Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrázky z ADVC se mi pořád nelíbí

mercenary (105)|10.11.2004 20:21
Tak mi dodavatel vyměnil ADVC-50. Prý s tím nebyl problém, ten obraz uznali i v Syntexu jako nedobrý.
Tak, a teď mám jeden vzorek zachycený převodníkem z DV kamery a několik vzorků z ADVC-50. Všechny jsou ze stejného zdroje, ten fotbal ležel zapomenut někde na disku z nějakého testu kamery (Canon 250i), ty obrázky z ADVC jsme udělali teď, je to teda ze stejného zdroje akorát s rozdílem několika dnů.
Podle mne je tam minimálně třídu rozdíl ve prospěch kamery, ten "šum" z ADVC je navíc velmi agresivní, když je film trochu zašuměnej, tak se plochy úplně "tetelej" šumem, hrany jsou neklidné, obraz mi připadá až jako "přeostřený".
http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsDV/DV0.jpg
http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsDV/advc10.jpg
http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsDV/advc20.jpg
http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsDV/advc30.jpg
http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsDV/advc40.jpg
http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsDV/advc50.jpg

Obzvláště 30 a 50 vyjadřují mé pocity z ADVCčka.
Nevím, jinak se mi funkce ADVCčka líbí, žádné vypadlé snímky ani při současné práci na PC, zvuk mi neutíkal ani na VIVU, takže to mne tak nebolí. Co teď. Dodavatel je ochoten si to vzít zpět (má na to dalšího zájemce, který potřebuje stáhnout desítky VHSek s pomršenou synchronizací). Doporučte mi něco jiného, za takovéto peníze chci mít obraz rozhodně lepší, než z VIVO Radeonu (kde je sice méně ostrý, ale krásně hladký, viz http://www.zbrojovkapraga.cz/ADVCvsVIVO2.zip). Nagraboval jsem Tygr a Drak a bojím se to poslat do mpeg2, protože to bude díky šumu samá kostička. Každopádně chci cestu vzduch - AVI - střih - mpeg2(s možností VBR) - DVD, tedy ne kartu pouze s mpeg2 výstupem.
Přiznám se, že ještě začínám uvažovat o S-VHS rekordéru (pan Pitomec sem dával odkaz na Panáka s tuberou za cca 6000,-). Dotaz na lidi, kteří S-VHS mají: myslíte, že nepoznám rozdíl vstup/výstup ? To video má ono TBC (nevím co to je :-I ) a redukce šumu a podobně, obraz by mohl být i lepší ? Navíc to video bude mít lepší tuner (méně šumu) než moje HiFi stereo video AMBOS :-E ?! A pak to cpát do mého VIVA v době, kdy komp nepotřebuji pro práci (případně koupit i jinou kartu s ostřejším obrazem, než moje VIVO ... ale jakou nepříliš drahou ???)

Sorry za dlouhý dotaz, poprosím však všechny znalé o vyhodnocení, jsem prostě z ADVCčka zklamán, všichni vykřikovali, že to bude lepší, než z DV kamery a desítky a stovky pochvalných spokojených příspěvků (ale také jsem našel příspěvky popisující přesně můj problém viz. třeba http://www.videohelp.com/forum/viewtopic.php?p=1062240, byť jich je naprosté minimum)
mirekv (7169)|10.11.2004 20:36
mercenary: já bych řekl, že obrázky jsou OK, tohle z karty nedostaneš. S S-VHS tohle nedostaneš ani náhodou! Obrázky 30 a 50 máš porušené prokládáním (ty zubatice ne pohyblivých hranách) O kvalitě převodu svědčí i to, že z originálu přenesl zdrojový šum. Účelem převodníku je přenést reálný obraz a ne ho nějak vyhlazovat. To musíš udělat až při dalším zpracování.
mercenary (105)|10.11.2004 20:42
Škoda, že sem nemůžu dát videa, ten fotbal z převodníku DV kamery je krásně "hladkej", plochy jsou klidné, vše z ADVC má neklidné plochy i hrany. Neřekl bych, že DVkamera něco vyhladí, spíše bych řekl, že ADVC přidává co tam nechci (i když to bohužel nedokážu ověřit, na naší televizi - OTF 63CM - máme však obraz uspokojivý (žádný zřetelný šum)).

Mě osobně připadá speciálně ta 50 hrozná, je to jak JPEG s velkou kompresí a fragmenty větší komprese jsou vidět na prakticky všech hranách z ADVC + šum v plochách.

