Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp X20E, XL2E firmware?

petrprv (281)|21.2.2008 16:06
Zdravim vsechny co pouzivaji Sharp TV.
Vsiml jsem si, ze je nova verze firmwaru E0801171 M000107.
Pry zvysi rychlost dalkoveho ovladace.

Vi o tom nekdo dalsiho neco??
A take kde by se dal stanout??
Zatim na oficialnich strankach .AT .DE je jen verze M000105.

Jakou mate kdo verzi firmwaru a pak bych se chtel zeptat jak Vam funguje Cestina v teletextu??
nelinka.3 (21)|21.2.2008 16:39
Čeština v teletextu mě zpočátku nešla /model:46xl2e/,ale prodejce mě zjistil jak se to správně nastavuje.Dal jsem nulovat systém a znovu jsem televizi nastavoval od začátku.Při zadávání jsem už nedal Česká Republika,ale Východní Evropa a vše už šlapalo jak má čárky,háčky.A o novém firmwaru nic nevím.
petrprv (281)|22.2.2008 07:44
Díky za radu, večer jsem to zkusil vynulovat a znova a už mě to jede s češtinou v pořádku.
No a s tím firmwarem, na diskuzích v Německu, Anglii i v jižních zemích se o tom baví. Ale bohužel umím jen Anglicky. Ono hlavně zjistili, že nové kousky jsou s tímto firmwarem, popřípadě ti co ji vraceli a dostali novou, tak pak psali, že to rychleji reaguje na dálkový ovladač. Na Německých fórech je seznam oprav jen toho staršího firmwaru a o tomto novějším tam jen píší, že existuje.
Počkáme a ono se někde něco objeví .... třeba i popis co se tam opravilo a v čem je lepší.
nelinka.3 (21)|23.2.2008 11:08
Já mám tuhle verzi:M000105.Je možné,a bych si tu novou verzi mohl sám nainstalovat do TV.Nebo to může jenom servis.Dá se stáhnout nová verze přes DVB-T.
petrprv (281)|25.2.2008 08:06
No na dvb-t asi zapomen. To jen Sony zatim jednou zaplatila Ceske Televizi a mesic vysilali update softwaru pro jejich LCD televize a to bylo asi pred pul rokem.
Ale upgrade by se mel dat udelat pres USB v pohode. Na USB klicenku nahrajes to co stahnes a TV by si to mela udelat po zvoleni v menu ....
Stahnout zatim jde jen ta verze co mas ...
Sleduj na http://www.sharp.at nebo de, je to asi jedno.
http://www.sharp.de/softwareupdates/lcd-tv/lc424652XL2E_basis.html
Tam najdes software pro Sharpy.
petrprv (281)|25.2.2008 15:18
Tak zmena,kdo ma zajem, novy firmware uz je ke stazeni!!!!!!

