Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS42C96HD - problém

Aliens_II (380)|10.3.2008 11:29
Jsem s touto TV maximálně spokojen, ale ...
Našel jsem jeden problém:

Při pohybu, letící míč při výkopu gólmana, včerejší motorky VC Kataru, běžící text u ČT24. Při těchto záběrech dochází k občasnému zasekávání, resp. přecukání části toho obrazu. Nejpatrnější to je vidět na letícím míči a tom textu, obraz není nijak porušený, kostičkový, ale zacukává se. Těžko se to popisuje. Ovšem záhadou je, kdy se to děje.

-Je jedno, jestli to je analog či DVB-T. Ale u analogu je to méně časté. Aspoň si to tak vybavuju.
-V módu FILM se toto neděje, v módu Dynamický obraz je to nejmarkantnější a nejčastější, v módu Standard se to děje také, ale méně často.
-Tím jsem odvodil, že to bude nějakým podělaným SW systémem, jenže kterým?

V módu FILM, mám vše vypnuté,

DigitalNR, Aktivní barva i DNIe jsou off. Dokonce přidání černé a dynamický kontrast jsou OFF.

- V módu Dynamický

vše je pozapínané, ale pokud vše povypínám, tak se to pořád projevuje, podrobné nastavení, jako je černá a dynamický kontrast tam nastavit nejde, tím usuzuju, že to bude určitě nastavené buď na AUTo a nebo ON, nebo MAX. Takže dalo by se odvodit, že by to mohl být Dynamický kontrast, nebo stupně černé, a nebo zvýraznění okrajů objektů. Jinak vážně nevím.

V módu Standard to nastavovat lze, takže pokud začnu vypínat ty podrobné funkce, tak tu cukatůru omezuju, ale za boha jsem nepřišel co to může dělat a jestli na to mám kašlat a nebo to nějak řešit?

Ještě je tam funkce zvýrazněných okrajů - to nevím teda, v návodu je napsáno, že to zdůrazňuje ohraničení objektů, což by mohlo dělat potíže, například balon. Fakt nevím co si o tom myslet.

Záhadou je, že se to neděje po celé ploše obrazovky, ale spíš v horních a dolních částech, když například fotbalista vystřelí prudkou ránu, či přihrávku po zemi, tak se neděje nic, ale když kope třesňák, či vykopává gólman vysokou přihrávku, tak ten balon se trhá. Ale fotbalisti ne, nic jiného. U motorek to zase ale je na středu. Prostě asi to bude rychlým pohybem určitých objektů. Npříklad motorka, ale zase né úplně všude, ten text a balon, ti jen nahoře a dole. Zase ale u hokeje, kde je puk to není. Jinak nikde jinde jsem to neviděl. Ve filmech a v čemkoli jiném to není. Ani při atletice, ale tam jsem si toho asi nevšiml, nesledoval jsem ji dlouho.

Tak teď babo raď.

Mohl by to někdo se stejným modelem vyzkoušet? Nebo má někdo stejné postřehy?

Díky za příspěvky a omlouvám se, za délku textu.
Aliens_II (380)|10.3.2008 17:59
Beru vše zpět. Dívám se na fotbal a je to za všech podmínek a všech nastavení.
Hokej také, když hráč udělá nahození vzduchem, tak se to děje taky.
Analog i digi je to stejné.
Balím to, neřeším to. Srát mě to teda ale bude hodně, až začne F1 a bude to tam, no.
Sedvo (194)|10.3.2008 21:37
Tak já to sleduji jenom u fotbalu (jenom při výkopu brankáře nebo nějaký odkop, ale jinak ne), ale nikde jinde ne. Mám ještě starší model PS42Q7HX a toto je jediná výtka.
bobos (18)|10.3.2008 22:55
[QUOTE=Aliens_II;168750]Beru vše zpět. Dívám se na fotbal a je to za všech podmínek a všech nastavení.
Hokej také, když hráč udělá nahození vzduchem, tak se to děje taky.
Analog i digi je to stejné.
Balím to, neřeším to. Srát mě to teda ale bude hodně, až začne F1 a bude to tam, no.[/QUOTE]

