Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HW akcelerace náhledu HDV s možností DC pro SD monitor

Pave1 (4279)|18.3.2008 20:38
Založím nové vlákno, pro toto téma.

Jednou z možností náhledu je u SD rozlišení FireWire, funguje u střižen (Edius, PremierePro atd) pouze pro to SD rozlišení a má vždy zpoždění. Umí ho i AVID, (má volbu nastavení kvality efektů pro tento náhled, některé potřebují přepočet, většina funguje na jednom půlsnímku v RT).

Druhou možností je střih v SD rozlišení ve skutečném "RT", tedy bez prodlevy (kterou každý běžný převodník FW/analog způsobuje).
Tady samozřejmě existovala Premča na Matroxu (hw karta), Edius má svou kartu DVX (nebo jak se to jmenuje .-) ), Avid má Mojo za 50k s DPH (vše funguje RT v plné kvalitě, snad krom reversních spomalovaček, včetně akcelerace výpočtu náročných 3D efektů), atd.

----


Situace u HD je složitější. RT náhled v plné kvalitě plnohodnotného prokládaného signálu je náročnější.

1. u FCP na Macu existuje možnost odkuku přes poměrně levnou "škatulku" za 20k (ovšem cena 17" Mac BookPro s FCP k tomu něco přihodí).
2. Edius nabízí RT odkuk v plné kvalitě, ale jen do HD složek pro HD monitor, neumí pokud vím RT v plné kvalitě i pro SD monitor (tedy s letmou downkonverzí). Tohle řešení stojí pokud vím cca kolem 40k (jsou to dvě karty, obě jsou potřeba).
3. Matrox nabízí RT.X2 (či jak se to jmenuje .-) ) pro Premiere CS3, za 40k bez DPH (s Premčou CS3 a Encore DVD v ceně), toto řešení umí i plně kvalitní RT náhled v HD i SD (při střihu HDV).

4. Avid má pro SD rozlišení to Mojo, na něm lze sledovat i HDV (provizorně v náhledu na SD monitoru, ale tady jde opravdu o náhled, který má k plné kvalitě daleko). Plnohodnotným řešením je tak až Avid Adrenalin k Media Composeru, což je střižna v ceně přes 250k (v plné výstavbě kolem 0,5mil).

-----------

Kdyby Edius uměl RT náhled nejen na HD, ale i pro SD monitor (tedy jde i o akcelerovanou DC, převody různých formátů z HD do SD apod), tak by to bylo jiné. Ony totiž LCD monitory neukáží vše potřebné, jako CRT monitory (a CRT v HD stojí min 80k, což je pro většinu lidí příliš).

To je o co tu jde, proto je ten náhled na SD CRT monitoru tak potřebný (ukáže signál a jeho případné vady daleko precizněji, než jakékoliv řešení na bázi HD LCD TV).
V ceně do 50k to tak dle všeho umí pouze ten hw Matrox s Premčou CS3, pokud máte někdo další zkušenosti (i s tím MACem), prosím napište sem. Uvažuju o řešení té HW akcelerace a na MAC se mi přecházet (opět) nechce, ale...
clee (6592)|18.3.2008 22:39
a tedka by me zajimalo proc strihat hd onlinove na sd monitoru?? vzhledem k tomu ze hd je urceny stejne ke sledovani na hd zobrazovacich a nikoliv sd (coz sou vetsinou crt) tak nahled z moja je naprosto postacujici, mame jeden kousek moja ve skole pichlej pres s-video do maly studiovy trinitronky a je to uplne v pohode...
Pave1 (4279)|18.3.2008 22:54
No, já jsem si střih na HD LCD (přes Mojo) vyzkoušel taky, srovnání mám i s HD CRT profi monitory Sony (to je skutečně perfektní obraz, monitory přitom nejsou nijak velké), znám i kvalitu náhledu SD profi CRT monitorů Sony a samozřejmě mohu porovnat i "domácí řešení", tedy PC CRT monitor, náhled na LCD a na SD CRT bedýnce.

Při všech těch výsledcích je náhled na CRT TV pořád vysoce nejkvalitnější (HD rozlišení sem, HD rozlišení tam :D ).

