Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon Hf10,hf100

rjja (622)|20.3.2008 13:14
nemá te někdo přímé zlušenosti z touto kamerou? A nebo odkazy na stažení ukázek natočených touto kamerou .

Díky moc.
ai (2993)|21.3.2008 00:34
rjja - pises i na grafice , zkousis to ze vsech stran a porad te zajima jaky to ma obrazek, tak znova, ma zrejme nejlepsi AVCHD zaznam, ale to neni proc pisu ....

radeji se ptej jakou to ma baterku , kolik vydrzi, sirku zaberu (porovnani oproti jinym kameram), jestli a jake tam jde pridat svetlo na tu kameru, jakou bys potreboval wide angle predsazku na jaky zavit (co si pamatuju ma to jiny zavit nez HV20?), aby si jakz , takz videl zblizka (ta kamera ma treba zase o 2stupne mensi zaber, nez HG10, coz je asi stejne jako HV20),...atd

obrazek ma zrejme OK!, ted jde o ten zbytek
michpo (117)|22.3.2008 00:17
Ukazky z HF10 jsou tady, je tam i porovnani s HV20 a HG10...
http://file.meyersproduction.com/hf10/
rjja (622)|22.3.2008 01:48
[QUOTE=ai;169930]rjja - pises i na grafice , zkousis to ze vsech stran a porad te zajima jaky to ma obrazek, tak znova, ma zrejme nejlepsi AVCHD zaznam, ale to neni proc pisu ....

radeji se ptej jakou to ma baterku , kolik vydrzi, sirku zaberu (porovnani oproti jinym kameram), jestli a jake tam jde pridat svetlo na tu kameru, jakou bys potreboval wide angle predsazku na jaky zavit (co si pamatuju ma to jiny zavit nez HV20?), aby si jakz , takz videl zblizka (ta kamera ma treba zase o 2stupne mensi zaber, nez HG10, coz je asi stejne jako HV20),...atd

obrazek ma zrejme OK!, ted jde o ten zbytek[/QUOTE]

ano píši kde se dá, ale jsem už pro ní na 95 % rozhodnut ( čekám jen až v dubnu bude k dostání )
ale stále mě zajmají praktycké ukázky.


ok tak:
jakou to ma baterku , kolik vydrzi ?
sirku zaberu (porovnani oproti jinym kameram) ?
jake tam jde pridat svetlo ?
jakou potrebuji wide angle predsazku ? ( jem zvyklí na 28 u foťáku )
rjja (622)|22.3.2008 08:47
Ten závit je ale 37 mm ) né 43 mm
rjja (622)|22.3.2008 08:54
jakeký má ta HG datový tok ?
ocak1 (66)|22.3.2008 09:23
XHP - 15Mbps
XP - 9Mbps
SP - 7Mbps
LP - 5Mbps
stayman (12393)|22.3.2008 10:37
XHP ma 17Mbps nie? Aspon HF10 urcite !!!
rjja (622)|22.3.2008 12:17
Ano a proto si myslím, zda tam není rozdíl v kompresy ?
stayman (12393)|22.3.2008 12:40
No v type kompresii urcite nie je :D, iba v jej velkosti :-P
rjja (622)|25.3.2008 21:07
ten hledáček u hg10 se dá naklápět ?
ocak1 (66)|29.3.2008 08:51
hledáček se u HG 10 nedá naklápět
rjja (622)|31.3.2008 21:39
já vím blbá otázka, ale jaký je rozdíl mezi čípem 1/2.7 a
1/3.2 ( dělí se to 1 : 2,7 palce ?)
michpo (117)|1.4.2008 00:09
Jj presne tak se to deli, tzn. ze 1/2.7 je vetsi cip nez 1/3.2.
stayman (12393)|1.4.2008 00:27
A co ti z toho vyjde??? :D:D:D To je pekna blbost, rozmer chipov vychdza este z cias elektronky, a to je uplne iny rozmer. staci vam, takze je to udaj skor orientacny a púre porovnanie (ku tym velkostiam, co poznas).
michpo (117)|1.4.2008 00:41
Jak co z toho vyjde? Vyjde z toho prece rozmer cipu ne? Kdyz mas treba ten 1/2.7 tak je to 1:2,7=0,37 a pak 0,37*2,54=0,94. Takze cip ma velikost 0,94cm. U toho 1/3.2 by byla velikost cipu 0,794cm.
stayman (12393)|1.4.2008 01:18
Velky prd, aky si kedy videl, ma tolko 9-)

