Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Názory:Panasonic TH-42PZ70EA nebo Panasonic TH-50PX70EA

strcprstskrzkrk (7)|1.4.2008 16:10
Zdravím,

Mám dilema při výběru plazmy. Cenově vychází takřka stejně (32tis. vs. 33tis.Kč).
Sledovací vzdálenost mám 3 - 3,50m.
Chtěl bych 50" jenže mně vrtá hlavou to full HD. Přehravač na blue-ray chci kupovat během cca 6 měsíců.
Na netu jsem prošel spousty stránek o názorech na rozdíl ve kvalitě mezi HD ready a Full HD, jenže tyto názory se celkem liší.
Někdo říká,že na 42" ještě nepoznám rozdíl mezi Hd ready a full HD a naopak.
Nechci koupit 50" a po roce být naštvanej,že všude je plno HD filmů a já si je plně nevychutnám.
Zajímá mě kvalita HD filmu na 42" Full HD plazmě vs. HD filmu na 50" HD ready plazmě.
Taky je otázka, jestli není ve výsledku lepší zážitek z filmu na 50" i když při horší kvalitě...
Chtěl bych znát názory pokud možno někoho, kdo s tímto má praktické zkušenosti.

Předem moc děkuji.
divák (37)|1.4.2008 16:56
[QUOTE=strcprstskrzkrk;171365]Zdravím,

Mám dilema při výběru plazmy...[/QUOTE]

Nedávno jsem na tyto věci koukal v reálu na prodejně, několikrát. Pokud se na ty dvě TV budeš koukat ze 3,5m bude se Ti asi líbit víc ta 50", protože je prostě větší a ty drobné detaily v rozlišení na tu vzdálenost nepoznáš. Pokud si ale tu 50" přineseš domů a pustíš si tam analog, budeš asi zhrozen cos to koupil. Musíš si to někde na prodejně okoukat sám a hlavně si udělej jasno v tom, jaký signál bude u tebe převažovat.
strcprstskrzkrk (7)|2.4.2008 09:39
Taky se přikláním k té 50".
Signál bude nejspíš Czechlink nebo něco podobného,ale vzhledem k tomu,že na sledování TV nemám téměř čas,
tak to spíše vidím na propojení PC s TV a nějaké filmy.
Aliens_II (380)|2.4.2008 10:03
[QUOTE=strcprstskrzkrk;171449]Taky se přikláním k té 50".
Signál bude nejspíš Czechlink nebo něco podobného,ale vzhledem k tomu,že na sledování TV nemám téměř čas,
tak to spíše vidím na propojení PC s TV a nějaké filmy.[/QUOTE]

Jestli se dostaneš k HD zdroji, což už na netu není problém, vem tu větší. Budeš chrochtat blahem.
RedBaron (90)|2.4.2008 12:16
Podle mě je větší přínos úhlopříčka 50" než rozlišení u 42". Na vlastní oči.
strcprstskrzkrk (7)|2.4.2008 14:13
Takže jsem se rozhodl spíše pro tu 50".
Jen mě ještě napadlo toto řešení... LG 47LF66.
Je to 47" LCD TV s Full HD. Stojí sice 37,5tis.,ale podle hodnocení je dobrá
kadell (212)|2.4.2008 18:55
Mel jsem stejny dilema co ty a nakonec jdu taky do 50". Udajne pry SD signal muze byt na FullHD horsi nez na HDready, ale nevidel jsem to, tak nemuzu posoudit. Uz aby se zacala prodavat px80, abych vedel, co koupit. Jestli px70 nebo px80
keras (55)|4.4.2008 19:05
2 kadel

50PX80 není, je jen 50PX8E...
Taky čekám kolik bude ta 8E tady stát, ale jinde jsem našel cenu min. 1.520,-euro tj. min. 38tis u nás !!!
Asi půjdu do starší 50PX70EA ta se dá koupit za 32tis. a je to "skoro" to samé (pro mně i lepší dizajn) - už se tu řešil vzhled i vlastnosti...

