Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Scart - rozbocovac s prepinacem

vbroz (3)|9.3.2008 22:08
Jen velmi obtizne se mi prehazuji kabely ve scartu u videorecorderu kdyz potrebuji vystup do televize nebo do kamery fungujici jako AD prevodnik pro digitalizaci VHS v PC. Poradte mi, zda existuje nejaky opravdovy rozbocovac s prepinanim mezi vystupy. Vse, s cim jsem se dosud setkal, byly jen "slucovace" pro pripojeni vice zarizei do jednoho scart vstupu televize (byt figurovaly pod nazvem rozbocovac).
vbroz (3)|9.3.2008 22:23
Dekuji za tip, neni to vsak (i cenove) ta prava vec. Asi jsem se nevyjadril jasne - prepinanim mezi vystupy jsem myslel to, ze budu vyuzivat vzdy pouze jeden vystup.
Dekuji za radu.
Pitomec (10211)|9.3.2008 22:38
AV signál není totéž co elektrika, kde se dá nějakým přepínačem něčeho dosáhnout. Pokud chceš mít opravdu korektní a bezproblémové výstupy AV signálu, tak viz výše. Mimochodem ten videorekordér nemá sám o sobě víc výstupů?
vbroz (3)|9.3.2008 23:04
Videorekorder ma 2 scarty, ale druhy je jen pro vstup - tedy zcela bezne reseni (pro me pouziti tedy jakoby nebyl). V mem pripade aktivniho pouze jednoho ci druheh vystupu lze AV signal povazovat pouze za "elektriku" a pouzit k tomu obycejny lec 21 polovy prepinac. Nez abych se poustel do nejakeho predevsim mechanicky neelegantniho reseni, hledal jsem marne profesionalni vyrobek, ktery jsem nenasel, ac si stale myslim, ze musi existovat. Pomozte mi ho, prosim Vas, objevit.
Pytkin (7947)|9.3.2008 23:34
vbroz : to je divne .. v scarte predsa musi byt aj vystup .. nemas ho prepnuty ako EXT DEKODER ??
Pitomec (10211)|10.3.2008 07:24
[quote=vbroz;168688]Videorekorder ma 2 scarty, ale druhy je jen pro vstup - tedy zcela bezne reseni (pro me pouziti tedy jakoby nebyl). V mem pripade aktivniho pouze jednoho ci druheh vystupu lze AV signal povazovat pouze za "elektriku" a pouzit k tomu obycejny lec 21 polovy prepinac. Nez abych se poustel do nejakeho predevsim mechanicky neelegantniho reseni, hledal jsem marne profesionalni vyrobek, ktery jsem nenasel, ac si stale myslim, ze musi existovat. Pomozte mi ho, prosim Vas, objevit.[/quote]
Obávám se, že žádný "profesionální výrobek" existovat nebude, protože k čemu by v reálu byl? Většinou se každý potýká s tím, že potřebuje do jednoho SCART vstupu připojit 2 zařízení (tam přepínače existují, byť kvalita je pochybná), ale aby někdo potřeboval přepínat výstup, to slyším poprvé...
Dreamer (459)|11.3.2008 18:20
Ja by som tiez potreboval nieco podobne (nie pre seba), vlastne ak prepinac neexistuje, stacila by nejaka rozdvojka, nieco ako toto:

http://www.aukro.sk/item305199510-305199510.html

Potreboval by som TV vystup z PC zapojit do dvoch TV vstupov - prepinac alebo rozdvojka, aby isiel vystup z PC na dvoch TV sucasne.

Nasiel som len prepinace na vstupy a rozdvojky, ale pri nich si nie som isty akym smerom ide/moze ist signal a ci sa moze pouzit na TV vystup PC.
Pitomec (10211)|11.3.2008 21:12
Pokud potřebuješ rozbočit signál na víc směrů, tak zapomeň na to, že to uděláš nějakým pasivním krámem za stovku (to by bylo moc jednoduchý 8-) ). Odkaz na elektronické rozbočovače je výše.
Dreamer (459)|11.3.2008 23:26
Vdaka, ale neexistuje iny sposob? Ak nie je mozne dostat signal do dvoch TV sucasne, je mozne pouzit aspon nejaky "prepinac"? Ako som povedal, nie je to pre mna a cena je dolezita.