Citaj chlape:
http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Camera_System/sensor_sizes_01.htm

a to nehovorim o dalsich neaktivnych okrajoch, a ze velkost je fakt relativna, aktivna urcite, dalej o dalsich prevedenie pocet pixelov atd uz radsej nic, takze ta velkost samotna a navyse este ani nevies aka, je ti uplne nanic.
michpo (117)|1.4.2008 01:35
Ja ale nepsal ze je to presna velikost jen aktivni casti cipu! Ta velikost je samozrejme vcetne ramecku atp., takze skutecna velikost je samozrejme mensi. Nicmene pro porovnani tento vypocet staci...
stayman (12393)|1.4.2008 01:43
Ale nooooo, sak ja som nikde nepisal, ze to, co si vypocital , je velkost cipu !!!!!! Praveze velkost cipu su priblizne v tej tabulke, takze som tie tvoje vypocty vyvratil a absolutne s nimi nesuhlasim a aktivna cast je este mensia !!!!!!!!!!!!! Pritom v praxi je mensia dokonca aj velkost cipu, ako je uvadzane v tabulke.
michpo (117)|1.4.2008 01:51
Nechci se hadat, ja nejsem zadnej odbornik. Verim, ze s tim mas urcite vic zkusennosti. Rija se tu ptal na rozdil, a ten je v te velikosti. Ten pomer 1/2.7 je uvaden v palcich a lomitko je klasicke deleni. Ja to jen prevedl na jinou hodnotu, ze ktere je vic videt, ktery je vetsi. Nic vic a nic min. Slo tu proste jen o porovnani :)

Zaroven ti dekuju za tvuj vyklad, protoze jsem se dozvedel jak je to ve skutecnosti a jsem zase o neco chytrejsi ;)
stayman (12393)|1.4.2008 01:57
Ved jasne, o to ide vzdy, vediet o tom co najviac. Tiez ma to po prvykrat prekvapilo, ale najskor som o tom cital, kym som sa nepodivil a nezacal o to zaujmat. Dolezity je obraz z kamery a na to ma vplyv viac veci...
michpo (117)|28.4.2008 23:59
Tak uz mam Canon HF100, takze pokud nekoho neco zajima, ptejte se :)
Marek007a (37)|29.4.2008 10:22
Mě by zajímalo nějaké videjko venku a uvnitř kvůli porovnání, pořád ještě váhám co vzít a toto je také jeden z adeptů. Jaká je Tvoje spokojenost s provedením a kvalitou videa?
michal_h (492)|29.4.2008 10:33
[QUOTE=michpo;175046]Tak uz mam Canon HF100, takze pokud nekoho neco zajima, ptejte se :)[/QUOTE]
tak ohledně kvality záznamu asi není třeba nějak diskutovat (jestli tedy lze věřit recenzi na camcorderinfo.com), já vážně uvažuju o koupi buď HF10 nebo HF100 (výměna za mou everio mc500):
1) jak dlouho ti vydrží baterie? (já bych asi přikoupil ještě tu s dvojnásobnou kapacitou)
2) jakou sis k tomu koupil paměťovou kartu, je na ní i záznam v nejvyšší kvalitě v pohodě?
3) kde jsi kameru koupil?
4) nejvíc mě ale asi zajímá editace. Obávám se, aby se s mým noťasem (vaio fz21z, vista 32bit, core 2 duo t7500 2,2 GHz, RAM 2GB) nestala práce nekonečným příběhem... Zkoušel jsi už záběry nějak zpracovávat? Jestli ano, jak a na jaké mašině, jaký soft atd.