... no zkusím teď sjet Den nezávislosti, třeba ten Tygr a Drak měl spoustu šumu již v sobě.
mirekv (7169)|10.11.2004 22:10
Na monitoru to vypadá vždy hůř, než na TV. Karty obraz lehce rozostří a vyhladí. Ta kamera nevím, co s tím ještě dělá, myslím, že ten převodník funguje věrně. Nemá nějaké nastavení?
clee (6592)|10.11.2004 22:21
pust si to zpatky do tv a nepoznas rozdil
mercenary (105)|10.11.2004 22:28
No dobře, až teď doběhne Den nezávislosti, tak z něj udělám DVD a uvidím. V tom Tygr a Drak je tolik šumu, že to bude na 1DVD samá kostička (cca 5000 ... no nevím).
Mám se tedy spíše soustředit na zvýšení kvality signálu na vstupu (lepší tuner?).

Převodník nastavení nemá, leze z toho FireWire jako digi kamera.
Jinak z toho převodníku leze B-field first, kdyby se na to někdo ptal, takže přesně jako kamera.
mirekv (7169)|10.11.2004 22:36
br=5000? Po 2 průchodech by to mohlo být dobré. Dej vědět.
clee (6592)|10.11.2004 22:48
na to bacha, PAL je upper field first... tzn prokladanej material musis taky tak enkodovat, i kdyz dv je lower field first
mercenary (105)|10.11.2004 23:06
Jojo, ale TMPEG musím nastavit zdroj jako B first, aby je to otočilo.
clee (6592)|10.11.2004 23:22
jj, jinak doporucuju procoder, jako obvykle :BB:
Anonymous (825)|11.11.2004 13:04
mercenary: Nějakej VIVO nebere detaily, takže obraz je plochej a chudej, z hlediska šumu ale míň šumí, to je jasný \/ \/ \/ Toto jen potvrzuje nekvalitu převodníků laciných karet.

Jinak když to uděláš na TMPEGncu na 5000 VBR nebo CBR tak je na :-k :-k :-k
Proč to chceš kurvit na MPEG ??? Když tak, tak né na TMPEGNcu na 5000 ale na 15 000 na něčom špičkovým.
mercenary (105)|11.11.2004 15:49
Hmm, to bych rád viděl, jak následně dostanu 1:50 film s br=15000 na jednu placku DVD ?! No a ještě chlapi, to doporučování Procoderu nebo "něčeho špičkového" to si nechte od cesty, kde bych na to vzal ? :-? :-D Anžto mne toto neživí (no vlastně trochu kecám, nějaké zakázky méně náročných zákazníků na digitalizaci občas mám), nejsem ochoten příliš investovat. Co mohu, používám freeware (VirtualDub je geniální soft, teď vlastně ještě třeba WinDV), ostatní kupuji, jenom když není free alternativa a to jenom věci maximálně za "malé" tisíce. Už tak jsem vrazil do softu dobrých 50 tisíc :-((( . Jenže k takovému Photoshopu funkční levnější alternativa neexistuje, naopak TMPEG Enc mi za svou cenu připadá více než vyhovující.
clee (6592)|11.11.2004 16:37
uf, tak ses tady docela vyjimka, jinak lepsi nez photoshop mi prijde paintshop
mercenary (105)|11.11.2004 16:47
Tak dojel ten Tygr a Drak, na PC to vypadá jek stažený z netu (statické plochy "plavou"), na TV je to docela koukatelné. Včera jsem nahrával Den nezávislosti, udělám ještě ten a uvidím. Je v tam mnohem méně šumu, třeba to bude lepší.
mirekv (7169)|11.11.2004 17:05
mercenary: Opravdu nemůžeš srovnávat obraz na TV a monitoru. Vyber si pořad, který trvá dostatečně dlouho (já používám Studio 6 ráno na ČT) a udělej si rychlé srovnávací testy u kterých můžeš přepínat TV naživo a vzorek z DVD. S těmi filmy: každý je v jiné kvalitě a nevím jesli si pamatuješ, jak vůbec vypadal.
Jo v TMPGEnc je výborný šumový filtr, ovšem při dobrém nastavení prodlužuje encoding až 5x :-(
Anonymous (825)|12.11.2004 13:45
Tmpegnc už sám bez filtru používá "odšumovač", plochy jsou slité a místo detailů holý vodrbaný mraky ..., to sis měl nechat VIVO ...

