Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

poradte prosim

jilek (23)|24.3.2008 14:07
nazdar vsetci
mam zaujem kupit kameru HDV s mediom miniDV. Kamera bude pouzivana na zaznam spolocenskych udalosti
Mozete mi poradit pri rozhodovani sa medzi Sony HDR-FX1, Sony HDR-FX7E alebo Sony HVR-A1P, resp. by ste poradili nieco ine?
dakujem, pekny den prajem
rebelll (14)|25.3.2008 09:46
jilek (23)|25.3.2008 10:46
dakujem za lin, tu stranku som uz pozeral, ja som myslel skor nejake vase subjektivne postrehy a skusenosti
stayman (12393)|25.3.2008 17:59
Teraz este vychadzaju dalsie nove HDV kamery Z7, S270 (na rameno), alebo XDCAM-EX EX1, EX3 (o rameno, ze vraj), ale najmensi sum vykazuje zatial asi FX1/Z1, a uplne najlepsie je vsak si vsetko pozriet sam.
losos (2977)|26.3.2008 16:42
Měl jsem již kameru SONY i JVC (obě páskové, JVC s miniDV) a u obou byl v nahrávce slyšet hluk páskové mechaniky ! Předpokládám, že bude slyšet hluk i u kamer s DVD, či HDD. Prostě, co se pohybuje, vyrábí i rušivé zvuky....
PROTO doporučuji kupovat jen kamery s kartami - (nejlépe karty SDHC, jsou levné). Tam se nic nepohybuje, tudíž to nebude nahrávat žádné rušivé zvuky, jedině snad váš dech, hluk větru,..., atd.
Dále je účelné, aby kamera měla opravdu účinný stabilizátor obrazu. Výborný měla ta SONY (optický SUPER STEADY SHOT - byl opravdu optický, ne elektronický a byl opravdu výborný). Ta JVC měla elektronický, zdánlivě dobrý, ale při sledování nahrávky na televizoru po nějaké chvíli z toho bolely oči..., něco na tom vadilo... Bez zapnutého stabilizátoru to sice bylo O.K., ale zase to nebylo stabilizované... (nechce mi to brát víc řádek, musím to rozdělit...)
losos (2977)|26.3.2008 16:54
Nevím, jaký mají stabilizátor kamery SONY dnes, technickým údajům se nedá moc věřit, a navíc jsou o dost dražší (možná právě kvůli tomu opt. stabil.?), což by nevadilo, kdyby měly opravdu ten skutečně opt. stabilizátor SUPER STEADY SHOT, jako kdysi - ten stál opravdu za to. (Také kamery s ním byly dražší).
Rád bych vyzkoušel, jak dobře pracuje nový stabilizátor u kamer Panasonic HDC-SD9 (nebo HDC-SD5), který má být podstaně lepší, než starší typ. (Zatím nemám možnost).
Zkoušel to již někdo, jak vypadá nahrávka (pořízená s max.ZOOMem) na televizoru - jestli to po nějaké době sledování "netahá oči" (jak uvádím výše u JVC) a pod.? Zajímá mne to, odepište. (Samozřejmě čtu diskuzi i u jiných témat).