Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C od UPC, spárované Conax karty a zneužití dominantího postavení na trhu

xmikos (25)|18.2.2008 19:47
Chtěl jsem si postavit vlastní media centrum (HTPC), ale se zděšením jsem zjistil, že UPC v jejich digitálním kabelovém DVB-C vysílání používá dekódovací karty Conax CAS-7 spárované s jejich vlastními set-top-boxy. Což v praxi znamená, že s žádným jiným DVB-C set-top-boxem, televizí s vestavěným DVB-C tunerem nebo s DVB-C kartou do PC se na kódované kanály na UPC nemůžete koukat. Doufal jsem, že UPC poskytne nespárovanou Conax CAS-7 dekódovací kartu, kterou by si člověk mohl umístit do vlastních DVB-C zařízení (ať už je to jiný set-top-box, televize s DVB-C tunerem či karta do PC), ale nic takového se nestalo a bojím se, že ani nestane.

Celá situace se mi jeví jako nehorázné zneužití dominantního postavení na trhu. UPC znemožňuje používat jiné set-top-boxy než ty dodávané přímo jimi, je tak narušeno konkurenční prostředí na trhu. Nutí své zákazníky platit pronájem za jejich set-top-boxy, místo aby mohli používat jakýkoliv jiný. Je to podle mě nejen zneužití dominantního postavení na trhu, ale i nehorázné omezování práv spotřebitele.

Můj pohár trpělivosti už přetekl, s touto nepříznivou situací se něco konečně musí udělat! Myslíte si, že by mohla uspět stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)? Máte někdo s takovýmito stížnostmi zkušenosti?

Nebo v nejlepším případě máte někdo věrohodné informace o tom, že by UPC tento svůj postoj přehodnotilo a začalo zákazníkům dodávat nespárované Conax moduly? Ale nestojím o žádné informace typu "jedna paní povídala", ty jsou bezcenné.
artam (1147)|18.2.2008 20:53
Neviem ako v CR, ale tu v SR tuto politiku robia prakticky vsetci digitalni operatori, UPC, Satro, Orange a co ja viem ktory este. Grrrr. Keby aspon tie ich settop boxy za nieco stali. Hnus fialovy. Takze ziadne dominantne postavenie UPC, ale kartelova dohoda! Protimonopolny urad na nich!

Ja som sa uz davnejsie zaoberal mysienkou na nejaku staznost, podla mna by stacil "teply" bonz, ale nemam istotu, ci by to neskoncilo niekde v kosi. Pripadne by s tymto typom staznosti by mohol poradit niekto, kto tu ma trochu pravnickeho prehladu.
xmikos (25)|18.2.2008 22:03
Jestli to činí i jiní kabeloví operátoři na celé situaci nic nemění. Je to IMHO prostě jednání, ke kterému by neměli mít právo. Skutečně by to chtělo nějakou stížnost podat...
Ivo Mašek (10205)|19.2.2008 07:12
Chlapci, podobný systém používá i finská kabelovka, která je také postavena na STB od Handanu. Kabelovka má kodované programy, a v tom to celé je. (žijeme bohužel v zeměpisných šířkách, kde krádež je normální, a kde je normální neplatit) Jakýkoli STB lze použít (např. v Německu jsou na trhu desítky modelů STB pro DVB-C), ale pustíte si na nich pouze nekodované programy.
artam (1147)|19.2.2008 10:16
Mne nevadi, ze za to chcu peniaze, alebo ze sparuju kartu s prijimacom, ale nech to neviazu na jeden typ settop boxu. To mi pripada, ze sa dohodli s vyrobcom boxov a snazia sa naplnit ich zmluvny objem predaja za kazdu cenu.
Nech mi umoznia vybrat si lubovolny prijimac (pochopitelne vybaveny prislusnym CA modulom) a tu svoju pristupovu kartu nech mi potom sparuju s nim. Rad im budem potom platit za ich programy a nebudem mat namietky.
xmikos (25)|19.2.2008 10:43
[QUOTE=Ivo Mašek;166309]Chlapci, podobný systém používá i finská kabelovka, která je také postavena na STB od Handanu. Kabelovka má kodované programy, a v tom to celé je. (žijeme bohužel v zeměpisných šířkách, kde krádež je normální, a kde je normální neplatit) Jakýkoli STB lze použít (např. v Německu jsou na trhu desítky modelů STB pro DVB-C), ale pustíte si na nich pouze nekodované programy.[/QUOTE]

