Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD video na externí HDD

88a2 (10)|21.3.2008 10:41
Chci si koupit AVCHD kameru (konkrétně Sony HDR-SR12E). Když ji připojím k počítači a dále k PC připojím externí HDD, jde přesouvat video mezi HDD kamery a externím HDD? Myslím to tak, že pokud se mi zaplní HDD kamery přesunu video na externí HDD a poté, až se mi v budoucnu HDD kamery uvolní, můžu nahrát dříve pořízené HD video uložené na externím HDD zpět do kamery? Nedojde přitom ke ztrátě kvality? Předem díky za odpověď.
jibarr (792)|21.3.2008 11:10
Pokud budeš video jen přesouvat sem tam, tak k žádné ztrátě kvality nedojde.
Pitomec (10211)|21.3.2008 12:27
Samozřejmě za předpokladu, že ten HDD přitom párkrát nespadne na zem :-D
bugr (295)|21.3.2008 13:56
ani pak ale neztratí kvalitu, maximálně to video :-D
Pytkin (7947)|21.3.2008 16:31
88a2 : ked video presunies z kamery na externy hdd , tak uz ho nemusis davat naspat .. mozes ho spracovavat rovno z toho externeho HDD ..
88a2 (10)|21.3.2008 18:03
Díky za odpovědi, ale jde mi hlavně o to, že kdybych video nechtěl vůbec upravovat, zda si ho můžu na ext. HDD odložit a potom zpátky nahrát do kamery, kterou připojím přes hdmi a přehrávám, abych ho nemusel ukládat na dvd a přehrával přímo z kamery.
bugr (295)|21.3.2008 18:04
88a2: aha, já to dočet až teď do konce. Proč to chceš přesunovat do kamery? Nějak mi uniká význam, možná protože mi uniká význam HDD kamer ;)

ne ale vážně by mě to zajímalo
88a2 (10)|21.3.2008 18:18
Na HDD kamery v nejvyšší kvalitě se vejde jen 10 hodin v nejvyšší kvalitě. Abych mohl nahrávat dál odložím si to na ext. hdd, nebudu s tím nic dělat a potom si přesunu video který si chci přehrát zpátky do kamery. Nechce se mi nic upravovat, nahrávat to na dvd nebo s tí dělat cokoliv jinýho a přehrávání z kamery kterou prostrě přes hdmi jen připojím k lcd a přehrávám mi přijde jako nejjednodušší.
Pave1 (4279)|21.3.2008 19:07
Existujou externí "disky" (mediální centra), která jde připojit rovnou k TV.

Cena kolem 5k, běžný externí disk 3,5k (potřebné velikosti), to už není takový rozdíl, ne? A nemusíš opotřebovávat kameru, která má své cenné části (kamerovou část)..
bugr (295)|22.3.2008 09:03
přesně jak píše pavel, použvat kameru na přehrávání je dost drahá sranda. Nehledě na to že časem to stejně začneš stříhat ;)
Já osobně dvd nedělám, stříham mpegy nebo divxy a skladuju na disku v počítači.
88a2 (10)|22.3.2008 17:09
Díky za reakce, ale kameru si budu kupovat kvůli točení hd a ne kvůli přehrávání. Stříhat určitě nezačnu. Kamery mám už celkem přes šest let a ještě jednou jsem nestříhal. Nemám čas se s tím stříhat. Pouze připojím kameru k lcd a jednoduše přehrávám. Když se mi něco nelíbí tak to přeskočím a nezdržuju se stříháním. Akorát nevím zda se dá přehráváním natočeného videa z hdd kamery kamera opotřebovávat.
Pave1 (4279)|22.3.2008 19:42
komu není rady...

přehrávat z "mediálního centra" je přeci ještě jednodušší, než z té kamery, co na tom zkoumáš :-) ? Ušetříš jeden přepis navíc (kopírování z disku zpět na kameru), připojit to jde úplně stejně jako ta kamča.

Jasně, je to pár korun navíc, ale prakticky "v ceně externího disku". Kameru bych šetřil .-) .
bugr (295)|23.3.2008 20:03
Pavel: to je právě hezké na lidech že nedělají všechno stejně :-D
I když je to objektivně blbost tak přece s touhle myšlenkou prodávají kamery prodejci. Žádná práce, natočíte, přehrajete, maximálně upravíte na hdd přímo v kameře ;)
Pave1 (4279)|23.3.2008 20:29
[QUOTE=bugr;170188]přece s touhle myšlenkou prodávají kamery prodejci. Žádná práce, natočíte, přehrajete, maximálně upravíte na hdd přímo v kameře ;)[/QUOTE]

- myslím, že to není pravda. Výrobci nabízí snadné zpracování, ale ne archivování v kameře.

přehrávání z kamery se týká vždy pouze aktuální nahrávky, je opravdu "zmýlená" snažit se pro běžné přehrávání na TV nahrávat starší nahrávky zpět na kameru. Je to naprosto neefiktivní.



Ale jak říkám, komu není rady, tomu ... :-) .
bugr (295)|25.3.2008 15:47
jo, máš pravdu, nabízí snadné zpracování, ale já to myslel tak že se snaží nevinnému zákazníkovi namluvit že to nebude žádná práce.
Myslím takový ty kecy jako "po malé úpravě se vypálíte svoje DVD v digitální kvalitě :-)"

hezky si napsal neefektivní, já bych to nazval tak, že kamera je asi nejdražším videopřehrávačem ;)