Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fotbal na LCD ?

Monetis (5)|27.2.2008 13:04
Blíží se fotbalový šampionát a potřebuji koupit televizi. Na CRT absolutně není místo kvůli hloubce, plazmu nechci a tak zbývá LCD. Mám vybráno Sony Bravia 26S300. Máte ji někdo ? Dá se na tom sledovat fotbal nebo na to mám zapomenout. Někdo říká že těch 8ms na fotbal stačí ale na tenisový míček nebo puk v hokeji už ne,ale to by mi tak nevadilo,koukám na fotbal. Poraďte mi. Díky moc
Krayzie (325)|27.2.2008 13:43
Ja sice TV nepozeram, ale len pre zaujimavost som mal stiahnuty jeden zapas Premier League v 720p a pozrel som to na Samsung R86. Tie TV su si (aspon podla mna) dost podobne, rovnaka kategoria. Pokial islo o staticky obraz, resp. bolo "prerusenie" (aut, roh, ...), obraz bol vynikajuci, ale akonahle sa kamera hybala, tak ten obraz bol dost rozmazany. Pri filmoch si to rozmazavanie skoro vobec nevsimnem, ale na tom futbale to bolo sakra viditelne.
pat01 (249)|27.2.2008 13:55
[QUOTE=Monetis;167437]Blíží se fotbalový šampionát a potřebuji koupit televizi. Na CRT absolutně není místo kvůli hloubce, plazmu nechci a tak zbývá LCD. Mám vybráno Sony Bravia 26S300. Máte ji někdo ? Dá se na tom sledovat fotbal nebo na to mám zapomenout. Někdo říká že těch 8ms na fotbal stačí ale na tenisový míček nebo puk v hokeji už ne,ale to by mi tak nevadilo,koukám na fotbal. Poraďte mi. Díky moc[/QUOTE]
Tak tohle řeším už asi 3 měsíce.Koukám skoro jenom na fotbal.Docela my to i ,,trápí" protože moje CRT už opravdu dosluhuje.Viděl jsem toho za Ty 3 měsíce už opravdu hodně ale doposud jsem nenašel tu ,,odvahu" CRT zahodit a koupit placku nevím jestli bych to při fotbalu rozdýchal.
Takže to řeknu i když se to hodně lidem tady líbit nebude Fotbal je nekoukatelný !!! Na LCD už vubec na Plazmě pro toho kdo má práh náročnosti nízko tak asi ano..
A to mám na satelitu přístup k hodně zahraničním kvalitním sportovním kanálum kde fotbal v SD je vysílán ve vynikající kvalitě a vysokým bitrate.Ale bohužel ani to nestačí prostě tyhle placky na fotbalový SD prostě nejsou. Zelený trávník,barevní rychle se pohybující hráči,rychlé pohyby a přibližování kamery sem a tam...placky to jednoduše nezvládají.LCD zapomen.
A to jsem viděl několik fotbalů HDTV a je to sice jiná káva ale ani to není jak bych si to představoval.
Takže všechno uvaž,ale hlavně se jdi někam podívat sám.
Vše co jsem napsal je jen muj názor možná ti někdo zase naopak napíše že fotbal je jako fotka......ale každý máme jinačí nároky.
PS.Abych nezapoměl ted jsem viděl nové plazmy Pioonner Kuro a to byl první zobrazovač který se my při fotbale líbil a první o kterém začínám trochu uvažovat...
Majlk (161)|27.2.2008 13:55
Tak tak.Mam skvelou LCD tv,ale na fotbal si kup plazmu.
pat01 (249)|27.2.2008 14:02
[QUOTE=Krayzie;167439]Ja sice TV nepozeram, ale len pre zaujimavost som mal stiahnuty jeden zapas Premier League v 720p a pozrel som to na Samsung R86. Tie TV su si (aspon podla mna) dost podobne, rovnaka kategoria. Pokial islo o staticky obraz, resp. bolo "prerusenie" (aut, roh, ...), obraz bol vynikajuci, ale akonahle sa kamera hybala, tak ten obraz bol dost rozmazany. Pri filmoch si to rozmazavanie skoro vobec nevsimnem, ale na tom futbale to bolo sakra viditelne.[/QUOTE]