HD LCD TV mají zaprvé různé "vylepšovací obvody", zadruhé zpoždění, na CRT baňce je střih jednoznačně nejpohodlnější. LCD Eizo je jistě fajn pro náhled, ale má své limity, prokreslení černé, proti CRT pořád i to kulhá vzadu.

Důvod je tak jasný, HD CRT monitor stojí velké peníze, SD CRT monitor seženeš (velmi kvalitní) od 15k. Mám obě technologie (zobrazení) dost dobře vyzkoušené, kvalitní náhled velmi zefektivňuje celou práci (včetně bar. korekcí např. ).

P.S. V dnešní době je ve většině případů nutná distribuční verze i v SD rozlišení, HW akcelerace KVALITNÍ downkonverze tak taky jistě není k zahození .-) .
Pave1 (4279)|18.3.2008 23:00
Spíš to vypadá, že výrobci nepodporují kvalitní náhled přes SD ne proto, že by to bylo "tak výrobně náročné", ale spíš proto, aby prodali všechny ty HD LCD a spol "srágory" .-) .

V realitě přímého srovnání je pracovní náhled na LCD o třídu až dvě pod jakoukoliv CRT bednou.
stayman (12393)|18.3.2008 23:04
Ja mam ADVC-100, kedykolvek nahlad v SD rozliseni na TV a takisto netuzim po tom, aby som mal HD. Nevidim v tom zmysel, pokial v HD nebudu aj zakaznici...
Pave1 (4279)|18.3.2008 23:07
Taky mám ADVC-100, ale od doby upgradu HDV je "ve výslužbě" :-) (při střihu HDV projektu odkuk přes FW není možný).

Letmá DC v kameře (pro analogový odkuk) je přitom jistě otázkou jednoho malého švábu (viz XH-A1. žádný problém), přesto výrobci střižen ti tuhle možnost (krom toho Matroxu) odpírají (a nutí tě kupovat "monitor kit" desky pro HD odkuk a všelijaké další propriety).

P.S. Pro běžné lidi by přitom stačila malá škatule (ala ADVC), i s tím malým spožděním by to pořád šlo. Takhle po tobě chtějí 50k za něco, co ani letmou kvalitní DC nenabízí, viz ten edius).
stayman (12393)|18.3.2008 23:19
[QUOTE=Pave1;169704]Taky mám ADVC-100, ale od doby upgradu HDV je "ve výslužbě" :-) (při střihu HDV projektu odkuk přes FW není možný).

Letmá DC v kameře (pro analogový odkuk) je přitom jistě otázkou jednoho malého švábu (viz XH-A1. žádný problém), přesto výrobci střižen ti tuhle možnost (krom toho Matroxu) odpírají (a nutí tě kupovat "monitor kit" desky pro HD odkuk a všelijaké další propriety).

P.S. Pro běžné lidi by přitom stačila malá škatule (ala ADVC), i s tím malým spožděním by to pořád šlo. Takhle po tobě chtějí 50k za něco, co ani letmou kvalitní DC nenabízí, viz ten edius).[/QUOTE]

Co to taras za blbosti, funguje tak, jak u DV (a akehokolvek zaznamu), pretoze Vegas si ten stream aj tak prepocita na vystup FireWire do DV !!!!
clee (6592)|18.3.2008 23:37
[quote=Pave1;169701]Spíš to vypadá, že výrobci nepodporují kvalitní náhled přes SD ne proto, že by to bylo "tak výrobně náročné", ale spíš proto, aby prodali všechny ty HD LCD a spol "srágory" .-) .

V realitě přímého srovnání je pracovní náhled na LCD o třídu až dvě pod jakoukoliv CRT bednou.[/quote]

nevim jaky tridy myslis, ale nahled na apple cinema display z fcp pres digital cinema desktop preview si teda asi nevidel:confused: na tehle displejich se kamo v soucasnosti onlinuje, z lcd se dokonce skenovalo tusim pupendo na film tak nevim co to blabolis, nemluvim samozrejme o nakejch low-cost monitorech...
clee (6592)|18.3.2008 23:39
plus samozrejme idealni lo-budget nahled hdv do crt je pres hdv kameru, sice se spozdenim, ale na barveni to bohate staci...
Pave1 (4279)|18.3.2008 23:46
Já ti nechci brát iluze, ale profi barevný korekce se pořád dělají na CRT. Pupendo bylo technicky srágora (slepý jak patrona), na to stačí i VHS, tím se fakt chlubit nedá :-) (mně se líbila např. Postel, to byla jiná třída).

