Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Synchronizace VBR audio + video z jineho zdroje

hunti (14)|3.3.2008 09:15
Zdravim,

Chci poprosit o radu, nebo alespon mensi nakopnuti s mym problemem... popisi strucne co delam a ceho chci docilit...

1) zachytim ceske audio z TV, zkomprimuji jej do mp3 pomoci LAME s VBR
2) mam stejny porad v anglictine (ve vysoke kvalite), z tohoto kontejneru ve VD odstranim anglicke audio a pridam k nemu to ceske

Cili jedna se mi o to, ze chci ceske audio pridat do kontejneru, ktery je nahrany z jineho zdroje, rovnez chci abych to audio mel VBR... nastava ale problem s desynchronizaci...

muzete mi nekdo poradit nejaky web, nebo clanek... nebo poradit kde jinde vzit informace o tom jak v takovem pripade postupovat? Videl jsem videa v HDTV kvalite s ceskym zvukem v LAME mp3 VBR perfektne synchornizovane tak vim, ze to jde ale nevim jak :)

diky...
artam (1147)|3.3.2008 11:01
VD (ak myslíš VirtualDub) má odjakživa problém s VBR. Má to riešiť nová verzia 1.8.0, kde autor tvrdí, že by to už mal podporovať korektne, je to však len experimentálna verzia, občs padne a nefunguje v nej úplne všetko, ale môžeš ju skúsiť.
hunti (14)|3.3.2008 13:59
a nejaky jiny software?

nebo spise postup jak na to? predpokladam, ze u VBR audia by to melo fungovat nejak tak, ze si v nejakem softwaru u videa na casove ose vyznacim zacatek, konec a nejake dalsi keyframy, mista kde treba herci otviraji usta... na tyto body pak posunu audio aby to do sebe zapadalo a ten usek mezi body proste tak nejak zapadne automaticky? Predpokladam, ze na tohle asi tezko existuje nejaka automatika pac pocitac muze tezko vedet kdy herci otevrou pusu... a "natahnout" audio s promenlivym bitrate na video, ktere bylo porizeno na jinem zdroji jen podle zacatku a konce to bude sedet jen na zacatku a konci, ale treba uprostred se mi ten zvuk s videem rozjede...

uvazuji spravne?