Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ovlivňujě el. rozvod funkčnost TV karty ?

cz.tomik (2)|22.2.2008 10:44
Ahoj mam takovy dotaz k memu problemu. V panelovem byte v jednom pokoji jsem mel pc s tv kartou. Prijem anagol i digital ok (na spolenou televizni antenu).

Od nejake doby najednou nemuzu nic naladit. Ani analog ani digital. To same i s jinou tv kartou, ktera je do pci-ex.. Kdyz pc zapojim v jinem pokoji (na druhe strane bytu) Signal se nejaky objevil. Ale muzu rict, ze doslo celkove ke zhorseni. Digital se seka a na anologu jsou bile horizontaln pruhy, ktere jezdi dolu. Obcas i zmizi.

Obraz problikava a kdyz zapojite nejaky spotrebic do site, tak to i na par vterin obraz vyhodi.

Pred nejakym tim tydnem vse fungovalo, ted ne. Nevim jestli to s tim souvisi, ale v celem dome delali okna. Ja jsem v prizemi, takze podemou je sklep. Mohli tam ti pracovnici porvest? :-/

Napadme jestli to neni tou spolecnou antenou, kde muze mit nekdo pripojeny nejaky zesilovac, ci zarizeni, co to rusi ? Nebo naopak ho pri vymene oken odpojil a ted se signal zhorsil. ?

Jeste me napada ta vec, ze nekdo zamoril pokoj nejaky druhem signalu (wifi) ?.

Nebo je to ciste o tom, ze je signal slaby? V ostatnich pokojich jsou televize a tam je signal normalni. :-/Tak ze pridat nejaky zesilovac asi nema vyznam? Nebo nejake zarizeni pro odfiltrovani ruchu. Pc mam pripojenou pres Master Slave prepetovou ochranu.

Diky za jakekoliv infomace
Ivo Mašek (10205)|22.2.2008 11:10
[quote]
Obraz problikava a kdyz zapojite nejaky spotrebic do site, tak to i na par vterin obraz vyhodi.
[/quote]
Zavolej si el. technika (pokud máš družstevní byt - není to problém), a nech si změřit el. soustavu v tvém bytě. Protože to, co popisuješ, není normální. nebude také na škodu si vyzkoušet jiný PC zdroj.
To co ty popisuješ, to je zralý na revizi el. sítě.
stani (1647)|22.2.2008 11:27
Jenom taková malá poznámka:

v panelákách na anténních rozvodech od revoluce většinou nikdo ani nešáh! Neproběhly žádné revize ani generálky, většinou vůbec nic. Rozvody jsou v žalostném stavu a družstva s tím nic nedělají hl. z finančního důvodu. Teď je jim jasné, že zanedbané rozvody by se musely už komplet vyměnit a doba kdy to ještě šlo za rozumný peníz je dávno pryč. Výsledkem jsou rozvody v katastrofálním stavu: zoxidované a zkorodované anténné kontakty, utržené nebo zlomené kabely k anténám, "vypálené" tranzistory v zesilovačích, vyschlé kondenzátory tamtéž(pak se signál mění dle počasí, respektive dle vlhkosti vzduchu), jednotlivé uřastnické zásuvky za desetiletí zbastlené(ztratované), atd. atd.

Tady je ten pravý problém TV příjmu na společné antény v panelácích. Jak prosté, že? :rolleyes: B-)
StD (8612)|22.2.2008 11:47
@Stani: Já mám tedy zkušenost přesně opačnou - panelák, stáří cca 17 let, všechno fungovalo až do revize před měsícem - od té doby se všechno s*re, nefunguje a reklamace stíhá reklamaci. Totéž platí o rozvodech vody (plastové stoupačky, okna - všechno šmejd s "životností" max 2 roky!). Ale hlavně že máme EU-ceny i daně, ale řemeslníky prasata, který jen hrabou...
stani (1647)|22.2.2008 11:56
[QUOTE=StD;166695]@Stani: Já mám tedy zkušenost přesně opačnou - panelák, stáří cca 17 let, všechno fungovalo až do revize před měsícem - od té doby se všechno s*re, nefunguje a reklamace stíhá reklamaci. Totéž platí o rozvodech vody (plastové stoupačky, okna - všechno šmejd s "životností" max 2 roky!). Ale hlavně že máme EU-ceny i daně, ale řemeslníky prasata, který jen hrabou...[/QUOTE]

Jasně, protože už asi žádná revize nepomůže. Také družstva ve snaze ušetřit najímají různé matlaly...

Prostě anténní rozvody v panelákách jsou v katastrofálním stavu neb většinou na ně od revoluce nikdo ani nešáh - to je prostě fakt.
cz.tomik (2)|22.2.2008 20:53
Diky za informace. Jak to tak ctu, tak nevim co mi zbyva. Snad chytat signal jinak nez na STA. Ale kdo vi jak to pujde na nejakou tu antenu v takovym kryte jako je panelak. ...
Tak me jeste napadlo, jestli by nepomohla upska, ktera by fitrovala proud. ? Co myslite ?