Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: Propojení PC s TV

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Zdravím, potřeboval bych poradit jak mám propojit notebook který nemá žádný HDMI ani DVi ale pouze VGA s mojí LCD televizí. Chtěl bych využít notebook na přehrávání videa s vysokým rozlišením konkrétně 1280x720 a potřeboval bych vědět jestli je to možné nebo nemá cenu se o něco snažit. Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Pokud mas ATI grafarnu, tak rozhodne instaluj omega drivery, pak nastav rozliseni 1360X768@60 HZ, propoj tv vga kabelem a je to.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Mám Intel GMA X3100

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Mohli byste mě prosím ještě napsat nějaká řešení četl jsem že VGA jde přenášet maximálně rozlišení 640x480 tak nevím

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

no to je nakej prastandard, vga se ted rika rozhrani, nevim presne jaky rozliseni jde hnat pres vga, ale 1280x720 s bravii a funguje to v pohode...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Přes VGA jde v pohodě tahat 1900 x 1200 , pokud to umí grafika a umí to zobrazit TV.

Nováček Avatar uživatele plikous
    Registrace
    Feb 2007

Pokud ma LCD televize DSUB, tak s tim nebude problem, prozenes tam, co budes chtit.

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Eeeehm, predovsetkym si ujasnite terminologiu (clee, Aliens_II), ;-)

VGA je jednym zo standardov pre pocitacove displeje resp. monitory, ktory definuje rozlisenie, farebnu hlbku a pomer stran. Co sa rozlisenia tyka, VGA (Video Graphics Array) = 640x480 pixelov. Dalej napriklad SVGA (Super VGA) = 800x600 pixelov, XGA 1024x768, WXGA je sirokouhly XGA atd.

Nezamienajte to s konektorom, ktory je na grafickej karte, ten je podla typu elektrickeho zapojenia napriklad D-SUB, DVI, HDMI atd a cez neho mozete posielat obraz v rozliseniach VGA, SVGA, XGA, WXGA....atd.

Uz je to jasne?
    Pre domace samostudium: http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_display_standard

Aliens_II - takze cez VGA jaksi nemoze ist v pohode 1900 x 1200, kedze VGA je striktne definovane ako 640x480. Ale cez D-SUB alebo DVI v pohode...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od artam Zobrazit příspěvek
    Eeeehm, predovsetkym si ujasnite terminologiu (clee, Aliens_II), ;-)

VGA je jednym zo standardov pre pocitacove displeje resp. monitory, ktory definuje rozlisenie, farebnu hlbku a pomer stran. Co sa rozlisenia tyka, VGA (Video Graphics Array) = 640x480 pixelov. Dalej napriklad SVGA (Super VGA) = 800x600 pixelov, XGA 1024x768, WXGA je sirokouhly XGA atd.

Nezamienajte to s konektorom, ktory je na grafickej karte, ten je podla typu elektrickeho zapojenia napriklad D-SUB, DVI, HDMI atd a cez neho mozete posielat obraz v rozliseniach VGA, SVGA, XGA, WXGA....atd.

Uz je to jasne?
    Pre domace samostudium: http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_display_standard

Aliens_II - takze cez VGA jaksi nemoze ist v pohode 1900 x 1200, kedze VGA je striktne definovane ako 640x480. Ale cez D-SUB alebo DVI v pohode...
    Šmarjá ale to já chápu, já myslel, že jde jen o ten konektor, přes který to chce zapojit. Přesně , jak to popsal clee.
    Nicméně, pokud mu bude TV schopná dát WXGA, tak mu to prostě pojede i z toho notebooku. To jsem chtěl říci.
    Naposledy upraveno uživatelem Aliens_II: 21-03-2008 v 10:06

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Moje televize je http://www.elektro-garden.cz/produkt...w-82-6710-ref/ a píše se tam že má WXGA, znamená to tedy že když si koupím tento kabel http://kabely-a-konektory.alza.cz/ka...ity-d70491.htm budu si moct pouštět filmy ve vysokém rozlišení?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od tomsono Zobrazit příspěvek
    Moje televize je http://www.elektro-garden.cz/produkt...w-82-6710-ref/ a píše se tam že má WXGA, znamená to tedy že když si koupím tento kabel http://kabely-a-konektory.alza.cz/ka...ity-d70491.htm budu si moct pouštět filmy ve vysokém rozlišení?
    Budeš, pokud to bude výkonově stíhat ten notebook. Jo a audio si budeš muset vést separátně.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Dobrý den. Chci si koupit pravděpodobně LCD tv 42" full HD.
    Jenže mám noťas s klasickám VGA výstupem a s-video.
    a řeším zda když bych dal redukci VGA 2 DVI a DVI 2 HDMI zda by toto propojení fungovalo a zda bych si mohl nějakým způsobem přepnout rozlišení na full HD nebo jemu podobné?!
    Podobný dotaz, zda když propojím tu Full HD televizi k PC zrovna přes DVI 2 HDMI budu mít obraz přes celou obrazovku televize?!
    Je nějaká možnost roztahnout 1360x768 na 1920 x 1080(nebo jemu hodně podobnému) nebo bude vždy na LCD pruh po stranách?!
    Děkuju za informace

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od hudecek.jiri Zobrazit příspěvek
    Dobrý den. Chci si koupit pravděpodobně LCD tv 42" full HD.
    Jenže mám noťas s klasickám VGA výstupem a s-video.
    a řeším zda když bych dal redukci VGA 2 DVI a DVI 2 HDMI zda by toto propojení fungovalo a zda bych si mohl nějakým způsobem přepnout rozlišení na full HD nebo jemu podobné?!
    Podobný dotaz, zda když propojím tu Full HD televizi k PC zrovna přes DVI 2 HDMI budu mít obraz přes celou obrazovku televize?!
    Je nějaká možnost roztahnout 1360x768 na 1920 x 1080(nebo jemu hodně podobnému) nebo bude vždy na LCD pruh po stranách?!
    Děkuju za informace
    Tak sem to vyřešil tak že sem vybral LCD TV s VGA vstupem. A šlape to pěkně na 1920x1080. Obraz vypadá moc pěkně, hlavně fotky.
    ps.: televize mě dorazí až někdy příští týden.

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Ja to mam tiez prepojene cez VGA vstup a nedostanem z toho viac ako 1024 x 768. Ked dam vecsie rozlisenie tak mam ciernu obrazovku a vratim to znova 1024 x 768 a frci v poho. Mam panasonic TX-37LZD70F a graficku kartu v PC mam dobru... Neviete mi poradit co mam spravit ?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od kinar Zobrazit příspěvek
    Ja to mam tiez prepojene cez VGA vstup a nedostanem z toho viac ako 1024 x 768. Ked dam vecsie rozlisenie tak mam ciernu obrazovku a vratim to znova 1024 x 768 a frci v poho. Mam panasonic TX-37LZD70F a graficku kartu v PC mam dobru... Neviete mi poradit co mam spravit ?
    Staci si precitat manual, ten Panasonic nepodporuje full HD cez D-SUB, podporuje ho iba cez HDMI (ak je ta graficka tak dobra ako pises, urcite ma DVI a potom nemas problem).

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Propojení
    Od slay v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-11-2011, 22:46
  2. CD, DVD, Blu-ray: PROPOJENÍ DVD S TV
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 15-02-2011, 09:46
  3. LCD: Propojení LCD s PC