Nevím co mají ty tvé řeči o krádeži a neplacení s tím společného. Nespárovaný Conax CAM modul by samozřejmě přijímání kódovaných programů bez placení neumožnil, umožnil by navíc jen využití libovolného STB. A pokud si měl na mysli nahrávání pořadů, tak na to lidi u nás mají naštěstí zákonné právo, nikdo jim v tom nemá právo bránit - i když by se to jistě kabelovým společnostem líbilo - viz snaha v USA protlačit povinnost používat tzv. broadcast bit (nebo jak se ten pojem přesně jmenuje), který umožňoval zakázat nahrávání HDTV pořadů.
xmikos (25)|19.2.2008 11:09
Jinak ale vypadá to, že se blýská na lepší časy! Na DigiZone.cz dnes vyšel rozhovor Petr Švejda: Digitální kabelovka UPC bez set-top-boxu? Půjde to. V něm se píše, že UPC skutečně chce poskytovat Conax CAM modul od TechniSatu (spárovaný s jejich Conax Smart kartou - tedy spárovaný je jen ten modul, nikoliv celý set-top-box), který půjde zasunout do libovolného DVB-C přijímače s CI slotem a umožní příjem kódovaných programů. Z hlediska UPC je prý vše připraveno, čeká se jen na TechniSat až dokončí testy (a až Conax modul posvětí).

A když se člověk podívá na stránky firmy LICA (což je dodavatel set-top-boxů pro UPC), najde tam článek Co nás čeká v procesu digitalizace v roce 2008?, v kterém se lze dočíst, že onen volný Conax CAM modul se bude v ČR testovat na přelomu února a března, což už je brzy! Otázka je, zda se to firma LICA nebude snažit schválně protahovat, aby si co nejdéle udrželi svou pozici výhradního dodavatele set-top-boxů pro UPC. Otevření volného trhu s DVB-C set-top-boxy by jejich zisky IMHO mohlo dost omezit, což není v jejich zájmu. Ale to jsou už jen spekulace, snad to dopadne dobře. V nejhorším holt podáme ten podnět k prošetření na ÚOHS...
Pitomec (10211)|20.2.2008 12:30
Párování karet s vlastními STB používá i firma Digi v DVB-S a žádný haló skrz to nikdo nedělá...

A nějak jsem nepochopil poznámku o nahrávání, protože to snad není problém ani s tím Handanem, ne?

A vůbec celý úvodní příspěvek je blábol, protože komu se UPC nelíbí, tak ať jde jinam (třeba k Digi :-D ) - on stejně brble nejvíc jenom ten, kdo čeká jak si to pěkně v PC nasdílí dál...

Mimochodem za STB se UPC neplatí, pokud člověk využívá nějakou placenou nabídku (a pokud využívá STB pro FTA, tak k tomu si může ten libovolný jiný STB klidně koupit). Jediná výjímka je Handan s HDD, ale tam to má opodstatnění.
pravidelnycitatel (213)|20.2.2008 13:51
To Pitomec:
Bude se platit za HD STB..... ;)
pravidelnycitatel (213)|20.2.2008 13:56
To Pitomec:

A to ze se neplati za STB neznamena,ze je zadarmo.. Je to pekne zapocitane v cene pausalu. To jsou zakladni marketingove triky. To uz by mel dnes kazdy vedet...
Pitomec (10211)|20.2.2008 14:05
To je samozřejmě blbost - platíš jenom za to, za co sám platit chceš. Násilím tě k tomu nikdo nenutí. Pokud máš problém s cenou, tak běž o dům dál, to už by taky mohl dneska každý vědět...
pravidelnycitatel (213)|20.2.2008 14:29
To Pitomec:
Nevim na koho to bylo protoze jsi to nenapsal. Ale na me asi ne protoze, odpoved nebyla vubec o tom co jsem psal.
Pitomec (10211)|20.2.2008 15:10
To bylo jenom obecně, aby si nikdo nestěžoval - když se mu UPC nelíbí, tak ať jde od něho pryč. Ušetří peníze, koneckonců i nervy a bude to OK :-)
xmikos (25)|20.2.2008 16:30
[QUOTE=Pitomec;166446]Párování karet s vlastními STB používá i firma Digi v DVB-S a žádný haló skrz to nikdo nedělá...[/QUOTE]

Jenomže Digi nemá v satelitním DVB-S sektoru dominantní postavení na trhu, tak ani nemůže být perzekuováno za jeho zneužití. Maximálně tak třeba za nějaké kartelové dohody s dodavateli STB, ale to pochybuji. Oproti tomu UPC má v sektoru kabelové televize dominantní postavení na trhu a dle mého názoru jej i hustě zneužívá. Za což také může být perzekuováno (pokud by tak rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, kterému může dát podnět k šetření kdokoliv).