Ano takhle to je ! filmový fanoušci si LCD nebo plazmu mohou klidně koupit fotbalový divák musí hodně rozmýšlet a počítat s kompromisama.
Krayzie to napsal super pokud se nehraje aut,roh,ošetřování atd...tak je to paráda.Ale jak se rozběhne pořádnej mač nahoru dolu a lítá se od brány k bráně tak je to konečná...
Zajímavý že třeba,hokej,tenis už je koukatelný.U hokeje bych viděl výhodu v tom že podklad(led) je bílý u tenisu že pohyby nesjou tak rychlé a kamera už tolik nešvenkuje.
Bohužel u fotbalu stojí vše proti nám....
Man5on (661)|27.2.2008 14:08
On shání 26" LCD, na tý to z ňákejch třech metrů bude parádní :-D
Aliens_II (380)|27.2.2008 14:54
Mám plazmu a fotbal a hokej no, je to děs. Chytám DVB-T a ten multiplex je zasranej a přecpanej, takže prostě nejsou schopní dát tomu větší datový tok. No. Balón se trhá, přihrávky se cukají, prostě je to děs.
Dokud to nebude s pořádným bitovým tokem, tak ani na těch plazmách to nebude k pořádnému dívání se. Bohužel.

Jinak zatím nejhezčí obraz mám z přenosů bundesligy na ČT4 Sport, Liga mistrů na dvojce to je hnus a Premier League na Primě, tak to je přátelé katastrofa. :(
stani (1647)|27.2.2008 15:42
Na sportovní přenosy je HD Natural Motion a má to Philips. ;)
Krayzie (325)|27.2.2008 15:54
[QUOTE=Aliens_II;167448]Mám plazmu a fotbal a hokej no, je to děs. Chytám DVB-T a ten multiplex je zasranej a přecpanej, takže prostě nejsou schopní dát tomu větší datový tok. No. Balón se trhá, přihrávky se cukají, prostě je to děs.
Dokud to nebude s pořádným bitovým tokem, tak ani na těch plazmách to nebude k pořádnému dívání se. Bohužel.

Jinak zatím nejhezčí obraz mám z přenosů bundesligy na ČT4 Sport, Liga mistrů na dvojce to je hnus a Premier League na Primě, tak to je přátelé katastrofa. :([/QUOTE]
Tu ale ide skor o technologiu zobrazenia a nie o kvalitu signalu :-) Ako som spominal, LCD v danej kategorii (SONY S a SAMSUNG R su na tom dost podobne) si s futbalom dobre neporadi (skusenosti so Samsung R). Najvacsi problem robi pohyb kamery, nie hracov.
Osobnu skusenost s LCD vyssich kategorii nemam, ale 100 Hz a pod. vylepsovaky by tomu pravdepodobne pomohli.
Osobnu skusenost mam este s plazmou, kde bol ten futbal (720p mkv) uzasny, ale kedze autor vlakna sa pyta na 26" LCD, pochybujem, ze by rozmyslal aj nad 37" alebo 42" plazmou.
Za zvazenie by mozno este stala 32" plazma LG. Tu som ale osobne nevidel a ma nestandardne rozlisenie (852x480), aj ked podla mna to na klasickom TV vysielani vobec nebude vadit (ako dlho sa robili aj 42" plazmy v takom rozliseni, kolko stali a ako ich majetnejsi kupovali?).
Aliens_II (380)|27.2.2008 16:39
[QUOTE=Krayzie;167460]Tu ale ide skor o technologiu zobrazenia a nie o kvalitu signalu :-) Ako som spominal, LCD v danej kategorii (SONY S a SAMSUNG R su na tom dost podobne) si s futbalom dobre neporadi (skusenosti so Samsung R). Najvacsi problem robi pohyb kamery, nie hracov.
Osobnu skusenost s LCD vyssich kategorii nemam, ale 100 Hz a pod. vylepsovaky by tomu pravdepodobne pomohli.
Osobnu skusenost mam este s plazmou, kde bol ten futbal (720p mkv) uzasny, ale kedze autor vlakna sa pyta na 26" LCD, pochybujem, ze by rozmyslal aj nad 37" alebo 42" plazmou.
Za zvazenie by mozno este stala 32" plazma LG. Tu som ale osobne nevidel a ma nestandardne rozlisenie (852x480), aj ked podla mna to na klasickom TV vysielani vobec nebude vadit (ako dlho sa robili aj 42" plazmy v takom rozliseni, kolko stali a ako ich majetnejsi kupovali?).[/QUOTE]

O kvalitu signálu, resp. o velikost datového toku jde opravdu výrazně. Viděl jsem fotbal 720p na této plasmě, přes HDMI a to bylo panečku pokoukáníčko!

Jestli on chce koupit 26" monitor, co to jiného je, tak ať na kvalitní fotbal opravdu zapomene. Ale dívat se na to prostě dá a nebo, se musí. Já jsem jen psal o svých zkušenostech na 42" plazmě.

