Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DivX 5.2.1 v DVD prehravacich

phracek (43)|12.11.2004 07:50
Ahoj vsichi,

rad bych se zeptal lidi, kteri jiz vlastni DVD prehravac s podporou DivX.
Jdou na takovych prehravacich prehrat filmy s kodekem 5.2.1 nebo pouze s 5.1.1?
Zkousel to nekdo?

Ve vetsine testu jsou totiz udavany kodeky ve verzi 5.1.1.
Kde by se dala eventuelne tato verze stahnou? Na http://www.divx.com maji jen nejnovejsi verzi.

Diky za odpoved.
Petr
pavelpt (2713)|14.11.2004 09:50
Nevím jak ostatní, ale Kissy berou bez problémů i Plasmu.
Devaster (477)|14.11.2004 10:05
studenu alebo prehriatu ? :-E :-E :-E
pavelpt (2713)|14.11.2004 10:29
Virtuální :-)
Devaster (477)|14.11.2004 13:05
ja ze to cita aj video kodovane v plazme .... :-E :-E :-E
ale ty myslis asi toto ze :
stayman (12393)|14.11.2004 13:28
Tu novu som vcera stiahol :-D
pavelpt (2713)|14.11.2004 14:21
No jistě :-)
stayman (12393)|14.11.2004 14:52
[quote=pavelpt]No jistě :-)[/quote]

To bolo na mna? :-?
pavelpt (2713)|14.11.2004 22:13
Neuvědomil jsem si souvislosti a posloupnost, jistě jako že Plasma jede na Kissu, zblbl mě s tím ohříváním.

Nevím, nevím dostalo se mi nyní do rukou poměrně hodně filmů, bez vyjímky jsou udělány Xvidem (asi licence DivX brání jeho použití?) a některé filmy jsou skutečně velmi dobře udělané, na trochu mdlejší barvy proti DVD si člověk buď zvykne nebo víc vybudí TV ( u mě profil bohaté barvy), ale i velké plochy jako moře a tak jsou dobré i rychlé scény.
S AC3 zvukem to mívá kolem 1,4 Giga, takže se vlezou 3 filmy na nosič.
Mně se to tak dobře nikdy nepodařilo udělat.Asi to valí mockrát dokola nebo co já vím.....

Určitě to není na :-k .
phracek (43)|16.11.2004 12:49
pavelpt
Můzeš mi prosím popsat, jaké parametry jsi do toho XVidu dával, tak aby se Ti vešly na 3 filmy na 1 DVD? Jedná se mi jen tak pro orientaci.

Diky :-)
pavelpt (2713)|16.11.2004 15:34
Tak např. King Arthur - délka 2hodiny 5 minut,XVid - 180 888 frames

bitrate 1103 kbps,zvuk AC3 5.1 448 kb/s, velikost souboru 1,36 G.

1.36 x 3´= celkem hravě na DVDr.

Jo rozlišení je 512 x 384 u tohoto.
vlada (3470)|28.11.2004 03:05
Jenom ještě k původnímu tématu bych podotknul, že to jaký film přehrávač sežere nezáleží příliš na verzi kodeku. Všechny verze by měly tvořit video ve standardu MPEG-4 a proto by s tím neměly mít přístroje problémy. Ty ale nastanou, když se použíjou některý rozšíření MPEG-4, například b-frames, q-pel, GMC apod. Na tom si naprostá většina přehrávačů vyláme zuby.
Vláďa
Anonymous (825)|28.11.2004 17:49
[quote=pavelpt]
Nevím, nevím dostalo se mi nyní do rukou poměrně hodně filmů, bez vyjímky jsou udělány Xvidem (asi licence DivX brání jeho použití?) a některé filmy jsou skutečně velmi dobře udělané, na trochu mdlejší barvy proti DVD si člověk buď zvykne nebo víc vybudí TV ( u mě profil bohaté barvy), ale i velké plochy jako moře a tak jsou dobré i rychlé scény.
S AC3 zvukem to mívá kolem 1,4 Giga, takže se vlezou 3 filmy na nosič.
Mně se to tak dobře nikdy nepodařilo udělat.Asi to valí mockrát dokola nebo co já vím.....

