Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky kontajner pre h.264

kuko61 (257)|2.3.2008 17:43
Chcel by som sa opytat na vas nazor, aky kontajner pouzivat pre h.264 vzhladom na buducu moznu podporu pri standalone prehravacoch ci mediacentrach. Koli PC je to v podstate jedno, v nom prehram MKV, MP4, MPEG aj AVI.
Na nete je zatial najrozsirenejsia MKV, ale ked som si napriklad stiahol dema komercnych enkoderov, tak tie MKV nepodporuju. V Mainconcept Reference sa da pre h.264 video pouzit mp4 alebo mpeg, v Elecard Conversion studiu MP4, MPEG alebo AVI. Mne sa zda ako najprirodzenejsie pouzivat MP4.
Prehravacov podporujucich h.264 je zatial malo, v specifikacii Tvixu je napisane, ze podporuje h.264 v MKV, pri Popcorn Hour som to nezistil. Neviete niekto, v akych kontajneroch vlastne tieto prehravace h.264 podporuju?
Kazdopadne to je zatial len zaciatok podpory h.264, v buducnosti sa podla mna pridaju aj dalsie firmy a celkom by ma zaujimalo, ci budu vsetky podporovat prave MKV...
Don82 (61)|4.3.2008 15:56
MKV nebo MP4 (AVI rozhodně ne!). Zde je to celkem jedno...

Pokud má být zvuk AC3 tak MKV, pokud AAC, tak MP4. MP4 má větší podporu v komerčních apliakcích (např. u Nera), ale Matroska se také už rozšiřuje.
kuko61 (257)|22.3.2008 23:15
[QUOTE=Don82;168044]MKV nebo MP4 (AVI rozhodně ne!). Zde je to celkem jedno...[/QUOTE]

Dik, tak nakoniec pouzivam MP4. Ale nie AVC (h.264) ale zatial ASP (Nero Digital), nakolko mam DVD prehravac Sigmatek XM-400, ktory nedokaze prehravat MKV a H.264, ale s DivX, Xvid a Nero Digital ASP nema problem. Dva tyzdne som stravil testovanim roznych kodekov aby som dosiahol co najlepsiu kvalitu pri bitrate okolo 1100 Kbps. Jednoznacne najlepsie mi z testov vysiel Nero Digital ASP s tym, ze deinterlacing a doostrenie robim cez Avisynth pluginy. V buducnosti vsak chcem urcite prejst na H.264, ktory je kvalitou zase niekde inde, oproti ASP kodekom, len musim "poriesit" nejaky prehravac alebo HTPC...