To Stani: Nějaký HD Natural Motion je , ehm, no co si budeme povídat, softwarová "očůrávací" finta. Nic víc. U jiné TV se to bude jmenovat HD Motion Natural Pictures a taky by tu jásal jako ty.
pat01 (249)|27.2.2008 16:54
[QUOTE=stani;167458]Na sportovní přenosy je HD Natural Motion a má to Philips. ;)[/QUOTE]
Vím z příspěvků že jsi zastánce philips a měl jsi nebo máš ještě CRT z pixel plus.To byl nebo je obraz v pořádku...A že natural motion je kompenzátor pohybu je taky známo viděl jsem to až zase tak zázračný my to nepřišlo proti ostatním tv..

Ale doufám a musím napsat že si ,,najivně" nemyslíš ? že ten natural motion na tom LCD na který čekáš udělá z fotbalu obraz jako břitvu..Ten kompenzátor pohybu to nezachrání.Rychlý pohyb kamery z dálky na zelený trávník a následné přepočítávání obrazu nezachrání ani ten nejlepší ,,natural motion"...
Ale uvidíme ještě jsme to neviděli v reálu ale zázrak v podání fotbalu bych na LCD opravdu neočekával ani bych se netěšil...
Aliens_II (380)|27.2.2008 16:55
[QUOTE=pat01;167468]Vím z příspěvků že jsi zastánce philips a měl jsi nebo máš ještě CRT z pixel plus.To byl nebo je obraz v pořádku...A že natural motion je kompenzátor pohybu je taky známo viděl jsem to až zase tak zázračný my to nepřišlo proti ostatním tv..

Ale doufám a musím napsat že si ,,najivně" nemyslíš ? že ten natural motion na tom LCD na který čekáš udělá z fotbalu obraz jako břitvu..Ten kompenzátor pohybu to nezachrání.Rychlý pohyb kamery z dálky na zelený trávník a následné přepočítávání obrazu nezachrání ani ten nejlepší ,,natural motion"...
Ale uvidíme ještě jsme to neviděli v reálu ale zázrak v podání fotbalu bych na LCD opravdu neočekával ani bych se netěšil...[/QUOTE]

Lépe bych to nenapsal.
robert.kotasek (777)|27.2.2008 17:28
[QUOTE=pat01;167468]Vím z příspěvků že jsi zastánce philips a měl jsi nebo máš ještě CRT z pixel plus.To byl nebo je obraz v pořádku...A že natural motion je kompenzátor pohybu je taky známo viděl jsem to až zase tak zázračný my to nepřišlo proti ostatním tv..

Ale doufám a musím napsat že si ,,najivně" nemyslíš ? že ten natural motion na tom LCD na který čekáš udělá z fotbalu obraz jako břitvu..Ten kompenzátor pohybu to nezachrání.Rychlý pohyb kamery z dálky na zelený trávník a následné přepočítávání obrazu nezachrání ani ten nejlepší ,,natural motion"...
Ale uvidíme ještě jsme to neviděli v reálu ale zázrak v podání fotbalu bych na LCD opravdu neočekával ani bych se netěšil...[/QUOTE]

ostry jako britva neni, ale netrha se.... ;)
mimochodm to co je na crt neni taky ostre jako britva - spis ti hraci jsou rozmazani a dava to jen tusit kdo to je (samozrejme mysleno s nadsazkou) a to lcd nebo plazma to maznuti trosku rozkostickuje.... u toho philipsu (i u jinych) jde zapnout mpeg artefakt, kdy ti obraz trosicku rozmazne (mimojine) a obraz se tak stane vice podobny crt... samozrejme to neni totez...
Cim budes mit vetsi uhlopricku tim hur... napriklad na 32" co mam to je jeste koukatelne... kazdopadne na 42" uz to je horsi...
jeste bych chtel rict ze ne kazdy fotbal je tragedie... i ti co to nataceji si uvedomuji ze na velkych uhloprickach se na to neda divat a tak se snazi delat zabery na cele hriste co nejbize. (cim vetsi hrac tim ostrejsi...)
ps: koukam na to ze 3m (fotbal)
robert.kotasek (777)|27.2.2008 17:31
[QUOTE=Aliens_II;167466]
To Stani: Nějaký HD Natural Motion je , ehm, no co si budeme povídat, softwarová "očůrávací" finta. Nic víc. U jiné TV se to bude jmenovat HD Motion Natural Pictures a taky by tu jásal jako ty.[/QUOTE]