Kdyby tu pro UPC ono riziko perzekuce ze strany ÚOHS nebylo, tak proč by uváděli na trh onen nespárovaný Conax CAM modul (jak slibují)? Z obchodního hlediska by pro ně jistě bylo výhodnější mít totální kontrolu nad poskytovanými STB, jako je tomu nyní. Určitě to nechtějí začít nabízet jen proto, že se ozvalo pár lidí, kteří by chtěli mít možnost použít vlastní STB či televizi s integrovaným DVB-C tunerem.

[QUOTE=Pitomec;166446]A nějak jsem nepochopil poznámku o nahrávání, protože to snad není problém ani s tím Handanem, ne?

A vůbec celý úvodní příspěvek je blábol, protože komu se UPC nelíbí, tak ať jde jinam (třeba k Digi ) - on stejně brble nejvíc jenom ten, kdo čeká jak si to pěkně v PC nasdílí dál...[/QUOTE]

Poznámku o nahrávání jsem zmiňoval proto, jelikož právě tím se UPC (respektive jeho výhradní dodavetel STB, firma LICA) ohánělo. Že umožňovali použití pouze jejich STB kvůli obraně proti pirátství, což je samozřejmě jen nesmysl, výmluva jak si udržet úplnou kontrolu (a výhody z ní plynoucí) a vyhnout se volnému trhu s STB.

Žádné sdílení nahraných pořadů skutečně v úmyslu nemám, pouze si chci postavit vlastní media centrum (HTPC) s možností zálohy nahraných pořadů na DVD a jejich přehrávání i v jiném zařízení. Zkrátka nebýt omezován žádným stupidním DRM a omezenými schopnostmi STB dodávaných přímo od UPC. Normální "fair use", právo které bych jakožto spotřebitel měl mít.
Pitomec (10211)|20.2.2008 16:55
Není žádný sektor kabelová televize / pozemní televize /satelitní televize / jánevímcoještě televize. Je tady prostě určitý televizní příjem a když nejseš spokojený s kabelovkou, tak si pořiď satelit nebo IPTV nebo pozemní příjem nebo třeba choď do půjčovny pro filmy a zprávy sleduj na netu. Mně osobně každý měsíc cpou DVB-C a já je každý měsíc vyhazuju s tím, že mám doma 3 TV a jaksi 3 boxy v jednom paušálu nemají (čili já zase nemám zájem o tu jejich digitální vymoženost).

Pokud jde o kroky UPC, tak rozhodně jejich počínání není v souvislosti s tím, že by nějaký úřad cosi šetřil (ani nevím, jestli takovou blbost fakt šetří) a navíc zrovna tato záležitost se dá velmi snadno spláchnout ze stolu tvrzením o autorských právech a celý ÚOHS nenadělá nic (zvlášť v ČR, která je v očích západního světa rájem pirátů). Vysvětlení bych viděl spíš v nákladech na celou srandu, protože UPC nejenom že musí zájemcům o DVB-C dávat přístroje na svoje náklady, ale taktéž držet servis apod., což zrovna není zadarmo. Takže pokud se alespoň zčásti tohoto zbaví (podobně jako u UPC Direct, kde si lze taktéž pořídit pouze kartu), tak jim to jistě vadit nebude. Ale pochopitelně to může být i jinak...
petrsv (18)|23.2.2008 14:21
neustále si pleteš pojmy s dojmy :

[QUOTE=xmikos;166487] ........
Kdyby tu pro UPC ono riziko perzekuce ze strany ÚOHS nebylo, tak proč by uváděli na trh onen nespárovaný Conax CAM modul (jak slibují)? Z obchodního hlediska by pro ně jistě bylo výhodnější mít totální kontrolu nad poskytovanými STB, jako je tomu nyní. Určitě to nechtějí začít nabízet jen proto, že se ozvalo pár lidí, kteří by chtěli mít možnost použít vlastní STB či televizi s integrovaným DVB-C tunerem. ...
[/QUOTE]

