Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T v Děčíně a pár otázek

kowalski (11)|14.11.2004 13:10
Zdravím
chtěl jsem se zeptat zda nemá někdo zkušenosti s příjmem DVB-T v Děčíně. Zaslechl jsem, že prý v Želenicich lze signal bez problémů chytit. Dále jsem se také chtěl zeptat na specielní antény na DVB-T. Je prý nějaký vyrobce v Jihlavě a ten vyrabí spec. antény na DVB-T s vysokým ziskem. Nevíte nějaký kontakt? A nakonec jaký stolní přijímač vybrat? Stačí pouze FTA? Je vysílání nekódované narozdíl od kódovaného na satelitu (myslím ČT).
Peu (39)|2.1.2005 13:14
též mě toto zajímá,jsem z Děčína
SVTV (2)|16.1.2005 18:34
kowalski:

Také zdravím. K té anténě: To je jen obchodní trik. Je třeba si uvědomit, že z hlediska VF přijímáš stejný 8 Mhz široký kanál jako u jiných programů. Takže vyhoví jakákoli anténa s vysokým ziskem a potřebnou šířkou pásma, to je 25, 46 a 54 kanál. Většinou ale nevyhovují různé "sámo dómo" zesilovače které do signálu vnášejí často křížovou modulaci. Všechny programy vysílané v experimentu jsou volné a jistě to tak zůstane u základních i dál. Samozřejmě se pozěji vyskytnou další programy které budou placené a kódované. Přeju hodně úspěchů při přijmu DVB-T. SVTV.
milosh (10)|15.8.2005 08:47
No kdyz by sel DC, tak potom Usti urcite taky, to zase zajima me :-D
Japhy_tvf (43)|13.10.2005 14:57
Děčíňák ze Želenic zdraví Děčíňáka. Teď jsem se zaregistroval, tak pomalu prolézám forum. Máš už nějaké info ohledně DVB-T? Chtěl jsem si koupit DVD rekorder s HDD, ale blížící se digitální vysílání mě DOST rozhodilo, takže pořád smutně koukám doma na video a nevím, co s tím.