Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: 42" Full HD nebo 50" HD ready?

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Zdravim, byl jsem pevne rozhudnut pro Full HD 42" (plazma Panasonic TH-42PZ70E nebo LCD TOSHIBA 42X3030DG), ale dneska jsem se zasel podivat do Datartu (asi jako pokazdy kdyz jdu okolo) a tech 50" palcu je fakt ohromujicich. Zacal jsem patrat po netu a zalibila se mi Panasonic TH-50PX70E. A ted mam velky dilema. Muzu se zeptat, co byste mi doporucili neco co byste volili vy, abych v tom zacal mit aspon trochu jasno? Zacinam se priklanet k 50", prece jenom z te dalky snad ani nepoznam rozdil mezi full a readyHD.

Televizi budu sledovat z 5ti az 6ti metru, prijem bude analog, digital nebo DigiTV (zadnou extra kvalitu od DigiTV necekam, hlavne aby to bylo koukatelny), obcas si zahraju s detma na PS3.

Pokud by nekdo chtel doporucit jinou 50" do 35tis, tak sem s tim...

Predem diky
    Naposledy upraveno uživatelem kadell: 18-03-2008 v 20:57
    Odpovídat lze po přihlášení

JM_ JM_ je offline
    Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od kadell Zobrazit příspěvek
    Pokud by nekdo chtel doporucit jinou 50" do 35tis, tak sem s tim...
    Lehce nad limit: PHILIPS 50PFP5532D, http://www.zbozi.cz/?q=50PFP5532D

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od JM_ Zobrazit příspěvek
    Lehce nad limit: PHILIPS 50PFP5532D, http://www.zbozi.cz/?q=50PFP5532D
    Na PIXmanii za 30 871 Kč, jenže doprava 2,5 tisíce, žádný český návod a prý úděsné reklamace....

ve Zboží.cz nabízí už od 35.154,- Kč vychvalovaný Q typ SAMSUNGu PS50Q97HD.
    Je ovšem otázka zda nové typy nepřijdou v blízkých týdnech za víceméně stejné ceny jako stávající končící kousky. Třeba ještě nedodávaný Panasonic 50PX80 by na internetu možná mohl začínat od 36 tisíc (zkrátka o 10 tisíc výš od 42PX80)... atd.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

na tuto vzdalenost doporucuji rozhodne 50", 42" je naprosto malo navic rozdil mezi HD ready a full HD z pozorovaci vzdalenosti 5 az 6 metru je nulovy.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Vy mi davate, zacal jsem na 25tis za 42" a momentalne jsem na 37tis za 50" Samsung rada Q. Sice doma byla trochu pre, jestli nechat udelat par dveri nebo koupit televizi, ale zatim televize vede.

Jeste otazky, proc plazmy nejsou vhodne pro hrani? Neni to pro me hlavni priorita, ale cas od casu si s detma na PS3 zahrajeme, sice to nebude v nejlepsi kvalite, ale hratelny to bude, ne? Jak je to s vypalovanim obrazu na tehle plazme?
    Naposledy upraveno uživatelem kadell: 21-03-2008 v 13:03

Je tu pravidelně Avatar uživatele Man5on
    Registrace
    Sep 2007

...cas od casu si s detma na PS3 zahrajeme, sice to nebude v nejlepsi kvalite, ale hratelny to bude, ne? Jak je to s vypalovanim obrazu na tehle plazme?
    Proč myslíš, že to nebude v nejlepší kvalitě, jako že to není Full HD? Zaprvý to okem ani nepoznáš (pokud nesedíš od tv metr) a za druhý v podstatě všechny hry na PS3 jsou 720p (na pár vyjímek jako GT5P aj.). Pokud PS3 zapojíš k plazmě HDMI kabelem, tak věř že obraz bude kouzeknej. A vypalování se neboj, mám plazmu a PS3 už od listopadu a nic se mě nevypálilo, musel bys nechat nějakej kontrastní statickej obraz svítit několik dnů aby na obrazovce něco zůstalo natrvalo a i o tom pochybuju, protože moje tv třeba po několika minutách, kdy se na obrazovce nic nepohne, ubere automaticky kontrast na minimum a pak nic nehrozí.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Man5on Zobrazit příspěvek
    Proč myslíš, že to nebude v nejlepší kvalitě, jako že to není Full HD? Zaprvý to okem ani nepoznáš (pokud nesedíš od tv metr) a za druhý v podstatě všechny hry na PS3 jsou 720p (na pár vyjímek jako GT5P aj.). Pokud PS3 zapojíš k plazmě HDMI kabelem, tak věř že obraz bude kouzeknej. A vypalování se neboj, mám plazmu a PS3 už od listopadu a nic se mě nevypálilo, musel bys nechat nějakej kontrastní statickej obraz svítit několik dnů aby na obrazovce něco zůstalo natrvalo a i o tom pochybuju, protože moje tv třeba po několika minutách, kdy se na obrazovce nic nepohne, ubere automaticky kontrast na minimum a pak nic nehrozí.
    No protoze kazdej doporucuje k PS3 LCD, tak jsem z toho usoudil, ze plazmy nejsou pro hrani uplne vhodne. Nicmene muj hlavni favorit je ten Samsunq 50"Q nebo Panasonic TH-50PX70E, na strankach Panasonicu pisou, ze je to 100Hz technologie. Pokud je to 100Hz, tak neni co resit, ne? Nebo je to jen nejakej reklamni trik?
    Naposledy upraveno uživatelem kadell: 26-03-2008 v 13:27