Mas pravdu ze to je ocuravaci finta, ALE pri obraz je plynuly a netrha se, to je fakt.
Ma to ale sva omezeni... napriklad nekdy se obevi duch okolo postavy... zalezi ale co ti vice vadi... ja si zvykl na plynulost (smiril jsem se s duchy) a kdyz koukam na jakykoly zabery na jinych tv tak jsem z toho kapku nervozni... - do kina jsem prakticky prestal chodit po zkusenosti s CR filmem - Medvidek...
Hmm (1739)|27.2.2008 17:32
[QUOTE=Krayzie;167460]
...Za zvazenie by mozno este stala 32" plazma LG. [/QUOTE]
To myslíš vážně, že jde o plazmu? Takhle malou? I když možná, že vzhledem k tomu rozlišení....
Pytkin (7947)|27.2.2008 18:19
pat01 (249)|27.2.2008 18:35
[QUOTE=Pytkin;167481]Hmm : kukni sem

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10571016[/QUOTE]
To je všechno pěkný...je to plazma,je to malý..dá se předpokládat že obraz bude ok...
Ale !! všichni chtějí velkou uhlopříčku to dává smysl. Ale u plazmy i LCD 82cm ten smysl postrádám to si všichni mohli ponechat 72/82cm CRT a vyjde to skoro nastejno a obraz lepší...
A nakonec to vede k tomu že lidi si radši kupují malé uhlopříčky aby se na Plaz.LCD dalo vůbec koukat prostě takový divný kompromis který všechno staví zase na začátek...A přitom smysl placek a efekt byl především ve velikosti panelu..
JM_ (353)|27.2.2008 19:06
[QUOTE=pat01;167482]T. Ale u plazmy i LCD 82cm ten smysl postrádám to si všichni mohli ponechat 72/82cm CRT a vyjde to skoro nastejno ...[/QUOTE]

26-32" TV je v současnosti velikost řekněme do kuchyně (či ložnice ;-), a tam u stejně velké CRT poněkud vadí její hloubka...
stani (1647)|27.2.2008 19:15
A co u LCD softwarová "očůrávací" finta není?...

Bavíme se tu přeci o LCD, ne? :D

pat01: Ale doufám a musím napsat že si ,,najivně" nemyslíš ? že ten natural motion na tom LCD na který čekáš udělá z fotbalu obraz jako břitvu. Ne, a ani jsem nic takového nenapsal. Jinak se píše "naivně". Ale pořád lepší HD Natural Motion než nic, není-liž pravda? ;)

Aliens_II: U jiné TV se to bude jmenovat HD Motion Natural Pictures a taky by tu jásal jako ty. 1) Nejásám, pouze konstatuji. 2) Dobrá, kde tedy se to u konkrétní TV jmenuje "HD Motion Natural Pictures"?...

Jinak jak uživatelé říkají, a i tady např. robert.kotasek, asi to HD Natural Motion u Philips (i oproti jiným LCD TV) něco do sebe má, a alespoň to nějak funguje, proto to také zmiňuji(ale "nejásám").

Ano, jsem docela příznivec Philips, ale každý kdo mě aspoň trošku zná, ví že jsem kritický ke všemu, Philips nevyjímaje. Když je něco na h...o, je mě jedno odkud to je nebo co to je, klidně to řeknu na plnou čáru, mě nezajímají nějaká sebechlácholení nýbrž fakta.

Jinak pro ostatní, je možná trošku třeba lepší číst, než někomu něco vkládat do úst, co ani neřekl.

Takže ještě jednou: "nejásám", konstatuji. Držím se faktů. ;)
robert.kotasek (777)|27.2.2008 22:04
Pat01: kdyby mi neodesla crt 32pw9520 tak novou nekupuji - lepsi jsem uz nenasel a tak jsem sel do lcd (i z duvodu mensiho % zavad) a proc jsem sel jen do 32" - dnesni vysilani ani nic jineho do 3m nedovoluje (teda pokud se nechci divat na hnus). az za mozna dva roky budou vysilat v super kvalite (doufam) tak koupim neco vetsiho a tahle pujde do loznice... ;) ja za ty dva roky dam za tu vetsi uhlopricku sakra mene nez ted.... a mozna bude mit i novejsi (mozna lepsi) technologie. Takze proc dneska kupovat za draho velkou uhlopricku? Pokud jsem fanda do filmu, mam bluray a k tomu i prislusne filmy, proc ne... (pak tu jsou jeste htpc), pak jsou tu "machri" a ten zbytek jsou ti co naleteli a ted se bijou do hlavy, ikdyz okoli budou tvrdit jak super koupili... - muj nazor, nekamenujte me a berte to s nadhledem... ;)
plikous (62)|27.2.2008 22:29
Mam 32 LCD Samsung, koukam na to z cca 3,5m a s fotbalem neni problem. ...a nebo uz jsem si zvyk:-)
pat01 (249)|27.2.2008 22:50
[QUOTE=plikous;167498]Mam 32 LCD Samsung, koukam na to z cca 3,5m a s fotbalem neni problem. ...a nebo uz jsem si zvyk:-)[/QUOTE]