Co Ty Karle jak to vidíš ???
Respect (220)|4.4.2008 20:23
no já bych tu volbu spíš otočil: 42" HD ready vs 50" FULL HD. sice se nedostaneš na podobnou cenu ale při HDTV oceníš velikost TV pouze při plným rozlišení. Kupova 50" HD ready na 3 metry je podlě mě nesmysl
divák (37)|5.4.2008 10:14
[QUOTE=Respect;171867]no já bych tu volbu spíš otočil: 42" HD ready vs 50" FULL HD. sice se nedostaneš na podobnou cenu ale při HDTV oceníš velikost TV pouze při plným rozlišení. Kupova 50" HD ready na 3 metry je podlě mě nesmysl[/QUOTE]

Nevěř tomu strcprstskrzkrk, pokud se budeš dívat ze vzdálenosti 3-3,5m, jak píšeš, žádný rozdíl v tom nepoznáš. Pouštěli jsme do HD ready a Full HD signál z BD a pokud tam zrovna z 1m nezíráš na nějakou fotku v rozlišení 1920x1080, tak prostým okem není vidět žádný rozdíl. To by ses opravdu musel dívat na filmy ze vzdálenosti 1-2m a stejně pochybuju, že bys něco poznal. A pokud tam pustíš signál SD, tak budeš rád, že máš "jenom" HD ready.
Vlastní zkušenost.
amyr (120)|5.4.2008 12:04
Je to tak jak píše Divák, měl jsem možnost porovnat vedle sebe 50PX70 a 50PZ70 a na 3 metrech jsem skoro žádný výraznější rozdíl neviděl. Signál byl promo od Panáka.Na signal z Czechlinku lepší PX70, o třídu.
keras (55)|5.4.2008 12:24
taky souhlas. Na víc jak 3m (samozřejmě u 50") nemá cenu rvát prachy do fulka !!!!!! U menších uhlopříček to platí tuplem (kdo bude koukat z 1m nebo míň :-) ) Vlastní zkušenost !!!

P.S. Ono v obchodě když to dají pěkně do regálu a stojíte od toho 20 čísel - to se pak lámou lidi na lepší rozlišení :-) :-) :-)
Ale copak kupujem monitor ???
Bruml (10)|5.4.2008 21:42
[QUOTE=keras;171862]2 kadel

50PX80 není, je jen 50PX8E...
Taky čekám kolik bude ta 8E tady stát, ale jinde jsem našel cenu min. 1.520,-euro tj. min. 38tis u nás !!!
Asi půjdu do starší 50PX70EA ta se dá koupit za 32tis. a je to "skoro" to samé (pro mně i lepší dizajn) - už se tu řešil vzhled i vlastnosti...

Co Ty Karle jak to vidíš ???[/QUOTE]

Chtěl jsem se jen zeptat, zda-li někdo neví, proč u nás není 50PX80. Na netu jsem ji v zahraničí viděl a dle specifikace měla lepší parametry, než u nás na Panasonicu uvedená 50PX8E. Vůbec 50PX80E u nás nebude nebo bude jen později? Čekal jsem s koupí právě na tento typ a pokud by neměl být, tak bych asi pak možná raději šel do 50PX70E. Má někdo tyto informace?
strcprstskrzkrk (7)|7.4.2008 09:08
Všem moc děkuji za názory.
Půjdu do té 50" HD ready:)
strcprstskrzkrk (7)|7.4.2008 16:01
Tak ještě jedna otázka.
Je znatelný rozdíl v kvalitě, budu-li na té 50" HD ready pouštět filmy z DVD a nebo blue-ray?
Jde mi o to,jestli se vyplatí investovat cca 10k do PS3 kvůli blue-ray přehravači.