Viděl jsem různý LCD a žádný mě dosud neuchvátilo, specielně při barevných korekcích jsou nepoužitelný ("publicistický" srovnání dvou rozházených kamer lze i na LCD, to ale nejsou korekce .-) ). Při střihu se to s CRT nedá srovnat, v celkovém komfortu zobrazení.

Jinak samozřejmě je tu ta možnost přejít na MAC Book Pro, jenže spolu s FCP a tvým cinema displejem to vyjde na pěkný balík. Nehodlám ti tak rozhodně brát tvůj oblíbený LCD displej, ale nějak nemůžu pochopit, proč nám (příznivcům CRT) výrobci střihového SW takovou jednoduchou HW podporu odpírají.

Hádat se o LCD vs CRT nechci, za sebe v tom mám jednoznačně jasno :D .
Pave1 (4279)|19.3.2008 00:07
P.S. Ještě jsem teď rychle ověřil možnost náhledu HDV přes kameru, ale je to jak jsem si myslel - pro export na HDV kameru musí být výsledný soubor nejprve vytvořený (přepočet do m2t), teprve pak je možné ho sledovat na kameře.

Pokud vím, tak žádný (HDV) střihový sw náhled "přes kameru" na SD monitor neumožňuje (jestli je tomu jinak, rád se nechám opravit). Jinak řeč je pořád o plné kvalitě náhledu (včetně prokladu).
stayman (12393)|19.3.2008 00:25
[QUOTE=Pave1;169715]Pokud vím, tak žádný (HDV) střihový sw náhled "přes kameru" na SD monitor neumožňuje (jestli je tomu jinak, rád se nechám opravit). Jinak řeč je pořád o plné kvalitě náhledu (včetně prokladu).[/QUOTE]

Je uplne jedno, co mas na casovej osi, ci HD, alebo SD, ci Mpeg2,alebo XDCAM !!!!! Vegas to vzdy preocita na DV a cez firewire pocou DA prevodniku to das na TV,alebo este inak, dokonca cez vystup TV out grafickej karty !!!!!
Pave1 (4279)|19.3.2008 13:15
Premča ani Avid "letmý" (RT náhledový) přepočet V PLNÉ KVALITĚ neumí.

Respektive umí ale "ne v plné kvalitě" (AVID jsem zkoušel), pokud tyto soubory vložíš do projektu v SD rozlišení, kvalita náhledu (nabraného v HDV, sledovaného přes mojo) je ale pro mé účely nepoužitelná.

Pátrám po náhledu v plné kvalitě, tedy včetně prokladu (asi jsem to málo zdůraznil, proto je tohle vlákno v sekci HW podporovaných střižen). Tento hw akcelerovaný náhled v plné kvalitě v SD poskytuje pouze ten MAtrox s PremčouPro CS3, Avid až u Adrenalinu (přepneš projekt do SD a máš full náhled" na SD monitoru; Mojo na to nestačí).

P.S. Co se týče potencionálnímožnosti přechodu na MAcBookPro + FCP + odkuk na Cinema display ( :-) ) + HW akcelerace náhledu v SD = cena, která významně přesahuje cenu řešení toho Matroxu, kde i se sw pro střih a authoring je to celkem i s HW 50k s DPH+ běžný SD CRT monitor. Samozřejmě Matrox nemá podporu 10bit, je tak čistě "HDV" řešením (ovšem s HW podporovanou prý vysocekvalitní DC - to brzy ověřím). Za cenu 120k (řešení MAC) bych si spíš asi koupil rovnou Media Composer (střihal bych pak na něm klidně i jen s náhledem na full screen LCD, to už bych skousnul).
Pave1 (4279)|19.3.2008 17:03
Tak jsem si trochu pohrál s trialem Vegas Pro 8 a musím říct, že první dojem není vůbec špatný.