jakékoli další postřehy jsou vítány
:-)
michal_h (492)|29.4.2008 10:39
[QUOTE=Marek007a;175063]Mě by zajímalo nějaké videjko venku a uvnitř kvůli porovnání, pořád ještě váhám co vzít a toto je také jeden z adeptů. Jaká je Tvoje spokojenost s provedením a kvalitou videa?[/QUOTE]
zkus se mrknout sem (jsou tam i nějaké videoukázky):
http://www.videokamery.cz/view.php?cisloclanku=2008030002

a sem:
http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-Vixia-HF10-Camcorder-Review-34711.htm

dozvíš se tam dost informací...
michpo (117)|29.4.2008 13:00
[QUOTE=Marek007a;175063]Mě by zajímalo nějaké videjko venku a uvnitř kvůli porovnání, pořád ještě váhám co vzít a toto je také jeden z adeptů. Jaká je Tvoje spokojenost s provedením a kvalitou videa?[/QUOTE]

Videa sem nejake dam, jen prosim chvili vydrz, kameru mam zatim jen par hodin ;)


[QUOTE=michal_h;175065]tak ohledně kvality záznamu asi není třeba nějak diskutovat (jestli tedy lze věřit recenzi na camcorderinfo.com), já vážně uvažuju o koupi buď HF10 nebo HF100 (výměna za mou everio mc500):
1) jak dlouho ti vydrží baterie? (já bych asi přikoupil ještě tu s dvojnásobnou kapacitou)
2) jakou sis k tomu koupil paměťovou kartu, je na ní i záznam v nejvyšší kvalitě v pohodě?
3) kde jsi kameru koupil?
4) nejvíc mě ale asi zajímá editace. Obávám se, aby se s mým noťasem (vaio fz21z, vista 32bit, core 2 duo t7500 2,2 GHz, RAM 2GB) nestala práce nekonečným příběhem... Zkoušel jsi už záběry nějak zpracovávat? Jestli ano, jak a na jaké mašině, jaký soft atd.

jakékoli další postřehy jsou vítány
:-)[/QUOTE]

1) tu z dvojnasobnou kapacitou BP-819 mam objednanou, snad bude brzy, jak dlouho vydrzi ta standartni v praxi zatim nevim, mam kamcu par hodin ;)
2) pametove karty mam dve a jsou to Transcend 16GB class 6 (baleni s cteckou na karty), kamera ji bezproblemnu detekuje a ukazuje na prazdnou kartu zaznam 2h 6min (max kvalita FXP), jelikoz je to ale VBR, tak se to muze lisit
3) kameru jsem koupil v Softcomu - http://www.softcom.cz za peknych 21.026 Kc vc DPH a poplatku
4) editaci jsem zatim nezkousel, pak napisu jak to jde, co se kompu tyce tak mam Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz@3GHz, 8GB DDR2 800MHz@1000MHz RAM a OS mam Windows Vista Bussines 64-bit CZ, predpokladam ze to je dostacujici ;)
michal_h (492)|29.4.2008 13:45
[QUOTE=michpo;175085]mam Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz@3GHz, 8GB DDR2 800MHz@1000MHz RAM a OS mam Windows Vista Bussines 64-bit CZ, predpokladam ze to je dostacujici[/QUOTE]
tak kdyby to nešlo tobě tak to můžu rovnou zabalit...jakej budeš používat soft?
michal_h (492)|29.4.2008 14:59
[QUOTE=michpo;175085]kameru jsem koupil v Softcomu - http://www.softcom.cz za peknych 21.026 Kc vc DPH a poplatku[/QUOTE]
cena je opravdu pěkná, ale nejak jsem na jejich stránkách nenašel tu kameru...

btw: za kolik tam mají tu tuplovanou baterku (bp819)?
michpo (117)|29.4.2008 20:42
Dej si tam do vyhledavani HF100 a urcite to najdes a ted koukam, ze se o neco snizila cena na 20.782 Kc.
Nahradni velkokapacitni baterie BP-819 tam stoji 2.148 Kc, je ale na objednavku a je nutne tam zavolat aby ju do objednavky pridali, pravdepodobne to jeste nemaji pridane na strankach, ostatne je to prece novinka ;)

Soft na upravu musim zkusit, ve kterem se to bude delat nejlepe, mam tu Pinnacle Studio 11 Ultimate a Sony Vegas Pro 8.0b, pak napisu jak to jde, dnes sem byl skoro celej den mimo, takze sem se ke kamce moc nedostal.
michpo (117)|1.5.2008 01:49
Nasel jsi tam tu kameru?

