Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte AV receiver + 5.1 repro

Man5on (661)|21.2.2008 09:49
Prosím o radu, tip či návrh na realizaci domácího kina. Jak je z mého podpisu patrné, mám plazmu a PS3 jako přehrávač. Nechci domácí kino "all in one" s malejma satelitkama, chci AV receiver a nějaký slušný bedny vhodný i na poslech sterea. Jelikož nechci mít v obýváku přebednováno, rád bych nahradil dosavadní stereo věž, pokud to bude kvalitativně možný.
Můj rozpočet je cca do 10.000 Kč na AV receiver a do 20.000 Kč za bedny.
V audiu se viceméně neorientuju, tak budu rád pokud mi někdo poradí, nebránil bych se AV Panasonic s funkcí Viera link, ale není to podmínkou. Dík za každej tip :-)
KOCOUR65 (653)|21.2.2008 21:42
tak za 30 litru si kup radeji all in one - jen za subwoofer das nejmin polovic tve castky
Radoo (1302)|21.2.2008 22:41
robert.kotasek (777)|21.2.2008 22:48
no za 10k nevychazi spatne Onkyo TX-SR505E (mam doma a spokojenost... za tu cenu....) k nemu chci casem dokoupit repra Wharfedale Diamond 9.2 a adekvatni centr se zadnimi 2x sur... cena cca 20-22 (bez sub...)
Man5on (661)|22.2.2008 07:40
Díky za tipy. ale all-in-one fakt nechci, ikdyž ten Pioneer bude asi pecka, jen ty bedničky na mě působěj tak nějak pouťově.

Roberte: to Onkyo vypadá luxusně, ještě sem četl v SaV, že není špatnej Denon, zvládá slušně i stereo. Ještě otázka, jak propojím PS3 s AVR, přes HDMI + optika zvuk, nebo vše jen přes HDMI a pak zas z AVR přes HDMI do TV?

Zajímá mě obecně u AVR, na co dát bacha, co to musí mít atd. A zkuste hodit nějakej tip na repro, obývák mám 23 m2. Dík
robert.kotasek (777)|22.2.2008 08:32
HDMI u toho onkya http://www.videoexpert.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-sr505e-b je jen prepinac... tzn. ze co vejde to vyjde... mas tam 2x in a jednou out, ktery pripojis na tv.
Osobne to tak nemam protoze mam zatim zapojeny jen jeden hdmi a moje tv ma dve... ale pro lidi co potrebuji vice vstupu to je super. Zvuk tahnu bud optikou nebo digi.koax. AVR ma po dovu vstupech z kazdeho .
Co se tyce zvuku - neni to audiofilsky rec.... ale ma hodne prijemne podani (alespon pro me) takove mekci nenasilne dobre poslouchatelne...
Kazdopadne od te doby co mam avr, mam tv zvuk na 0 a vse jedu v pur audiu (stereo)...
Obecne se k oknyu doporucuji yamo, ale co jsem sylsel nazory, tak vubec nebrat, navic udajne fa co dovazi do CR onkyo, dovazi i Yamo... takze no coment... Jak rikam mam v hledacku ty Wharfedale diamond 9,2 ale nez je koupim tak si je samozrejme zajedu poslechnout, zda se hodi (udajne by jo - nazory druhych..) http://www.elektrospalicek.cz/new_version/detail.php?id=1528

Denon je urcite taky hodne dobry, nemam zkusenosti, kolega ted nejaky koupil a taky spokojeny...

PS: Az neco vyberes, tak by nebylo od veci zajit do nejakeho poslechoveho studia, tak ti kvalifikovane poradi s repro.
mozna by ti pomohla i tahle adresa... je to sice bazar ale za tu cenu ... ;) http://hifibazar.cz/ v novych rec. tam maji onkyo 605 ktery ziskal i eisa...