Díky moc
Sedvo (194)|7.4.2008 17:08
Prosím není blue-ray, ale blu-ray. Nejlepší je použít BR.
michal_h (492)|8.4.2008 13:59
[QUOTE=strcprstskrzkrk;172193]Tak ještě jedna otázka.
Je znatelný rozdíl v kvalitě, budu-li na té 50" HD ready pouštět filmy z DVD a nebo blue-ray?
Jde mi o to,jestli se vyplatí investovat cca 10k do PS3 kvůli blue-ray přehravači.

Díky moc[/QUOTE]
já na bednu 50px70ea koukám z cca 4 metrů, kde bys rozdíl mezi bluray a dvd nepoznal, když máš kvalitní dvd tak nepoznáš rozdíl ani z menší vzdálenosti, jinak ps3 doporučuju, ani ne tak kvůli filmům, ale hraní je paráda :-)
Man5on (661)|8.4.2008 14:52
[QUOTE=michal_h;172316]já na bednu 50px70ea koukám z cca 4 metrů, kde bys rozdíl mezi bluray a dvd nepoznal, když máš kvalitní dvd tak nepoznáš rozdíl ani z menší vzdálenosti, jinak ps3 doporučuju, ani ne tak kvůli filmům, ale hraní je paráda :-)[/QUOTE]

No, já sem teda názoru, dle vlastních zkušeností samozřejmě, že i BD/HDDVD rip je o třídu lepší než orig. DVD, natož pak orig. BR!!! A to koukám na 42" tv ze 3 m, takže netvrď, že nevidíš rozdíl, to je pak práce pro očního.
skypi (176)|8.4.2008 18:53
Nikomu to vymlouvat nebudu, ale je vidět i rozdíl mezi "malým" HD a FullHD - a to na telku 42 čučím cca z necelých 3 metrů-mám to vyzkoušený na demu.
FullHD a sebelepší DVD je rozdíl nebe a dudy - a kdo to opravdu nevidí (pokud neberu "exempláře" ,kteří si pořídí HD placku a pak na ni čučí z 5 metrů) ,tak by měl urychleně navštívit očního...
lukas.v (3)|8.4.2008 19:06
O víkendu jsem byl v shopping parku, jedno kde, a měli tam zrovna promo stánek s panasonicama. Vedle sebe měli dvě plasmy, obě 50ky, jedna FULL HD, jedna HD Ready (počítám že obě sedmičkové řady, i když mi to okolo hopkající personál nebyl schopný potvrdit:)). No a musím uznat, že i když jsem odkrokoval 4 metry co mám doma vzdálenost, tak rozdíl mezi HD ready a Full HD prostě BYL znát. Hlavně když byl z blízka zabrany nějaký chlapík co hrál na kytaru, tak na fullhd opravdu více detailů na kůži. Netřeba asi říkat, že šlo o promo Blu ray disk. Nicméně můžu uklidnit, že i na HD ready vypadal obraz parádně. Ale rozdíl mezi HD a full HD je prostě vidět. Pak už záleží na každém, jak často a na čem chce televizi využívat. A kolik je ochoten za odevzdaný výkon zaplatit :)
strcprstskrzkrk (7)|8.4.2008 22:49
Nejde mi o rozdíl mezi Full HD plazmou a HD ready plazmou.
Jde mi o rozdíl ve kvalitě obrazu mezi BR filmem a DVD filmem puštěným na HD ready plazmě.
Jestli je dobrý nápad koupit k HD ready plazmě i přehravač na BR média...
Každopádně zatím děkuju za názory:)
divák (37)|9.4.2008 08:19
[QUOTE=strcprstskrzkrk;172371]Nejde mi o rozdíl mezi Full HD plazmou a HD ready plazmou.
Jde mi o rozdíl ve kvalitě obrazu mezi BR filmem a DVD filmem puštěným na HD ready plazmě.
Jestli je dobrý nápad koupit k HD ready plazmě i přehravač na BR média...
Každopádně zatím děkuju za názory:)[/QUOTE]