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

No protoze kazdej doporucuje k PS3 LCD, tak jsem z toho usoudil, ze plazmy nejsou pro hrani uplne vhodne. Nicmene muj hlavni favorit je ten Samsunq 50"Q nebo Panasonic TH-50PZ70E, na strankach Panasonicu pisou, ze je to 100Hz technologie. Pokud je to 100Hz, tak neni co resit, ne? Nebo je to jen nejakej reklamni trik?
    Tak to je dobrej cenovej skok Co jsem se teď díval tak 50PZ70E mají jen lehce pod 50 tisíc (ty "levnější" kolem 48t) a nechápu, proč je o tolik dražší než 42PZ70E za cca 31-32t. Sám plazmu stále ještě nemám, a hrát na ní nebudu (na to mám 24´moňase), ale myslím, že hraní na plazmě není problém (naopak mnohem kratší reakční doba je výhodou), pokud to nebude hardcore hraní - hodiny v tahu a téměř neměnné části obrazovky (typicky ukazatele stavu života, střeliva, štítu a jejich okolí). Ale ono to asi nebude tak žhavé, ostatně Panasonic zavádí u nových modelů herní mód. A 100Hz má přímý význam pro stabilitu a klid TV obrazu a ne pro hry (viz parametry současných PC LCD monitorů).

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

No protoze kazdej doporucuje k PS3 LCD, tak jsem z toho usoudil, ze plazmy nejsou pro hrani uplne vhodne. Nicmene muj hlavni favorit je ten Samsunq 50"Q nebo Panasonic TH-50PZ70E, na strankach Panasonicu pisou, ze je to 100Hz technologie. Pokud je to 100Hz, tak neni co resit, ne? Nebo je to jen nejakej reklamni trik?
    Vzhledem k podmínkám, které uvádíš (hlavně pozorovací vzdálenost cca 5m) vůbec neváhej a jdi do 50PX80. Full HD nemá význam (zbytečné peníze navíc), protože to by jsi musel koukat tak max. ze dvou metrů. Časem sám zjistíš, že ta padesátka je i na vzdálenost 5 až 6m malá.
    Jinak těch 100Hz... co k tomu dodat, není 100Hz jako 100Hz (to by bylo na delší vysvětlování). Obsahují to všechny plazmy Panasonic, jde nejen o zvýšení frekvence snímkování, ale také o způsob skládání snímků, aby byla zajištěna stabilita obrazu statického i pohyblivého.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Hmm Zobrazit příspěvek
    Tak to je dobrej cenovej skok Co jsem se teď díval tak 50PZ70E mají jen lehce pod 50 tisíc (ty "levnější" kolem 48t) a nechápu, proč je o tolik dražší než 42PZ70E za cca 31-32t. Sám plazmu stále ještě nemám, a hrát na ní nebudu (na to mám 24´moňase), ale myslím, že hraní na plazmě není problém (naopak mnohem kratší reakční doba je výhodou), pokud to nebude hardcore hraní - hodiny v tahu a téměř neměnné části obrazovky (typicky ukazatele stavu života, střeliva, štítu a jejich okolí). Ale ono to asi nebude tak žhavé, ostatně Panasonic zavádí u nových modelů herní mód. A 100Hz má přímý význam pro stabilitu a klid TV obrazu a ne pro hry (viz parametry současných PC LCD monitorů).
    Jsem blbej, samozrejme to bylo 50PX70

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 13-12-2010, 18:59
  2. Plazma: Panasonic plazma 42" FullHD nebo 50" ready?
    Od butcherson v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 46
    Poslední příspěvek: 23-11-2009, 17:35
  3. Jakou 40" LCD - Samsung nebo Sony? Full HD nebo HD ready?
    Od tomdou v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-07-2008, 11:47
  4. Koupit 37" FULL HD nebo HD Ready???
    Od Standik84 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-10-2007, 13:38
  5. Full HD LCD Sharp 37", 42", 52" a 65"
    Od CyberTec v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-10-2006, 21:06