Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE32R86BD

quaero (141)|30.3.2008 20:32
Zdravím všechny,
tuto LCD ted' mají ve videoexpertu za celkem zajímavou cenu.

http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-80-93-cm/samsung-le32r86bd

Rodiče by potřebovali novou TV tak vážně uvažuji že jí jim koupím. Dá se v této cenové kategorii koupit něco lepšího? Přijde mi že ne, nebo máte někdo jinej názor?
JimmySK (5)|30.3.2008 21:24
mam Samsung LE32S86BD som snim spokojny... je to dobra kupa...

http://i32.tinypic.com/15cfti0.jpg
http://i32.tinypic.com/s3f492.jpg
quaero (141)|31.3.2008 09:56
Může mi někdo potvrdit že už je na světě firmware který u tohoto modelu řeší automatické přepínání mezi 4:3 a 16:9?
marwis (105)|31.3.2008 12:43
[QUOTE=JimmySK;171117]mam Samsung LE32S86BD som snim spokojny... je to dobra kupa...

http://i32.tinypic.com/15cfti0.jpg
http://i32.tinypic.com/s3f492.jpg[/QUOTE]

... tieto obrázky majú niekoho presvedčiť? :)
Aliens_II (380)|31.3.2008 12:50
[QUOTE=marwis;171195]... tieto obrázky majú niekoho presvedčiť? :)[/QUOTE]

:D :D :D

- je to slabýýýýýýýýýýýý
- jo, zastraceně slabýýýý
teplitz (251)|31.3.2008 14:40
[QUOTE=JimmySK;171117]mam Samsung LE32S86BD som snim spokojny... je to dobra kupa...

http://i32.tinypic.com/15cfti0.jpg
http://i32.tinypic.com/s3f492.jpg[/QUOTE]

Jenže obrázky pocházejí z R-kové řady. To má být ukázka "automatického formátu R-kové řady, nebo je to špatný vtip?
P.S.: Automatický formát je již nějaký čas vyřešen, záleží jen s jakým firmwarem telku zakoupíš. Na skladech prodejců je bohužel spousta TV ještě se starším firmwarem.
JimmySK (5)|31.3.2008 15:40
[QUOTE=marwis;171195]... tieto obrázky majú niekoho presvedčiť? :)[/QUOTE]

nie presvedcit to bola len ukazka... :)
Brunc (30)|31.3.2008 15:42
Mám od pátku tento Samsung(koupeno na Videoexpert),pročítal jsem zde také několik měsíců diskuse)i na AV manii.Tento můj přístroj již zřejmně má nový firmware,protože spolehlivě přepíná formáty,což je pozitivní.Co není pozitivní a co mně nutí k zamyšlení,zda v zákonné lhůtě lcd nevrátit je výroba made in Hungaria a s tím samozřejmě spojen typ panelu C(tedy druhý nejhorší,po W).Nemám sice žádný vadný pixel(prozatím),ale s tímto mne Samsung štve,je to prostě loterie a vesměs v ČR s tím horším výsledkem.Měl jsem vzít asi spíše model 32M87,tam je prý panel A-MVA.Prý!!!OdpověĎ samsungu je:do lcd dodáváme standartně shodné panely.Tečka.
marwis (105)|31.3.2008 16:43
[QUOTE=Brunc;171216]OdpověĎ samsungu je:do lcd dodáváme standartně shodné panely.Tečka.[/QUOTE]

A "nestandartně"?? Toto je jeden z dovodov, prečo som pri výbere TV Samsung vylúčil.
quaero (141)|31.3.2008 18:17
[QUOTE=Brunc;171216]Mám od pátku tento Samsung(koupeno na Videoexpert),pročítal jsem zde také několik měsíců diskuse)i na AV manii.Tento můj přístroj již zřejmně má nový firmware,protože spolehlivě přepíná formáty,což je pozitivní.Co není pozitivní a co mně nutí k zamyšlení,zda v zákonné lhůtě lcd nevrátit je výroba made in Hungaria a s tím samozřejmě spojen typ panelu C(tedy druhý nejhorší,po W).Nemám sice žádný vadný pixel(prozatím),ale s tímto mne Samsung štve,je to prostě loterie a vesměs v ČR s tím horším výsledkem.Měl jsem vzít asi spíše model 32M87,tam je prý panel A-MVA.Prý!!!OdpověĎ samsungu je:do lcd dodáváme standartně shodné panely.Tečka.[/QUOTE]

Dík za odpověd'. Může mi někdo přiblížit jak je to s těma panelama? Mám v tom pěknej guláš. Čím víc toho člověk ví tím horší je rozhodování...