Jestli chceš vidět jak vypadá odšumavací filtr tak si pusť TV PRIMA, domnívám se však že všechny filtry šmahem zamítneš, výsledek je o několik tříd horší (vždycky).
mercenary (105)|13.11.2004 01:44
Tak ten Den nezávislosti dopadl takto:
a staticky to vypadá lépe, než na obrazovce TV. Ten šum a kostičky strašně neklidně plavou - ne že by se to nedalo koukat, ale pocit z VIVA, byť méně ostrého, je lepší. Dělám si závěr: ADVC-50 se nehodí tam, kde je víc šumu a nutný nižší bitrate (cca 4000, tj. jeden delší film na jednu placku). Škoda, jinak tomu nelze nic vytknout.
stayman (12393)|13.11.2004 07:06
Za tie prachy kup radsej hocjaku kameu s AD/DA prevodnikom, naco ti je jednoucelovy smejd :-k ?
mirekv (7169)|13.11.2004 08:05
mercenary: neudělal jsi nějakou botu s encodingem? Tomu ADVC bych věřil.
StayMan: na to "řešení s kamerou" se chystám!
stayman (12393)|13.11.2004 08:08
A dobre robis :-)
mirekv (7169)|13.11.2004 09:02
Tím zabiju dvě mouchy jednou ranou, ADVC je pro mě zbytečný luxus, na VHS stačí TV karta (zatím) a DVB-T se blíží.
StD (8612)|13.11.2004 09:25
Mirekv: Souhlas, ale blíží se tak akorát SMRT, já už se toho v takové (Bullbackem schválené) kvalitě určitě nedožiju. Servus!
Pitomec (10211)|13.11.2004 10:56
[quote=mercenary]Dělám si závěr: ADVC-50 se nehodí tam, kde je víc šumu a nutný nižší bitrate (cca 4000, tj. jeden delší film na jednu placku). Škoda, jinak tomu nelze nic vytknout.[/quote]
ADVC-50 ti digitalizuje do DV formátu, t.j. 25Mb/s - a jestli z toho hned v RT děláš něco jinýho, tak tím jsou příčiny problémů vysvětleny.
mercenary (105)|13.11.2004 10:56
mirekv: potíž je v tom, že už z ADVC leze dost humus, jak je víc šumu ve zdroji, tak to dělá až i slabé kostičky už v obraze přímo z převodníku. No a samozřejmě po střihu a MPEG2 je to už zlé. Měl jsem před tím půjčenou digikameru a ta to nedělala ! Těšil jsem se, že z převodníku bude obraz ještě lepší ...
No nic, převodník si dodavatel vzal zpátky, potřeboval ho pro ještě jednoho člověka, který bude tahat staré VHSky, ten nic jiného stejně použít nemůže, já to chtěl na hezčí nahrávky z TV.

Půjčil jsem si na zkoušku WinFast TV USBII, je to větší externí škatulka, možná má i lepší obraz, než moje VIVO, ale zachytává jenom do MPEG1/2/4 a co jsem tu zkoušel, tak jede třeba 15 minut super a pak začně pouštět snímky - nevím, jestli nestíhá USB2, nebo je problém jinde, ale kašlu na to. Akorát se mi podařilo chytit jednu reklamu, kterou mám také z ADVC, tak jsem ještě udělal nějaké obrázky, jsou vždy zdrojové a pak po MPEG2 br=4000: http://www.zbrojovkapraga.cz/advc_vs_winfast.zip

Kdyby náhodou měl někdo tip na jinou kartu, jsem ochoten do ní vrazit tak do těch 8000,-, ale: musí být stabilní, mít ostrý obraz bez šumu a bez zřetelných artefaktů komprese, umožňovat současnou práci na PC při zachytávání, zachytávat do DV nebo radši AVI (MJPEg), obraz chci pouze stříhat a následně nacpat do TMPEGu a na DVD (nejlépe v CBR kvůli času). Prostě převodník v Canon 250i by vyhovoval (ale ta cena kamery :-((( )
Jo a ještě jedna věc mi vadila na ADVC: nemožnost regulovat úroveň zvuku. Nahrávka měla tak -15dB a musel jsem ji normalizovat = další čas navíc. Když nahrávám z VIVA nahrávám tak na -3 až 6 dB, jestli mi to clipne 2x za fil, tak z toho se nestřílí a už s tím nemusím nic dělat.
Anonymous (825)|13.11.2004 15:04
Tmpegnc na 4000 :-E :-E :-E :-E :-E To ale fakt nedělej vůbec nic :-E :-E :-E
Anonymous (825)|13.11.2004 15:30
mercenary: Podle těch obráků je nejlepší ADVC, jinak to co sem psal výše si asi nečet nebo nechtěl tomu romzumět, smůla, patlej MPEG-2 na 4 000 a chváli si že ve filmu není šum :-E :-E :-E :-E :-E :-E