Určitě to není na :-k .[/quote]

Proč takovýhle fóry nedáš třeba do dikobrazu nebo do politickejch novin ??? :-E :-E :-E :-E :-E
pavelpt (2713)|28.11.2004 23:41
Nechci způsobit nějaký flame, ale na to abych se na film jednou podíval, (navíc třeba odpoledne, když mně svítí slunce do oken :-D ), se mi to zdálo fakt dobré.

Vezmu-li v úvahu, že několik stovek tisíc lidí sleduje třeba HBO ze satelitu a zdá se jim to dobré, potom hodnocení některých filmů udělaných v tom Xvidu vlastně ještě pokulhává.

Viděl jsem několik DVD, bohužel české provenience, které byly z hlediska kvality obrazu, živosti barev, určitě horší :-k , alespoň podle subjektivního dojmu.

Např. určitě se nebudu drbat s večerníčkama pro děcka v nějakém autorizačním programu. Bitrate streamu ze satelitu zdaleka nedosahuje hodnot jako na DVD, takže mpegy naskládat na DVD nosič jako data a hotovo, podle názvu souboru si každý pustí co chce.

Moje teta vášnivě ráda sbírá houby, ale nežere to, zdá se mi, že jsem na tom podobně, vypaluji filmy a stejně se na ně prakticky nedívám, protože kvůli té výrobě na to nemám čas :-((( , takže je to nakonec jedno v jakém formátu to mám. :-)
ViKinG (793)|29.11.2004 09:48
pavelpt: NO FLAME
"Např. určitě se nebudu drbat s večerníčkama pro děcka v nějakém autorizačním programu. Bitrate streamu ze satelitu zdaleka nedosahuje hodnot jako na DVD, takže mpegy naskládat na DVD nosič jako data a hotovo, podle názvu souboru si každý pustí co chce."
Bitrate ČT1(Večerníček) z Czechlinku je 7-8.000kbps tedy s přehledem stejné či lepší než 99,999 DVD-Video titulů.
Pokud je naskládáš jako mpegy na DVD placku tak si právě KAŽDÝ co chce nepustí, protože stále je mnoho DVD playerů, které "surový" mpeg nepřehrají... takže v zájmu co největší přehratelnosti je nejlepší udělat DVD-Video podle všech specifikací a v případě večerníčků (udělám radost moutymu) i s menu. Je to přece určeno především pro děti.
Naštěstí už jich dost oficiálně vychází...
pavelpt (2713)|29.11.2004 11:09
Na Czechlink bych musel mít kartu a pouze tento packet a Slovlink má tento (zbytečně) vysoký bitrate. Ostatních několik set programů ne a nahrávka třeba z Premiere i v 3x nižším datovém toku se mi jeví lepší než z CT1, asi ten tok není vše.

Když jsem psal "každý", myslel jsem svoje okolí a ne obyvatelstvo.

Já tvořím pouze pro sebe s své přátele a blbec zadarmo nebo za tekutiny.

Ten Xvid se mi, když je udělaný zodpovědně, jeví jako určitě srovnatelný se schrinkovaným (delším) DVD.
Anonymous (825)|29.11.2004 18:47
Já nevím ale říká se že mezi vysílači jede Czechlink i na analogu, u mě ze žižkova je to koskatící uchlemstaný hnus ... DVD, no to je otázka sama o sobě, kvalita většinou špatná.

Ale hraje tady roli tok a je jasný že na 7 000 (nebo 8000) kvalitní nebude nic, někdy jsou vidět i závady na tocích 25 000, tak co řešit. Na ten 8000 humáč si zvyknem protože bude kvalita ještě horší (např. 3000kbps)

DivX a Xvid je o dvě třídy horší než ten 3000 :-k :-k :-k v MPEG-2, kam to až zajde ...., fuj :(( :(( :((