Např. nabírání, ovládání kamery bez problémů, náhled při náběru, běžné výpisy (i v trial verzi), včetně testu a černé, dokonce umí přepnout projekt do DV a pak opravdu funguje náhled na TV, bohužel ne 100pct a plynulý (ani na jednom HDV klipu).

Staymane, k tomu náhledu otázka - tobě jede Vegas HDV ven bez přepočtu, v plné kvalitě (DV), plynule alespoň dvě stopy a např. prolínačky? Řekněme na C2D 2,67GHz 1333MHz FSB, 2GB DDR2 nebo 3, grafika X1950PRO a podobné?

Vím že s HDV děláš, tak pokud to máš vyzkoušené, rád uslyším ověřené informace. Na mém CoreDuo (PentiumD, 2x512MB RAM) to nejede ani jeden klip, ale upgrade HW přijde, tak prosím případně upřesni své zkušenosti.
stayman (12393)|19.3.2008 21:37
Bez renderingu iba v auto, pripadne pri jednej stope v half (polovicnej) kvalite, mi ide nahlad v RT, pritom mam Core2Quad 2,4@2,88, 4GB a GF7900GS. 100% vykon CPU nevie pri tom vobec vyuzit, problem bude v inom asi, nie je dobre Vegas naprogramovany.
Pave1 (4279)|19.3.2008 22:19
ono to spíš souvisí s mpeg2 a long GOP. U DV je intraframe, ty HD mpegy jsou ale na timeline "nasekaný" (šmiklý mimo I frame), což musí nějaký HW akcelerovat.

Ten Matrox vypadá zajímavě, má i mpeg2 I frame kodek (pro zpracování čehokoliv, třeba i analogu) se 100 (nebo 50?) Mbps. Navíc akceleruje i přepočty (i ten náhled). Mělo by tak jít na jednom monitoru pracovat, na druhém sledovat ve full screen HD, na SD CRT kontrolovat "celkový TV dojem".

Mám teď cca tři možnosti:

- Matrox + premierePro CS3 (50k s DPH, s DVD encore a HW mpeg enkodérem včetně plně kvalitní letmé DC pro náhled)

- posílit jen HW (pro náhled ve full screen na LCD)
- pořešit MAC + FCP (případně AJA + Vegas) atd...

Uvidíme, jdu to do gio testnout, pak se rozhodnu, možná by stačila nVidia Quadro FX1500 a posílit HW.

Každopádně díky za info.
Pytkin (7947)|20.3.2008 00:59
NO ja myslim ze v prvom rade treba silny kmputer a silne disky .. moznosti prace je vela ..

pave : pozri sa na na KONA karty od AJA .. Ja tu mam len tu najvacsiu .. s FCP a tam mozes robit co chces .. robit v HD v lubovolnom kodeku (vcetne uncompress) , von na odkuk mozes ist v HD alebo zanut dowconverziu .. bezne strihame z HDCAMu s odkukom na SD CRTcku ..

ina HD CRT sa da este zohnat ? Kde a zakolko ?
A co sa tyka kvalitneho LCD , tak mam referenciu na SONY BVML230 .. Ze minuly rok to bolo na NAB a nikto nevedel rozoznat ci to je CRT alebo LCD .. Ale stoji to kopu penazi ..
Pave1 (4279)|20.3.2008 10:10
o ty peníze v souvislosti s dobrým kontrolním monitorem jde "až na prvním místě" .-) .
Nepochybuju, že nejlepší provedení (technologie) LCD je kvalitní, CRT v SD ti ale totéž nabídne za pár kaček.

Na tu kartu mrknu, na Mac už jsem dřív střihal, ale na mé "příležitostné většinou domácí použití" by přechod byl zbytečně drahý. V profi dělám na avidu s adrenalinem.

Co se týče HW, tak teď budu dělat upgrade, C2D, DDR3 2GB, dva disky v raidu pro větší dat. propustnost, grafiku zvažuju, buď X1950Pro nebo nVidia Quadro FX1500, dle souvislostí dalšího HW/SW řešení střihu.

