Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Efekt

Blow (90)|11.3.2008 14:57
Ahoj :) chtel bych se zeptat v mnoha videich sem videl tento typ efektu, jak ho popsat no.
Takove nekdy jakoby plameny prusvitnych ploch v teplych barvach jindy zas jen od stran obrazu.
Nejjednodyssi bude sem dat odkaz na nejake to video:



Ten efekt se objevuje napriklad v case 00:37 a 00:59 a 01:16 ale i jindy.
Uz sem se to nekolikrat pokousel v premiere napodobit tenhle efekt. A "nejlepe" se to povedlo s efektem 4-corner gradient.
Nevite nekdo jak na tenhle efekt????
jestli je to treba v after effectu nebo je to nejakej typ plug-inu.
prosim poradte nekdo.
Blow.
stayman (12393)|12.3.2008 13:13
Neviem jak v Adobe, ale vo Vegase to spravis jednoducho pomocou Noise Texture plus cookie cutter,alebo masky..
Blow (90)|13.3.2008 09:22
Bohuzel nic podobnyho sem v Premiere nenasel.
Nevi nekdo o necem podobnem pro Premieru?
dejv (85)|13.3.2008 16:41
No mě to malinko připomíná určité typy prolínaček z Vitascene. Měl jsem to před časem v Premiere nainstalovaný a něco podobného jsem tam viděl.
Blow (90)|13.3.2008 23:45
Co jsem v tomhle plug-inu našel byli jen přechody ktery se tomu vzdaleně podobaly.
Ale tenhle efekt nemá nic spölečnýho s přechodem mužeš ho přece vytvořit kdekoliv ve videu, ani neni závislej na obraze :(
Každopádně dík za tip.
dejv (85)|14.3.2008 08:10
No já jsem se špatně vyjádřil. Vitascene plug-in v Premiere má 2 části - prolínačky a video efekty. Měl jsem na mysli ty efekty. Koukal jsem na to, je jich tam kupa, ale tohle přímo tam opravdu není. Ten pohyb by se musel něčím udělat. Vitascene dodělá i plug-on do After Effect, ale to je pro mě zatím neprobádaná oblast, s tím nemám zkušenosti.
Blow (90)|15.3.2008 11:38
Jasný Prolínačky a efekty, přesně tak. V efektech sem nic ani z daleka podobného nenašel, a v prolinačkáhc je to o něčem jiném ale podobné byli. Možná jaxi povídal že udělat nějakou vrstvou ten pohyb a pak na ní uplatnit nějaký ten efekt a tak to by mohl funguvat, ale to je hodně práce a výsledek vubec neni zaručenej :(
Určitě existuje nějaký plugin který podobné věci umí.
MIHI (940)|15.3.2008 19:35
Todle jsem kdysi do podobnýho videa dělal. Je to simulace osvíceného materiálu.
Myslím že to umí T_OldFilm z Tinderbox 3 (The Foundry). Bohužel to ale není pro Premieru, ale třeba pro Aftry.
http://www.thefoundry.co.uk/pkg_plugins.aspx?ui=5DD2A940-1D4B-4884-AE22-3FCC03D7530A

PS: Nějakej šťoural by mohl napsat že jsem asi prodejce tinderboxů (protože je doporučuju i jinde, ale není tomu tak. Fakt. Sou prostě dobrý.)))
Blow (90)|16.3.2008 17:08
A pamatoval by sis jak se něco takovýho dělá přímo v tom T_OldFilm toho nastavování je moc a nějak se v tom nevyznávám
stayman (12393)|1.4.2008 02:14
Trebars ako som pisal hned, tak vo Vegase to ide za chvilku spravit, vysledok moze byt rozny

http://www.stayman.ic.cz/klipy/sv_predel.wmv
Blow (90)|1.4.2008 19:07
To neni přesně ono co jsem měl na mysli, ale zjistil jsem že se to jmenuje End Burns a je to zpusobený nák u starejch kamer ke konci pasky.
stayman (12393)|2.4.2008 03:44
[QUOTE=Blow;171387]To neni přesně ono co jsem měl na mysli, ale zjistil jsem že se to jmenuje End Burns a je to zpusobený nák u starejch kamer ke konci pasky.[/QUOTE]

Tak daj nejaky priklad, ja som to robil podla vzoru a ako som vravel, spravit sa to da hocijako.
Blow (90)|2.4.2008 09:45
Zatím sem zjistil jeden způsob jak to udělat ale je to takový no. Firma Artbeats dělá produkt s názvem Film Clutter a tam jsou i tyhle end burns http://www.artbeats.com/footage/search?fh=1&keywords=end+burns&category_id=&resolution= a pak v AE to dám na svoje video nastavim náký bleding mode a je to hotový. A výdledek může vypadat přesně takhle - tohle video je přesně dělaný s film clutter

Ale já bych spíš radši nějakej plug-in kterej by tohle uměl udělat.
Něví někdo o nějkaém takovém
stayman (12393)|2.4.2008 11:10
Sak to mam podobne, akurat mensie a priehladne, to spravim tiez takisto hocikedy,ale to sa mi nepaci, to uz je lepsi nejaky prechod ;)
Blow (90)|7.4.2008 00:18
A jak to teda tohle uděláš?? pluginem?
stayman (12393)|7.4.2008 00:46
No sak som pisal, vo Vegase !!! Vyberiem ten texture a potom si s nim robim co chcem, trebars pouzijem cookie cutter, dalej pouzijem wipe, alebo nejaky dalsi efekt, aby to nestalo, znizim prihladnost atd, tak ako potrebujem. Chvilu to potrva, ale ked sa s tym vyhras, tak potom to mozes kopcit vo videu kde chces, alebos i to vyrenderuj a pouzivaj aj v inych projektoch.
bobberscz (4)|5.5.2008 09:10
zdravim..nevite jestli se da ten artbeats end burns nekde stahnout free??diky