Hezky si vyber a pak dej vedet co a jak.... ;)
Man5on (661)|22.2.2008 13:03
Robert: Dík za postřehy, každopádně jak píšeš, chtělo by si to někde poslechnout v reálu a pak koupit. Čistě náhodou nevíš o nějakém studiu v okolí HK nebo PU, příp. něco s velkým výběrem v Praze?
robert.kotasek (777)|22.2.2008 13:11
nz...
nevim, zkus za googlovat, mozna neco najdes a nebo ti nejaka dobra duse poradi.... kazdopadne v praze jich bude asi hodne...
koliar (142)|22.2.2008 13:24
Ahoj, mam Onkyo TX-SR505E asi dva tyzdne, a zatial som spokojny. Stoji cca 10-11000Kc, a za tie prachy je moc dobry. Mal som Yamahu RX-440 asi 4 roky a menil som kvoli tomu, ze mam nove PC , ktore ma HDMI vystup (Yamaha nemala vstupy) a mam to teraz prepojene PC-Receiver-Plazma. Tv ma 2 vstupy takze potreboval som to vyriesit takto cez receiver. Este planujem satelit s HDMI a uz by som to nemal kde v TV pripojit. Obraz perfekt, zvuk cez optiku. Mam na neho pripojenu aj PS3 ako budes mat aj ty a no problemo. Akurat vstupy na Receiveru ti "prenesu" len obraz ako spominal Robert, a zvuk dotiahnes dalsim kablom (koax,opt). Zvuk sa mi zda oproti tej Yamahe o cosi cistejsi-vyvazenejsi. Takze toto Onkyo ti mozem odporucit. Inak ho testovali v Nemecku na areadvd a dostal Referenz vo svojej triede.
Pytkin (7947)|22.2.2008 14:03
Denon je super .. vie digitalizovat zdroje .. ma farudja upscaler .. cize mas trebars plazmu full hd.. tam si na denone nastavis upscalovanie na 1080 .. a vsetky zdroje , z hdmi, z component rgb, z s-video, z composit , ti signal zdigitalizuje a upscaluje .. Cize na telke nemusis nic prepinat .. vsetko napichas do receivera a prepinas zdroje na nom .. toto je faaakt dobra funkcionalita .. proste s prepinanim zvuku ktory pocuvas , sa ti rovno prepina aj obraz na telke ..
koliar (142)|22.2.2008 14:19
Ten Denon je ale drahsi o 2000Kc. (12790/10790). Ale v kazdom pripade je dobry ako asi vacsina Denon Receivrov. S tym prepinanim zvukov s vstupmi, to robi kazdy receiver, v ktorom mas napojene tie ktore komponenty a na receivri prepinas len vstupy. Napr. ked prepnes DVD tak ti hodi vstup na TV na DVD a frci aj zvuk samozrejme. Ak das Video tak ti to prepne aj na TV. Len treba mat tie komponenty napojene v receivri a video vystup z receivra na TV.
Pytkin (7947)|22.2.2008 15:09
koliar : ale malo ktory digitalizuje signal .. cize prip prepinani ti RGB vstupy prepina do RGB vystupu .. kompositne vstupy prepina do kompoziteneho vstupu .. svideo vstupy do svideo vystupy .. hdmi vstupy do hdmi vystupu .. cize je to nepouzitelne .. ked mas trebars blueray prehravac na HDMI .. potom mas satelit na RGB .. potom mas kameru na composite .. vzdy musis prepinut na receivery aj na telke ..
koliar (142)|22.2.2008 15:30
no to je pravda, ale co mam vstupy HDMI v receivri, v ktorych mam PC aj PS3 tak na TV nastavim HDMI vstup a na receiveri prepinam medzi PS3 a PC bez toho aby som musel prepinat aj na TV. Kedze PS3 vyuzivam aj ako DVD player tak upscaling frci aj u mna bez toho aby ho podporoval receiver :-)
Pytkin (7947)|22.2.2008 15:56
koliar : hej to ano .. ak si v jednej domene je to ok .. v tvojom pripade HDMI .. Ale zober si ze mas doma este trebars VHS (pripadne DVD recorder) , satelitny primac , sem tam pripojis kameru a co ja viem co .. potom uz musis prepnut aj na telke .. A ten denon vie vsetky tie analogove zdroje previest do HDMI .. cize na telke mas stale zapnute len HDMI a denon ti prepina co do neho ide .. to je velka pohoda .. len ta pohoda je trosku vykupena cenou .. Ale kto nehladi na peniaze , tak denon je fakt dobry kandidat ..
koliar (142)|22.2.2008 16:04
[QUOTE=Pytkin;166748]koliar : hej to ano .. ak si v jednej domene je to ok .. v tvojom pripade HDMI .. Ale zober si ze mas doma este trebars VHS (pripadne DVD recorder) , satelitny primac , sem tam pripojis kameru a co ja viem co .. potom uz musis prepnut aj na telke .. A ten denon vie vsetky tie analogove zdroje previest do HDMI .. cize na telke mas stale zapnute len HDMI a denon ti prepina co do neho ide .. to je velka pohoda .. len ta pohoda je trosku vykupena cenou .. Ale kto nehladi na peniaze , tak denon je fakt dobry kandidat ..[/QUOTE]