PS: To je na mě síla :-E
mercenary (105)|13.11.2004 19:40
Bullback: no já to četl, ale nedokáži si to sám vysvětlit. Tedy prosím o fundovanou radu: jak mám dostat cca 2 hodiny filmu na jednovrstvé DVD tak, aby byl disk přehratelný na standardním DVD přehrávači ? Prosím vynechte software v ceně nad 2000,- Kč, jsem socka.
clee (6592)|13.11.2004 19:47
jestli ses socka, tak si sosni procoder z directu nebo nakyho ftp
mirekv (7169)|13.11.2004 20:53
clee: z kontextu mercenary neuznává nelegálně nabytý soft.
clee (6592)|13.11.2004 21:28
tak to ma problem
mercenary (105)|14.11.2004 01:34
No, ale když mluvíte o ProCoderu .... koukal jsem, že existuje nějaká lite verze z anecelé 2000,- .... co to umí, nebo neumí ?

A ještě otázečka: kdosi tu zmiňoval AVER DVD EZMaker PRO PCI, koukal jsem teď na to, má to TBC, zachytává to i zvuk (nemělo by to tedy utíkat) a vůbec je to dražší karta s možná i lepšími parametry - má někdo nějaké zkušenosti?
stayman (12393)|14.11.2004 01:40
O ProCodere Express sa docitas v Mpeg2 temach...
Tomáš X. (166)|14.11.2004 02:20
Já měl z ADVC 50 obraz skvělej. Lepší o dost, než ty ukázky. Teď momentálně ne, mám na tom svislé pruhy, ale to bude interferencí, musím kabel po celé délce vzdálit od ostatních kabelů a bude to zase O.K.
stayman (12393)|14.11.2004 02:25
Vy ste bohoví, ako sa cudujete :-E Ja som mal uz 3ks ADVC-100a zakazdym tam boli chyby ine, takze je to asi kusova zalezitost, u kamier som sa s chybami nestretol a takisto u stoloveho DV rekorderu, takze nie je o com uvazovat, za tych 16000sk uz kupim pomaly kamerku s AD/DA prevodnikom, a vsetci viete, ze to nieje len prevodnik, ktory vyuzijes zo parkrat na prevod analogoveho videa nie?, ine je to opacne, DAprevodnik, kde to vyuzijes na nahlad zo strihoveho softu (co mozes aj kamerov), takze je to zbytocny prepych z "nezarucenym" vysledkom :-D
mercenary (105)|14.11.2004 11:10
StayMan: to je právě to, co odpovídá mé poslední zkušenosti. Výstup s ADVC zašuměná kostičkárna, vytáhnu kabel FireWire z vnitřního konektoru řadiče, připojím tam kabel od DV kamery, vytáhnu vstupy z ADVC, připojím je ke kameře ....... a obraz je čistej jak slovo boží. Ta kamera je ale bohužel dost drahá a věřím tomu, že při častém používání jako převodník se vykvrdlaj brzy konektory. Asi se opravdu začnu shánět po vadné kameře, zkusím ještě sehnat některou z méně obvyklých karet (ta AVER DVD EZMaker PRO PCI opravdu nevypadá beznadějně a cena je lidská, bohužel ji můj dodavatel nemá skladem, takže si ji nemohu půjčit, ale asi ji koupím a kdyžtak s přijatelnou ztrátou prodám - viz. http://www.aver.com/products/dvm_AVerDVD_ezMakerPro.shtml
Pitomec (10211)|14.11.2004 11:18
[quote=mercenary]Tedy prosím o fundovanou radu: jak mám dostat cca 2 hodiny filmu na jednovrstvé DVD tak, aby byl disk přehratelný na standardním DVD přehrávači ? Prosím vynechte software v ceně nad 2000,- Kč, jsem socka.[/quote]
Zjevně se snažíš o vytvoření Perpetum Mobile - ovšem nikomu se to zatím nepodařilo, takže máš jenom pramalou naději na úspěch... :-)

