Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod MKV na DVD

-funkyshit- (4)|27.3.2008 13:16
Mám několik filmů ve formátu MKV (codec X.264) a potřeboval bych je převést na DVD. Zkoušel jsem ConvertxToDVD a Nero Vision, problém je v tom, že to mkv má framerate 23,976 fps a při konverzi na PAL (25 fps) se video nezrychlí, ale jeden snímek za sekundu se zdvojí, takže se to potom trhá :( Tak prosím poraďte jak na to.. Jinak mě napadlo prohnat to virtualdubem + cce, audio zrychlit v besweet, mastering třeba ifoedit, jenže jsem nenašel VFW x264 codec, který by pracoval s virtualdubem tak, abych v něm to video otevřel.
Díky za každou radu.
adondo (2)|1.2.2009 11:39
Mňa by u tohoto formátu zaujímalo, kolko DVD prehrávačov tento formát podporuje. Lebo môj názor je, že keď je raz niečo vo vysokom rozlíšení a mám to sledovať na monitore s nízkym rozlíšením a to pripojené RGB káblom je nalväčšia blbosť. Je to vlastne ako sledovať obyčajné DVD.
Steelista (92)|1.2.2009 20:07
[QUOTE=-funkyshit-;170627](...)jenže jsem nenašel VFW x264 codec, který by pracoval s virtualdubem tak, abych v něm to video otevřel.[/QUOTE]
Nainstaluj si AviSynth, napiš si texťák s následujícím obsahem:

DirectShowSource("video.mkv")

Přejmenuj příponu z TXT na AVS a otevři ve VirtualDubu.

Víc informací o AviSynthu a konkrétně DirectShowSource() je zde: http://avisynth.org/mediawiki/DirectShowSource

VFW x264 není správná cesta.

UPDATE: Ah, pardon za reakci na takový archaický thread, ale já si s tím nezačal ;-)