Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB Viewer - Nahravani bez spusteni

Ender_X (7)|18.2.2008 20:16
Cau, asi jsem trochu vygumovany, ze na to nemuzu prijit, ale ted po reinstalu nevim jak nastavit nahravani v DVB Vieweru na pozadi, tedy bez jeho spusteni... A to uz jsem to jednou nastavoval... Ani nevim, jestli jsem na to neco stahoval nebo co. Pouzivam DVB Viewer Pro.... Poradite prosim?
Nasty_tvf (568)|26.2.2008 18:55
Nevim přesně jak to myslíš, ale bez jeho spusteni snad ani nemůže začít nahrávat :). Používám GE verzi, tak je to možná trochu jinak, časové nahrávání obstarává DVB Task Scheduler (extra prográmek) a tam lze zvolit "Start DVBViewer minimized", což teda pak vlastně vypadá, že se vůbec nespustí....
ezechiel1917 (498)|26.5.2008 15:37
Recording Service nahrava bez spusteni DVBVieweru, bezi jako sluzba, ma slusny webovy rozhrani a umi probouzet pc automaticky 3min pred zacatkem nahravani ze spanku a hibernace.
mirekv (7169)|28.5.2008 10:40
ezechiel: To je co?
Jinak DVBViewer musí být na pozadí, aby spustil nahrávání a pozor, pokud v něm není nastaveno vypnutí, tak se PC (třeba dálkově) nedá vypnout!
Retiree (659)|28.5.2008 12:42
Existuje několik mírně odlišných verzí DVBViewer, je třeba je rozlišovat:
DVBViewer TE (Technisat Edition) > je dodáván výrobcem spolu s kartami *Star nebo *HD2 Technisat, v porovnání s ostatními verzemi toho moc neumí
DVBViewer GE ("Griga" Edition) > k dispozici pouze s verzí Pro, umí toho podstatně více, nevyžaduje instalaci, narozdíl od verze Pro neobsahuje nepodstatné doplňky
DVBViewer Pro (15 eur, na http://www.dvbviewer.com) > umožňuje nahrávání různými způsoby, jak pomocí zabudované funkce, tak i pomocí přídavných modulů,...(viz třeba zmíněný plugin Recording Service). Každý způsob se mírně liší jak dle verze, tak i dle použitých pluginů.
>mirekv> Co to je DVBViewer na pozadí?
Při použtí systémového plánovače úloh je DVBV spouštěn s jeho pomocí, přenost úloh z DVBV do plánovače úloh zajišťuje alternativní program Scheduler....
Možností je celá řada jak dle použité verze, tak i dle použitých pluginů...
Tolik pro upřesnění (doufám ne zamlžení)
mirekv (7169)|28.5.2008 15:20
Retiree: Na pozadí je, že je spuštěný a odložený do lišty. Sám od sebe se časovačem nenastartuje.
Retiree (659)|28.5.2008 15:31
[QUOTE=mirekv;179226] Na pozadí je, že je spuštěný a odložený do lišty. Sám od sebe se časovačem nenastartuje.[/QUOTE]
Poněkud odvážné (a hlavně mylné!!!) tvrzení...
mirekv (7169)|28.5.2008 19:05
Dokaž opak!
Retiree (659)|28.5.2008 19:29
mirekv> Já jsem laik, Tvou odbornou úroveň neznám, tedy odmítám cokoli dokazovat (navíc to asi většinu lidí nezajímá), nicméně: Pokud si vzpomínám, DVBViewer TE zaznamenal naplánovaný pořad pouze tehdy, byl-li spuštěný (tedy i minimalizovaný do lišty, z čehož může vycházet Tvé tvrzení...). DVBViewer Pro se pro záznam teprve spouští, dle konfigurace patrně programem Scheduler, respektive pomocí Plánovače úloh. Je jasné, že pro plánované spuštění DVBV (verze Pro nebo GE) pro záznam musí být nějaká jeho část, nebo část jiného programu, rezidentní v paměti
mirekv (7169)|29.5.2008 06:26
Retiree: Jak píšeš, jsou různé verze a je možné, že některá umí spustit nahrávání i v nespuštěném stavu (třeba i v hibernaci což by bylo dobré), trochu mě udivuje proč autor vypouští více verzí téhož programu.
Retiree (659)|29.5.2008 08:12
mirekv> DVBViewer TE: Dodává Technisat se svými výrobky, z hlediska možností nahrávání je to spíše taková lepší demoverze
DVBViewer Pro: Placená verze, autor Christian Hackbart. Po zaplacení se získá přístup k celé řadě doplňků, pomocných programů a pluginů. Umožňuje pararelní nahrávání více programů z jednoho muxu, případně celého muxu (všech programů), programové probuzení PC z hibernace, opětné uvedení do hibernace po skončení nahrávky (nebo vypnutí PC), rozhraní pro HTPC, streamování po síti, atd..., podporuje nejen karty Technisat, podporuje až tři tunery (karty), obsahuje spoustu dalších možností..... Vřele doporučuju shlédnout stránky DVBViewer
DVBViewer GE: Odlehčená Pro verze, autor Griga, neinstaluje se, získá se spolu s Pro
Do budoucna doporučuji nejen Tobě důsledně rozlišovat a v příspěvcích uvádět verzi programu, o které je řeč...
mirekv (7169)|29.5.2008 08:31
No já nemůžu tušit, že se různé verze od sebe tak zásadně liší! (demo na instalačkách Technisat, tam je to jasné). Navíc mi funguje jen na PC v práci, kde mám DVB-T (Ostrava), doma na DVB-S se nechytám, v poslední verzi Pro 3.9.2.0 jsem horkotěžko rozchodil akorát nekódované kanály (CSlink), a na Skystar2.info jsem se dozvěděl, že použití s čtečkou Phoenix je prakticky nemožné, zůstávám u DVBdreamu.
ezechiel1917 (498)|30.5.2008 01:36
[quote=mirekv;179192]ezechiel: To je co?
Jinak DVBViewer musí být na pozadí, aby spustil nahrávání a pozor, pokud v něm není nastaveno vypnutí, tak se PC (třeba dálkově) nedá vypnout![/quote]

