Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV2000XP Expert - bez problémov

vladoc (456)|11.11.2004 11:33
[color=red]Poznámka na úvod:[/color]
Pri bežnom sledovaní TV problémy s TV kartou neboli. Problémy boli len pri zachytávaní v mojej pôvodnej zostave PC s použitím najnovších aplikácií WinFastPVR. (XP, P4A 1,8GHz, Abit SA7 SiS 645DX (2x 256 MB 333), MSI GeForce4 MX 440 (64 MB), Maxtor 6Y060L0 (60 GB, 7200, 2MB), WinFast TV2000 XP Expert, EC MODEL 300X).
Aby TV karta pracovala správne, tak som musel v PC urobiť tieto zmeny:
[color=red]1. Výmena zdroja[/color]
Vymenil som zdroj EC 300X za ATX FORTRON 350 s filtrom PFC. Touto úpravou sa odstránili poruchy v obraze, ktoré sa prejavovali ako nepravidelné vodorovne prúžky rôznej dĺžky v obraze, ale len počas zachytávania.
Táto porucha sa dala tiež vyvolať pri sledovaní TV tak, že som spustil program, ktorý sa často obracia na HDD(AVAST). Po výmene zdroja sa tieto prúžky objavovali len veľmi ojedinelé, ale stále boli.
[color=red]2. Výmena základnej dosky[/color]
Dlho som váhal, ale na základe všetkých diskusných príspevkov, ktoré sa zaoberali problémom tejto TV karty som sa rozhodol vymeniť moju MB SA7 (ABIT so SiS 645DX) za ASUS P4P800-X/i865PE a osadiť do nej môj P4 1,8A GHz, ktorý v SA7 nebol využitý. K MB som si dokúpil 2xDIM DDRAM 256 (PC 3200, CL2,5) jednej série, aby mohli pracovať duálne.
[color=red]Po nainštalovaní OS a všetkých programov TV karta pracoval bez nedostatkov. V plnom PALe (MPEG-2/6000/25) zachytávanie bez porúch a bez vypadávania obrázkov, pri záťaži CPU 80-100% s poslednou aplikáciou WinFastPVR.[/color] Poľa predajcu moje dve DDRAM 256 (PC 2700, CL2), ktoré boli od rôznych výrobcov (PQI a BUFFALO) by nemali spoľahlivo pracovať v duálnom režime. Pomocou programu EVEREST H.E som otestoval všetky pamäte jednotlivo a potom duálne.
Výsledky jednotlivých pamätí boli podobné, priemer1995MB/s čítanie zápis 674MB/s.
Pri jednom páre (ako duál) priemer čítanie 2530MB/s, zápis 820MB/s (lepšie dopadli PQI a BUFFALO +100/+20MB/s).
Po osadené všetkých štyroch po pároch (ako duál) priemer čítanie 2503MB/s, zápis 1177MB/s.
V plnom PALe (MPEG-2/6000/25) zachytávanie bez porúch a bez vypadávania obrázkov, pri záťaži CPU 70-90% s poslednou aplikáciou WinFastPVR.
Aby som využil možnosti procesoru, tak som zdvihol v biose OVERCLOCK na 30%, bez zmeny napájania CPU (Test pamäte priemer čítanie 3260MB/s, zápis 1540MB/s.)
V plnom PALe (MPEG-2/6000/25) zachytávanie bez porúch a bez vypadávania obrázkov, pri záťaži CPU 60-80% s poslednou aplikáciou WinFastPVR.
Počas zachytávania som potom spustil defragmentáciu disku. Vyťaženie CPU stúplo na 90%. Poruchy sa neobjavili.
[color=red]Záver:[/color]
Presne dva roky trvalo, aby zostava pracovala tak, ako má pracovať. To preto, lebo pri kúpe PC som sa spoliehal na obchod s PC, kde som si nechal PC kompletne zostaviť. Tu ma ubezpečovali „My Vám za to ručíme, že čo skompletujeme, to bude spoľahlivo spolupracovať“.
[color=red]Poučenie:[/color] Nedajte si radiť „odborníkom“ – tí už tu boli.
[color=red]Pre tých, čo im nestačí výkon CPU:[/color]
Použite úpravu aplikácie WinFast PVR (návod som už v diskusii zverejnil)
Ja som v nej zachytával v plnom PALe (MPEG-2/6000/25) bez porúch na pôvodnej zostave so záťažou CPU 60-80% (teraz je to 40-60%, bez porúch i pri spustenom ADWARE ( záťaž CPU 90%)).
Ivo Mašek (10205)|11.11.2004 12:32
o preto, lebo pri kúpe PC som sa spoliehal na obchod s PC, kde som si nechal PC kompletne zostaviť. Tu ma ubezpečovali „My Vám za to ručíme, že čo skompletujeme, to bude spoľahlivo spolupracovať“.
A proto si díly vybírám sám a PC kompletuji doma také sám. :-)
Doom (2331)|11.11.2004 12:34
horší je, pokud narazíš na komponentu vadnou už z výroby :-((