Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pls poradte repro

Dadan (1)|1.4.2008 18:31
Zdravim vsechny,

prosim o radu jake repro zvolit k sestave HTCP (kde je zvukovka TerraTec Aureon 5.1), ktere je (bude) pripojeno k LCD TV Samsung LE40M87BD. Sestava bude slouzit jako klasicke multimedialni centrum v obyvacim pokoji. Sledovani TV pres digitalni TV kartu, filmy, poslech hudby, obcas nejaka hra.

Rozpocet na ozvuceni je cca 10000. Je mi jasne ze to neni nijak velky rozpocet a ze to bude o kompromisu.
Puvodne sem chtel zakomponovat do obyvaci steny dva sloupove repro cerne (to byl zaklad), ale zahy jsem zjistil ze bych potreboval jeste zesilovac, .... a navic nevim zda 2.0 by vyhovovali vsem pozadavkum. Mistnost je relativne mala, takze vytvoreni nejakeho super prostoroveho zvuku asi nehrozi a navic nejsem zadny audiofil. tzn. sestava 2.0 a zesilovac? Da se sehnat za rozumnou cenu 10 - 15000? Nebo mam jit do sestavy 5.1 za tuto cenu co mam k dispozici? Ovsem zase Predni stojany by se mi libily do celkoveho ladeni mistnosti? Ale ma to cenu? Nejvic bude asi sledovani tv, potom hudba a filmy tak pul na pul a obcas nejaka hra? Prosim o vsechny rady a tipy a predem diky vsem.
dalizije (641)|14.8.2008 20:03
Tohle by mělo stačit, měl jsem možnost poslechu a za ty love to hraje velmi dobře :-) http://www.alza.cz/reproduktory-logitech-z-5450-d58227.htm
StD (8612)|15.8.2008 08:10
@Dadan: Nevím, jaké máš s tou ZK Aureon zkušenosti, ale u mne pobyla jen pár měsíců a cestovala zpět - vrátili mi peníze. Nefungovalo u ní korektně prakticky nic - počínaje instalací driverů přes funkci vstupů/výstupů a nepříjemné šumění při tichu. Jinak mi přijde celkem dost žádat cca o 300 K více jen za SPDIF In/Out, který je tam navíc. Jinak se nenech se mýlit, Terratec to jen prodává a jde o standardní PCB "Čína" s Crystal Media čipem, kterou pořídíš za Kilo.