Jinak HD CRT lze sehnat, ale "jen pro (velmi) dobré zákazníky", tedy broadcastery .-) (dvě funglovky od Sony jsou k vidění "na dosah od mé ruky" .-) ).
Pave1 (4279)|20.3.2008 10:15
ještě k MAC - v cenové kalkulaci je pro mě s tou zmiňovanou kartou už plně "profi" řešením, bohužel odpovídá tomu i cena "kompletu". Takže zvolím asi opravdu tu levnější cestu (on ten Matrox kodek s I-Frame do 100Mbps nemusí být špatný, když to funguje, tak se s tím dělá dobře - teď jde o to, aby to fungovalo a ne aby to pořád "padalo" a chtělo to nějaké "záplaty" :D )
Pave1 (4279)|20.3.2008 10:58
Tak srovnávám Xenu LH + PP CS3 (což je verze pro PC s WIN XP Pro) s MATROXEM RT.X2 + CS3.

cena Xeny je 55k s DPH + 23k (CS3) + nějaké solidní diskové pole (pro necompres. zpracování), celkemzáklad asi 80k, 120k - 150k dle výbavy pro nekompresované profi zpracování (diskové pole, lepší monitor) .

- plně profi, SDI in a out, analog component HD i SD, RT dc v 10bit, odkuk na monitor i přes SDI, dálka pro DB, atd.

-------------

Cena RT.X2 je 48k s DPH (v ceně je i sw PP CS3 a Encore).

- nemá SDI a podporu 10bit, v 8bit nabízí RT dc do SD, podporuje I-frame kodek s až 100Mbps 4:2:2 včetně nahrávání z analog komponentu SD i HD, akceleruje přepočet pro DVD (mpeg2), DVI-D výstup pro plné rozlišení pro kontrolní HD LCD odkuk, RT export např. HDV bez přepočtů, akcelerace výpočtu mpeg2 pro DVD atd.

To druhé řešení je jasně orientované na "semiprofi", líbí se mi i HW podpora přepočtu do mpeg2. XENA má navíc profi 10bit (krom např. složek či kompozitu pro odkuk na HD či SD monitoru) i SDI a podporu pro připojení DB a spol.

Kdybych dělal reklamy, zvolím Xenu, když sem tam něco točíš v HDV, Matrox by měl s dobrým diskovým polem stačit. To je můj "odhad" :-) .

P.S. U obou řešení je předpokladem (velmi) kvalitní základní HW (počítadlo), případné točení např. s XDCAM ex v módu "HDV" (25Mbps),asi, podpora formátů je na stránkách výrobce RT.X2
clee (6592)|20.3.2008 12:23
jojo, na crt uz leda nekde v televizi, ti asi trochu ujel vlak ;) zajdi si nekdy do upp amatere :D
Pytkin (7947)|20.3.2008 14:35
Pave : jasne .. ak nepotrebujes SDI , tak mozno je ten matrox OK .. Ja tu mam vsetko na SDI .. Hrozne mi vyhovuje ze jednym dratom prenesiem obraz aj zvuk .. mam tu digitalny ruting , cize hocico hocikam prepnem okamzite .. Ale neviem .. S Matroxami vraj byvali dost problemy .. Uz je to vychytane ze to funguje na hocicom ? A ten ich Iframe kodek .. to je MPEG2 ?
Pytkin (7947)|20.3.2008 14:36
clee : mas prehlad v monitoringu ? Potrebujem HD referencny monitor .. 1920x1080 .. s HD-SDI vstupom ..
Pytkin (7947)|20.3.2008 23:55
pave : to HD CRT by sa nedalo zohnat ?
jibarr (792)|21.3.2008 00:41
Pytkin. Ten Sony BVM-A14F5M by určitě vyhovoval. Mají ho v Elvii ve slevě.
Jinak tady je osum stránek různých monitorů pro různá použití.
http://www.libraprobroadcast.co.uk/products.asp?cat=61&pg=3
Pytkin (7947)|21.3.2008 00:54
jibarr : nemas web na elviu ? 20" neni su ?
jibarr (792)|21.3.2008 00:56
http://www.elviapro.cz/default.aspx?etSection=1§ion=101
Oni toho na stránkách moc nemají. Je lepší tam volat, nebo napsat.
jibarr (792)|21.3.2008 00:59
jibarr (792)|21.3.2008 01:01
Kdybych osobně potřeboval něco slušného, tak bych šel do :
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,3134
V reálu se mi to moc líbilo. Jsou i lepší, ale taky jsou podstatně dražší.
Pave1 (4279)|21.3.2008 01:30
[QUOTE=Pytkin;169927]pave : to HD CRT by sa nedalo zohnat ?[/QUOTE]


