Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ma cenu jit do DVB-S prijmu?

ales.vasicek (2)|12.3.2008 10:10
Zdravim vsechny,

mel bych dotaz ohledne kvality prijmu DVB-S. Resim problem s tim, ze na nove televizi (LCD LG 42LF75) vypada obraz prijimany pres digitv silene. Dospel jsem do stadia, kdy uz satelit ani nezapinam, koukam jen na pozemni vysilani DVB-T. Nicmene i to ma do krasneho obrazu dost daleko. Chci se zeptat, je kvalita vysilani DVB-S (czechlink) lepsi nez u pozemniho vysilani DVB-T, nebo je to vicemene stejne? Ma cenu porizovat dekodovaci kartu na DVB-S nebo kvalitativni prinos oproti dvbt nestoji za rec?

Diky, Ales
ramrim (8)|12.3.2008 10:52
Až na počet prográmu to výjde na stejno
petrportal (42)|13.3.2008 22:04
Dle toho co jsem v poslední době četl je nejkvalitnějším zdrojem TV signálu satelitní příjem a většina programů je 16:9
losos (2977)|14.3.2008 10:33
No, zatím to tak není, ale jednou určitě bude ! Ale i tak doporučuji satelitní příjem (na A3 je to mnohem lepší než DigiTV) a rozhlédnout se i po zahraničních programech na A1 stojí za to. A samozřejmě, když máte HD televizor, tak to chce i HD přijímač, nejlépe koupit v Polsku přijímač i s balíky programů, kde je např. FILMBOX HD i s českým zvukem - nebudete litovat. Kdo to jednou uvidí, tak nebude moci spát, dokud si to nepořídí....doporučuji ! (Mrkněte i na c**f, tam to teď probírají v sekci HDTV...).Tak ahoj a pěkný obraz HDTV.
Pablo2 (41)|14.3.2008 10:57
Jediná použitelná kvalita obrazu pro LCD/Pasma TV je kabelová digitální TV (UPC) s novým set up boxem Handan 7000 (má výstup HDMI) a nebo satelitní digitál ale jen programy v rozlišení HDTV.
Kvalita obrazu z dobrého analogu (individuální anténa s kvalitním signálem) je použitelná, DVB-T je na hranici použitelnosti a satelitní digitál je opravdu hrůza.
Moje zkušenosti jsou z pokusů o různé přílmy programů s LCD TV Toshiba.
ales.vasicek (2)|14.3.2008 14:43
[QUOTE=losos;169147]No, zatím to tak není, ale jednou určitě bude ! Ale i tak doporučuji satelitní příjem (na A3 je to mnohem lepší než DigiTV) a rozhlédnout se i po zahraničních programech na A1 stojí za to. A samozřejmě, když máte HD televizor, tak to chce i HD přijímač, nejlépe koupit v Polsku přijímač i s balíky programů, kde je např. FILMBOX HD i s českým zvukem - nebudete litovat. Kdo to jednou uvidí, tak nebude moci spát, dokud si to nepořídí....doporučuji ! (Mrkněte i na c**f, tam to teď probírají v sekci HDTV...).Tak ahoj a pěkný obraz HDTV.[/QUOTE]

Diky za odpoved, otazku jsem polozil hlavne z toho duvodu, ze si chci stavet media center pc, abych mohl rozumne prehravat HDTV obsah. Problem mam ale se satelitnimi kartami, protoze nevim jak rozchodit dve satelitni karty soucasne s jednou pristupovou kartou... Co jsem se tak po netu dival, je to fakt docela problem. Nechci kupovat jednoucelove zarizeni, ikdyz verim, ze by to mnoho problemu vyresilo.

