Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je nutná karta s podporou HDCP u LCD TV Samsung LE40M87BD?

xmikos (25)|27.2.2008 10:25
Dobrý den,
uvažuji u koupi 40" LCD TV Samsung LE40M87BD a zajímalo by mě, zda je pro digitální připojení TV k PC (jakožto monitoru) nutná podpora HDCP v grafické kartě. Nejde mi o přehrávání chráněného obsahu (to fungovat nemusí), pouze o využití jakožto monitoru v plném rozlišení 1920x1080.

Připojení by bylo pravděpodobně přes redukci DVI - HDMI (nebo možná přímo HDMI - HDMI, až budu stavět samostatné HTPC), rozhodně nechci analogové připojení přes D-SUB. Ale HDCP ochranu určitě karta nepodporuje (a ta v případném budoucím HTPC sice možná ano, nicméně jsem uživatelem Linuxu a pochybuju, že Linuxové ovladače budou někdy podporovat HDCP).

Každopádně HDCP ochranu by příjemce signálu vyžadovat neměl, monitor či TV by měl zobrazit jakýkoliv digitální signál. Pouze zdroj HD signálu by mohl chtít vyžadovat HDCP na straně příjemce (a pokud ten ho nemá, degradovat kvalitu signálu). Jestli tomu tak není a TV skutečně vyžaduje HDCP na straně zdroje signálu, tak je to nesmírný podvod na zákazníka. Takový šunt bych si nikdy nekoupil.

Pokud by Samsung LE40M87BD něco takového vyžadoval, můžete mi doporučit jinou 40" (nebo 42") Full HD (1080p) LCD TV za přibližně stejnou cenu (okolo 33000,- včetně DPH)?
petrprv (281)|27.2.2008 10:44
HDCP potrebujes jen kdyz chces prehravat chraneny obsah.
Pro provoz jen jako monitor nebo pro prehravani filmu divx,DVD to nepotrebujes.
xmikos (25)|27.2.2008 11:12
petrprv: Díky moc za odpověď. Já právě někde tady tady ve fóru četl, že něčí LCD TV nezobrazí žádný obraz pokud je propojena s kartou nepodporující HDCP. Tzn. nejen chráněný obsah, ale i normální nechráněný obsah (prostě desktop). Což mě dost vyděsilo a příjde mi taková TV jako nesmírný podvod na zákazníka.

Jste si tedy jistý, že tato TV Samsung LE40M87BD tím netrpí? Že nevyžaduje HDCP i pro nechráněný obsah?
Majlk (161)|27.2.2008 13:52
Presne tak.Nehlede na to,ze HD ripy jsou na internetu bez ochrany a na origos disky ti staci AnyDVD....
Pytkin (7947)|27.2.2008 15:42
mne sa stala taka vec , ze mi nesiel extender na LCD monitor , lebo karta nebola hdcp compliant ..
1odbornik (115)|1.3.2008 16:48
TV s podporou HDCP zobrazí i ne-HDCP obsah. Tam žádné omezení není.