Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blikající LCD TV při propojeni s PC přes VGA kabel

xcerv (9)|26.2.2008 12:15
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli náhodou někdo nevíte proč mi bliká LCD TV po připojení obrazu přes D-SUB z PC.
Fakta:
- nejde o pruhy, které se objevují při rušení TV anténou, je to vyloženě blikání/chvění celého obrazu
- odpojení TV antény na to nemá vliv
- když připojím PC na stejný okruh/zásuvku jako LCD TV tak je vše OK.
- mám obyčejný neznačkový PC zdroj, určitě bez PCF

Problém je že TV a PC mám na opačném konci bytu takže je nemužu připojit na stejný okruh.
Někde jsem se dočetl že by třeba pomohl PC zdroj s aktivním nebo pasivním PCF... je to možné ?

Díky za jakoukoliv radu.
artam (1147)|26.2.2008 13:27
[QUOTE=xcerv;167311]- když připojím PC na stejný okruh/zásuvku jako LCD TV tak je vše OK..[/QUOTE]

Odpovedal si si sám.
Príčny: typicky paneláková problematická elektroinštalácia, t.j. veľké prechodové odpory po trase, potom sú nenulové potenciály medzi jednotlivými zemniacimi vetvami, čo sa prejaví pri nerovnakej záťaži na vetvách.

Zdroj s aktiívnym nebo pasívnym PCF nepomôže.

Riešenia sú len 2:
1. napájaj PC a TV z rovnakej zásuvky, resp. z rovnakej fázy (píšeš že nemôžeš, ale ak si prípadne nenatiahneš predlžovačku, tak nemáš inú možnosť ako 2.)
2. nechaj si urobiť revízu (a zrejme aj rekonštrukciu) elektro rozvodov, aj keď to nemusí pomôcť, ak problém vzniká už mimo bytu.
xcerv (9)|26.2.2008 16:45
Diky za radu.
Opravdu jde o panelákovou instalaci... rozvody samozřejmě kvúli tomu předělávat nebudu a holt tedy budu muset natahnout napájení přes dva pokoje :(
Původně jsem to chtěl vyřešit digitálním kabelem, ale ten jsem žádný plně funkční pro délku 15m nenašel... žádný takový nedokáže přenést 1920x1080@60hz... Profigold za 3.5kkč jsem nezkoušel, ale jinak všechny kabely.
xcerv (9)|27.2.2008 15:41
Tak jsem provrtal dvě zdi a dotáhl proud ze stejného okruhu jako je PC.... LCD neblika, resp. bliká téměř neznatelně, ale všiml sem si že když zatížim tu GFX kartu (3D hra) tak to začne blikat zase celkem dost :-(
husajn (4)|8.12.2009 11:27
Ahoj. Mám asi podobný problém. Včera jsem v paneláku zapojil novou LG 42LH4020 a zdá se mi , že při světlých scénách jakoby obraz pomalu pulzuje. Spíš jas pulzuje. Myslíte si, že je to vada podsvícení a nebo vada elektroinstalace? Doufám, že to není normální, protože to bych to brzy vyhodil z okna. Prosím , poraďte mi. Děkuji.

Ještě dodám, že to pulzování jasu se neděje při přehrávání divx ale i při normálním sledování DVB-T signálu.
garb7 (1189)|8.12.2009 20:26
[quote=xcerv;167457]Tak jsem provrtal dvě zdi a dotáhl proud ze stejného okruhu jako je PC.... LCD neblika, resp. bliká téměř neznatelně, ale všiml sem si že když zatížim tu GFX kartu (3D hra) tak to začne blikat zase celkem dost :-([/quote]

Tak to je jasný při zvýšení proudu je větší úbytek napětí na nuláku , tak nejlevnější je posílit ten nulák zkus 2,5mm nebo rovnou 4mm.
mirekv (7169)|9.12.2009 16:10
To není řešení, chce to napájení ze společné zásuvky co nejblíže k zařízením, tedy max. napájecí šňůry zapojené do společné zásuvky.