Tak jsem si zas neco zkusil a tak mohu rict par dalsich poznatku. Zaznam na kartu co mam je i v nejvyssi kvalite rychly a bezproblemovy. Testovaci zaznamy co jsem delal jsou vazne moc pekne. Vydrz baterie jeste stale nevim, tim ze si s kamerou vic hraju nez nahravam, tak se to neda presne rict ;)
V manualu se pise na standartni baterii max 80 minut a typicka hodnota je tam uvedena jako 50 minut. Kamera s plne nabitou baterii ukaze kolem 84 minut. Realna doba si myslim bude nekde u tech 50 minut. Baterie je mala a kapacita je jen 890mAh coz je malo, skoda ze tam nedali vic, velikost baterie je vetsi nez treba baterie do mobilu a ty maji klidne i 1500mAh...

Zitra bude snad vic casu a tak sem dam i nejakou tu ukazku v nejvyssi kvalite a neprokladanem 25p rezimu. Taky napisu nejake poznatky k editaci, jeste chci zkusit jaky je Adobe Premiere Elements 4. Zatim jsem zkousel jen Pinnacle Studio 11 Ultimate a moc me nenadchlo, takze zitra zkusim ty Elements a Sony Vegas Pro 8.0b a dam vedet.

Co se jeste tyce bratricka teto kamery a to HF10, ja jsem ji zavrhl, protoze ty cca 4k o kolik je drazsi se nevyplati. 16GB SDHC Class 6 karta se da koupit kolem 1,5k a zbylych 2,5k za cernou barvu mi prijde jako predrazeny. Za 2,5k to nalakuju na cerno sam a nekolikrat :p
ocak1 (66)|1.5.2008 12:26
mám canon HG 10 a v Adobe Premiere Elements 4 se mi to nepodařilo otevřít i když jsem koncovku souboru přejmenoval. Dej vědět. Hoď sem nějakou ukázku.
michal_h (492)|1.5.2008 17:27
[QUOTE=michpo;175327]Nasel jsi tam tu kameru?[/QUOTE]
jj našel
[QUOTE=michpo;175327]Tak jsem si zas neco zkusil a tak mohu rict par dalsich poznatku. Zaznam na kartu co mam je i v nejvyssi kvalite rychly a bezproblemovy. Testovaci zaznamy co jsem delal jsou vazne moc pekne. Vydrz baterie jeste stale nevim, tim ze si s kamerou vic hraju nez nahravam, tak se to neda presne rict ;)
V manualu se pise na standartni baterii max 80 minut a typicka hodnota je tam uvedena jako 50 minut. Kamera s plne nabitou baterii ukaze kolem 84 minut. Realna doba si myslim bude nekde u tech 50 minut. Baterie je mala a kapacita je jen 890mAh coz je malo, skoda ze tam nedali vic, velikost baterie je vetsi nez treba baterie do mobilu a ty maji klidne i 1500mAh...

Zitra bude snad vic casu a tak sem dam i nejakou tu ukazku v nejvyssi kvalite a neprokladanem 25p rezimu. Taky napisu nejake poznatky k editaci, jeste chci zkusit jaky je Adobe Premiere Elements 4. Zatim jsem zkousel jen Pinnacle Studio 11 Ultimate a moc me nenadchlo, takze zitra zkusim ty Elements a Sony Vegas Pro 8.0b a dam vedet.