plne suhlasim...
robert.kotasek (777)|22.2.2008 18:20
pytkin: taky souhlasim... s tim jsem pred 5ti mesici kupoval tohle onkyo - pokud budu chtit pripojit kameru tak neni problem zapojit do tv primo ;) a ostatni? vhs a jine co se pripojuji pres scart napojim do tv a z tv mam do avr dig. koax takze taky jedno z reseni... :)
Pytkin (7947)|23.2.2008 00:41
robert.kotasek : Aha .. cize prepinas vsetko na telke a do receiveru ide zvuk z telky .. Jo .. to moze byt v pohode .. I ked trebars moja CRT telka dava von vystup az za EQ .. EQ chcem zapnuty , aby telke sama o sebe hrala ako tak dobre .. Ale zase signal von uz je ovlivneny tym EQ a nepaci sa mi .. A dalsia vec .. Ked mas plazmu na stene , ide ti do nej miliarda kablov potom .. ked je centralna strojovna v receivery , moze to byt dole v skrinke a hore do plazmy ide len jedno hdmi , ktore moze ist trebars aj v stene a podobne .. ALe jasne .. Tvoje riesenie je tiez v poriadku .. Kazdy si vyberie podla svojej penazenky :)
robert.kotasek (777)|23.2.2008 08:58
trosicku jsi me nepochopil, ano momentalne mi jde spousta kabelu do tv, ale dvd a ps mam napojene primo do avr (optika-dvd, dig. koax-pc). To s tim zvukem je reseni pro ty co maji stare vhs bez digi vystupu pro zvuk...a k tem jsem se taky vyjadroval (totez plati i pro kameru kdyz mi z ni jde jen LP)

Se ti nedivim ze se ti nelibi, protoze kdyz pustim dvd a v nem film v dts, tak pokud to prozenes pres tv tak do avr ti pujde jen stereo (myslim - tak nejak jsem to pochopil - kazdopadne na dts zapomen). Pokud je ale propojeno optikou z dvd do avr (tak jak to mam ja) tak no problema ;)
samozrejme ideal je mit upscaler a tahat vse do avr a z nej do tv jednim kabelem... (ikdyz nekde jsem cetl ze ne vzdy je to ku prospechu veci a nejlepsi je kdyz tahas obraz nejkratsi cestou do tv a zvuk nejkratsi cestou do avr...)
Pytkin (7947)|23.2.2008 15:56
rebert.kotasek : no ale tak ako to popisujes , musis prepinat zdroje aj na telke aj na receivery .. to je bezne zapojenie a neprijasa ziadne zjednodusenie .. zvuk napchame do zosilovaca .. obraz do telky .. a prepiname aj tam aj tam ..
robert.kotasek (777)|23.2.2008 17:26
jj to jo, ale jak casto to prepinas?
koliar (142)|23.2.2008 17:33
presne tak. Mne u Receivra hra hlavnu rolu zvuk, pocet vstupov. To ci pri pozreti filmu stratim sekundu na prepnutie vstupu na TV ma netrapi :-)
Man5on: ako si postupil s rozhodovanim?
Pytkin (7947)|23.2.2008 23:57
robert.kotasek : no prepinam to stale .. teda aspon ja osobne doma .. a pekne ma to serie ze to musim prepinat aj tam aj tam .. no ale zase za denon neni som ochotny zaplatit tolke peniaze ..