http://www.sharp.de/softwareupdates/lcd-tv/lc424652_xl2e.html
nelinka.3 (21)|25.2.2008 15:51
A v čem by měl být ten nový fimware lepší,a nemůže se stát že se kousne.A co udělá čeština nesmaže se?Stačí jenom vložit do USB klíčenku a tv si to sama už nainstaluje?Návod je sice na stránce ke stažení,ale bohužel neumím německy.Skoušel jsi to už někdy?
petrprv (281)|26.2.2008 07:52
Nelinka.3:
Tak jsem to zkoušel.
Výsledek nulový.
Německy také neumím, zkoušel jsem si to přeložit a pochopil jsem to tak, že mám vytáhnout TV ze zásuvku, dát tam USB klíčenku a když dáváš zpět TV do sítě, tak zároveň držíš zapínání, ono to začne blikat a po 4-6x bliknutí to pustíš. Do 2 minut by se měl rozsvítit displej a mělo by to začít tahat. Hmmm, výsledek byl takový, že po 5 minutách blikání LED se zapla normálně TV a nic se nezměnilo. Zkoušel jsem FAT16 i FAT32 na USB disku a nic.
Buď je to verze pro nás nevhodná nebo něco dělám špatně.
Mám Kingston 1GB disk, naformatovaný čerstvě, nahraný IMG soubor.
Jak jsi to pochopil ty, že se to má dělat??
petrprv (281)|26.2.2008 08:59
Tak jsem to už snad zjistil.
Na Nemeckém fóru se o tom bavili, jeden zkoušel 3 různé klíčenky a nešlo mu to. Až nakonec sáhl po nějaké historické 64MB a s tou už ten upgrade šel udělat.
Takže jdu se podívat, jestli někdo nemá v okolí nějakou historickou klíčenku a večer zkusím znova udělat ten upgrade firmwaru. A píší, že asi FAT16 je funkční.
Ale není to pravidlo, že malé, staré klíčenky. Někomu to jelo i s 2GB. Jsou tam i přesné typy, které jim fungují, pro mě neznámé.
A výhody ... oficiálně se píše o zdokonalení třídění DVB programů a ti k tomu přidávají úpravy o hodinách a rychlejší funkce.
Ta rychlost by mě potěšila.
nelinka.3 (21)|26.2.2008 15:13
Bohužel neumím ani slovo německy,tak akorát pozdrav a pivo.Myslel jsem ,že vložím jen USB a TV si to už sama stáhne a nainstaluje,ale bohužel asi ne.Jestli není ten firmware jen pro západní Evropu.USB klíčenku nemám ,budu si ji muset koupit nebo půjčit.A pak bych to odzkoušel.
petrprv (281)|27.2.2008 08:18
Tak už hlásím úspěšný upgrade.
No ty Německé stránky jsem nakonec prohnal přes online www překladač do Angličtiny, včetně Německých diskuzí o tom a v Angličtině jsem tomu už porozuměl v pohodě.
Měli pravdu. Ja jsem včera večer zkoušel ještě do malé čtečky vložit SD kartu a s tím to udělat, ale nešlo to. A pak jsem sebral obyčejný 1GB USB disk své přítelkyni, ten disk je strašně pomalý, je to něco reklamního, ale s ním se to konečně rozjelo a proběhlo to úplně bez problému. Přehrál se software a nezměnilo se žádné nastavení, vše zůstalo při starém (naladění programů, nastavení obrazu).
Ale celkově se to opravdu urychlilo. Listování v menu je už prostě normální, rychlé, asi 4 položky za sekundu, předtím to bylo tak 1s jedna položka. A DVB-T tuner přepíná programy také rychleji.
Můžu ten upgrade jen doporučit. Čeština nezmizela, vše funguje i v TXT dobře.

