Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-Ray film na DVD...jak na to ?

milennium (18)|10.3.2008 21:56
Mám technický problém.
Chtěl bych co nejlépe převést film který je na Blu-Ray na normální DVD. Blu-Ray film mám natažený pomocí nového Alcoholu 120% na HDD a uložený jako .ISO image. A teď bych potřeboval poradit jak co nejlépe Blu-Ray převést na DVD.
Poradíte mi někdo ?
Máte někdo nějaké zkušenosti ?
Díky za každou radu.
peco (772)|11.3.2008 09:41
1. original blu-ray v mechanike na pozadi beziace AnyDVD HD

2. tsremux na demux videa a audia

3. enkoder kodujuci do mpeg2

4. autoring DVD

Pokial nechces DVD, ale mpeg4 (XviD, DivX, H.264), tak pouzijes namiesto enkodera do mpeg2 enkoder do mpeg4
Radoo (1302)|11.3.2008 19:42
Nero 8
milennium (18)|11.3.2008 19:56
Díky všem za rychlou nápovědu a pomoc.
milennium (18)|12.3.2008 16:35
Tak jsem nakonec použil na demux "Elecard XMuxer Pro". Takže mám několik streamů jak audio a video. Video mám s koncovkou .mpv a problém je,že jsem zatím nenašel vhodný program pro převod na .mpeg. Vyzkoušel jsem Procoder 3.0 a ten mi .mpv nechce vzít. Nemůžete mi poradit nějaký vhodný program pro kvalitní převod do .mpegu ?
Díky.
peco (772)|12.3.2008 18:19
[quote=milennium;168977]Tak jsem nakonec použil na demux "Elecard XMuxer Pro". Takže mám několik streamů jak audio a video. Video mám s koncovkou .mpv a problém je,že jsem zatím nenašel vhodný program pro převod na .mpeg. Vyzkoušel jsem Procoder 3.0 a ten mi .mpv nechce vzít. Nemůžete mi poradit nějaký vhodný program pro kvalitní převod do .mpegu ?
Díky.[/quote]


*.mpv je elementarny video stream mpeg2 farmatu, ktory je uz pripraveny na authoring do DVD, staci ho nacitat do authoringoveho softu a vytvorit DVD.


AK chces ale silou-mocou ten *.mpeg, tak pouzi nejaky multiplexor na mpeg , ktory ti *.mpv a *.mpa spoji do *.mpg (TMPGEnc, Womble, muxman....).

Ale staci ak ten mpv premenujes na m2v procoder ti ho nacita.
milennium (18)|12.3.2008 18:30
Díky za radu.
To .mpv stejně musím převést do .mpeg nebo .m2v,protože je to demux s Blu-Ray a je v plném HD.
Po demux mu zůstane jak video .mpv tak audio. A to .ac3 stopa 6ch a dvě další audio stopy .mpa. Ty bohužel nejdou načíst ničím a tak se ještě musím poprat s tímto problémem. Jinak teď jsem zkoušel převést .mpv v PremierePro CS3 na video pro DVD a nic moc. Pak jsem vyzkoušel Procoder 3 a musím říct,že obraz je opravdu luxusní...
Takže teď mi jenom zbývá nějak se poprat s tím .mpa a hurá na Authoring DVD...
StD (8612)|13.3.2008 07:48
To *.mpa přece stačí přejmenovat na *.mp2 nebo mp3 a vezme ti to každý slušnější audioeditační soft, u mne Audition.
SS2CZ (874)|13.3.2008 09:11
MPA musí otevřít běžně a zcela bez problémů Womble nebo BeLight.
maiki (154)|19.3.2008 06:10
Takže ještě neexistuje software co umí naklonovat blu ray disk s filmem? No pokud ne, počkám si. Mnohahodinové přepočítávání a mrvení videa není nic co mi připadá smysluplné. Stejně jsou ta média ještě příliš drahá. Tak za rok za dva.