Ja som to tu len pisal ako alternativu pre tych , co hladaju kvalitu a chcu za nu zaplatit ..
koliar (142)|24.2.2008 08:37
Tieto receiveri v tejto triede su aj tak len "hracky". Tou narazkou na kvalitu tvojho Denona som sa pousmial trochu. Kto chce kvalitu ako spominas pytkin, ten sa orientuje v uplne inej cenovej hladine:-)
Pytkin (7947)|24.2.2008 21:59
Koliar : daj dake typy aj s cenami ..
koliar (142)|25.2.2008 07:50
Predpokladam, ze kto ma vyssie naroky ako priemerny spotrebiltel, si tie typy a linky najde aj sam. Alebo si naozaj myslis, ze receivery v hladine 10-12000 Kc su tou "kvalitou", ktoru su niektori ludia ochotny zaplatit za domace kino ako spominas? Samozrejme aj VW Golf je kvalitne auto, ale ty by si si nevedel najst kvalitnejsie? Ale nakoniec, kazdy ma ine hodnotenie co je kvalita. Nevravim, ze spominane receivery nesplnia pocit domaceho kina ale vraviet o kvalite, pretoze receiver upscaluje video a prevadza ho do HDMI vystupu a prepne vstupy je prinajmensom skreslene. A co podanie zvuku? Stereo vs DD,DTS apod. Pre mna su tieto parametre daleko dolezitejsie ako upscalovanie SD signalu do akoze HD, ktore vyzera skoro tak isto ako povodny signal. Ale je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem.
A este raz, netvrdim, ze ten tvoj Denon alebo to Onkyo je shit, ale stroje s nalepkou kvalita su niekde inde. Je to tak vacsinou so vsetkym spotrebnym tovarom. LCD TV za 15000 predsa nie je rovnako kvalitne ako za 60000 vsak?
Man5on (661)|25.2.2008 08:13
Je jasný, že kvalita za 10K a za 50K je rozdílná, já sem si ale dal strop 10K za AVR a přes ten nechci přelézt, na filmy koukám tak 1 - 2x tejdně, tak nepotřebuju to top co je na trhu.
koliar (142)|25.2.2008 08:17
Tym som nemyslel teba ale reagoval som na pytkina. To co spominas mi je vsetko jasne. Ved aj ja mam len to Onkyo TX-SR505E. Len sa mi zdalo cudne od pytkina, ze Denon je ta kvalita a Onkyo nie :-)
http://www.areadvd.de/hardware/2007/onkyo_tx_sr505e.shtml
Man5on (661)|25.2.2008 08:20
koliar: To Onkyo 505 vypádá slušně, vážně o něm ouvažuju, dělá se i v černý, paráda :-) Hoďte sem ještě nějakej tip na repro.
koliar (142)|25.2.2008 08:33
Ja ho mam taktiez cierne.
DSCN2972.JPG
Man5on (661)|25.2.2008 08:39
koliar: Krasavec, to se musí nechat :-)
robert.kotasek (777)|25.2.2008 10:02
[QUOTE=koliar;167145]Ja ho mam taktiez cierne.[/QUOTE]

Ty jo - vypada uplne jak ten muj... ;) :D

jeste k tomu upscalingu... neni to spatna funkce kdyz uvazis ze muzes napichnout kabel z kamery do avr (kde je pohodlny pristup a s tv to mas spojene jen jednim hdmi kabelem. pokud by jsi to chtel udelat s timto avr (505) tak musis mit tv propojenou jeste dalsim kabelem (kabely)...
koliar (142)|25.2.2008 10:08
co sa tyka toho prepojenia u toho Denona, je to super vec. Ako som uz spominal. Ale nie je to meritko kvality :-)
vomic (671)|25.2.2008 10:52
[QUOTE=koliar;167152]co sa tyka toho pripojenia u toho Denona, je to super vec. Ako som uz spominal. Ale nie je to meritko kvality :-)[/QUOTE]


výrazně doporučuji tuto firmu jak na nákup reciewiru tak i repro. http://ae.krizikova.cz/
Když u nich koupíš jak set repra tak i reciwer určitě dostaneš další slevu - podle mě se domluvíš na ceně celkem tak 31 - 33000 Kč za vše.
Cantony jsou skvělé bedny a kvalita řady GLE je hodně vysoká - za ty peníze asi nekoupíš nic lepšího a kvalitou jsou o třídu výše než cenově srovnatelná konkurence.


z Repro ti doporučuji tento set:
front: Canton GLE 402 (6500Kč) ideálně GLE 403 (7700Kč)
back: Canton GLE 401 (5800Kč)
center: Canton GLE 405 CM (4600 Kč)
subw: Canton AS 65 SC (cca 7500Kč)
---------------------------------------
celkem včetně subwooferu: 24400 Kč