Rozdíl mezi BR a DVD kvalitou obrazu na vzdálenost 3,5m určitě poznáš. Rozdíl mezi HD ready plazmou a Full HD plazmou na tuto vzdálenost asi ne (pokud tedy nebudeš nějakému fousáči na statickém snímku počítat fousy).
ovárek (8)|9.4.2008 11:26
ahoj, pouze připojuji téma do této diskuse. rozhoduji se mezi plazmou Panasonic TH-PX50AE, LG50PC55. nebo koupit LCD LG 47LY95? budu na to koukat asi ze 4 m, pouze TV či DVD. dvbt příjem telky je. Přikláněl jsem se spíše k plazmě LG-měla lepší parametry než panasonic, akorát se bojít odrazů světla od obrazovky,mám to přímo proti oknu. díky kluci za Vaše názory. Ovárek
divák (37)|9.4.2008 11:50
[QUOTE=ovárek;172457]ahoj, pouze připojuji téma do této diskuse. rozhoduji se mezi plazmou Panasonic TH-PX50AE, LG50PC55. nebo koupit LCD LG 47LY95? budu na to koukat asi ze 4 m, pouze TV či DVD. dvbt příjem telky je. Přikláněl jsem se spíše k plazmě LG-měla lepší parametry než panasonic, akorát se bojít odrazů světla od obrazovky,mám to přímo proti oknu. díky kluci za Vaše názory. Ovárek[/QUOTE]

Pokud máš okno na západ, tak v té plasmě opravdu uvidíš všechno jenom ne pořádný obraz. V tom skle se všechno odráží. Jedině pořádně zatemnit místnost nebo opravdu raději LCD s matným panelem.
michal_h (492)|9.4.2008 16:05
[QUOTE=Man5on;172320]No, já sem teda názoru, dle vlastních zkušeností samozřejmě, že i BD/HDDVD rip je o třídu lepší než orig. DVD, natož pak orig. BR!!! A to koukám na 42" tv ze 3 m, takže netvrď, že nevidíš rozdíl, to je pak práce pro očního.[/QUOTE]
já říkám, že z 4 m rozdíl nevidím, možná kdybych měl dvě tv a do každé pouštěl něco jiného a HÓÓÓÓDNĚ to studoval, tak bych třeba i něco našel, jo a jinak oči mám naprosto v pořádku
ovárek (8)|9.4.2008 16:22
Kluci, když jste vybírali plazmu,tak jste do svého výběru zahrnovali i LG výrobce. jde mi o to, že píšete o panasonicu TH-PX70e, který je papírově horší než LG 50PC55 akorát že je 100 HZ, navíc je dražší. Dále prosím o názor, zda jsou odrazy od skla tak tragické, abych musel utéct k LCdéčku. dík moc ovárek
amyr (120)|9.4.2008 16:33
[QUOTE=ovárek;172504]Kluci, když jste vybírali plazmu,tak jste do svého výběru zahrnovali i LG výrobce. jde mi o to, že píšete o panasonicu TH-PX70e, který je papírově horší než LG 50PC55 akorát že je 100 HZ, navíc je dražší. Dále prosím o názor, zda jsou odrazy od skla tak tragické, abych musel utéct k LCdéčku. dík moc ovárek[/QUOT ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Já do svého výběru LG vůbec nezahrnul, tak max. Samsung, ale stejně jsem dal přednost Panasoniku. Tato LG PC55 , nevím jak papírově, ale třeba v testu SV, byla předposlední ze 6 testovanych plazem, což pro mne není rozhodující, ale něco to naznačuje a když byla skoro na stejné úrovnijako světoznámá Tesla, tak není asi moc co řešit.
Man5on (661)|10.4.2008 08:45
[QUOTE=michal_h;172501]já říkám, že z 4 m rozdíl nevidím, možná kdybych měl dvě tv a do každé pouštěl něco jiného a HÓÓÓÓDNĚ to studoval, tak bych třeba i něco našel, jo a jinak oči mám naprosto v pořádku[/QUOTE]