Recording Service je proces ktery bezi pod systemovym uctem jako sluzba (neni zapotrebi prihlasovat se do Windows), umoznuje spravu a nahravani nezavisle na DVBViewer aplikaci (samozrejme ten musi byt nainstalovan, ale pri nahravani nebezi ani minimalizovany na pozadi), spravuje se pres webove rozhrani (EPG, pridavani nahravek, stav nahravani.) Indikace aktualniho stavu pres systemovou ikonu dole v liste.

Dostupny je v member sekci pro majitele licence DVBViewer Pro. Muzu jen a jen doporucit.
Retiree (659)|6.6.2008 08:27
[QUOTE=ezechiel1917;179444]Recording Service je proces ktery bezi pod systemovym uctem jako sluzba Muzu jen a jen doporucit.[/QUOTE]

Díky za cennou informaci. Stáhl a nainstaloval jsem poslední beta verzi 1.4.1.11, skutečně běží jako služba na pozadí. Odzkoušel jsem simultánní nahrávání více pořadů, dokonce ze dvou multiplexů současně (2 karty), hibernaci, probuzení z hibernace, vše OK. Program bych si ovšem netroufl doporučit, resp. doporučil bych jej pouze zkušeným uživatelům: jedná se o velmi rannou beta verzi, která od programátora vyžaduje ještě mnoho práce. Webové rozhraní je prakticky nepoužitelné, nápověda prakticky žádná. Nicméně idea programu je velmi zajímavá a těším se na další verze
mirekv (7169)|6.6.2008 09:29
Aha, tak to už jde mimo mě.
MarlboroCZ (14)|6.6.2008 13:05
Je nějaký důležitý rozdíl mezi nahráváním přes Scheduler nebo Recording Service, krom toho, že při prvním způsobu je spuštěný DVBViewer? Mám na mysli zátěž CPU, RAM, apod. v závislosti na bezchybném záznamu. Díky.
Retiree (659)|6.6.2008 15:36
MarlboroCZ> Dobrá otázka! Spuštěný DVBV mírně zatěžuje RAM, CPU a GPU, nezáleží zda maximalizovaný nebo minimalizovaný v liště (což si někteří pletou s během na pozadí), ukládání na disk (nahrávání) při spuštěném DVBV již CPU dále prakticky nezatěžuje. Při použití Scheduleru se pouze ukládají další data do paměti. Recording Service procesor prakticky nezatěžuje, kromě ukládání na disk se jinak neprojevuje. I když, jako každý program nebo služba běžící na pozadí čerpá určitou část systémových prostředků.... Teď jsem asi popudil ty čtenáře, kteří alespoň trochu vidí do funkce PC.... a problém jsem asi zatemnil.
Pokud někdo pracuje s více účty ve Win (více uživatelů) asi ocení, že Recording Service po probuzení pc z hibernace běží bez přihlášení k některému účtu, což je v takovém případě asi největší výhoda
Retiree (659)|9.6.2008 18:44
Dnes (9.6.) byla pro majitele licence uvolněna nová beta verze DVBViewer Recording Service 1.4.1.15. Dopracováno je zejména webové rozhraní (popisy)
ezechiel1917 (498)|11.6.2008 15:19
[quote=Retiree;180238]Webové rozhraní je prakticky nepoužitelné, nápověda prakticky žádná. Nicméně idea programu je velmi zajímavá a těším se na další verze[/quote]