Proto zvazuju zda se vubec vyplati si s tim hrat, nebo pouzit jen dvb-t prijem, ktery je jednak v MCE bez problemu a pak jsem mel strach, aby obraz ze satelitu nebyl jeste horsi jako DVB-T.
bugr (295)|16.3.2008 19:11
mě se jeví jako vtip porovnávat satelitní kvalitu bývalého czech linku(ani nevim jak se to teď jmenuje) s DVB-T. Je pravda že to pozemní vysílání se hodně zlepšilo proti začátkům ale satelit podle mě jasně vede.
I na novu se tam dá koukat.
U české televize jsou asi nejkvalitnější jejich pořady, sportovní přenosy...
Řekl bych že se kvalita rovná ZDF a ORF a to je asi to nejlepší co je v evropě na satelitu
peco (772)|16.3.2008 19:41
S tym sa da len suhlasit. Nehovoriac o tom, ze programy z DVB-T su rovnaky grc ako to spominane CIGI TV. CL v nasich koncinach jasne vedie.
Pytkin (7947)|16.3.2008 19:44
Na DVB-T je slaba ponuka .. investicia do digitalneho satelitu sa vyplati .. A clovek moze primat aj ceske programy .. Nevidim dovod , preco do toho neist ..
bugr (295)|21.3.2008 14:01
další, nikde nezdůrazňovanou, výhodou DVB-S je to, že je jí např. česká televize používá jako přenosovou trasu takže pokud nejde satelit nejde nic :-)
Takže kdo má rád nezávislost šup na sat. Představa že bydlím někde na vsi a bojím se, že mi vypnou pozemní analog a digitál u mě nemá signál je nic moc. Třeba před nějakým mistrovstvím ve fotbale atd....
georgo (74)|23.3.2008 08:54
Satelit je jasná voľba pokiaľ ide o kvalitu.
Aká však je kvalita je tiež na zváženie, ale pokiaľ to ide 16:9 spravidla to býva paráda.
Satelit je však stále najkvalitnejší, a ten kto vraví, že DVB-T je lepšie, nech si nechá pretrieť zrak.
vmachalik (19)|27.3.2008 14:07
Poznám rozdíl kvality satelitního signálu s příjmačem HDMI a bez HDMI výstupu? (třeba na 37" plazmě ze 3m)
Pytkin (7947)|27.3.2008 14:43
no ono zavisi , jak sa signal do toho HDMI dostane .. trebars aky upscaler je vnutri .. atd ..
vmachalik (19)|28.3.2008 08:24
Jde mi o to, zda si mám k plánovanému satelitu CS Link a 37" plazmě zakoupit dražší lepší příjmač s HDMI (Topfield TF 7700 HSCI)?
losos (2977)|28.3.2008 23:38
Ano, to HDMI umožňuje lepší nastavení ostrosti obrazu, než dokáže SCART. Stojí to za to. A občas můžete mrknout i na kanály HD - to se vám potom SD vysílání (to špatné) opravdu znechutí. Jsou ale i pořady v SD vysílání (na ČT1, ČT2 a ČT4, nebo i AUTOSALON na Primě - v cs linku), které mají také pěkný obraz. Nejkrásnější obraz v poslední době měly přenosy MS v krasobruslení ze Švédska i v SD kvalitě. Bylo to téměř jako HD. Kéž by to tak bylo u všech programů....
vmachalik (19)|31.3.2008 11:05
Poraďte dle vlastních zkušeností, zda Ferguson HF 8800 HD nebo TOPFIELD TF 7700HSCI?
Dík.
losos (2977)|31.3.2008 19:18
Ferguson je levnější volba. Nemusíš k němu dokupovat CI modul Diablo a podobně... Ale, jestli je to LEPŠÍ volba, to fakt nevím.... Zkus to a potom nám sem napiš, jak jsi pochodil.... (všichni, co jej mají, moc o tom, co umí, nepíšou...) (už jsi se ptal na cssf - copak jsi se tam dozvěděl ?)
bugr (295)|9.4.2008 11:22
jj, napiš zkušenost, já neznám ani jedno
losos (2977)|10.4.2008 02:32
Ještě k tvému dotazu - kolik myslíš, že existuje lidí, co mají (nebo měli) oba tyto přijímače a mají s oběma zkušenosti ? A chodí na toto fórum ? A jsou ochotni něco psát ? Můj tip je nula.
Když se chceš něco dozvědět, musíš položit otázku (či spíše řadu otázek) jinak. A možná i jinde. Ale hlavně nejdříve přečti vše, co o tom jž napsáno bylo. A to i jinde, než tady. Potřebuješ adresy ? Já mohu např. napsat jen o TF 7710 HDPVR...
czsat001 (9)|12.4.2008 21:57
Do DVB-S příjmu má cenu jít , jednak mnohonásobně více přijímaných programů , ale chce to motor a jednak kvalita programů se nedá porovnat s DVB-T ( samozřejmě až na výjimky) .
Momentálně jsem se totálně vytočil totiž na 16,0°E Eutelsat W2 jede 6 Albánských programů HD zatím volně , kde se hrabe čr ..... brzdy jako NOVA a PRIMA tady drží monopol a blokují trh s digitalizací ....

