Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem se zvukem z pc na Sony Bravia KDL-32U3000

Hesiod (3)|26.3.2008 16:49
ahoj,
mam LCD TV Sony Bravia KDL-32U3000. Vše funguje k mé spokojenosti. Problem jsem zjistil, az kdyz se snazim pripojit tv k pocitaci. Na pocitaci mam DVI a pres DVI-HDMI kabel do tv na hdmi vstup. Obraz z pocitace je perfektni. Potize mam se zvukem. Na pocitaci klasicky 3,5mm jack a do tv jde 2xRCA konektror (cinch) do vstupu dle manualu pro zvuk s HDMI. Zvuk neni slyset. Pritom ve sluchatkach a reproduktorech u pocitace zvuk je. Kdyz jsem zkousel zapojit cinche do jineho vstupu (kde obvykle pripojuji fotak) tak zvuk je perfektni.
Neporadite prosim? Diky
ezechiel1917 (498)|26.3.2008 17:21
nektere novejsi grafiky (napr. nvidia 8x00) posilaji spatny TMDS signal, ktery televizi zmate a ta si pak mysli ze je prenasen pres dvi-hdmi i digitalni audio signal a zakaze tak analogovy vstup. druhou moznosti jsou vadne RCA konektory, ale osobne to vidim na prvni moznost.
Hesiod (3)|26.3.2008 17:57
Je pravda ze mam Asus 8800GT. Je nejaka cesta jak z toho ven?
diky
ezechiel1917 (498)|26.3.2008 21:26
obavam se ze bohuzel jedine zkusit jinou grafiku. vubec nevim jestli tohle lze vyresit pres ovladace ci je to primo zalezitost biosu grafiky, ja mam 8600gt a co jsem zkousel tak me to nastesti zvuk z hdmi nebralo a pres rca ze zvukovky sel zvuk spravne.
Hesiod (3)|26.3.2008 21:48
zkusim ovladace a pak i flasnout bios grafarny...az teda bude nalada :) pak napisu jak to dopadlo.
diky moc za rady...uz jsem byl fakt zoufalej a nevedel kde je chyba...ted se mam aspon ceho chytit

add: nejsem sam http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t46914.html
ezechiel1917 (498)|26.3.2008 23:56
problem je to dle mych zkusenosti prave docela bezny, ale to tema je nove info i pro me :) podle toho tedy o problemu nvidia uz vi, takze snad casem by to mohlo byt opravene, i kdyz u nvidie to muze byt beh na dlouhou trat, je to porad lepsi nez kdyby se k tomu nevyjadrili vubec.:-!!!