Tak v jiném threadu jsem našel toto:

32" M-ková řada má A-MVA panely - téměř srovnatelná s S-PVA /lepší/
32" R-ková řada má bohužel více druhů panelů - je to holt sázka do loterie, ale pokud kápneš na S-PVA, tak budeš max. spokojen. Vzadu na štítku musí být vedle označení modelu písmeno "S" - je to výroba Made in Slovakia nebo Korea. Může tam být ještě "C" nebo "W", tyto nedoporučuji - většinou výroba Made in Hungary.
franzkafka (89)|1.4.2008 13:06
[QUOTE=Brunc;171216]Mám od pátku tento Samsung(koupeno na Videoexpert),pročítal jsem zde také několik měsíců diskuse)i na AV manii.Tento můj přístroj již zřejmně má nový firmware,protože spolehlivě přepíná formáty,což je pozitivní.Co není pozitivní a co mně nutí k zamyšlení,zda v zákonné lhůtě lcd nevrátit je výroba made in Hungaria a s tím samozřejmě spojen typ panelu C(tedy druhý nejhorší,po W).Nemám sice žádný vadný pixel(prozatím),ale s tímto mne Samsung štve,je to prostě loterie a vesměs v ČR s tím horším výsledkem.Měl jsem vzít asi spíše model 32M87,tam je prý panel A-MVA.Prý!!!OdpověĎ samsungu je:do lcd dodáváme standartně shodné panely.Tečka.[/QUOTE]

Pokud si to zboží koupil přes internet tak máš ze zákona kdykoliv do 14 dnů od převzetí zboží možnost zboží bez udání důvodů vrátit (zboží jim pošli zpátky v originálním obalu spolu s písemným a podepsaným vypovězením smlouvy). Budeš to asi muset poslat přes službu PPL jako obchodní balík (zásilka je u PPL standartně pojištěna), protože Česká pošta nebere obchodní balíky nad 15 kg.
Brunc (30)|2.4.2008 12:11
Děkuji za reakci,asi to tak udělám,konzultoval jsem to i s prodejní podporou Samsunga ,ale to jsou všechno jenom marketingové kecy.Otázkou je, zda nějaký netový prodejce bude ochotný vyhledat výrobek made in Slovakia.Má toto Samsung zapotřebí??
franzkafka (89)|2.4.2008 12:21
[QUOTE=quaero;171225]Dík za odpověd'. Může mi někdo přiblížit jak je to s těma panelama? Mám v tom pěknej guláš. Čím víc toho člověk ví tím horší je rozhodování...

Tak v jiném threadu jsem našel toto:

32" M-ková řada má A-MVA panely - téměř srovnatelná s S-PVA /lepší/
32" R-ková řada má bohužel více druhů panelů - je to holt sázka do loterie, ale pokud kápneš na S-PVA, tak budeš max. spokojen. Vzadu na štítku musí být vedle označení modelu písmeno "S" - je to výroba Made in Slovakia nebo Korea. Může tam být ještě "C" nebo "W", tyto nedoporučuji - většinou výroba Made in Hungary.[/QUOTE]

Mám dotaz - rozumím tomu dobře, že 32 R-ková řada s panelem S-PVA je lepší než 32 M-ková řada s panelem A-MVA ?
teplitz (251)|2.4.2008 13:19
[QUOTE=franzkafka;171483]Mám dotaz - rozumím tomu dobře, že 32 R-ková řada s panelem S-PVA je lepší než 32 M-ková řada s panelem A-MVA ?[/QUOTE] Podle recenzí to tak vypadá, osobně hodnotit nemohu, neb je nemám. Viděl jsem už několik 32R87 s panelem od výrobce Chi Mei /C/ a Samsung /S/ a rozdíl byl viditelný ve prospěch /S/. Doma jsem je bohužel neměl a porovnával jsem je v obchodě, takže to berte s rezervou. Na fórech jsou stížnosti většinou na panely od výrobců Chi Mei /C/ a Chunghwa /W/. Měl jsem doma LE-37R72 /W/ byl to zřejmě panel MVA /nikoliv alespoň S-MVA/ a mohu potvrdit, že to žádná sláva nebyla /TV signál, Playstation/ s DVD to bylo o poznání lepší. Můj současný Samsung s A-MVA panelem je minimálně o třídu lepší.
Bobesek (8)|11.6.2008 18:59
Dobrý den.Stal jsem se také majitelem této LCD televizky.Měl bych na všechny přítomné pár dotazů.Jakým způsobem se dá zjistit verze firmware(našel jsem několik rad na internetu,ale bohužel ani jeden postup nefungoval).Jde mi o to již kolikrát zmiňované přepínaní formátu obrazu.Nevím jak to mám co nejlépe nastavit(nejhorší je to u NOVY,mám UPC kabelovku,když nechám automatický formát,tak to kolikrát i během 10 sekund přepíná sem tam).Když nastavím 16:9 tak je obraz roztažený do stran,při 4:3 je obraz velikosti 55 úhlopříčky,tzn po stranách široké černé pruhy.Děkuji všem