Z recieweru doporučuji zvolit tento model DENON AVR 1907 B/S který je ve slevě a kde hodně ušetříš a za ty peníze koupíš moc dobrý zvuk: http://denon-hifi.com/det.php?s=10

AVR 1907 B/S
první av receiver určený pro podporu formátů Blu-ray a HD DVD

• 120Wx7(6 Ohm) • 7 plně oddělených výkonových stupňů • Nový 32bit ‘floating point“ DSP s vysokým rozlišením • Dvoucestný usměrňovač • Koncové zesilovače surrournd back (L/P) kanálů lze použit pro bi-amp zapojení předních (L/P) reprosoustav • Auto Setup s mikrofonem • Komponentní videokonverze • 3 sady vstupů pro komponentní video • Vysoce kvalitní terminály pro Video in/Out (šířka pásma do 100 MHz) • 8-ch EXE vstup • Mód Pure Direct • Funkce Audio Delay • Funkce Personal Memory Plus • Nastavitelná dělící frekvence • Umožňuje připojení iPod (vyžaduje dokoupení základny ASD-1R) • Automatické naladění až 56ti AM/FM stanic • Nové dálkové ovládání se snadnou obsluhou • On-Screen Display • Dvouřádkový “dot matrix‘ displej

Zboží je od výhradního dovozce pro ČR jehož jsme autorizovaným distributorem pro celou ČR. PŘI NÁKUPU U NAŠÍ FIRMY ZÍSKÁTE JAKO BONUS záruční dobu 24 měsíců a navíc 24 měsíců bezplatný servis, doprava po celé ČR je zahrnuta v ceně, poplatek za likvidaci elektroodpadu PHE je zahrnut v naší prodejní ceně, při poruše přístroje Vám po dobu opravy zapůjčíme náhradní, poradenská činnost, možnost poslechu, instalace kompletních systémů, a jako dárek od nás obdržíte propojovací kabel.

SRDEČNĚ VÁS ZVEME K POSLECHU NA NAŠÍ PRODEJNU NEBO VÁM PŘÍSTROJ MŮŽEME ZAPŮJČIT K POSLECHU DOMŮ. Poslech doma je placená služba, půjčení na víkend stojí 1000 Kč, které Vám při dalším nákupu na naší prodejně odečteme z ceny, pokud se uskuteční do 1 měsíce od výpůjčky.

V TESTU ČASOPISU VIDEODOMÁCÍ KINO NAPSALI:Představovaný model je nejvyšším v základní „tisícové řadě AV receiverů Denon. Od levnějších modelů se odlišuje především provedením čelního panelu, který je vyrobený z dvoumilimetrového leteckého hliníku. Navíc má z kovu vysoustružené i všechny tři otočné ovladače — přepínač vstupů, regulátor hlasitosti a také ten nejmenší, který slouží k nastavení hodnot surroundových parametrů zvukových režimů. Zajímavou a uživatelsky příjemnou funkcí instalačního menu je možnost nastavení osobních parametrů pro režimy reprodukce Stereo/Direct. V preferenčním režimu můžeme zvolit nejen režim reprodukce subwooferu On/Off, ale případně i změnit konfiguraci (Large/Small) předních (L/R) reproboxů. To v praxi znamená, že například při provozu domácího kina mohou být přední boxy nastaveny jako „malé“ (Small), ale ve stereofonním režimu mohou hrát jako „velké“ (Large) bez podpory aktivního subwooferu. Veškeré nastavování v instalačním menu i v oddíle pro seřízení surroundových parametrů je navíc velice přehledně zobrazováno na obrazovce připojeného televizoru. Majitelé kvalitních předních boxů mohou využít možnosti jejich zapojení systémem Bi-amp, s odděleným napájením basového a výškového reproduktoru. Při tomto zapojení již nelze využít konfigurace 7.1, neboť pro oddělené zapojení předních boxu je využita dvojice zesilovačů původně určených pro zadní surroundový kanál. Majitelé televizorů s komponentním vstupem YUV zase ocení možnost konverze videosignálů z dosluhujících videorekordérů VHS a S-VHS. V instalačním menu lze nově seřídit hlasitost na jednotlivých vstupech v rozmezí ÷/-1 2 dB, což v kombinaci s možností nastavení centrální úrovně hlasitosti po zapnutí, individuálním nastavením surroundových parametrů pro jednotlivé zvukové režimy a pamětí posledního použitého zvukového režimu na každém vstupu umožňuje prakticky plně automatizovaný provoz. Navíc si do trojice preferenčních režimů (User Mode) můžeme uložit různé varianty surroundových parametrů pro nejčastěji používaný vstup a tak přímo porovnat ruzné režimy reprodukce u stejného zvukového formátu. Díky mírně zvýšenému výkonu na kanál umožňuje přístroj připojení výkonnějších a kvalitnějších reprosoustav, než levnější firemní modely. Na kvalitním zvuku ve všech režimech má svůj podíl osazení všech kanálů výkonnými digitálně-analogovými převodníky 24bit/192 kHz. jinak mi ale popisování zvukových kvalit celkově velice povedeného modelu opravdu připadá jako „nošení dříví do lesa“.

