Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nekvalitny obraz videa

protons (2)|21.2.2008 01:44
Mam taky problem.
Video som dostal z DV kamery Panasonic ag-dvc60 pomocou firewire. Kvalita obrazu je fantasticka, krasne farby, jasnost a ostrost. Alevsak ked to dam renderovat vo vegas-e do mpeg2 obraz stratí ostrosť?obraz je ako keby rozmazany...nieje ostry:(Preco???Ako spravit aby obraz ostal ostry....ked pozeram mnoho dvd tak obraz je krasne ostry a moj obraz rozmazany...preco???Ako to mozem ostranit......???Prosim poradte...Dakujem
Pitomec (10211)|21.2.2008 08:32
Canopus ProCoder 3, Carbon Coder
marek62 (168)|21.2.2008 09:41
protons: zkousels to vypalit strcit do stolniho videa kouknout na televizoru? Ja doma ani po exportu z Vegasu nevidim zadny radikalni rozdil mezi tim, kdyz kamerku strcim primo do televize anebo po exportu. A to mam obycejnou domacnostni kamerku Sony HC-96E
siSINka (122)|21.2.2008 12:08
[QUOTE=Pitomec;166547]Canopus ProCoder 3, Carbon Coder[/QUOTE]No jo, ale ta cena...

Myslíš, že z Vegasu (MainConcept enkodér) pěkný výstup nevyleze? Ptám se i proto, že jsem naprostý začátečník, mající kameru (Canon HV20) a Vegas Platinum (8.0d) doma pár dní a na nějaké zkoušení budu mít čas až po uzávěrce DPH... Stihl jsem akorát otestovat základní funkčnost kvůli neprošvihnutí 14-ti denní lhůty na případné vrácení (nákup v e-shopu). Zaměření: domácí video, žádné profi zakázky.
Saxel (2279)|21.2.2008 13:26
[quote=protons;166536]... Alevsak ked to dam renderovat vo vegas-e do mpeg2 obraz stratí ostrosť?obraz je ako keby rozmazany...nieje ostry:(Preco???...[/quote]
MainConcept encoder ve Vegasu je dostatečně kvalitní, za ztrátu ostrosti může pravděpodobně něco jiného. Já mám spíš problém s tím, když potřebuji ostrost trochu snížit (zejména při tvorbě DVD ze zdroje v HDV). Nemáš nastavený nějaký filtr, nebo nemáš rozdílné fps zdroje a cíle?
stayman (12393)|22.2.2008 09:58
Tak tak, a z PC3 alebo Carbnu je obraz este menej ostrejsi, ale z ato stabilnejsi na liniach a na TV lepsi. Takze rob HDV -> HDV -> DV (v tom PC3 alebo Carbone)
Pitomec (10211)|22.2.2008 10:07
[quote=siSINka;166571]No jo, ale ta cena...[/quote]
:D :D :D
owad (20)|18.1.2009 13:51
Pani, ale co presne sposobuje tu stratu ostrosti (mam tiez podobny problem ako protons) a navyse este u mna dojde aj k zvyseniu jasu! Skusal som enkodovat .avi (zdroj analogova aj digitalna kamera, grabovane video vyzera na PC monitore dobre, kontrast a jas - dobre) do MPEG2 cez TMPGEnc XPress, Canopus ProCoder, ConvertXToDVD a vysledok je stale rovnaky. Preco?
znovuzrodeny (3)|18.1.2009 14:35
Skus si zapnut filter 16-232 ci kolko je to (nizsia je uroven ciernej a ta vyssia hodnota je uroven bielej, tak pracuju TV..)
owad (20)|18.1.2009 15:56
Prepac, ale kde a o aky filter ide?
znovuzrodeny (3)|18.1.2009 16:27
[QUOTE=owad;212382]Prepac, ale kde a o aky filter ide?[/QUOTE]

Nic sa nestalo.. Je to filter 601 limit corrector v ProCoderi (alebo v strizni len limit corrector Comp RGB -> Studio RGB) a hodnoty su pre SD video 16-235 (inak 0-255).
owad (20)|18.1.2009 16:48
Vdaka za odpoved, vyskusam.

Po precitani desiatok dalsich prispevkov (tu na fore), vidim, ze kontrast a jas sa roznia aj od pouziteho enkodera a nastavenia VBR/CBR.

Procoder 2 - trošičku rozmazáva detaily a zosvetluje scény (č.2 - presvietené a č.4 - detaily). Všetko je však v rámci normy a kvalitný výsledok pri sledovaní záznamu to neovplyvnilo.
Cinemacraft Encoder - opäť vsadil na vyšší kontrast, čo mu však na rozdiel od predchádzajúceho testu sadlo menej. Splynutie detailov je najviditeľnejšie na snímke č.1 (škvrny na stene) a č.3 (prsty a pozadie). Tiež vernosť farieb je slabšia ako u Procodera 2 (vyšším kontrastom). Výsledok je však takmer identicky ako pri Procoderi, rýchlosť je závratná.
TMPGenc Plus 2.5 - opäť vysoký jas. Detaily dobré, vernosť farieb tiež. Vyšší jas navodzuje dojem šumu a potláča farby.
MainConcept Mpeg Encoder - niečo strašné !


Hmmm, ale aj tak mi nie je jasne, co a ako nastavit aby som eliminoval rozostrenie a zvyseny jas vo vyslednom videu. Pomoze niekto?