Druhá varianta je správná....
Anebo jak jsem psal každej má jiný nároky....
Krayzie (325)|27.2.2008 23:43
[QUOTE=robert.kotasek;167496]Pat01: kdyby mi neodesla crt 32pw9520 tak novou nekupuji - lepsi jsem uz nenasel a tak jsem sel do lcd (i z duvodu mensiho % zavad) a proc jsem sel jen do 32" - dnesni vysilani ani nic jineho do 3m nedovoluje (teda pokud se nechci divat na hnus). az za mozna dva roky budou vysilat v super kvalite (doufam) tak koupim neco vetsiho a tahle pujde do loznice... ;) ja za ty dva roky dam za tu vetsi uhlopricku sakra mene nez ted.... a mozna bude mit i novejsi (mozna lepsi) technologie. Takze proc dneska kupovat za draho velkou uhlopricku? Pokud jsem fanda do filmu, mam bluray a k tomu i prislusne filmy, proc ne... (pak tu jsou jeste htpc), pak jsou tu "machri" a ten zbytek jsou ti co naleteli a ted se bijou do hlavy, ikdyz okoli budou tvrdit jak super koupili... - muj nazor, nekamenujte me a berte to s nadhledem... ;)[/QUOTE]
Lepsie si to ani vystihnut nemohol. Ja sice TV vysielanie nepozeram (2. moznost - PC), ale myslim si, ze u nas este stale nenastala doba na HDTV. Nieco ine je to v USA alebo GB. Aj u nas je sice je moznost prijimat par (mozno viac) programov v HD, ale o masovej dostupnosti sa hovorit neda.

[QUOTE=plikous;167498]Mam 32 LCD Samsung, koukam na to z cca 3,5m a s fotbalem neni problem. ...a nebo uz jsem si zvyk:-)[/QUOTE]
Pravdepodobne si si zvykol :-) Druha moznost je aj tvoja vzdialenost/uhlopriecka. Neviem, aky typ Samsunga mas, ale na mojej LE40R86 je 720p futbal z 2.5m "mazanica" pri pohybe sirsieho zaberu kamery. Este raz, ked som to predtym skusal na plazme, tak to nemalo chybu.
Aliens_II (380)|28.2.2008 09:26
Stani:
tak například:

SMART FRAME PLUS & MOVIE PLUS
užijte si rychlý pohyb v akčních scénách bez obav z vibrací, rozmazání nebo zdeformování

Real Motion Studio
pro odstranění nežádoucích efektů spojených s rychlými pohyby.


Jako je toho víc, mě se to nechce hledat.
robert.kotasek (777)|28.2.2008 10:14
Aliens_II: a funguje jim to? nemyslim tim na papire... co vim tak treba uzivatele samsungu to vypinaji, protoze je to nekoukatelne...a taky tam maji nejakou tu funkci. U philipsu jsem popsal (zhruba) vyhody a nevyhody, tam to vicemene funguje...;)
stani (1647)|28.2.2008 10:22
[QUOTE=Aliens_II;167515]Stani:
tak například:

SMART FRAME PLUS & MOVIE PLUS
užijte si rychlý pohyb v akčních scénách bez obav z vibrací, rozmazání nebo zdeformování

Real Motion Studio
pro odstranění nežádoucích efektů spojených s rychlými pohyby.


Jako je toho víc, mě se to nechce hledat.[/QUOTE]

Ano, a opravdu to (alespoň nějak) funguje stejně dobře jako u Philips HD Natural Motion? :-I
Aliens_II (380)|28.2.2008 10:34
[QUOTE=stani;167520]Ano, a opravdu to (alespoň nějak) funguje stejně dobře jako u Philips HD Natural Motion? :-I[/QUOTE]

Nevím jestli to funguje, nepoužívám to, u Philipse jsme to neviděl na jiných značkách jsem to taky neviděl. Mě analog nijak zvlášť nevadí, ani to DVB-T, teď se stejně spíš zaměřuji na HD filmy, takže mě je to jedno, tam mě nic netrápí a nějaký Motion je mi na nic.
Krayzie (325)|28.2.2008 10:40
Chlapci, a nie je to snad jedno? Vsetko sa to da zapnut aj vypnut, takze ked tu je tato moznost, asi to nebude take "dokonale" a uz toboz nie za kazdej situacie. Pokial som to spravne pochopil, tak to akurat zabranuje trhaniu (a prida artefakty), ale s rozmazanim obrazu to nic neurobi, na to su ine technologie (100Hz).

