Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG-problem s prehravanim

Klarus (3)|5.4.2004 18:02
Prosim o radu. Mam problem s prehranim jednoho MPG suboru o velkosti 790 MB. Nejde prehrat, iba manualnim posuvanim. Pritom ostatne mi idu v pohode. Skusal som viacero prehravacov (BSPlayer, PowerDVD a ine.)Prosim poradte mi kde je chyba, alebo ci existuje nejaky program na opravu mpeg suborov. Je to pre mna dolezite. Vdaka moc.
AleK (814)|5.4.2004 18:33
osobně si myslím že jsou na vině kodeky ve tvým pc už jsem se stím taky setkal a pomohlo výměna kodeků
pavelpt (2713)|5.4.2004 20:15
PVAStrumento umí i opravovat vadné MPEG poměrně dobře a rychle.Za vyzkoušení nic.
Klarus (3)|7.4.2004 14:17
Skusal som preinstalovat kodeky (codepack all in one, nimo), skusil som i opravu softwarom PVAstrumento. Vysledok ten isty. Subor normalne nacital, vypisoval prehravanie ale obraz nikde:) Iba manualnym posuvanim. Zaujimave bolo ze po nacitani do VirtualDub-u mi siel prehrat aj so zvukom. Da sa v tomto programe nejako opravit? Diky moc.
john (149)|7.4.2004 15:41
neni to nahodou nestandardni MPEG1 vytazeny z XVCD pro stolni DVD prehravac (i ta velikost by tomu odpovidala) ?
podobne se chovaji XVCD ve Win prehravacich
(VDub je OK, stolni DVD taky)
Klarus (3)|7.4.2004 17:53
Je mozne ze je to nestandarny MPEG1. Ako to zistim? Mozem vo VirtualDub-e vytiahnut zvukovu stopu, ulozit ako wav, a potom v programe TMPGEnc vytvorit z povodneho MPEG1 a exportovaneho wavu format MPEG2? Aby som ho mohol pozerat vo Win. Mozno je to smiesne a zlozite, ale som zaciatocnik. Alebo je jednoduchsia cesta? Dik.
Siggi (48)|7.4.2004 20:57
Ak pouzijes TMPEG Encoder nemusis ani demuxnut streamy. Ako zdrojové video načítaj tvoj mpeg, otvor si šablonu na DVD a spusti proces. Pripadne nastav aj ine parametre. Mozno ti to vyriesi problem. :-)
pikousik (45)|9.4.2004 23:20
Klarus>
taky už se mi to stalo, zvuk šel a obraz nebyl. Pomohlo PVAStrumentem konverze do *.pva a jednoduchým prográmkem PVA2MPG zpět do *.mpg. Nebo se mi to taky povedlo opravit přes program Woomble MPEG-VCR.

Pikousík :-)- :-)- :-)-