Denon AVR-1 907 je po všech stránkách plně „dospělým“ přístrojem. Tak kvalitním provedením čelního panelu se nemohou pochlubit ani mnohé dražší konkurenční AV receiveru. Stejně tak možnost prakticky plně automatického provozu byla až donedávna výsadou o pár tisíc korun dražších přístrojů. Ceny AV receiverů sice neklesají ve srovnání s DVD přehrávači nebo DVD rekordéry tak „dramaticky“ a rychle, ale i u cenově velice dostupných modelů se objevuje stále více funkcí, prvků výbavy a technologií, který byly před několika lety výsadou pouze špičkových firemních „top“ modelů. A Denon AVR-1907 je jedním z názorných příkladů.
cena 11 499 Kč
Man5on (661)|25.2.2008 11:19
Vomic: Dík za dobrej tip, při nejbližší cestě na Prahu se na Florenci stavím a poslechnu si je.
Jozef035 (646)|25.2.2008 15:48
Nechápem o akom prepínaní píšete. Keď zapnem DVD rekordér tak sa na receivri (ak je zapnutý) objaví nápis "DVD" a v reprákoch hrá DVD. Keď DVD vypnem tak sa receiver prepne na TV a hrá zvuk z televízora. Keď vypnem receiver tak sa zapnú repráky televízora (ak je zapnutý). Video má iba SCART takže ho mám cez rekordér ďalším SCARTom zapojený do TV. Zvuk videa ide do receivra z televízora, takže vtedy sa receiver tvári ako keby prehrával TV vysielanie. Moc danej problematike nerozumiem, zapojené to mám podľa návodu a neviem čo by som mal duplicitne na TV prepínať. Mám plazmu, receiver aj rekordér Panasonic. Čo ma trošku serie je fakt, že keď si pustím MP3 z DVD a vypnem diaľkovým telku, vypne sa aj DVD. TV musím vypnúť mechanicky, aby DVD ostalo hrať. Jediné čo mi nefunguje je upcaling 1080 i. Plazma je HD ready, receiver aj rekordér umožňuje upscaling 1080i, ale nastaviť sa dá na rekordéri iba 1080p. Aj tak nevidím rozdiel medzi 720p a 1080p :-(
Všetko má HDMI ale káblov mám pozapájaných statočne. Kvôli Viera link musím mať prepojený TV s DVD navyše scartom a receiver musí byť okrem HDMI spojený s TV aj optickým alebo RCA káblom. Nechápem prečo nestačí ten jeden HDMI keď by mal zvládať všetko.
V jedinom prípade vlastne musím duplicitne prepínať tv aj receiver. Ak na TV zvolím zvuk "domáce kino" tak sa sám zapne receiver, repráky TV sa vypnú a zvuk ide cez bedne. Ale keď opačne zapnem najskôr receiver a zvolím ako vstup "TV", zvuk televízora sa nevypne a hrá aj receiver aj tv repráky. TV musím stíšiť alebo prepnúť na "domáce kino". To je fakt otravné.
Pytkin (7947)|25.2.2008 17:12
[QUOTE=koliar;167137]Predpokladam, ze kto ma vyssie naroky ako priemerny spotrebiltel, si tie typy a linky najde aj sam. Alebo si naozaj myslis, ze receivery v hladine 10-12000 Kc su tou "kvalitou", ktoru su niektori ludia ochotny zaplatit za domace kino ako spominas? Samozrejme aj VW Golf je kvalitne auto, ale ty by si si nevedel najst kvalitnejsie? Ale nakoniec, kazdy ma ine hodnotenie co je kvalita. Nevravim, ze spominane receivery nesplnia pocit domaceho kina ale vraviet o kvalite, pretoze receiver upscaluje video a prevadza ho do HDMI vystupu a prepne vstupy je prinajmensom skreslene. A co podanie zvuku? Stereo vs DD,DTS apod. Pre mna su tieto parametre daleko dolezitejsie ako upscalovanie SD signalu do akoze HD, ktore vyzera skoro tak isto ako povodny signal. Ale je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem.
A este raz, netvrdim, ze ten tvoj Denon alebo to Onkyo je shit, ale stroje s nalepkou kvalita su niekde inde. Je to tak vacsinou so vsetkym spotrebnym tovarom. LCD TV za 15000 predsa nie je rovnako kvalitne ako za 60000 vsak?[/QUOTE]