já to nekupuju, tak opravdu nevím. Zkus tu Elvii, případně visualy, ale je to drahý .-) .

Pro Clee - no comment. Já si fakta nevymýšlím, z jedné strany jsou dvě HD střižny, z druhé dva filmové korektory za několik desítek milionů. LCD tam najdeš jen jako pracovní plochu, pro kvalitní náhled pouze HD CRT (funglovky :-) ).
Pytkin (7947)|21.3.2008 16:25
pave : praveze to je lacne .. aspon ta 14" v elvii stoji ~150 .. to je zadarmo .. pokial mam informacie , tak HD referencne CRTcka SONY sa predavali za milion a viac .. Neviem teda ale ci to boli ine modely , alebo su to tieto .. Nema v tom dakto prehlad ?

Nevies zistit presne typy CRT ktore tam pouzivaju na farebne korekcie ?
Pave1 (4279)|21.3.2008 18:57
[QUOTE=Pytkin;169986]pokial mam informacie , tak HD referencne CRTcka SONY sa predavali za milion a viac .. Neviem teda ale ci to boli ine modely , alebo su to tieto .. Nema v tom dakto prehlad ?

Nevies zistit presne typy CRT ktore tam pouzivaju na farebne korekcie ?[/QUOTE]

Na novej korektor myslím tenhle jeden "top referenční" jde (ale ještě tam není). Na starej se ti mrknu (po svátcích), napíšu ti i ty typy těch menších HD ze střižny (už jsem se na to díval, ale zapomněl jsem, pro mě je to jen informace). Mně stačí ten běžnej velkej SD Soňák, vidím na něm všechno, i když vedle jsou dvě klasický eiza, ty na něj ale nemaj.
Pytkin (7947)|21.3.2008 19:17
pave1 : super.. dakujem ..
Pytkin (7947)|26.3.2008 01:07
Jo .. Tu by som potreboval .. V elvii maju tu 14"tku .. to je malo ..
Libor7 (33)|27.3.2008 23:44
Uvažuji o koupi této hračky. Myslím, že to na MACku umožňuje řešit náhledy, dle momentálních dispozic velmi slušně, za relativně nízkou cenu. Cca 17k..
http://www.matrox.com/video/products/mxo/home.cfm
clee (6592)|29.3.2008 20:52
hmm, ten matrox se mi libi, da se z nej dostat obraz na lcd i na analog komponent zaroven?
Pave1 (4279)|29.3.2008 21:54
kromě reklam a nejlepších tv (hraných) věcí (a filmu) takový monitory ani nepotřebuješ. Stačí jakýkoliv dobrý monitor (CRT i v SD).

Člověk nesmí být dogmatik .-) .
Pave1 (4279)|29.3.2008 21:59
Ten Matrox (tedy ten RT.X2 ) je fajn, dost jsem ho zkoušel. Odkuk běhal zároveň na LCD i CRT monitoru (alespoň si to teda teď myslím .-) , to testování byl trochu zmatek).

s DC to bylo trochu složitější (letmý náhled je perfektní), nakonec se jako nejkvalitnější ukázal export z HD timeline do DV (rychlý přepočet). Velmi kvalitní, solidně ostrý a přitom dobře vyhlazený obraz, použitelný v broadcastu.

Já nakonec ale na Matrox rezignoval (nechce se mi na Premču). Po upgradu počítadla mi běhá lecos ve full screen, takže šetřím na lepší :-) .

