Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDMI out --> Blackmagic Intensity, teorie

Meduza (7)|2.3.2008 16:48
Nikde jsem na webu nenarazil na žádnou notebook verzi, asi neexistuje. Byla by to skvělá možnost jak si někde v terénu konečně dopřát skutečný HD 4:2:2, 1920x1080 záznam s vlastní zvolenou náběrovou kompresí, byť trochu neohrabaně. Pak by teoreticky stačila "jakákoliv" flashová kamerka (alespoň 1/4 CCD*3 čipy atd) s HDMI výstupem a problém s kompresí by byl vyřešen. Páč při pozorování AVCHD leckdy i HDV záznamu (vodní hladina, mlha, šum, rychlí pohyb atp.) se mě zmocňuje pocit, že si výrobci dělají z kupujících zákazníků dobrý den. To není HD záznam, to je hnus velebnosti. Přitom je na vině především kompresní část... Kež bychom se dočkali integrace HDMI vstupů i do notebooků, nebo možnosti nějak ovlivnit bitrate klidně na úkor dýlky pásku, něco jako DVCam v SD s 1/3 rychlejším posuvem pásku. Já vim - SciFi :-)

Máte-li někdo néjaký návod jak vytáhnout z CCD či CMOS švába co nejvíc podělte se :)

http://www.blackmagic-design.com/products/intensity/
Pave1 (4279)|2.3.2008 17:13
ale no tak, kvalita je "jen" otázkou peněz, nic víc :-) .

Kvalita záznamu u HDV kamer odpovídá kvalitě snímání, limitovat tě takový záznam může jen při klíčování (a při srovnání kvality barev např. s filmovým pásem, to je pak ale jiná úroveň .-) ). Čipy 1/3 (CCD) nebo 1/4 (CMOS) na běžné dokumentární a komerční použití v drtivé většině stačí.

Dokonce i ten půlpalec XDCAM ex je pořád víc limitovaný kamerovou (než záznamovou) částí, i při použití 25Mbps. U spotřebních AVC kamer je situace složitější, tam skutečně někdy komprese záznamu snižuje už znatelně kvalitu výstupu. Ale nové kamery mají čím dál lepší dat. toky i kvalitnější přepočet.

Biják, "film", video = pohyb.

Když to vezmeš tímhle směrem, možná zjistíš, že máš spoustu práce, abys ty technické limity kamer vůbec smysluplně využil. Než tě začnou (opravdu znatelně) technicky omezovat, už bude z tebe profík .-) . A budeš mít úplně jinou kameru, u který zase zjistíš, že "jsou lepší" :D .

Tak pořád dokola ;) .