Tak to teda oči moc v pořádku nemáš, nebo si žádnej Blu-ray ještě neměl možnost vidět, protože ten odskok od DVD je razantní (pokud si teda neviděl BD na crt tv :D) , ostrost a detailnost je na první pohled mnohem lepší, na tom není co studovat!
michal_h (492)|10.4.2008 09:12
[QUOTE=Man5on;172617]Tak to teda oči moc v pořádku nemáš, nebo si žádnej Blu-ray ještě neměl možnost vidět, protože ten odskok od DVD je razantní (pokud si teda neviděl BD na crt tv :D) , ostrost a detailnost je na první pohled mnohem lepší, na tom není co studovat![/QUOTE]
nemám možnost posoudit jeden film v bluray a dvd (na pan 50px70ea), ale včera jsem koukal na bluray spiderman3, děti předtím koukali na dvd Ratatouille. Kvalita bluray je samo skvělá, ale to samé můžu říct o tom dvd. Jinak jsem byl před 14 dni zrovna u očního a k tvému udivu je vše ok :-) :-) :-) :-) :-)
btw: kdys byl u očního naposed ty???
michal_h (492)|10.4.2008 09:15
[QUOTE=ovárek;172504]Dále prosím o názor, zda jsou odrazy od skla tak tragické, abych musel utéct k LCdéčku. dík moc ovárek[/QUOTE]
nijak tragické to není, samozřejmě když je jasno a svítí to přímo na tv, tak musím použít žaluzie, ale stejně tak u lcd
Man5on (661)|10.4.2008 09:35
[QUOTE=michal_h;172621]nemám možnost posoudit jeden film v bluray a dvd (na pan 50px70ea), ale včera jsem koukal na bluray spiderman3, děti předtím koukali na dvd Ratatouille. Kvalita bluray je samo skvělá, ale to samé můžu říct o tom dvd. Jinak jsem byl před 14 dni zrovna u očního a k tvému udivu je vše ok :-) :-) :-) :-) :-)
btw: kdys byl u očního naposed ty???[/QUOTE]

Já taky neřekl, že je DVD špatný, jen srovnávám DVD vs. BD a ten rozdíl v rozlišení je vidět naprosto zřetelně, tak tady lidem netvrď, že to je stejný.
Krayzie (325)|10.4.2008 10:01
DVD je aj oproti 720p ripom uplny suvix (aspon na LCD).
michal_h (492)|10.4.2008 14:28
[QUOTE=Man5on;172628]Já taky neřekl, že je DVD špatný, jen srovnávám DVD vs. BD a ten rozdíl v rozlišení je vidět naprosto zřetelně, tak tady lidem netvrď, že to je stejný.[/QUOTE]
samozřejmě vidět je, ale je třeba dodat z jaké vzdálenosti, já ze 4 metrů rozdíl nevidím, ty tvoje (ale samozřejmě i moje) tvrzení jsou hodně subjektivní
Man5on (661)|10.4.2008 14:41
[QUOTE=michal_h;172672]samozřejmě vidět je, ale je třeba dodat z jaké vzdálenosti, já ze 4 metrů rozdíl nevidím, ty tvoje (ale samozřejmě i moje) tvrzení jsou hodně subjektivní[/QUOTE]