P.S. Včera jsem mluvil s klukem, co zná ty levné DC "škatulky" k applům; prej to dost topí a pak se to hryže, nelze to mít zaplé pořád (musí se to občas vypnout aby to vychladlo). Ale nějak to prý běhá...
Pytkin (7947)|30.3.2008 00:26
Pave : prave ho potrebujem na reklamy ..
Pave1 (4279)|30.3.2008 12:50
Pytkine, ještě mrknu na monitor, který používají na korektoru. Tenhle je spíš pro dobrý odkuk na střižně.

Ty monitory na korektory mají vlastnosti víc zaměřené na ten specifický účel, což může znamenat i rozdíl (ve vnímání výsledku). Budou barevně přesnější a lépe kalibrovatelné.
Pytkin (7947)|30.3.2008 16:31
Pave : V strizni mi na odkuk HD staci uplne 23" Apple Cinema .. Farebne podani vidim na SD broadcaste (aja robi automaticky downscaling) .. Ale kukni mi ten monitor na farbenie .. Totiz iny SONY ani nema v ponuke .. len tie tri .. 14tku .. 20tku a LCDcko ..

Dakujem ..
anglcam (223)|30.3.2008 16:31
to pave1

co rikas na tohle.je to sice za padesat ale ty moznosti vcetne 2K monitoringu.Umi to i DC na SD v 10 bitech.Jen musis mit stolni masinu s PCI express ctyrikrat (10Gb/s).

http://www.blackmagic-design.com/products/multibridge/
Pytkin (7947)|30.3.2008 16:59
JO Multibridge je v pohode .. Zaujimave na nom je to , ze to funguje aj standalone ako prevodnik ..
Pave1 (4279)|30.3.2008 18:19
To EnglCam - vypadá to pěkně, s tím problém zjevně nebude (já jsem to osobně nepotkal, připomíná mi to designem adrenalin od avidu .-) , ale z netu to znám).

Jinak SD monitor jako odkuk do střižny bohatě stačí, klasický Soňáci (20") jsou moc fajn.
"Na doma" stačí nějaké to řešení přes full screen, pro častější šmik HDV pak s tím odkukem na TV. Naštěstí nemusím řešit něco náročnějšího .-) .
Pave1 (4279)|11.4.2008 18:30
Pytkine,

tak jsem mrknul na ten monitor pro korekce.
Je tam BVM-20F1E + kontrolní jednotka BKM 10R

http://www.digibroadcast.com/products/23/BVM-20F1E.htm
http://bssc.sel.sony.com/BroadcastandBusiness/DisplayModel?m=10007&p=8&sp=20062&id=50253
Pytkin (7947)|12.4.2008 00:37
Pave1 : pozeram to a to je predsa ten isty monitor ako si pisal pred tym ..

pozeral som tie linky .. zaujimave ze raz ho oznacuju ako BVM-A20F1M druhy rkat ako BVM-20F1E .. rozdiel je v tom Acku .. to mi ale pripada ako daka Americka a Europska verzia alebo co .. inak tie monitory su asi rovnake .. hlavne v oboch su 3 BVMka .. 14" , 20" a to nove LCD ..
Pave1 (4279)|12.4.2008 04:04
asi lecos dělá dost rozdílná doba, kdy monitory byly pořizované (jsem zvědavý, co dají na nový chystaný korektor).

Rozdílů opravdu není mnoho, Sony píše o pokračování tradice "existing high-grade CRT monitors".

http://assets.sonybiz.net/doc/bv/X/BVM-A_Series(brch).pdf

---

Každopádně jde o typy, na kterých se korigují filmové a nejlepší televizní projekty (a reklamy), ty předchozí zmíněné (novější) jsou na HD střižnách. Uvidíme, kam se vyvinuly ty korekční monitory dnes...
anglcam (223)|12.4.2008 10:38
to pave1

muzes mi vysvetlit rozdil mezi BVM A serii coz je to na co jsi dal odkaz a BVM D serii.Ponevadz dle specifikaci jsou obe serie HD CRT.Vlastne to za coz jsi hledal nahradu v SD CRTeckach.Jo a jeste tam pisou ze ta dvacitka a ctrnactka v tvem odkazu jsou oproti te tricet dvojve 4:3.znamena to ze pro HD ktery je v 16:9 jsou nepozitelne.Diky moc za odpovedi.