EDIT: Ja mam tiez vsetky tieto "zlepsovaky" natvrdo vypnute, aj ked sa priznam, ze som obraz s vypnutym / zapnutym "vylepsovakom" nikdy neporovnaval.
robert.kotasek (777)|28.2.2008 10:40
[QUOTE=Aliens_II;167521]Nevím jestli to funguje, nepoužívám to, u Philipse jsme to neviděl na jiných značkách jsem to taky neviděl. Mě analog nijak zvlášť nevadí, ani to DVB-T, teď se stejně spíš zaměřuji na HD filmy, takže mě je to jedno, tam mě nic netrápí a nějaký Motion je mi na nic.[/QUOTE]

Abych pravdu rekl tam mi to vadi... propojeni pc pres hdmi - mam funkci natural motion nepristupnou - nefunguje - a je to sakra znat... asi proto ze mam jen DNM a ne HD DNM... Proste rikam jak si na to jedonou zvyknes tak nikdy jinak ;)
stani (1647)|28.2.2008 10:51
[QUOTE=Aliens_II;167521]Nevím jestli to funguje, nepoužívám to, u Philipse jsme to neviděl na jiných značkách jsem to taky neviděl. Mě analog nijak zvlášť nevadí, ani to DVB-T, teď se stejně spíš zaměřuji na HD filmy, takže mě je to jedno, tam mě nic netrápí a nějaký Motion je mi na nic.[/QUOTE]

Jasně, ale tohle vlákno je o Fotbal na LCD ....;)
Krayzie (325)|28.2.2008 10:59
[QUOTE=stani;167524]Jasně, ale tohle vlákno je o Fotbal na LCD ....;)[/QUOTE]
A prave preto nechapem preco sa tu bavite o DNM, ta funkcia s rozmazanim obrazu nic neurobi (aspon podla toho, co ste pisali). :-)
Kvalitnu 100Hz/120Hz technologiu, ktora to rozmazanie potlaci, ma Toshiba (Z3030), Sharp (XL2E) a mozno Philips, u Samsungu to vraj nie je nic extra a u Sony netusim. Ale tieto TV su cenou trosku inde ako spominane 26" S od Sony a tam ten futbal bude urcite dost biedny.
stani (1647)|28.2.2008 11:32
Právěže udělá. V tom segmentu LCD TV jako jediné s tím HD Natural Motion od Philipse je pozorovatelné nějaké zlepšení narozdíl od jiných....

Proto to zmiňujeme jako odpověď na původní otázku k tomuto vláknu....;)
fwefw (94)|28.2.2008 16:06
To jsou jen marketingové splácaniny, u Philipsu to bude stejné jako u ostatních značek Lcd. Možná nebudou mít tak honosné názvy vylepšení pohybu a kdoví čeho ještě, ale jediná věc v čem je Philips "lepší" než ostatní značky je vyšši cena (stejně jako u Sony).
POiNTERx (436)|28.2.2008 18:19
fwefw: Na hdtvtest.co.uk testovali Philipsa (37PFL9632D) so 100Hz Clear LCD a namerali mu najvyssie pohybove rozlisenie zo vsetkych co tam zatial mali... takze nejdem ti sice trvrdit ze pohyb bude idealny... ale aspon lepsi ako u konkurencie. :)
Respect (220)|28.2.2008 18:39
staci si misto mazanice na galaxii sport pustit NASN a hned je videt, ze chyba neni na strane TV ale na strane vysilaci spolecnosti...
stani (1647)|28.2.2008 21:52
[QUOTE=fwefw;167554]To jsou jen marketingové splácaniny, u Philipsu to bude stejné jako u ostatních značek Lcd. Možná nebudou mít tak honosné názvy vylepšení pohybu a kdoví čeho ještě, ale jediná věc v čem je Philips "lepší" než ostatní značky je vyšši cena (stejně jako u Sony).[/QUOTE]

Na marketingové kecy také kašlu. Mluvím o reálných zkušenostech uživatelů. Philips v tom sice není nějak zázračně ideální, ale přesto nejlepší.
fwefw (94)|28.2.2008 22:05
[QUOTE=stani;167586]Na marketingové kecy také kašlu. Mluvím o reálných zkušenostech uživatelů. Philips v tom sice není nějak zázračně ideální, ale přesto nejlepší.[/QUOTE]

