Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rec.Panasonic-mnohonásobný restart

snehulak2006 (109)|1.4.2008 18:21
Prosím neví někdo,jak by se dala odstranit závada stolního rekordéru Panasonic DMR E 55-po zapnutí zmizí z displeje čas,po asi třech sekundách se sám opět zapne,objeví se Self check,pak se zase sám vypne a takto mnohokrát nabíhá třeba i 10 minut.Po naběhnutí funguje normálně,problém je jedině v tom nabíhání.Je tři roky starý,po záruce.Možná máte někdo zkušenost s touto závadou.Díky.
losos (2977)|2.4.2008 01:12
Zkuste přeformátovat harddisk, pokud má harddisk, případně zkuste ty různé druhy restartů, co jsou popsány v návodu v tabulce odstraňování jednoduchých závad. (To jest vše smazat, vynulovat a potom znovu naladit, atd....). Zkuste to, dokud ještě funguje. Mně to nakonec již jenom stále restartovalo a musel jsem to dát do opravy. Opravili to.
snehulak2006 (109)|2.4.2008 11:15
[QUOTE=losos;171426]Zkuste přeformátovat harddisk, pokud má harddisk, případně zkuste ty různé druhy restartů, co jsou popsány v návodu v tabulce odstraňování jednoduchých závad. (To jest vše smazat, vynulovat a potom znovu naladit, atd....). Zkuste to, dokud ještě funguje. Mně to nakonec již jenom stále restartovalo a musel jsem to dát do opravy. Opravili to.[/QUOTE]

Děkuji za odpověď,harddisk tento přístroj nemá.Vámi doporučené jsem již dříve udělal,ale bez výsledku.Kolik stála ta oprava ?V servisu mi bylo řečeno,že by to museli posílat do Pardubic(jsem z Prahy).Jinak jenom vyčištění stojí přes 1000 kč(hodinovka 400+DPH),takže při ceně nového asi přes 4000 (je dva roky v záruce)by se nemusela vyplatit.Počítám pod 2000 oprava nepůjde+doprava.
Děkuji za Vaši odpověď na můj dotaz.
TomOv (26)|2.4.2008 11:51
[QUOTE=snehulak2006;171378]Prosím neví někdo,jak by se dala odstranit závada stolního rekordéru Panasonic DMR E 55-po zapnutí zmizí z displeje čas,po asi třech sekundách se sám opět zapne,objeví se Self check,pak se zase sám vypne a takto mnohokrát nabíhá třeba i 10 minut.Po naběhnutí funguje normálně,problém je jedině v tom nabíhání.Je tři roky starý,po záruce.Možná máte někdo zkušenost s touto závadou.Díky.[/QUOTE]

Stejný typ, stejná vada. Mám ho asi 3,5 roku a dneska jsem ho odnesl do servisu.
Pitomec (10211)|2.4.2008 14:18
Stejný typ, stejná vada. Mám ho asi 3,5 roku a na opravu jsem se vykašlal, to nemá cenu (radši koupit nový).
losos (2977)|8.4.2008 00:01
Souhlasím, nejlepší oprava je - darovat jej nepříteli a koupit si nejnovější typ s HDD, HDMI, SD a USB.... pěkný obraz a žádné poruchy všem.
snehulak2006 (109)|11.4.2008 20:16
Tak musím ještě přidat informaci.Dle servisu to může být řídící deska(prý u tohoto typu DMR 55 odcházejí) a repasovaná stojí 7000 Kč (ano čtete dobře sedm tisíc).Ani jsem se nezmohl na otázku,jestli s prací nebo bez.Nový s dvouletou zárukou stojí asi přes 4000 Kč.Není co dodat.
TomOv (26)|28.4.2008 10:57
Tak mi DMR 55 vrátili opravený. Cena 1981 Kč :(. Byl vadný spínaný zdroj. Součástky asi za 200 Kč (1 ks IO, 1ks C), zbytek práce + vyčištění.