Jasně že je to subjektivní, já na tv koukám z nějakejch 3 metrů a ten výše zmíněný rozdíl je vidět jasně, pochopitelně z kuchyně z 5 - 6 m už to asi nepoznám.
Killingman (35)|10.4.2008 15:36
Ahoj všem, řeším podobnou otázku, koupit 42PZ70EA a nebo 50PX70EA či 50PX8E - oboji se da jeste sehnat (dokonce fullHD je o 3000 levnejsi), ale zase 50´´ by mohlo být zajímavějších, koukat na to budu asi ze 3,5 metru, zdroj signalu zatim prevazne analog + PS3 hry + ripy ať už MKV nebo DivX.
Nebo koupit novy model v 50´´? Ceny jsou už známé, nevím jen, co mi nového přinese nová 50tka (TH-50PX8E) oproti 50PX70EA, podle parametrů jsou takřka shodné a cena za starou 50tku je na nějakých 33.000, kam se jen tak nový nedostane (rozdíl je tam cca 4000) - co se podle vás vyplatí??? Díky za reakce
michal_h (492)|10.4.2008 15:52
[QUOTE=Killingman;172677]Ahoj všem, řeším podobnou otázku, koupit 42PZ70EA a nebo 50PX70EA či 50PX8E - oboji se da jeste sehnat (dokonce fullHD je o 3000 levnejsi), ale zase 50´´ by mohlo být zajímavějších, koukat na to budu asi ze 3,5 metru, zdroj signalu zatim prevazne analog + PS3 hry + ripy ať už MKV nebo DivX.
Nebo koupit novy model v 50´´? Ceny jsou už známé, nevím jen, co mi nového přinese nová 50tka (TH-50PX8E) oproti 50PX70EA, podle parametrů jsou takřka shodné a cena za starou 50tku je na nějakých 33.000, kam se jen tak nový nedostane (rozdíl je tam cca 4000) - co se podle vás vyplatí??? Díky za reakce[/QUOTE]
jestli nemáš kvalitní anal. signál, tak se připrav, že to bude vypadat špatně na všech třech, chtělo by to aspoň dvbt, nový model 8e by neměl přinést nic nového ani lepšího a jestli 42pz nebo 50px70, řekl bych, že na těch 3,5 metru fullhd nepoznáš (doufám, že zas nebudu muset jít k očnímu :-))
Man5on (661)|10.4.2008 16:01
michal_h: Tentokrát k očnímu nemusíš, mezi HD ready (PX) a Full HD (PZ) moc velikej obrazovej rozdíl skutečně nenajdeš.

Killingman: Bejt tebou, tak pokud chceš 50", tak buď vem PX70 (pokud ji ještě někde mají), nebo počkej až bude nová PX80, ale ta PX8 je drahá a oproti PX70 nenabízí vpodstatě nic výraznýho.
keras (55)|10.4.2008 18:47
Killingman (35)|10.4.2008 19:01
[QUOTE=Man5on;172682]michal_h: Tentokrát k očnímu nemusíš, mezi HD ready (PX) a Full HD (PZ) moc velikej obrazovej rozdíl skutečně nenajdeš.

Killingman: Bejt tebou, tak pokud chceš 50", tak buď vem PX70 (pokud ji ještě někde mají), nebo počkej až bude nová PX80, ale ta PX8 je drahá a oproti PX70 nenabízí vpodstatě nic výraznýho.[/QUOTE]

No čekat moc nemůžu z důvodu odpisu DPH :-)

Tu PX70 mají třeba v Makru a mají jich tam relativně dost (cena je 34.000 cca včetně DPH), šlo mi hlavně o to, zda-li bude pro mě větším přínosem uhlopříčka (teď mám 42´´ LG ještě předpotopní s 840x520 bodů nebo tak nějak :-) ) a nebo fullhd rozlišení - tak abych nešel do evidentně horšího. Jak je na tom PS3 třeba při hrách, co jedou v fullhd? Je tam rozdíl mezi 720p a 1080p?? Tam si myslím, že by mě "jen" to HD ready mohlo mrzet nejvíc. Je asi jasný, že ze satelitu či pozemního vysílání nikdy nedostanu 1080p tak, abych to využil, rovněž tak než bude BR tak to nějakou dobu dá a jak jsem zde četl, tak obyčejný signál vypadá přeci jen o chlup líp na HD ready nez na fullhd. Je hezký, že demodisk vypadá na televizi super, ale kolikrát si ten demodisk pustím? Maximálně když se chceš někomu "pochlubit", jinak na to koukat nebudu :-)
Obraz z DVD bude asi stejnej jak na fullhd, tak i na HD ready.