Co se jeste tyce bratricka teto kamery a to HF10, ja jsem ji zavrhl, protoze ty cca 4k o kolik je drazsi se nevyplati. 16GB SDHC Class 6 karta se da koupit kolem 1,5k a zbylych 2,5k za cernou barvu mi prijde jako predrazeny. Za 2,5k to nalakuju na cerno sam a nekolikrat :p[/QUOTE]
dík za další poznatky (jen tak dál :-) )

já jsem zvyklej na Adobe PE3, takže kdyby byla čtyřka ok, rád bych zůstal u Adobe, jinak bych asi šel do Vegasu, nejvíc mám ale strach z rychlosti práce při stříhání...

ohledně toho výběru meze desítkou a stovkou s tebou naprosto souhlasím. Ta baterka mě trochu štve, 50 minut je dost špatný, moje nynější kamera měla na začátku taky kolem 50 minut, teď už míň...asi je nezbytné dokoupit tu dvojnásobnou kapacitu
michpo (117)|1.5.2008 21:46
Zkousel jsem otevrit nahrane soubory v nekolika programech a tady jsou vysledky:
-> Sony Vegas Pro 8.0b - soubor neotevre ani pri zmenach koncovky, hlasi nepodporovany format
-> Adobe Premiere Pro CS3 - soubor neotevre ani pri zmenach koncovky, hlasi nepodporovany format
-> Adobe Premiere Elements 4 - soubor neotevre ani pri zmenach koncovky, hlasi nepodporovany format
-> Edius Pro 4.6 - bezproblemu soubor otevre a pracuje s nim
-> Pinnacle Studio 11 Ultimate - bezproblemu soubor otevre a pracuje s nim

Zkousel jsem jeste Ulead VideoStudio 11 Plus, ale program me po spusteni spadne, takze nic.

Rozhodl jsem se prozatim pouzivat Pinnacle Studio 11, ma jednoduche a intuitivni ovladani.
Pokud mi nekdo doporuci jeste neco jineho co bych mohl pouzit, tak budu rad a hned to vyzkousim a dam vedet.

No a ted ke slibenym ukazkam, urcite uz na ne cekate. Prikladam 4 ukazky, snad budou OK. Je to neupravene primo z kamery v nejvyssi kvalite FXP (17Mbps) 1920x1080 a neprokladane (25p).

Pokud mate jeste nejake dotazy, tak se klidne ptejte, rad odpovim ;)

PS.: Michale_h uz jsi si kamcu objednal?
stayman (12393)|1.5.2008 22:17
Tak 70 minut sa mi nechce cakat, kym ma pusti (a ci vobec) rapidshare :-k
Marek007a (37)|1.5.2008 22:24
Díky za ukázky už jdu stahovat. Mám teď možnost mít za dobrou cenu Panasonic SD9 cca 17t Kč, ale nikde jsem nenašel pořádná videa na porovnání a čeho se bojím je šum díky těm jeho čipům, takže se kloním k tomuto Canonu a sbírám co nejvíc informací, protože tu kameru chci na pár let.
Rosik (28)|1.5.2008 23:47
Jsem rád, že je někdo ochoten se podělit o zkušenosti. Jsem na 90% odhodlán ji koupit, jen mám pochybnosti ohledně karty, sdílím názor, že je lepší koupit HF100 a ušetřené peníze investovat do karet nebo aku, já jsem si vybral paměťovku A-DATA 16GB, ale ta má rychlost zápisu 16Mbps přitom je klass6, myslíte, že bude problem při největší kvalitě se zápisem? FXP má 17Mbps.
michpo (117)|2.5.2008 00:03
Ty SD karty nemaji Mb/s ale MB/s takze tady problem neni ;)
O Adata jsem taky uvazoval, ale tato me vysla levneji a je u ni i ctecka, karta je bezproblemova a nahravam z ni do PC rychlosti 20MB/s realne.