A postup:
Najdi "vhodný" USB disk, když nepojede, nic se nestane, zkusíš jiný.
Naformátuj na FAT16.
Vytahni TV ze zásuvku, zastrč USB disk.
Drž z boku TV tlačítko na zapínání a zároveň strč do zásuvku, začne blikat zelená LEDka, odpočítej 4-6x bliknutí a uvolni tlačítko.
No a teď se uvidí, jestli je USB disk dobrý, tak do 2 minut se rozsvítí TV a provede upgrade nebo když není dobrý, tak bude blikat zelená LEDka asi 5 minut a pak se normálně zapne a nic se neprovede.
Když se upgrade povede, tak už jen vytáhneš ze zásuvky, vytáhneš USB disk a zapneš a zkontroluješ jaký máš firmware a hotovo.
nelinka.3 (21)|27.2.2008 13:28
Chtěl bych se zeptat,co jeto FAT16.Díky za odpověď.Moc se v tom nevyznám.
petrprv (281)|27.2.2008 15:31
To je zpusob formatovani disku.
Kdyz ten USB disk strcis do pocitace, tak je dobre ho naformatovat a u toho se da vybrat jak (FAT16 nebo FAT, pak FAT32,NTFS). Takze vyber FAT nebo FAT16.
A ten USB disk je nejlepsi si od nekoho pujcit, nejlip nejaky hodne stary a maly. U neho bude vetsi jistota, ze to bude fungovat.
nelinka.3 (21)|1.3.2008 09:33
Zdravým,tak jsem stáhl ten nový firmware.Ale nejsem si jistý jestli je to on.Jeho název po stažení na ploše je: safe-kernel(2).Je to on.Díky
petrprv (281)|2.3.2008 12:40
No ono se to jmenuje vsechno stejne.
Musis to spustit, ono se to rozbali a pak pouzijes uz jen ten soubor cosi.img1
nelinka.3 (21)|2.3.2008 18:50
A spustím to ještě v počítači a nebo se to otevře až v TV.
petrprv (281)|3.3.2008 11:25
Musis to spusti v pocitaci, aby se to rozbalilo a na tu USBklicenku uz das jen ten jeden soubor s koncovnou img1.
nelinka.3 (21)|7.3.2008 16:00
Upgrade proběhl úspěšně.Díky za radu Nelinka.3
caditko (16)|18.3.2008 22:15
Pouzil jsem uvedeny postup a po 4-6 bliknuti a pusteni tlacitka POWER, prejde TV na normalni obraz do cca.10 sekund. (
Nejaka rada? Jedine vyzkouset jinou klicenku.
petrprv (281)|19.3.2008 07:47
No to delas mozna jinou chybu.
Vytahni ze zdi, zastrc klicenku, drz tlacitko power (z boku na TV, ne ovladac), dej to do zasuvky, pockej 4-6x bliknuti a uvolni tlacitko power.
Me kdyz byla asi "nevhodna" klicenka to trvalo asi 5 minut (blikani) a pak se teprve TV normalne zapla.
caditko (16)|19.3.2008 11:51
Bohuzel nefunguje to. Klicenka zablika, ze ji nasosava, ale to jenobsah, pak uz sviti a telka prestane blikat a prejde do normalniho rezimu.
petrprv (281)|20.3.2008 07:56
Tak zkus jinou klicenku, u me to byla az treti v poradi.
Staci si pujcit, mozna ze i cim starsi, tim lepsi.
mrzic (4)|30.3.2008 19:33
[QUOTE=petrprv;167410]Tak už hlásím úspěšný upgrade.

Ale celkově se to opravdu urychlilo. Listování v menu je už prostě normální, rychlé, asi 4 položky za sekundu, předtím to bylo tak 1s jedna položka. A DVB-T tuner přepíná programy také rychleji.
Můžu ten upgrade jen doporučit. Čeština nezmizela, vše funguje i v TXT dobře.

[/QUOTE]

Zkusil jsem upgrade (L32X20E), proběhl v pořádku, ale žádné zrychlení nepozoruji. Používám analog od UPC. Jinak děkuji za tip, jak nastavit češtinu v teletextu. Docela jsem byl rozladěn, že tak drahá TV neumí česky :-)

Jinak na upgrade jsem použil flash disk "Pretec i-Disk Tiny Luxury 4GB", takže není potřeba starší typ s menší kapacitou.
mrzic (4)|17.4.2008 08:49
Koukám, že na http://www.sharp.at je nový fw E0804021 M000109.

Podle prvního dojmu je o dost rychlejší přepínání programů.
petrprv (281)|21.4.2008 07:54
To je dobra zprava, ted jsem si toho vsimnul na Nemeckych strankach. Vecer ho zkusim take.
Nenasel nekdo nejaky seznam co zlepsili??
nelinka.3 (21)|22.4.2008 19:33
Zdarec lidi,už víte někdo v čem je nový firmware lepší díky.
petrprv (281)|23.4.2008 08:34
No v popisu se pise neco o teletextu.
Ja jsem to prubnul jen trosku a niceho vyrazneho jsem si nevsimnul. Mozna rychleji listuje teletext,ale neni to nic zavratneho. Minuly upgrade byl hodne uzitecny, ten to pekne urychlil.