebude rovnaké, ako by to bolo doma.

Z tých dvoch TV sa mi viac pozdáva ten Philips, ale budem rád, keď sa Ti tu k tomu vyjadria aj ďaľší. Objektívny názor ale neočakávaj :).[/QUOTE]

Sony se mi nelíbí obrazově, Philips je určitě obrazově lepší než Samsung (subjektivně), ale bohužel jsem se tady dočetl, že má Philips problémy právě s PC obrazem (model 7862D má snad problém s nativním PC formátem 1360x768 i když je v manuálu napsáno, že to umí - respektive je napsáno v manuálu, že podporuje 1366x768, ale to na grafické kartě prostě nenastavíte - a když tam nastavíte 1360x768 tak to nejde - alespoň takto jsem to z reakcí uživatelů této LCD TV na zdejším fóru pochopil).

Navíc nevím jestli bych ty funkce Philipsu jako 100 Hz atd. využil když budu mít satelitní kartu v PC a z PC pak pojede signál do LCD TV. Mno nevím ...

Zatím to vypadá na Samsung - pokuď mě nepřesvědčíte o něčem jiném (Sony ale určitě nechci)
marwis (105)|2.4.2008 22:33
Nie som predajca TV. Nebudem presviedčať. Len som uviedol svoj názor :).

Ohľadom toho Philipsu -- videl som tu niekde diskusiu, kde bol model 7862 porovnávaný so starším modelom 7562 a vyzeralo to, že novší model je na tom s pripojením k PC omnoho lepšie. Skús pohľadať. Rovnako skús pozrieť príspevky najvačšieho guru na Philips (a ich najvačšieho propagátora) - Pointera.
hermanson (67)|11.4.2008 01:09
No nevim,ale podle meho se za ten peniz uz da koupit neco fullHD v uhlopricce 37".A jestli to nemas daleko do Drazdan,tak i 42".
Krayzie (325)|11.4.2008 09:58
A to full HD v 37" je naco dobre? Vies mi to vysvetlit? Ako by si to chcel vyuzivat? Z akej vzdialenosti?
hermanson (67)|11.4.2008 11:56
On to ma pokud dobre ctu k pocitaci.Kdyz nic jineho tak minimalne kazda graficka karta dokaze zobrazit to rozliseni.O tom HD ready rozliseni se to rict neda.Kdyby si na tom chtel poustet jen filmy a telku tak to asi k pc nepripojuje.Alespon tohle si myslim o lidech co si porizujou do obyvaku HTPC.Podle meho na tom pojede i nejaka hra,nejake fotografie a vubec takove veci.A tam to fullhd jasne prevazi i na 37" uhlopricce.
robert.kotasek (777)|11.4.2008 12:03
hermanson: celkem souhlas, s tim ze pixelmaping 1:1 je pro htpc celkem podstatna vec, protoze kdyz pripojis hdready pres hdmi a pak neco ctes na netu, tak to pismo je rozhostrene... nektere je tlustejsi jine zase tenke a neni to dobre a boli z toho oci... (vlastni zkusenost) ja osobne mam pc propojene jen na prehravani filmu a nejake to foto a kdybych mel htpc tak urcite full... ;)
Krayzie (325)|11.4.2008 12:07
Ja mam HD ready LCD TV o uhlopriecke 40" a vyuzivam to vyhradne iba s HTPC. TV nesledujem vobec (az na futbal a hokej).
Pytam sa preto, lebo z cca 3m uz mam problem pohodlne citat text napr. pri surfovani po nete. Idealna vzdialenost na surfovanie je u mna 2-2.4m, vtedy sa proste oci neunavia ani po dlhsom case (cca 2 hodky) stravenom surfovanim. Ked som vyvaleny uplne vzadu (cca 3m), tak vydrzim surfovat max. 30min., lebo ma obolia oci (musim prizmurovat) a to mam oci v poriadku. Cize ked porovnam 37"@1920x1080 a 40"@1360x768, tak mi pozorovacia vzdialenost na pohodlne pouzivanie vychadza na 1.5m. Osobne s tym skusenosti nemam, ale mam skusenosti s 46"@1920x1080 a tam je to z cca 2.5m OK.
To iste plati aj o filmoch, fotkach a hrach. Cize ak si niekto mysli, ze naplno vyuzije full HD pri 37" zo vzdialenosti 3m, tak je to blbost.
hermanson (67)|11.4.2008 16:43
No ja to praktikuju tak,ze sedim v kresle tak 1-1,5m od obrazovky a surfuju,hraju a pod.Kdyz zapnu tv nebo koukam na film tak odsednu na pohovku a to mam nejake 2,5-3m.Ale zatim mam jen hd ready a jsem dost nespokojenej prave s tim rozlisenim.Takze v nejblizsi dobe koupim fullhd-a samozrejme uvazuju nad prechodem z 37" alespon na 42".Ta 37 byl kompromis se zenou,te se i toto zdalo moc velke,ale ted uz si rozhoduju sam:o))