Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ATI Xpress 1250 funguje na 50%, preco?

quasi (157)|13.3.2008 09:48
Priatelia,
nedavno som kupil MB MSI K9AGM3 FD s chipsetom ATI690 a on-board VGA Xpress 1250. Na moje zdesenie som ale zistil, ze tato VGA ma v 3DMark2003 len cca 1700 bodov, pritom v testoch v casakoch, napr. v Computeri sa uvadza vykon 2800 az 3500 bodov. Hry trhaju ak vobec idu, DVD to prehrava trhane, co je nonsens. Neviete, v com by mohol byt problem? Dakujem. PS: nainstalovana je korektne z prilozeneho CD a ziadne konflikty XP neukazuje.

Este moja konfiguracia PC: Athlon64 3800+ dualcore, 2GB RAM DDR2/800, 500GB SATA2 HDD, pamat pre grafiku zdielana 256 a predtym 512 MB.

Dakujem za pomoc.
Q.
stayman (12393)|13.3.2008 12:05
Ja kupujem sebe a aj vsetkym vzdy dosky ASUS, chipsety a CPU INTEL, ,pamate KINGSTON alebo LEGEND (Hynix), grafiky NVIDIA, mechaniky LG, disky WD a nikdy nic netrhalo a reklamoval som 2 disky za cely zivot.
Doom (2331)|13.3.2008 14:20
zkus novější ovladače. ATi je má hodně zachybované.

edit: stayman: kamarádovi nedávno vyhořela jedna RAMka Kingston (DDR 400/512 MB), mě včera shořela GF 7600 GT. nic není 100% ;-)
stayman (12393)|13.3.2008 15:33
[QUOTE=Doom;169075]zkus novější ovladače. ATi je má hodně zachybované.

edit: stayman: kamarádovi nedávno vyhořela jedna RAMka Kingston (DDR 400/512 MB), mě včera shořela GF 7600 GT. nic není 100% ;-)[/QUOTE]

No to zalezi od uzivatela, nie od vyrobku, treba citat navod na pouzitie ;) Navyse Legendy mam s dozivotnou zarukou :D

// doom - jak teda vysvětlíš, že ta paměť běhala v pohodě skoro dva roky a grafárna jela přes rok taky bez problémů... to asu uživatelem nebude ;-)
artam (1147)|13.3.2008 17:11
[QUOTE=quasi;169050]Priatelia,
... nainstalovana je korektne z prilozeneho CD a ziadne konflikty XP neukazuje.[/QUOTE]

Graficke ovladace instaluj posledne verzie z internetu. Z prilozeneho CD k zakladnej doske zasadne neinstaluj graficke ovladace, byvaju znacne stare a niekedy ani poriadne nepodporuju hardver, s ktorym su dodavane. Napriklad ak su tam Catalysty verzie 7.7 a starsie, tak tie samy o sebe maju problem s grafikou v AM690G cipsete. Napriklad na doskach Asus M2A s tymto cipsetom starsie ovladace sposobovali nahodny restart GPU a nedalo sa s tym nic robit. Ak si niekto kupil taku dosku v 6/2007, musel cakat zhruba mesiac, az vydali nove ovladace. Proste katasrofa.

Dalsia moznost problemov so zakladnymi doskami byvaju nevyladene BIOSy, preto pozri u vyrobcu, ci nie je novsia verzia a upgradni BIOS. Moze to pomoct.
quasi (157)|14.3.2008 12:13
[QUOTE=artam;169091]Graficke ovladace instaluj posledne verzie z internetu. Z prilozeneho CD k zakladnej doske zasadne neinstaluj graficke ovladace, byvaju znacne stare a niekedy ani poriadne nepodporuju hardver, s ktorym su dodavane. Napriklad ak su tam Catalysty verzie 7.7 a starsie, tak tie samy o sebe maju problem s grafikou v AM690G cipsete. Napriklad na doskach Asus M2A s tymto cipsetom starsie ovladace sposobovali nahodny restart GPU a nedalo sa s tym nic robit. Ak si niekto kupil taku dosku v 6/2007, musel cakat zhruba mesiac, az vydali nove ovladace. Proste katasrofa.

Dalsia moznost problemov so zakladnymi doskami byvaju nevyladene BIOSy, preto pozri u vyrobcu, ci nie je novsia verzia a upgradni BIOS. Moze to pomoct.[/QUOTE]

Napadlo ma ze bude problem s ovladacmi, ale zeby to sposobovalo 1/2 spomalenie? No neviem, vyskusam novsie a uvidime. Mimochodom, ma niekdo skusenosti s chipsetom 790? Ak ano, aky je v porovnani s 690G? Dik.
stayman (12393)|14.3.2008 15:29
[QUOTE=stayman;169083]No to zalezi od uzivatela, nie od vyrobku, treba citat navod na pouzitie ;) Navyse Legendy mam s dozivotnou zarukou :D

// doom - jak teda vysvětlíš, že ta paměť běhala v pohodě skoro dva roky a grafárna jela přes rok taky bez problémů... to asu uživatelem nebude ;-)[/QUOTE]

Presne takto, ty mas stale potrebu nieco editovat, sprtat, tak to bolo aj s tou grafikou a urcite kamos je po tebe :P

/// doom - to editování tě štve, co? přestaň psát nesmysly a nebude proč editovat

/////stayman - nestve ma nic, neboj, ale editujes nezmyselne, ak mas ku mne daco, napis to do noveho pripsevku, inak nepis nic a hlavne needituj, ledva som to nasiel, nahoda, asi mas stastie :D. A ake nezmysly pisem? Skor teba stve, ze s vymenovanymi znackami ja nemam problem a ty hej. Ale ako som povedal, najvacsia chyba je vlastne obsluha.
Libor (526)|17.3.2008 11:23
dej to někomu, kdo PC rozumí, DVD to musí přehrávat naprosto bezproblémů (tohle zvládali i Rage128 s Celeronem), a co se týká her,nevím co jsi od toho očekával, ale na těchto integrovaných grafikách zapaříš tak starý QIII či UT, nové věci maximálně spustíš