Kde beries cenu 10-12 litrov ?
Ja som hovoril o receivery , ktory stoji 43 litrov ..

http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARKID=4&PID=889&CATID=4
http://www.denon.co.uk/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=351


O zvukovej kvalite netreba pochybovat .. Je logicke ze clovek si vyberie v prvom rade aby to dobre hralo .. To ja ale neriesim .. Hovorim o tom , ze ked peniaze nehraju ulohu , tak dalsou dobrou vlastnostou receiveru je , ze vie poriesit aj obraz ..
vomic (671)|25.2.2008 17:59
[QUOTE=Pytkin;167201]
O zvukovej kvalite netreba pochybovat .. Je logicke ze clovek si vyberie v prvom rade aby to dobre hralo .. To ja ale neriesim .. Hovorim o tom , ze ked peniaze nehraju ulohu , tak dalsou dobrou vlastnostou receiveru je , ze vie poriesit aj obraz ..[/QUOTE]

přesně tak prvořadý je zvuk ... proto taky doporučuji pokud má někdo omezené finanční prostředky raději koupit rok starý model vyšší řady recieweru s velkou slevou který má lepší zvuk než za stejné peníze nižší řady nových modelů, které sice umí i zpracovat i obraz ale oboje podstatně hůře než starší modely ve slevě bez obrazu ale s velmi dobrým zvukem.
koliar (142)|25.2.2008 18:54
[QUOTE=Pytkin;167201]Kde beries cenu 10-12 litrov ?
Ja som hovoril o receivery , ktory stoji 43 litrov ..

http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARKID=4&PID=889&CATID=4
http://www.denon.co.uk/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=351


O zvukovej kvalite netreba pochybovat .. Je logicke ze clovek si vyberie v prvom rade aby to dobre hralo .. To ja ale neriesim .. Hovorim o tom , ze ked peniaze nehraju ulohu , tak dalsou dobrou vlastnostou receiveru je , ze vie poriesit aj obraz ..[/QUOTE]

Cenu 10000-12000 beriem od zadavajuceho temy Man5ona, ze na receiver chce minut 10000KC. Takze ja som sa bavil doteraz v tejto relacii. Nechapem na co potom spominas receiveri za 43 litrov. Tak sa potom mozme bavit aj o receiveroch v hladine 130 000 a Man5onovi pomozeme pri vybere receivra do 10000 akurat s prepacenim h...o. Tie tvoje spominane funkcie v cenovej hladine 40000 - 50000 splna takmer kazdy ak nie kazdy receiver. Takze ja som Man5onovi chcel poradit pri vybere receivra do 10000, ved o tom je jeho prvy prispevok.
-Vl- (366)|25.2.2008 19:18
[QUOTE=Pytkin;167201]Kde beries cenu 10-12 litrov ?
Ja som hovoril o receivery , ktory stoji 43 litrov ..

http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARKID=4&PID=889&CATID=4
http://www.denon.co.uk/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=351


O zvukovej kvalite netreba pochybovat .. Je logicke ze clovek si vyberie v prvom rade aby to dobre hralo .. To ja ale neriesim .. Hovorim o tom , ze ked peniaze nehraju ulohu , tak dalsou dobrou vlastnostou receiveru je , ze vie poriesit aj obraz ..[/QUOTE]


Se dvěma HDMI vstupy, toho teda moc nepořeší. To už mají i modely od Denonu za poloviční cenu.
Pytkin (7947)|26.2.2008 00:36
VL - tie nizsie modely nemaju VIDEO AD prevodnik a upscaler .. Podla mna 2 hdmi vstupy stacia .. Vacsina osatnych veci je analogova (satelit, video, kamera, atd ) .. Ale je to samozrejme otazka preferencii ..