Jinak co se týče přijímače používám Ferguson HF8900 HD USB , jednak má univerzální čtečku , a umí záznam na USB 2.0 , zkoušel jsem také Topfield 7700 celkem slušný , ale ten neumí EMU a nemá čtečku , je třeba použít nějaký CAM modul a k tomu programátor - což je dost velká investice , ale zase má pěkný design , takový strohý .
S novým firmware umí taky záznam přes USB
losos (2977)|12.4.2008 22:54
Pro zájemce, JAK NA TO ?, je poměrně podrobný (a snad i srozumitelný) popis v téma : "DVB-S HDD vs. DVD HDD recorder".... takže odskočte tam...., ahoj.
mirekv (7169)|13.4.2008 07:40
[QUOTE=bugr;169968]další, nikde nezdůrazňovanou, výhodou DVB-S je to, že je jí např. česká televize používá jako přenosovou trasu takže pokud nejde satelit nejde nic :-)
Takže kdo má rád nezávislost šup na sat. Představa že bydlím někde na vsi a bojím se, že mi vypnou pozemní analog a digitál u mě nemá signál je nic moc. Třeba před nějakým mistrovstvím ve fotbale atd....[/QUOTE]

Trochu bych Tě poopravil. ČT používá signál z CSLinku jako náhradní zdroj, primární zdroj je z linek O2. Ovšem rozdíl je nepostřehnutelný.
bugr (295)|15.4.2008 16:10
a od kdy? já tyhle věci řešil v době když jsem kupoval kartu czechlink od T+T, to je tak 5-7 let, v tý době tu O2 nebylo. A určitě používali družici eurobird jako přenosovou linku.
Dnes už to opravdu moc nesleduju takže netuším...
bugr (295)|12.5.2008 10:43
já snad budu muset udělat po deseti letech upgrade železa :-)
mirekv (7169)|13.5.2008 06:23
[QUOTE=bugr;173283]a od kdy? já tyhle věci řešil v době když jsem kupoval kartu czechlink od T+T, to je tak 5-7 let, v tý době tu O2 nebylo. A určitě používali družici eurobird jako přenosovou linku.
Dnes už to opravdu moc nesleduju takže netuším...[/QUOTE]
Nevím přesně, určitě méně, než 5 let, ale ještě za Telecomu. Tehdejší Czechlink (Eurobird) používali.
comm (124)|4.6.2008 13:56
Omlouvam se za laicky dotaz... pokud bych chtel prijimat HD kanaly a podobne, co k tomu vse potrebuji?

V soucasne dobe mam na 40" LCD prijem pouze ceskeho DVB-T a neda se na to divat :(
bugr (295)|4.6.2008 14:11
no koukat se na DVB na větší televizi je nesmysl, je to kvalita +- jako UPC a to je shit :-(

no potřebuješ parabolu a receiver který umí zpracovat HD signál a poslat dál do televize
no a pokud chces kvalitní české vysílání tak viz výše, česká televize všechny svoje programy na satelitu vysílá ve velmi vysoké kvalitě, mám LCD 82cm a obraz vynikající.
jo a předpokládám že všechno bude kódovaný takže je to asi stejně bez šance, maximálně nějaký promo nebo reklamní vysílání a nebo pirátský příjem
comm (124)|4.6.2008 15:00
Diky za odpoved. Jedna se potom porad o DVB-S, nebo uz je to neco jineho? Muzes prosim uvest nejake priklady (odkazy) ktere receivery a paraboly? Kanaly je pak nutne tedy platit, komu? Ceske bych chtel urcite, stejne tak ale i zahranicni s puvodnim zvukem...
losos (2977)|4.6.2008 16:22
Co to máš za televizi ? Je FullHD, nebo HD ready, nebo něco jiného ? Uveď její rozlišení (počet bodů), nebo aspoň přesný typ.... Podle toho potom můžeme pokračovat.... K výborné televizi je třeba mít také výborný sat. přijímač.... Česky mluvený program HDTV je na satelitě jen jediný a sice Filmbox HD na HotBirdu a je zakódovaný. Některé stroje to ale umí odkódovat, atd... ahoj.
comm (124)|4.6.2008 16:40
Samsung LE40A559, 40" FullHD
losos (2977)|4.6.2008 17:08
FullHD televizor je třeba "uctít" a pořídit si k němu to nejlepší vybavení. To jest HD sat.přijímač, nejlépe se zabudovaným harddiskem a patřičnými CI moduly. Tak např. pro české vysílání je nutný CI modul Cryptoworks a k němu vhodná karta, např. TaT pro příjem programů CS-linku. HDTV vysílání je na satelitech volné jen u mála programů (nestojí to za řeč). Většina dalších je zakódovaných, přesto některé z nich lze přijímat pomocí emu. Jak jsem se dočetl, umí to např. HD přijímač Vantage 7100 S a nebo i některé jiné HD přijímače s pomocí CI modulu diablo 2.3., nebo pod. (např. prý i Topfield). Více si lze o tom přečíst jak v tomto fóru, tak např. na cssf v sekci CAM moduly a HDTV, atd....ahoj.
bugr (295)|4.6.2008 17:44
vidím že už nemusím odpovídat ;) loso to napsal dobře
Ten czech link jsem uváděl jen jako příklad kvalitního sat. vysílání který vypadá dobře i na velké obrazovce. Protože digitální nerovná se kvalitní.
Jasně že je to dvb-s ale já mám 8 let starýho Humaxe 5400 a ten to neumí a ani to nepotřebuju. Mým zdrojem full hd je kamera.
comm (124)|5.6.2008 11:46
[QUOTE=losos;180100]FullHD televizor je třeba "uctít" a pořídit si k němu to nejlepší vybavení. To jest HD sat.přijímač, nejlépe se zabudovaným harddiskem a patřičnými CI moduly. Tak např. pro české vysílání je nutný CI modul Cryptoworks a k němu vhodná karta, např. TaT pro příjem programů CS-linku. HDTV vysílání je na satelitech volné jen u mála programů (nestojí to za řeč). Většina dalších je zakódovaných, přesto některé z nich lze přijímat pomocí emu. Jak jsem se dočetl, umí to např. HD přijímač Vantage 7100 S a nebo i některé jiné HD přijímače s pomocí CI modulu diablo 2.3., nebo pod. (např. prý i Topfield). Více si lze o tom přečíst jak v tomto fóru, tak např. na cssf v sekci CAM moduly a HDTV, atd....ahoj.[/QUOTE]