Muj postřeh, který jsem zaznamenal (mám PS50Q97HD)je ten, že pokud vypnu funkci "Movie plus",kterou nemá C96 a která zpusobuje plynulý a netrhaný pohyb, tak se na to opravdu nedá dívat a chová se to tak, jak popisuješ.Nejlíp je to vidět při švenkování kamerou,nebo pří závěr. titulcích (titulky jedou po obrazovce a jsou naprosto stabilní,ani se nehnou.V opačnem případě jedou stejně,ale třesou se). Musím říct,že rozdíl je tak markantní,že by mě opravdu zajimalo jak jsou na tom ostatní plasmy.Myslel jsem a pořád si myslím,že např. Panasonic má podobný obvod, zabudovaný-nevypinatelný.I u tvé C96 s absencí "Movie plus" jsem měl zato,že pohyb je plynulejší než u Q97 s vyplým "Movie plus". Paradox je však ten, že někteří,co maj Q97 tuto funkci vypínají pro lepší obraz a to už vubec nechápu, poněvadž rozdíl je opravdu jen v tom pohybu.Zkrátka pro tvuj klid, nebo neklid bych zašel někam mezi plasmy a vyzkoušel C96 a Q97 prakticky. Hlavně na těch titulcích, třeba z DVD.
bobos (18)|10.3.2008 23:05
Ještě mě napadlo jestli ti to dělá i DVD. Protože u DVB-T, nikoliv u analogu se obraz někdy zasekává, ale to už je známá věc a týká se myslím právě DVB-T tuneru.
Bobanovicz (169)|10.3.2008 23:53
[QUOTE=bobos;168802]Paradox je však ten, že někteří,co maj Q97 tuto funkci vypínají pro lepší obraz a to už vubec nechápu[/QUOTE]

Když se podíváš na tyhle fotky tak pořád nechápeš? :-)


https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=144920#post144920
Aliens_II (380)|11.3.2008 09:17
[QUOTE=bobos;168804]Ještě mě napadlo jestli ti to dělá i DVD. Protože u DVB-T, nikoliv u analogu se obraz někdy zasekává, ale to už je známá věc a týká se myslím právě DVB-T tuneru.[/QUOTE]

U DVD a ani s titulkama problém nemám. U HD filmů taky ne.

Jde jen o rychle se pohybující objekty, nikoli celý obraz, ale o objekty.

S běžícím textem byl problém spíš jinde, včera jsem dlouhou dobu sledoval ČT24 a nic, nicméně puk ve vzduchu a balon to je jasný, včera fotbal SPARTA a hokej, pak už jen ty motorky v detailním záběru, co si pamatuju.

Buď to souvisí s tunerem a nebo to prostě nestíhá zobrazovat.


Teď sháním nějaké video , resp. nějaký RIp fotbalu v HD, ať to tam narvu přes comp a uvidí se.

Přikláním se spíš k tomu tuneru, no a nebo prostě to nestíhá. Prostě pořád to není dokonalé a řešit to SW, jako je Movie Plus, jasně, může to fungovat, jasně, Philips to prej přes SW umí, ale to mě nějak nebere. S tím balonem jsem si zvykl, říkam jen, že když to bude dělat u F1, bude mě to štvát, ale zase se z toho nezblázním.
Aliens_II (380)|11.3.2008 18:57
Tak přátelé rychlých pohybů,

shodou okolností jsem byl dnes na školení, či spíše, prezentaci výroby videí, odbavování a dalšších věcíé s tím souvisejících.
No a přišla také na řadu řeč o fotbale, rychlém pohybu a zobrazování na současných a budoucích zobrazovačích, tedy LCD, TV, LCD TV a podobně.
Tákže, ještě bude dlouhou dobu trvat, než bude možné sledovat obraz bez ruchů, třepání a skákání, nicméně na vině nejsou jen ony TV, ale dokonce kamery, které při nahrávání, snímání těchto věcí prostě nedokáží takový to rychlý pohyb současnou technologií zaznamenat, resp. převádět a nahrávat do vysokého rozlišení s následním odbavením k nám divákům a do našich TV.
Proto také se v Evropě stává standardem formát 720p, jak pro satelitní, tak i pro terestrické vysílání, resp. je to a bude to standard EBU. Jistě v tom hraje roli také nižší datový tok, tím levnější provoz a více kanálů a jednotlivé muxy a atd, atd.
bobos (18)|11.3.2008 20:41
[QUOTE=Bobanovicz;168809]Když se podíváš na tyhle fotky tak pořád nechápeš? :-)


https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=144920#post144920[/QUOTE]

Zajímavé, nenapadlo mě zastavovat obraz a porovnávat jej.Ted mám TV v servisu, takže to nevyzkouším. Nakonec, vždyt jde přece o pohyb. Fotky mi nepříjdou příliž popisné. Fakt je ten, že v obou případech to není ideální. Mě vyhovuje když obraz, byť se ztrácí na obrysech, je plynulý, než trhaný a ostrý. Taky je otázka, jestli při těch trhaných pohybech jsi schopen tu ostrost rozpoznat. Foťák ji rozpoznal, ale náš zrak...?
Bobanovicz (169)|11.3.2008 20:51
Problém je v tom, že tak jak to vypadá na té fotce to přesně vypadá v pohybu, jen všechny ty artefakty co jsou na druhé fotce blikají. Tomu letadlu než přeletělo obrazovku několikrát úplně zmizela křídla a je to tak patrné, že jsem si toho všiml hned při prvním provozu TV. Se zapnutým MP se na to vůbec nedá dívat.
Naopak například titulky se zaplým MP rolují daleko plynuleji.