S tím lepším signálem mi je to jasný, ale jak jsem napsal, nekupuju televizi na rok a předpokládám, že v budoucnu bude buď digisat a nebo alespoň pozemní digitál, nějakou dobu to vydržím.
keras (55)|10.4.2008 21:59
Na rok ne! tak na dva na tři :-)
Buď budeš víc čučet na tv a dvd a nebo budeš víc hrát a pouštet ty kvanta BR filmů co máš doma :-) Udělej si poměr a máš jasno :-)
Killingman (35)|11.4.2008 07:11
[QUOTE=keras;172730]Na rok ne! tak na dva na tři :-)
Buď budeš víc čučet na tv a dvd a nebo budeš víc hrát a pouštet ty kvanta BR filmů co máš doma :-) Udělej si poměr a máš jasno :-)[/QUOTE]


Tak doufám, že na víc než dva-tři roky :-) Alespoň na pět :-))

Na TV čučím akorát na zprávy (manželka čumí na každou p... ale to je docela její boj :-), pak hodně DVD, BR film mám jeden a hraju na PS3 tak tři hodinky týdně + ty DivX

Dobře, jedu dneska pro 50PX70EA, díky :-)))
Man5on (661)|11.4.2008 07:50
[QUOTE=Killingman;172748]Tak doufám, že na víc než dva-tři roky :-) Alespoň na pět :-))

Na TV čučím akorát na zprávy (manželka čumí na každou p... ale to je docela její boj :-), pak hodně DVD, BR film mám jeden a hraju na PS3 tak tři hodinky týdně + ty DivX

Dobře, jedu dneska pro 50PX70EA, díky :-)))[/QUOTE]

Hele, seš na tom asi tak jako já když sem se rozhodoval, ale věř že než se rozjedou Blu-ray (myslím pro normální smrtelníky, ne disk za 899,- apod.), tak si pro tu Fulku za 4-5 let vklidu zajdeš a bude za babku. Jinak momentálně i výhledově je HD ready postačující, HD ze satu, HD ripy i hry na PS3 jedou v 720p a neboj, že by to bylo nějaký "malý HD", já osobně z toho padám na zadek.
michal_h (492)|11.4.2008 08:41
[QUOTE=Man5on;172682]michal_h: Tentokrát k očnímu nemusíš[/QUOTE]
tak to se mi opravdu ulevilo...
:-)
Killingman (35)|12.4.2008 11:35
Tak ji mám doma (50PX70EA) , zatím dojmy veskrze pozitivní, obraz z analogu je prekvapive docela slusny - zde zalezi fakt asi na kvalite signalu, protoze zHovna ci CT1 super, CT2 extrahnus, obraz z PS3 vynikajici (poustim to tam 720p, 1080p jsem na PS3 zakazal - nevidel jsem zadny rozdil), zatim pouzivam pouze rezim "normalni", na nejaky dynamicky rezim zatim pockam az se trochu plasma "zahoří", spotřeba mě mile překvapila (v modu kino 200W, v modu dynamický asi 500W)

Jen mi notebook neumí poslat rozlišení 1366x768 (neexistují nějaké ovladače pro 50PX70EA? :-) )

Sice jsem čekal větší rozdíl mezi 42 co jsem měl předtím a 50tkou, je to sice větší, ale taková extáze jako když jsem namísto 72cm CRT donesl 107cm plasmu to není :-)))
strcprstskrzkrk (7)|21.4.2008 21:30
Tak ve středu budu mít tu 50px70ea doma:)
Budu teď řešit stejný problém jak ty...a to je propojení notebooku s TV.
Zatim díky všem za informace.
mpe1 (51)|21.4.2008 23:44
[QUOTE=Killingman;172705]No čekat moc nemůžu z důvodu odpisu DPH :-)