Mimochodem - zkusils ten ADVC-50 taky vyzkoušet přímo v Syntexu. Jseš z Prahy (stejně jako oni), takže to snad není problém, ne...?
mercenary (105)|14.11.2004 12:19
No v Syntexu jsem ho nezkoušel, ale u dalších 2 lidí ano ... se stejným výsledkem. Převodník teď nemám, dodavatel ho prodal někomu jinému, kdo digitalizuje VHSky s tak mizerným signálem, že mu to nevadí. Pokud nenajdu alternativu, zkusím se s nima v Syntexu domluvit na zkoušce u nich, ale opět opakuji: s DV kamerou jako převodníkem je vše v pořádku, s ADVC špatně !
Co se toho Perpetua Mobile týká - zase sklouzáváte k Vašemu "všechno je na ho*no, jediné použitelné je Porsche". Ať se Vám to líbí nebo ne, pokud mám slušný grab z VIVA bez šumu, zkomprimuji to TMPEGencem s br cca 5000 (průměrně dlouhý film) a vypálím, tak se na to DÁ koukat. Troufnu si tvrdit, že kolikrát je to lepší, než to co pouštěj občas v TV, třeba některé příspěvky ve zprávách evidentně točené ručkou a narychlo zkomprimované zřejmě s nízkým br (maj málo místa na disku?). A pokud je nějaký soft lepší, než TMPEGenc a není příliš drahý, rád si jej pořídím.
Pitomec (10211)|14.11.2004 14:19
Pokud něco reklamuju, tak jdu snad napřed přímo za výhradním dodavatelem (v tomto případě Syntex) a ne za nějakým kamarádem, ne... :-?

K tomu Porsche se dá dodat jenom jedno - až bude net prázdný od všech těch nářků majitelů VIVO a TV karet (viz rozjetý obraz od zvuku, nekompatibilita atd.), tak vezmu tyto shity na milost. Jinak ne a Canopus AceDVio mě utvrzuje v tom, že je to 100:1 oproti levným sra*kám v ceně za litr.
Tomáš X. (166)|14.11.2004 20:42
Já jsem měl tutéž reklamu z TV chycenou kamerou i ADVC 50. Úplně totéž i pod lupou. Kvalita vynikající.
Teď něco nagrabuju - kam to můžu uploadnout?
mercenary (105)|15.11.2004 10:53
Tomáš X.: pokud budeš tak hodnej, udělej z toho ADVC jenom tak dvě vteřinky a pošli to pls. na [email]mercenary@iol.cz[/email], kouknu na to. Myslím, že přesně tu scénu snadno najdeš. Jsem na to fakt zvědav.
Tomáš X. (166)|15.11.2004 12:57
Dobře, tak já odpoledne vyberu nějaké 2 vteřinky z TV vysílání, nechám to v AVI(DV), zazipuju a pošlu. S kvalitou jsem spokojen, mám udělaná DVD z některých filmů, třeba v poslední době Iason a argonauti a porovnával jsem to s výsledky z DVD rekordéru a mně to vyšlo líp. Jenže teď je kvalitní jen ČT1 a ČT2, Nova a Prima v poslední době z kabelovky Karneval proužkovatí.
Tomáš X. (166)|16.11.2004 23:55
Poslal jsem video. Dorazilo správně?
mercenary (105)|17.11.2004 00:51
Jo jo, díky, video dorazilo, dostal jsem se k tomu až teď.
Řekl bych, že je znatelně lepší, než moje, ale horší, než z digikamery.
Možná (spíše určitě) je z ADVC ostřejší (ale digikamera má snímek
z fotbalu, samý pohyb a záběry zvenku oproti studiu pro ADVC),
ale to bych radši oželel, ten šum výrazně komplikuje kompresi do
MPEG2 s nižší bitrate. Sorry za velký obrázek, ale jinak by to asi
nebylo vidět. Vlevo ADVC-50 Tomáše X., vpravo moje (půjčená :-D )
DV Canon 250i. vždy vloženo logo TV ze stejného snímku a zvětšenina
(část vlevo od nosu :-) )

stayman (12393)|17.11.2004 01:12
Najlepsie by bolo, porovnavat rovnaku snimku :-(
mercenary (105)|17.11.2004 01:22
Bohužel nemám, ten snímek vlevo je od Tomáše X. a já na tu kameru nahrál náhodou na zkoušku ten fotbal, líbilo se mi to, vrátil jsem kameru a šel koupit ADVC-50, protože "z ní je obraz ještě lepší, než z kamerového převodníku", jak mi někteří tvrdili. Mé následné výsledky s ADVC byly obdobné tomu záběru vlevo, akorát že horší.

No tohle zatím uzavřu, objednal jsem DVD EZmaker PRO PCI, když se mi nebude líbit, tak ho prodám a zkusím Hauppauge WinTV PVR 250, to by v tom byl :(( , aby nebylo něco lepší, než moje VIVO.

Každopádně se o své dojmy podělím.