Proc s HDD? Pokud nahravat nechci, je to zbytecne, ne? Jaky typ paraboly je nutne pouzit? Ze stareho satelitu to pocitam nepujde, hm? :)
losos (2977)|5.6.2008 12:54
Již přímo v tomto téma o stránku zpět jsem uvedl : "Pro zájemce, JAK NA TO, odskočte do téma "DVB-S s HDD vs. DVD HDD recorder", tam to je" - přečtěte si tam mé příspěvky ohledně problematiky sat.příjmu - to doporučuji i vám..... je tam o anténách, konvertorech a vůbec o všem, co je k úspěšnému příjmu TV ze satelitu třeba.
Za nejméně možnou považují všichni parabolu 80 cm. Já mám 125 cm. Větší má své výhody např. v pohodlnější montáži více konvertorů, nehledě o silnějším signálu, který přijde vhod za špatného počasí... Ale tu vaši starou parabolu nejprve vyzkoušejte - pokud vám funguje na SD kanály, tak samozřejmě vyhoví i na HD, v tom není rozdíl.
losos (2977)|5.6.2008 13:06
Proč přijímač s HDD ? Již jsem o tom psal mnohokrát. Věřte starému kozákovi. Používám sat. přijímače i videorekordéry od samého počátku, kdy se daly u nás (i ne u nás) koupit. Mám s tím značné zkušenosti.
Bez možnosti nahrávky programu, který chcete vidět a přitom nejste doma (ale např. v práci....), je vám veškerá sat. technika na nic. Teprve poté, co si můžete dopředu naprogramovat příjem a nahrávku libovolného programu v libovolném čase (např. i když spíte) a v klidu si ji kdykoliv, až budete mít čas, prohlédnete v nezmenšené kvalitě, teprve potom oceníte všechny výhody HDD..., teprve to je to pravé ořechové... Rozhodně znovu doporučuji! Je tu jen jediný problém. Každý HDD je nakonec malý. Proto aspoň 500 GB, nebo víc.
losos (2977)|5.6.2008 13:28
A abych nezapomněl, výborné je mít u sat. přijímače dva tunery. Můžete tak nahrávat současně dva programy - a ještě se na třetí dívat. Humax iCord dokonce umí nahrávat i čtyři (u SD dokonce 6) programy HD najednou. Já mám TF 7710 HDPVR 500 GB - a i když má nějaké ty své mouchy, ujde to. Mohu se dokonce dívat i na Filmbox HD.... NO, NEKUPTE TO ! Uznávám ale, že je to dost drahý špás. Některé přístroje se však dají koupit např. v Německu až o čtyři tisíce levněji.... - je to popsáno v diskuzi na parabole (téma: Současná špička HD přijímačů). Pokud byste to nenašel, tak se po tom podívám. Vím, že Vantage 7100S tam vychází i s poštovným a poplatky bance asi na 9.000 Kč. A protože koruna posiluje, tak je to tam stále levnější...
Ještě doplním, že ze všech stran slyším na Vantage 7100S jen samou chválu. To myslím zcela vážně.... tak dobrý výběr a překrásný obraz, ahoj.