A co videa libi se? Klidne se ptejte, kritizujte apod... :p

2stayman: No na rapida to davam, protoze tam mam placeny ucet takze to tam vydrzi a jsem s nim spokojeny...
rjja (622)|2.5.2008 00:33
stále tu chybí video z místnosti !!

k těm kártám, nedoporučuji kartu větší kapacity, raději bych koupil 2 x 8 GB, u těch A-Data ( ale neplatí to jen u této značky ) minulí týden jsem koupil 8 gb fotím a když už byla z půlky nafocená najednou foťák nahlásí , že karta nenalezena. hned jsem zkusil kartu ve všem co doma mám, ale bohužel byla kapůto. vyreklamovali jí hned, ale data jsou fuč ( zrovna nebylo o co stát, zkušební fotky ). U 16 GB a na dovolené by mě to docela hodně zamrzelo. Preferuji kartová média ( a proto jsem si koupil kamedru na pásku - fuj ) , ale nezapomeněme na neduhy karet ( stačí když přístroj pošle trochu větší napětí na kartu a už to stoho nedostanete )
michpo (117)|2.5.2008 01:14
Video z mistnosti dodam, pokusim se co nejdrive ;)

Ja si nemyslim ze je lepsi mit mensi nez vetsi, protoze na 8GB by ti zas nekdo rekl ze radsi 2x4GB a na 4GB ze 2x2GB, atd., a tahat s sebou x karet? Pasek na dovolenou taky beres hodne kdyby byla nejaka vadna? Karty se dnes uz daji koupit skoro vsude, takze bych to jako problem nevidel a to ze ti odesla karta, byla proste jen smula, karty pouzivam uz hooodne let ve vsem moznem a musim zaklepat *tuk* *tuk* zatim me ani jedna neodesla. Navic bych rekl ze kazety jsou mnohem vic nachylne na poskozeni zaznamu nez karty. Pokud se dostane mobil ke kamere a nekdo ti zavola, je tu riziko poskozeni zaznamu, u karty vse ok... Kamera pasku pomacka, zamota se do mechaniky a zase bud cela paska nebo jen cast (pokud to poskozene odstrihnes a zbytek slepis) bude pryc...

Ja jsem psal ze ty 16GB karty mam dve a na kazdou dam 2h zaznamu v nejvyssi kvalite coz je hodne. Na pasku das hodinku v nejvyssi kvalite (SP), pripadne o neco vic pokud je delsi paska, ale pak je taky o neco tenci...

U karet si klidne mohu zaznam, pokazde kdyz se vratim na apartman, do hotelu,... nahrat napriklad do notebooku a tak si udelat zalohu kdyby karta klekla a na karte to nechat abych to mel 2x kdyby klekl notebook ;)
Sice u pasky to jde taky, ale pokud to z pasky natahnu do PC, tak nejen ze u toho ztravim celou vecnost, ale ta kopie uz neni ve stejne kvalite jako to co je na pasce (asi ne kazdej ma tolik mista na notebooku, aby to ulozil nekomprimovane), kdezto u karty je to 1:1.
rjja (622)|2.5.2008 01:23
(asi ne kazdej ma tolik mista na notebooku, aby to ulozil nekomprimovane), kdezto u karty je to 1:1.

veškeré video stahuji z DV v plné kvalitě. takže 1 : 1

( o těch kartách jsem to napsal,protože leckdo si myslí že jsou nerozbitné )
michpo (117)|2.5.2008 01:27
Pokud nahrajes zaznam z kamery do pc a z pc zpet do kamery a toto zopakujes 10x, myslis ze to bude stale 1:1? uplne presne na kazdej pixel? Ja si to rozhodne nemyslim...
rjja (622)|2.5.2008 01:50
stáhnu jen z kamery do PC ( a kazetu necham jen jako záložný médium )
Marek007a (37)|2.5.2008 08:49
Nazabředávejte do rozdílů medií toho tu už je plno ;) . Někdo chce pásky, někdo karty a každé má své pro a proti.

Vracím se zpět k tématu, mám trochu problém, že to video je takové poškubané co používaš za soft nebo kodeky na prohlížení v PC, s jinýma videama (sanyo HD1000, panasonic SD5 a SD9) problém nemám :(
Rosik (28)|2.5.2008 09:17
Dík za upozornění na ty přenosové rychlosti karet, jsem si nevšim. Tak to je fakt v pohodě. K těm A-DATA to jsi musel mít fakt smůlu. Já od této značky používám pár kousků už poměrně dlouho a v pohodě. ťuk, ťuk. A i u menší kapacity se ti může stát, že tam budeš mít zachycený nezapomenutelný zážitek. Stát se může kdykoli cokoli. Videa jsem viděl zatím dvě. Zatím pěkné.
michpo (117)|2.5.2008 10:53
[QUOTE=Marek007a;175481]Nazabředávejte do rozdílů medií toho tu už je plno ;) . Někdo chce pásky, někdo karty a každé má své pro a proti.

