Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stažení z kamery do PC - problém

muzikant (62)|19.2.2008 16:51
Na starém PC jsem používal FireWire, které bylo na zvukové kartě. Na novém PC je již na zákl.desce. A nyní o problému : Pokud nyní kameru (Panasonic NV-DS-27) k PC připojím se síťovým napájením, PC ji nenajde ! Jakmile vyměním síť.napájení za akumulátor, je ihned kamera nalezena. Dříve mi toto kamera nedělala. To samé dělá i s jinými kamerami. Zdá se mi, jestli to nebylo vlivem FireWire, který byl na zvuk.kartě a zde jej mám přímo na zákl.desce. Je nyní dost nepraktické stahovat z kamery třeba 2 kazety a stále dobíjet akumulátor. Ale zatím jsem na nic nepřišel a měl jsem zde i technika, od výrobce-(sestavovatele) PC. Neví někdo co s tím ?
Pave1 (4279)|19.2.2008 17:31
zkoušel jsi to jinde (než u sebe doma), nejlépe i s jiným počítačem? Chová se kamera na jiném PC (případně někde jinde) jinak? Zkus to někde u někoho, mohlo by tě to nasměrovat k odpovědi.
muzikant (62)|19.2.2008 18:53
Zkoušel jsem to u syna, který má zákl.desku intel. a je to to samé. Já mám desku Maxxon.
siSINka (122)|19.2.2008 19:28
1) máš-li možnost, zkus použít jiný FW kabel
2) PC i kamera by měly být v jedné el. zásuvce; místo (občas pofidérní) rozdvojky bych použil raději prodlužku s několika zásuvkama na konci. Něco jako tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33581
Pave1 (4279)|19.2.2008 20:00
Tak pokud se kamera takhle chová na více PC, tak se obrať na servis (pro radu případně opravu). Zkušený technik v servisu by ti měl umět poradit (případně problém vyřešit opravou).
muzikant (62)|19.2.2008 20:22
1) Vyzkoušeny 3 kabely.
2) Vše je z jedné 8 zásuvkové prodlužky.
3) Zhora uvedeno, že technik mi to přišel řešit domů a na nic nepřišel.
Nyní ještě čekám na odrušenou zásuvku. To jediné mi byl schopen poradit !
Pave1 (4279)|19.2.2008 20:38
Záruční značkový servis, netřeba, aby chodil někdo k tobě domů.

Kamera musí fungovat při stahování do PC na adaptér (což technik vyzkouší v servisu na svém PC). Na tobě pak je, abys řádně fungující kameru připojil "k řádně fungujícímu" PC :-) (na něj si pozvi techniků kolik chceš .-) )
muzikant (62)|19.2.2008 21:07
To je právě to, že kamery jsou v pořádku a i jiná zapůjčená Canon, se chová úplně stejně - z akumulátoru se najdou , na síť. adaptér se nepřipojí. Tak co bych ještě měl sám dělat, než na to zavolat technika ?!
Pave1 (4279)|19.2.2008 21:13
Tak to je opravdu divný, pokud ty kamery JINDE (na jiném PC) pracují dobře i na adaptér.

Pokud máš nějaké takové problémy, potřebuješ někoho, kdo zná PC ale především i věci kolem videa. Zkus se obrátit na ten servis (kamery, ne PC) a domluv se s nima. Když bude kamera fungovat jak má u nich, jistě se pak zbytek dořeší. Musíš mít ale jistotu, že ta kamera je schopná na adaptér fungovat (i při CAPTURE po FW).
Pave1 (4279)|19.2.2008 21:20
..aneb bod 2. - pokud kamera na jiném PC nabírá i při napájení přes adaptér (je ok), pak můžem začít hledat problém na tvém PC (jeho napájení, komponentech, případně i v zapojení tvé elektrické sítě - především jde o to, zda-li nemáš na "zemi" nějaké zbytkové napětí, např. ze satelitního rozvodu, apod. druh závad) .
siSINka (122)|19.2.2008 21:26
To pomalu vypadá jako nějaká nadpřirozená kletba ;-)

Ten Canon, co jsi zkoušel - má (předpokládám) svůj vlastní adaptér? To abychom vyloučili možnou závadu v něm (i když si nějak nedovedu představit jakou) :-(
siSINka (122)|19.2.2008 21:28
[QUOTE=Pave1;166387]..aneb bod 2. - pokud kamera na jiném PC nabírá i při napájení přes adaptér (je ok), pak můžem začít hledat problém na tvém PC (jeho napájení, komponentech, případně i v zapojení tvé elektrické sítě - především jde o to, zda-li nemáš na "zemi" nějaké zbytkové napětí, např. ze satelitního rozvodu, apod. druh závad) .[/QUOTE]
To mi je právě záhadou: Panasonika zkoušel u sebe a u syna (na dvou PC) a u něj nefungovala ani Canonka...
Pave1 (4279)|19.2.2008 21:54
..ve stejném bytě?

Chce to zkusit opravdu jinde, někde v obchodě s kamerami např. .-) .
muzikant (62)|20.2.2008 16:56
Zajdu ještě s kamerou do prodejny, kde mi sestavili PC a uvidíme zda u nich na adaptér bude chodit. Já jsem tam sice PC měl s kamerou, ale pouze s aku. Na tuto závadu jsem přišel vlastně náhodou při vypnutí celé sítě ve městě.Nyní to vlastně funguje takto : Buď vypnout PC vzadu síť.vypínačem a po chvíli znovu zapnout - pokud je v kameře baterie, po připojení kamery systém kameru najde. Pokud z kamery baterii vyndám a připojím síť. napaječ, kameru již systém nenajde. I když poté znovu vyměním síť za baterii tak ji již systém nenajde. Musím vzadu vypnout PC - chvíli počkat, znovu zapnout a pak zase systém kameru s baterií najde. Záhada ? Odborník by to měl vyřešit ! Znám i větší záhady ( kruhy v obilí atd.) a dodnes to nikdo nevyřešil ! Jinak díky za rady, ale zatím nic nepomohlo ! P.S. Dnes mi přšla 8mi zásuvka APS - instalována - všechno napájeno pouze z ní a stejně to zůstalo při starém.Zajímavé také je, že používám MovieBox, který je též externě napájený, ale přes něj jde z VHS a telky nahrávat přes FireWire bez problémů. Díky všem za snahu a dále uvidíme ?!?!
muzikant (62)|23.2.2008 13:25
Vyřešeno !!! Kameru jsem připojil přes MovieBox, který je též napájený přes síť.adaptér, a kamera na Vegas - capture funguje jak má. Původní záhada sice zůstala, ale co vše je ještě mezi nebem a zemí nevyřešeno ?
Pave1 (4279)|23.2.2008 15:41
gratulace :-) (i když jistě by šlo zprovoznit i "první" řešení nabírání, ale škoda času pěkného dne .-) ) .
strelec3751 (34)|26.2.2008 17:17
Měl jsem před časem také problém s FireWire rozhraním integrovaným na základní desce. Z kamery šli do počítače jen malé útržky obrazu. Skoušel jsem všechno možné, včetně reklamace kamery apod. Když jsem koupil jednoduchou samostatnou FireWire kartu bylo na stejném počítači se stejnou kamerou se stejnou nahrávkou vše v pořádku. Takže zřejmě integrované FireWire rozhraní není to pravé ořechové.

Střelec
Pitomec (10211)|26.2.2008 17:51
strelec3751 (34)|29.2.2008 11:06
Asi to bude jak která základová deska.

Střelec