V dobe kdys tento prispevek psal chybela normalnimu uzivateli maximalne stranka s nahranymi porady, ktera uz je ted v posledni verzi dostupna, jinak webove rozhrani sice celkove neoplyva, ale funkcne mi tam vubec nic nechybi takze tvrdit ze je to nepouzitelne mi prijde docela prehnane.
Retiree (659)|11.6.2008 19:07
ezechiel1917> v té minulé verzi chyběly popisy veškerých tlačítek, zaškrtávacích polí a pod. Metodou pokus/omyl se samozřejmě podařilo čehosi dosáhnout. V příspěvku jsem psal, že je PRAKTICKY nepoužitelné, nikoli nepoužitelné a též cosi o méně zkušených uživatelích. V poslední verzi jsou již tlačítka popsána, zdá se i poněkud stabilnější (ve smyslu přepínání DVBVxRecService). V každém případě se mi program velmi líbí a očekávám s napětím další vylepšené verze.

Další případné příspěvky na téma DVBViewer Recording Service přesuňme do "D.O.G - DVBViewer Owners Group"
Ender_X (7)|12.6.2008 09:37
ezechiel1917: Diky, prisel jsem sem po case a zjistuju ze jste to vyresili... :-) Tohle je presne ono...
Retiree (659)|13.6.2008 11:20
Pro vlastníky licence byla včera 12.6. uvolněna další beta verze Recording Service 1.4.1.20
BigSandy (163)|18.12.2008 15:16
[QUOTE=ezechiel1917;178876]Recording Service nahrava bez spusteni DVBVieweru, bezi jako sluzba, ma slusny webovy rozhrani a umi probouzet pc automaticky 3min pred zacatkem nahravani ze spanku a hibernace.[/QUOTE]

Jen skromný dotaz.
Umí tento program i zapnout vypnuty compik když je naplánováno nahrávaní.
Retiree (659)|18.12.2008 17:11
[QUOTE=BigSandy;207609]Jen skromný dotaz.
Umí tento program i zapnout vypnuty compik když je naplánováno nahrávaní.[/QUOTE]
Ano, umí.
Samozřejmě pokud je správně nakonfigurovaný DVBViewer Pro (hibernace).
Programování nahrávek buď z DVBV nebo z rozhraní RecService.
BigSandy (163)|19.12.2008 07:36
[QUOTE=Retiree;207623]Ano, umí.
Samozřejmě pokud je správně nakonfigurovaný DVBViewer Pro (hibernace).
Programování nahrávek buď z DVBV nebo z rozhraní RecService.[/QUOTE]


Nejde mi o hibernaci.
Zajima mně zda ho zapne když ho uplně vypnu.
Testuji cely den a nějak se nedaři
Retiree (659)|19.12.2008 09:27
[QUOTE=BigSandy;207686]Nejde mi o hibernaci.
Zajima mně zda ho zapne když ho uplně vypnu.
Testuji cely den a nějak se nedaři[/QUOTE]

1. Co je to "úplně vypnutý" počítač?
2. Takovou možnost jsem neobjevil (u bežně vypnutého PC, připojeného k el. síti).
3. Na fóru DVBViewer existuje mimo jiných i thread pro náměty na nové funkce, http://www.dvbviewer.info/forum/index.php?showforum=6
BigSandy (163)|19.12.2008 11:20
[QUOTE=Retiree;207698]1. Co je to "úplně vypnutý" počítač?
2. Takovou možnost jsem neobjevil (u bežně vypnutého PC, připojeného k el. síti).
3. Na fóru DVBViewer existuje mimo jiných i thread pro náměty na nové funkce, http://www.dvbviewer.info/forum/index.php?showforum=6[/QUOTE]

Hm.Škoda.
Zatím používám MediaPortal,který to umí ale vypadá to že nemá rad mou TV kartu.
Podle mně tak by tohle měl umět každý free program dodávaný k TV kartám.

Já německy ani anglicky neumím ale někdo by mohl tomu němčouroví nasát že by se měl nad tým zamyslet.
Do té doby ode mě neuvidí ani 1 EURO
peco (772)|19.12.2008 12:22
No ale ten "nemčour" problem nema, mas ho ty a este sa aj smejes
Retiree (659)|19.12.2008 12:48
MediaPortal dokáže zapnout "úplně vypnutý" počítač???
BigSandy (163)|19.12.2008 13:18
Emam problem.
Jen ušetřenych 15 EURO
Docela se mi tento program líbil, ale zklamal mně.
Očekaval jsem od něj vic.
BigSandy (163)|20.12.2008 06:39
[QUOTE=Retiree;207731]MediaPortal dokáže zapnout "úplně vypnutý" počítač???[/QUOTE]

Ano dokaže.
Použiva na to Power Scheduler Plugin