To je hodně odvážný, i kdybys jmenoval jeden model jako nejlepší Lcd na trhu. Takhle to vypadá, jakoby jakýkoliv Philips byl lepší než cokoliv od konkurence, to je z řádu scifi. Nevím jací uživatelé a jaké měli tito uživatelé možnosti srovnání, a taky těžko bude někdo hanit něco, co si za drahý peníz koupil. Stejně tak ti najdu mraky jiných, co budou do nebes vychvalovat Samsung.
fwefw (94)|28.2.2008 22:17
[QUOTE=POiNTERx;167566]fwefw: Na hdtvtest.co.uk testovali Philipsa (37PFL9632D) so 100Hz Clear LCD a namerali mu najvyssie pohybove rozlisenie zo vsetkych co tam zatial mali... takze nejdem ti sice trvrdit ze pohyb bude idealny... ale aspon lepsi ako u konkurencie. :)[/QUOTE]

Oni tam zase tolik televizí netestovali ( a poznání nejlepší, co jsem doposud viděl ten recenzent užívá často a rád v různých souvislostech u různých modelů :-) ) Jinak u pohybu tohoto konkrétní modelu to dobré být může, neříkám že je nejlepší, ale je s podivem, že tam testovali starší model 96 a ne 97, ta už tak dobré reference nemá. I když můžeš oponovat, že má Eisu, tak přeci jen poznatky běžných uživatelů nejsou až tak radostné ( artefakty, mozaikování apod. ).
stani (1647)|28.2.2008 22:31
[QUOTE=fwefw;167588]To je hodně odvážný, i kdybys jmenoval jeden model jako nejlepší Lcd na trhu. Takhle to vypadá, jakoby jakýkoliv Philips byl lepší než cokoliv od konkurence, to je z řádu scifi. Nevím jací uživatelé a jaké měli tito uživatelé možnosti srovnání, a taky těžko bude někdo hanit něco, co si za drahý peníz koupil. Stejně tak ti najdu mraky jiných, co budou do nebes vychvalovat Samsung.[/QUOTE]

Ach jo...:rolleyes:

Bavíme se o "Fotbal na LCD" a jaká LCD TV je k tomuto nejlepší....a k tomuto se jeví, sice ne jako ideální, ale jako momentálně nejlepší, HD Natural Motion od Phlilips...

O tom jaká LCD TV je "všeobecně nejlepší" nechávám jako téma do flamewar, atp., někam jinam...
fwefw (94)|28.2.2008 22:43
[QUOTE=stani;167591]Ach jo...:rolleyes:

Bavíme se o "Fotbal na LCD" a jaká LCD TV je k tomuto nejlepší....a k tomuto se jeví, sice ne jako ideální, ale jako momentálně nejlepší, HD Natural Motion od Phlilips...

O tom jaká LCD TV je "všeobecně nejlepší" nechávám jako téma do flamewar, atp., někam jinam...[/QUOTE]

A kolik lidí, co se tady o tom baví to reálně nějak testovali nebo srovnávali s konkurencí nebo odkud jsi vzal srovnání - "k tomuto nejlepší". Třeba ten model, co tady postoval za vzor P. hezky zdvojoval obrysy kolem hráčů, co jsem osobně viděl :-)
stani (1647)|28.2.2008 22:49
[QUOTE=fwefw;167593]A kolik lidí, co se tady o tom baví to reálně nějak testovali nebo srovnávali s konkurencí nebo odkud jsi vzal srovnání - "k tomuto nejlepší". Třeba ten model, co tady postoval za vzor P. hezky zdvojoval obrysy kolem hráčů, co jsem osobně viděl :-)[/QUOTE]

Jsem tady už nějaký pátek, pročítám tady ty fora, postřehy uživatelů, bavím se o tom s lidmi co to mají doma, sám to vidím, atd.
Je to samozřejmě můj názor, ale je to názor k tématu, ne k flamewar o ničem, o značkách, atd.

Pokud někdo zná lepší technologii která lépe zobrazí fotbal na LCD TV než-li zmiňovaný HD Natural Motion od Phlilips, OK, sem s tím, rád se poučím...;)

Ještě jednou: téma zní Fotbal na LCD...
Krayzie (325)|28.2.2008 23:00
2 stani: Sice som to osobne nevidel, ale HD Natural Motion s footballom podla mna nic take extra neurobi (mam na mysli rozmazany obraz). S tym skor nieco urobi 100 Hz Clear LCD funkcia, prip. jej obdoba u inych znaciek, ale samotne HDNM urcite nic.
POiNTERx (436)|28.2.2008 23:09
Krayzie: ono stani to mozno nie uplne spravne interpretoval...ale v podstate ma tiez z casti pravdu... ale aj ty ju mas..lebo na redukovani rozmazania sa naozaj podiela 100Hz Clear LCD, avsak tato funkcia moze byt aktivovana len za podmienky, ze je zapnute HD Natural Motion (staci aj ked je volba minimum)... pretoze princip vypoctu tychto funkcii je rovnaky... a 100Hz proste bez HD NM nejde...
Krayzie (325)|28.2.2008 23:20
Tak nejak som si to aj myslel, ale nechcel som to sem len tak splechnut (bez overenia). Kazdopadne sa tu ale bavime o trosku inych TV ($$$) ako spominana Sony Bravia 26S300 v prvom prispevku. Na tom Sony to bude velmi podobne ako na Samsungu R a to nie je ziadna slava (aspon co sa rozmazania tyka).

