Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SkyStar HD2 + motor SG2100

snajpr (13)|23.3.2008 21:38
Mate nekdo zkusenosti s tim jak tuhle kombinaci rozchodit? Doted jsem mel klasickou SkyStar 2 a s tou vsechno fungovalo bez problemu. K teto nove karte jsem nainstaloval ovladace Technisat Mantis BDA (1.0.1.5) a jeste se mi nepodarilo docilit toho, abych motorem pohnul tam kam chci. SS2DiseqC uz s touhle kartou bohuzel nefunguje :( Zkousel jsem tedy DVBViewer (podle rad z jinych diskusi) a tam se mi obcas motor natoci, ale problem je, ze obcas jo a obcas ne a hlavne nikdy si nejsem jisty kam :)
Vetsinou se dostanu do stavu, ze chci natocit parabolu na jiny satelit, ono to neco udela, ale kanal ktery jsem chtel naladit to nechyti. Tak se vratim na puvodni a ten uz to taky nechyti. Takze parabola je natocena kdovikam a ja se to pak snazim nekolik hodin marne vratit nekam kde neco naladim. Zkousel jsem Command-String prepsany z puvodniho SS2DiseqC, GoTo Angular, obcas se mi neco zadari, ale postup, ktery by spolehlive fungoval se mi zatim najit nepodarilo :(
To neexistuje nejaka rozumna utilita na otaceni pomoci motoru pro tuhle kartu?
mooncalf78 (1)|18.4.2008 11:25
Mam stejny HW i stejny problem. Nataceni funguje, ovsem velmi nespolehlive (BDA driver 1.1 z 2008-03-11). Navic i po spravnem natoceni se musi kanal znova naladit - bud zmenou programu nebo v DVBVieweru lze v nastaveni v sekci hardware zapnout "retune" po specifikovanem poctu sekund. Toto nastaveni ma i vyhodu v tom, ze DVBViewer zrejme pri kazdem pokusu o naladeni vysle znovu diseqc prikaz. Tim lze docilit jakes takes spolehlivosti natoceni (lepsi nez nic).

Pri hrani si s tim jsem prisel na zajimave chovani. Napr. pri nastaveni retune na 4 sec. nataceni z 13° - 19.2° funguje od 5 - 15 sec, 19.2 - 13° trva 10 - 25 sec. Natoceni z 28.2 - 19.2 nefunguje vubec, aspon ne do 1 min co jsem byl ochoten cekat. Ale z 28.2 - 13 je obvykle do 10 sec a z 13 na 19.2 to uz jde rychle. Podivne...

V DVBVieweru jsem zkousel ruzne finty s casem retune a s diseqc command-stringem, jako vicenasobne posilani prikazu o natoceni s ruzne dlouhymi pauzami, ruzne prikazy (jdi na pozici, goto uhel), vsechno fungovalo, ale se stejne mizernou spolehlivosti.

Nataceni funguje i v neprekonanem Alt-Dvb! (ikdyz stejne nespolehlive).

S kartou Skystar2 rev 2.6 funguje nataceni perfektne (resp. vyjmecne se to taky nepovede, ale tak 1 z 20 natoceni, ale to je u me perfektne :-) ). Doba natoceni je podle uhlu, z 13 na 19.2 do 4 sec, z 13 na 28.2 do 8 sec.

Zkousel jsem napojit kartu i na dodatecne napajeni z PC zdroje pro ktery ma konektor. Jak pisou v navodu, prave pro motory s velkym odberem tam tohle extra napajeni ma byt, ale s ani bez - zadny pozorovatelny rozdil.

Mozna pricina:

a) nevyladeny driver
b) nevyladeny HW (doufam ze to snad ne)

Nekde jsem cetl, ze pro SS HD2 lze pouzit i jiny driver pro kartu od TechnoTrendu. Zkusim to forum jeste najit...

btw: Kdyby mel nekdo problem naladit DVB-S2 transpondery jako ja tak reseni je ze v DVBVieweru se musi v transponder listu (ini) pridat extra parametr, ktery programu rekne ze to je DVB-S2 transponder. Napr. kdyz stahnete ini z kingofsat tak staci znak "S2" nahradit "6,1" (6 = 8PSK a 1 = DVB-S2) a pujde to. V Alt-DVB staci rucne pri scanu nastavit spravnou modulaci (8PSK vetsinou).
snajpr (13)|20.4.2008 11:13
Tak jsem rad ze v tom nejsem uplne sam.. To ze se mi satelit otacel na nesmyslne pozice bylo tim, ze jsem mel patrne spatne RAW kody pro nataceni. Ted jsem to trosku poopravil a v tomhle smeru je to lepsi. Kazdopadne nespolehlivost stale viz. predchozi prispevky :( Zatim to resim tak, ze mam starou SkyStar2 v druhem pocitaci a natacim satelit pres ni, protoze jinak bych se asi nedockal jestli se rozhodne pohnout nebo ne. Zkousel jsem i ovladace od jinych vyrobcu, ale nepomohlo to.

Pak mam jeste jeden problem s AltDvb, coz byl muj nejoblibenejsi prehravac. S touto kartou se ale bohuzel pri pokusech naladit DVB-S2 obcas sekne cely pocitac a musim natvrdo restartovat. Nevim co to dela, mozna si to "nerozumi" s ovladacema od ATI nebo s nejakyma kodekama. Zkousel jsem nainstalovat nove Catalysty a pak mi to dokonce zacalo hazet bluescreen pri kazdem naladeni (to uz ale bez omezeni v jakem prehravaci jsem to zkousel). Takze radosti si clovek s touhle kartou uzije dost :)

Kazdopadne pri aktualnim nastaveni mam problem pouze s AltDvb a DVB-S2. Vetsinout naladim prvni kanal, zkusim preladit a zasek. Nebo po prvnim naladeni vypnu AltDvb a pak kdyz pustim prehravani nejakeho divx videa z disku - zasek. To zaseknuti bohuzel neni uplne vzdy. A vetsinou funguje tak, ze prestane reagovat klavesnice a muzu hybat pouze mysi, pricemz nejde na nic kliknout. Po 4 kliknuti pipne speaker, mys se blokne a uz nejde delat nic nez tvrdy reset. Tento problem je bohuzel tak specificky, ze jsem na nej nikde nenasel reseni a predpokladam ze ho mam jen ja :)))
peteb (53)|6.5.2008 09:57
Mam kombinaci SkyStar HD + SG2100 + Vista 64 a jedine co me funguje s BDA ovladaci (TT-budget S2-3200, 12.11.2007/5.0.0.12) je program DVBViewerPro. V XP pres WDM ovladace (11/2006) s tim slo pohout i v programu ProgDVB.

Kartu Skystar HD2 neznam, ale ocekaval bych podobne chovani.
snajpr (13)|7.5.2008 09:42
Skystar HD2 je nastupce a Skystar HD uz se nejspis neprodava, resp. na strankach vyrobce jsem ji nenasel.. Kazdopadne ty karty jsou uplne jiny, jestli to dobre chapu. HD ma B2C2 chip a HD2 ma Mantis.