Vracím se zpět k tématu, mám trochu problém, že to video je takové poškubané co používaš za soft nebo kodeky na prohlížení v PC, s jinýma videama (sanyo HD1000, panasonic SD5 a SD9) problém nemám :([/QUOTE]

Jasne, to byl jen takovej malej OT ;)
Soft pouzivam KMPlayer a ten kodeky nepotrebuje, jinak na kodeky mam CCCP coz je dle me to nejlepsi. Videa se me necukaji, jsou pekne plynule, asi budes mit problem nekde v pocitaci.


[QUOTE=Rosik;175487]Dík za upozornění na ty přenosové rychlosti karet, jsem si nevšim. Tak to je fakt v pohodě. K těm A-DATA to jsi musel mít fakt smůlu. Já od této značky používám pár kousků už poměrně dlouho a v pohodě. ťuk, ťuk. A i u menší kapacity se ti může stát, že tam budeš mít zachycený nezapomenutelný zážitek. Stát se může kdykoli cokoli. Videa jsem viděl zatím dvě. Zatím pěkné.[/QUOTE]

Jsem rad ze se videa libi. A k tem kartam, to je pravda, stat se muze kdykoli a cokoli a nejen kdyz mas kamcu na karty, ale i kazety apod...
michal_h (492)|2.5.2008 11:58
michpo:
ještě jsem neobjednal, nejpozději ji chci mít o prázdninách na dovolenou, zatím si ještě vystačím se starou kamerou...

videa jsou pěkná (jak jsem čekal), co je ale další nepříjemná věc (po baterii) - nejde to střihat skoro v žádném programu, pinnacle je nejnáročnější na hardware...Zkoušel jsem ty tvé ukázky v Nero Vision a načte je, výstup lze do AVC (full hd) nebo přímo vypálit blu-ray nebo avchd dvd
michal_h (492)|2.5.2008 12:27
ještě se mi zdá, že při zoomu (tak od půlky rozsahu) je dost slyšel autofocus?
michpo (117)|2.5.2008 13:12
Schvalne jsem si to poslechl jeste jednou a pozorne nahlas, ale nic sem neslysel, ono tady zatepluji baraky, zarohem se stavi u jedeny mensi budovy dalsi patro, je tam jerab apod., vzadu je dalnice a nad ni jel vlak (byl slyset v nekterem zaznamu), takze jestli sis ten zvuk s necim nespletl ;)

Co se toho strihu tyce, je to rekl bych otazka ruznych updatu pro soft, to ze me ten Ulead VideoStudio 11 Plus padal, neznamena ze pada kazdemu. Na netu sem se ale docetl ze s editaci napriklad ve Vegasu ma problem hodne lidi a ze Vegas umi 1920x1080 jen u kamer Sony, u napr. Panasonicu umi jen 1440x1080. Takze ani SD9tka v nem nechodi... To ze to Adobe Premiere neumi je taky zname, taky sem se to docetl na ruznych zahranicnich forech a netyka se to jen Canonu ale AVCHD obecne, ten proste Adobe nejak nebere...

Ja zatim pouzivam ten Pinnacle a nezda se mi zeby byl nejakej moc narocnej...
Pokud bys chtel udelat DVD a nechtel k tomu pouzit Pinnacle, tak sem zkousel jeste Ulead DVD MovieFactory 6 Plus, ktery me nepada a umi i z techto souboru udelat klasicke DVD video vcetne menu, kapitol a jineho...
michal_h (492)|2.5.2008 13:24
tak tos mě uklidnil :-)

video by mělo jít určitě stříhat ve Final Cut Express 4 a Ulead VideoStudio 11.5 Plus