EDIT: A tych 100 Hz ma vyborne zvladnute aj Toshiba (Z) a Sharp (XL2E).
teplitz (251)|29.2.2008 13:51
[QUOTE=fwefw;167554]To jsou jen marketingové splácaniny, u Philipsu to bude stejné jako u ostatních značek Lcd. Možná nebudou mít tak honosné názvy vylepšení pohybu a kdoví čeho ještě, ale jediná věc v čem je Philips "lepší" než ostatní značky je vyšši cena (stejně jako u Sony).[/QUOTE]
DNM /Philips/ oproti Movie plus /Samsung/ není marketingový trik, obraz je o něco ostřejší a prokreslenější, ale na druhou stranu jsou v obraze zejména okolo postav /po jejich obvodu/ takové ohraničené "duchy". Při velmi pomalých scénách je znatelnější zlepšení obrazu a "duchy" se nevytvářejí, při rychlých už ano. Přesto je obraz ostřejší než při vypnutém DNM. Hodně také záleží na kvalitě signálu. Někdy ho vypínám, protože ty "duchy" jsou dost rušivé. U Samsungu mám Movie Plus trvale vypnuté. Přínos je spíše negativní.
Monetis (5)|1.3.2008 16:35
Tak jsem pročetl všechny vaše odpovědi a názory a moc za ně děkuji.Pouštím z hlavy LCD a budu muset vybrat CRT . Jak jsem koukal tak zatím váhám mezi Samsung CW21Z503NL a Oravou CTV 2179 RF SLIM případně ještě CTV 2294 RF SLIM PIP . Zatím vítězí Samsung s možností nastavení teploty barevného podání...
Jinak díky všem
plikous (62)|2.3.2008 22:59
[QUOTE=Monetis;167764]Tak jsem pročetl všechny vaše odpovědi a názory a moc za ně děkuji.Pouštím z hlavy LCD a budu muset vybrat CRT . Jak jsem koukal tak zatím váhám mezi Samsung CW21Z503NL a Oravou CTV 2179 RF SLIM případně ještě CTV 2294 RF SLIM PIP . Zatím vítězí Samsung s možností nastavení teploty barevného podání...
Jinak díky všem[/QUOTE]

Si delas pr..., to se budes koukat na 55cm televizi, ve finale to snad nema ani 100Hz?
Krayzie (325)|11.3.2008 12:06
Cez vikend som bol pozret stryka. Zrovna pozeral na ORF 1 (dig. satelit, 16:9) futbal a na http://www.videoexpert.sk/lcd-tv-32/panasonic-tx-32lxd70f-viera vyzeral ten futbal viac ako dobre. Ziadne rozmazavanie, ani nic podobne, farby krasne a realne. Sice on sa na to pozera z cca 3.5-4m, ale aj z 2m to bolo perfektne. Po prepnuti na Galaxiu to uz take dobre nebolo, ale to zase len hovori o tom, ze ked je dobry signal a dobry TV (aj LCD), tak reci o neprekonatelnosti CRT su demagogia.
teplitz (251)|11.3.2008 12:46
[QUOTE=Krayzie;168840]Cez vikend som bol pozret stryka. Zrovna pozeral na ORF 1 (dig. satelit, 16:9) futbal a na http://www.videoexpert.sk/lcd-tv-32/panasonic-tx-32lxd70f-viera vyzeral ten futbal viac ako dobre. Ziadne rozmazavanie, ani nic podobne, farby krasne a realne. Sice on sa na to pozera z cca 3.5-4m, ale aj z 2m to bolo perfektne. Po prepnuti na Galaxiu to uz take dobre nebolo, ale to zase len hovori o tom, ze ked je dobry signal a dobry TV (aj LCD), tak reci o neprekonatelnosti CRT su demagogia.[/QUOTE] Ano, Panasonic 32LXD70 je výborná telka a dobře se hodí i pro analog. Recenze výborné.
3 nejoblíbenější telky i na klasický signál: Philips 9632, Sony D3000 a Panasonic LXD70 /700/.
franzkafka (89)|17.4.2008 21:56
A co hokej na LCD TV ?

Ten je přece náročnější na pohyb než fotbal ne ? Jaké mate zkušenosti se zobrazováním hokeje na Vašich LCD TV ?