Tu PX70 mají třeba v Makru a mají jich tam relativně dost (cena je 34.000 cca včetně DPH), šlo mi hlavně o to, zda-li bude pro mě větším přínosem uhlopříčka (teď mám 42´´ LG ještě předpotopní s 840x520 bodů nebo tak nějak :-) ) a nebo fullhd rozlišení - tak abych nešel do evidentně horšího. Jak je na tom PS3 třeba při hrách, co jedou v fullhd? Je tam rozdíl mezi 720p a 1080p?? Tam si myslím, že by mě "jen" to HD ready mohlo mrzet nejvíc. Je asi jasný, že ze satelitu či pozemního vysílání nikdy nedostanu 1080p tak, abych to využil, rovněž tak než bude BR tak to nějakou dobu dá a jak jsem zde četl, tak obyčejný signál vypadá přeci jen o chlup líp na HD ready nez na fullhd. Je hezký, že demodisk vypadá na televizi super, ale kolikrát si ten demodisk pustím? Maximálně když se chceš někomu "pochlubit", jinak na to koukat nebudu :-)
Obraz z DVD bude asi stejnej jak na fullhd, tak i na HD ready..[/QUOTE]

Pro PS3 je rozdíl 720p vs 1080p obrovskej. Co do vysílání, tak třeba voom HD vysílá v 1080i a oproti 720p je ten rozdíl velmi patrný. V létě bude nejspíš olympiáda a MS ve fotbale v 1080i.

Doporučuju nic neřešit a koupit full-hd zobrazovač. Proč dělat kompromisy. Televize je pro zábavu ne?
pat01 (249)|22.4.2008 08:22
[QUOTE=mpe1;174098]Pro PS3 je rozdíl 720p vs 1080p obrovskej. Co do vysílání, tak třeba voom HD vysílá v 1080i a oproti 720p je ten rozdíl velmi patrný. V létě bude nejspíš olympiáda a MS ve fotbale v 1080i.

Doporučuju nic neřešit a koupit full-hd zobrazovač. Proč dělat kompromisy. Televize je pro zábavu ne?[/QUOTE]
No s tím ME Ve fotbale bych nebyl tak optimistickej.Těžko ho budou v HDTV dávat naší.Určitě už je jisté že všechny zápasy v HD bude vysílat Rakouská TV ORF.Ale signál samozřejmě kodovaný.Kdo se trochu pohybuje v sat.příjmu tak se k tomu možná..dostane.Ale jinač pochybuju že si nekdo bude přes příbuzné nebo známé objednávat komplikovaněna na 3 týdny kartu.
Tak asi takhle nooo...
mpe1 (51)|22.4.2008 14:42
[QUOTE=pat01;174107]No s tím ME Ve fotbale bych nebyl tak optimistickej.Těžko ho budou v HDTV dávat naší.Určitě už je jisté že všechny zápasy v HD bude vysílat Rakouská TV ORF.Ale signál samozřejmě kodovaný.Kdo se trochu pohybuje v sat.příjmu tak se k tomu možná..dostane.Ale jinač pochybuju že si nekdo bude přes příbuzné nebo známé objednávat komplikovaněna na 3 týdny kartu.
Tak asi takhle nooo...[/QUOTE]

No samozřejmě nečekám, že Prima která má práva na ME v ČR bude vysílat HD. Tuhle stanici si z dovolením odpustím bez ohledu na rozlišení. Pokud by třeba UPC kvůli ME zařadili HD ORF, tak bych měl velkou radost. Koneckonců rakouské UPC bude fotbal v HD vysílat.

Ale i kdyby ne, tak v květnu začíná Eurosport HD přenosem z Roland Garros. To by mohlo být v 1080i taky moc pěkné. Očekávám že se v UPC objeví velice rychle.

Chci tím zkrátka říct, že je nesmysl spekulovat co se vyplatí a co ne. Nevyplatí se nic, všechno je to spotřební elektronika pro zábavu. Takže doporučuji koupit si full-hd a když člověk ty peníze nemá tak ať místo televize ty peníze investuje tak, aby si příště něměl problém fullhd televizi koupit (teď to zase schytám)