Ja tu nikomu nic nevnucujem .. Len som reagoval na to, ze sa mi to zda velmi dobre riesenie .. tahat do telky jeden kabel a vsetko riesit v receiveri ..
koliar (142)|26.2.2008 08:46
Pytkin: Trochu OT, ale ked sme pri tom receivri za 43000, ako si s nim spokojny? Mas moznost porovnat po zvukovej stranke oproti dajme tomu s receiverom za cca 20000? Na ake bedne to mas pichnute?
Pytkin (7947)|26.2.2008 14:51
koliar : ja ho nemam :) len kolega chce kupovat receiver .. druhy kolega ma stereo denon a radil ze su dobre .. Tak sme sadli k internetu a vykukavali denon produkty .. A narazil som na tieto "vysoke" modely , ktore maju AD video prevodnik a upscaler do HDMI a prislo mi to ako super riesenie ..

Denon je ale znamy nekompromisnou kvalitou .. Takze verim ze to bude hrat dobre .. Zaujala ma pri denonoch aj ta funkcia ze si mikrofonom sam zmeria akustiku a nastavi veci .. To moze byt celkom prijemne .. Tuto funkciu ma mozno kde kto .. nesledujem moc receivery ..
robert.kotasek (777)|26.2.2008 14:59
Pytkin: totes s tim mikrofonem umi i to onkyo za 10k ;) Kazdopadne denony jsou super...
Jestli jde na slovensko posilat od tud ( hifibazar.cz ) tak by hodne usetril - objevuji se tam starsi modely (jeste nevybalene) za super ceny... samozrejme i druha ruka napr. DENON AVC-A 1 SE z puvodni ceny 145k je za 35k ;) (samozrejme nema hdmi, ale kvalitne hrat bude...) Ja osobne, kdybych znovu nakupoval, tak tuhle moznost zvazim...
Pytkin (7947)|26.2.2008 15:07
robert.kotasek : jo .. aj denon to ma vo vsetkych tusim .. aj v tych najlacnejsich .. ved hovorim ze to robia urcite aj ine firmy :)
Inak jak to funguje ? mas s tym skusenosti ? je to pozitivne ?
robert.kotasek (777)|26.2.2008 17:29
jj nastavuje se to je celkem slusne, ale je pouzivam nejcasteji na hudbu pur audio - vypnute video obvody a vsechna vylepseni... ten zvuk je pak nadherne kristalovy... to nastaveni je super pri prostorovem zvuku a je pro filmy super (ikdyz zatim jen 2.0) ;)
koliar (142)|26.2.2008 17:57
[QUOTE=Pytkin;167331]koliar : ja ho nemam :) len kolega chce kupovat receiver .. druhy kolega ma stereo denon a radil ze su dobre .. Tak sme sadli k internetu a vykukavali denon produkty .. A narazil som na tieto "vysoke" modely , ktore maju AD video prevodnik a upscaler do HDMI a prislo mi to ako super riesenie ..

Denon je ale znamy nekompromisnou kvalitou .. Takze verim ze to bude hrat dobre .. Zaujala ma pri denonoch aj ta funkcia ze si mikrofonom sam zmeria akustiku a nastavi veci .. To moze byt celkom prijemne .. Tuto funkciu ma mozno kde kto .. nesledujem moc receivery ..[/QUOTE]

aha, takze teoria :-) A tak si ho presadzoval, az som si myslel, ze si jeho majitelom. Ale asi velmi problematiku receiverov nestudujes ked si napisal, ze ta zaujala funkcia u Denona nastavenie systemu pomocou mikrofonu. Tato ficura frci v lacnych modeloch uz 2-3 sezony dozadu. Co sa kvality zvuku tyka Robert dal super tip na starsie vyssie modely, co hraju skvelo aj dnes, aj ked bez HDMI, ale niekto to nemusi vobec potrebovat.