Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

.MTS soubory přehrávání (m2ts, SONY HD)

wthulmann (3)|11.3.2008 19:08
Dobrý den, koupil jsem si kameru (SONY HDR-CX6). Nahrává do formátu .mts
Problém je v tom, že při přehrávání v čemkoliv jiném, než je dodávaný software "Player for AVCHD" obraz vypadá vybledle a jsou v něm chyby.

Zkoušel jsem různé přehrávače, protože onen "player" je jinak příšerný program. Zkoušel jsem programy včetně nera a mediaplayeru 11. Buď odmítají MTS přehrát nebo ho přehrají nekvalitně, jak jsme psal. Jediný exportní formát, který software kamery nabízí je M2TS, což je jen přejmenovaný a zkopírovaný MTS, který se liší jen tím, že ho jiné přehráváče poznají a přehrají. Nicméně stejně špatně jako .MTS

hledal jsme na netu pomoc s kodeky a skončil jsem s nainstalovanými VistaCodecs 461 (SHark kompilace) a ještě ffdshow-rev1890_20080307_clsid
Nicméně se nic nezměnilo. V AVCHD playeru je obraz krásný, jak se na HDvideo slušný, ale v čemkoliv jiném je to bída :/

nemáte někdo radu co s tím?

děkuji

vista 32-bit
ffdshow-rev1890_20080307_clsid
VistaCodecs 461
ppepr (34)|11.3.2008 19:38
Zkus VLC plajer. Mám tutéž kameru a maximální spokojenost. Je pravda, že přehrávám v ps3 na full Bravii. U kompu je AVCCHD náročné na výkon. Střih je nyní nejlepší provádět v Neru 8 s posledním updatem. Jedinej zatím zvláda smart rendering u tohoto formátu. Jinak pro náročnější střh Vegas 8a. Dodanej soft vůbec mepoužívám. Karta jde přes čtečku na HD a všechny softy který AVCHD umí videosoubory najdou (Ulead 11.5, NERO 8, Vegas 8a, Pinacle studio 11). Všechny jsem zkoušel a doporučuju viz shora.
wthulmann (3)|12.3.2008 17:10
díky za rady.
no já mám televizi asi 12 let starou, tak mi jde hlavně o přehrávání na počítači. Výkonnostně na to má zcela určitě.

zkusim tedy updatnout nero na v8 - snad někde seženu nějaký trial.
hwjack (16)|6.8.2008 21:35
Trochu pozdě. Nechápu, že nikdo nezareagoval dřív. MTS nebo M2TS je MPEG transport stream (MPEG TS, používá se všude kde se streamuje , TV vysílání, Internet, ale i nahrávání na kameře je streamování) v tomhle případě s videem AVCHD a zvukem AC3 uvnitř.
Já to přehrávám následovně:
Haali media splitter na otevření kontejneru (při instalaci Haaliho nezapomeň zaškrtnout MPEG TS)
Videodekodér používám DivX - H264, ale můžeš třeba i dostupnější FFDShow a na audio dekodér přímo orig. AC3 filter, i za něj můžeš použít ffdshow.
wthulmann (3)|7.8.2008 10:02
[QUOTE=hwjack;186818]Trochu pozdě. Nechápu, že nikdo nezareagoval dřív. MTS nebo M2TS je MPEG transport stream (MPEG TS, používá se všude kde se streamuje , TV vysílání, Internet, ale i nahrávání na kameře je streamování) v tomhle případě s videem AVCHD a zvukem AC3 uvnitř.
Já to přehrávám následovně:
Haali media splitter na otevření kontejneru (při instalaci Haaliho nezapomeň zaškrtnout MPEG TS)
Videodekodér používám DivX - H264, ale můžeš třeba i dostupnější FFDShow a na audio dekodér přímo orig. AC3 filter, i za něj můžeš použít ffdshow.[/QUOTE]

díky, ozkouším to :) snad to konečně bude vypadat k světu ;)