Dalsia alternativa by mohla byt pouzitie bezdrotoveho zariadenia na prenos AV signalu, ale ta cena by bola asi podobna, ze?
Pitomec (10211)|12.3.2008 10:03
Je možné dostat signál do více TV, ale není možné to udělat za pár korun. Prostě tak to je a hotovo, není nad čím spekulovat. A pokud jde o nějaké přepínače, tak kolik lidí v reálu něco takového chce, aby si mohli přepínat výstup na jeden nebo druhý směr? Naprosto nikdo, takže to ani výrobci neřeší. To si pak můžeš vzít toto: http://www.koaxial.cz/index.php?action=prddetail&node=31&productid=134&seshid=76093bb003f8f58077f22a767e971df4, rozdělat to a upravit aby přepínání nefungovalo ze dvou vstupů na jeden výstup, ale z jednoho vstupu na dva výstupy. Ale je to imho ztráta času, elektronický rozbočovač je mnohem lepší.
Pytkin (7947)|13.3.2008 00:49
ked ma 2 scarty , musi tam ist 2x vystup von .. neverim ze ne ..
Dreamer (459)|13.3.2008 15:17
Ved aj mne sa to nezda, je tam uvedene "21 pinový, plně obsazený scart kabel", takze prepojene by mali byt vsetky piny, prip. prepinac, ak by bol tiez plne obsadeny, by mohol tiez fungovat, teoreticky.

2000KC = mozno takmer 3000SK je privela, to uz by sa dal kupit DVD prehravac, takmer rekorder, mozno aj s LAN, aj ked to som asi prehnal, neviem ako su na tom lacne DVD rekordery. Bezdratovy vysielac video signalu by bol asi tiez lacnejsi. Tak ake su este moznosti, DVD prehravac tam nemaju, takze prip. DVD prehravac/rekorder s LAN, nasiel som KISS za 10 000, je aj nieco lacnejsie? Alebo ten vysielac video signalu? Alebo nieco ine?

Vdaka.
Dreamer (459)|16.3.2008 21:45
Este raz sa pokusim vysvetlit situaciu.

V izbe c. 1 je tv, c. 2 - tv a pocitac a izbe c. 3, ktora je dalej len pocitac. Potrebujem aby pol pocitac v 2. izbe prepojeny s tv v druhej izbe a ktorykolvek pocitac (su prepojene v sieti) pripojit na tv v prvej izbe.

Este jednoduchsie, potrebujem prepojit pocitac a 2 TV, alebo iny pocitac s TV - ale tu je vzdialenost asi 15-20m.

Myslim ze su tieto moznosti, okrem dlheho kabla:\

1. prenos video a audio signalu dialkovo
2. prepojenie dvoch TV s jednym PC, cez rozdvojku...
3. kupenie dalsieho zariadenia LAN (DVD prehravac/rekorder)
4. DVD prehravac/rekorder bez LAN a napalovanie videa a fotiek na DVD RAM/RW

Neviem ktora moznost je najvyhodnejsia a ani ake by boli ceny, pri DVD zariadeni, ktore im tak ci tak bude treba by cena nebola az tak dolezita, ale KISS - 'len' prehravac za 10 tisic by uz bolo vela.

Existuje prip. este lepsie riesenie?

Vdaka.
Pytkin (7947)|16.3.2008 22:03
Dreamer " popisal si co kde je .. Ale neni jasne co vlastne chces robit/prehravat a na com ..
Dreamer (459)|17.3.2008 19:18
Chcem prehravat video z PC na TV, naopak to snad ani nejde, teda bez VIVO alebo TV karty, ale zmysel to velmi nema.
Pytkin (7947)|18.3.2008 01:15
dreamer : no pocitac je v izbe 2 aj telka .. tak tie len prepojis .. a pocitac z izby 3 na TV 1 proste daj dlhy kabel .. Inak moja osobna skusenost s vystupmi pocitaca na telku je , ze to je dost na hovno .. Pokial teda nemas rovno DVI (HDMI) na telke ..
Dreamer (459)|19.3.2008 00:32
Lenze taky dlhy kabel tam je a nejde to dobre, je tam prilis vela rusenia, obraz aj zvuk, preto som chcel ine riesenie, najlepsie nejake LAN zariadenie, alebo bezdrotovy prenos video signalu.