Ty moduly doposud nikdo nevyráběl, i když o ně Karneval a následně UPC mělo zájem

A hlavně ty moduly musí být naopak "spárované" s kartou jinak to nefunguje. "Nespárované" moduly si můžeš koupit už teď, ale nic si přes nepustíš
jaydoo (542)|13.3.2008 15:27
Ale napr. Sony ma DVB-C tuner vo svojich LCD. Keby nebola sparovana karta, tak mozem pouzivat ten tuner v LCD a nemusim prepinat nejaku krabicku, ktoru mam pripojenu k LCD pomocou analogoveho kabelu.
petrsv (18)|13.3.2008 17:59
[QUOTE=jaydoo;169082]Ale napr. Sony ma DVB-C tuner vo svojich LCD. Keby nebola sparovana karta, tak mozem pouzivat ten tuner v LCD a nemusim prepinat nejaku krabicku, ktoru mam pripojenu k LCD pomocou analogoveho kabelu.[/QUOTE]

Ale vždyť se to tu ted probírá, bude k dispozici modul s kartou, který strčíš do TV a budeš koukat na to co máš předplaceno
buko (23)|15.3.2008 18:34
a co tady ze by se blyskalo na lepsi casy: http://www.lica.cz/clanek-ca-modul-conax-cas7.htm
Respect (220)|7.4.2008 16:31
neví někdo jak to vypadá s těma kartama do televize? mam sony s dvb-c tunerem a uz me to cekani zacina stvat...
buko (23)|7.4.2008 17:01
Tak jsem cca pred 10 dny zkousel UPC a dotazoval jsem se na ten modul a bylo mi odpovezeno, ze jeste nic takoveho nemaji tak je zkusim tento tyden opet. Nic jineho nam asi nezbyva.
Killingman (35)|14.4.2008 11:22
No snažil jsem se tam dovolat a nějak se mi nedaří - v podstatě si klidně od nich za korunu pronajmu přijímač, ale ne ten co má výstup na scart, ale pouze HDMI - nějak nechápu, proč nabízejí pro digitální příjem mrchu, co nemá hdmi výstup, může mi to prosím někdo osvětlit?
KOCOUR65 (653)|14.4.2008 19:17
pokud chces prijimat sd kanaly tak ta mrcha co nazyvas ti bohate staci - hdmi na sd signal nema vyznam - pri propojeni ti jeste vic vyleze digitalni sum a vice se projevuje komprimace signalu- co myslis ze satelitni prijimace maji hdmi - jen na hd prijem u sd je to zbytecnost - pred deseti lety se prodavala spickova nokia mediamaster a to byl jen rgb scart a kam se za ni hrabou dnesni hdmi ubozaci
takze hdmi ma vyznam jen u hd signalu
Killingman (35)|15.4.2008 11:20
[QUOTE=KOCOUR65;173127]pokud chces prijimat sd kanaly tak ta mrcha co nazyvas ti bohate staci - hdmi na sd signal nema vyznam - pri propojeni ti jeste vic vyleze digitalni sum a vice se projevuje komprimace signalu- co myslis ze satelitni prijimace maji hdmi - jen na hd prijem u sd je to zbytecnost - pred deseti lety se prodavala spickova nokia mediamaster a to byl jen rgb scart a kam se za ni hrabou dnesni hdmi ubozaci
takze hdmi ma vyznam jen u hd signalu[/QUOTE]

Naštěstí se mi tam podařilo dovolat :-) Je mi jasné, že na SD pochopitelně stačí scart (pominu-li to, že obraz následně přepočítává do většího rozlišení televize), nicméně mi šlo přimárně o HD kanály (mají snad tři už když počítám i HBO HD). Pokusím se porovnat jaký je rozdíl mezi HDMI a SCARTem u SD kanálů, měli by mi tu 7000 přijít zapojit zítra :-)
Retiree (659)|15.4.2008 13:00
2Ivo: Znám (tedy - slyšel jsem) samozřejmě různé druhy šumu, nicméně digitální šum ve spojitosti s příjmem digitální tv je pro mě novinka, měla to být ironie, ale rád se poučím. To co píše Kocour65 mně připadá poněkud nepřesné. HDMI přenáší jakýkoli digitální (tedy SD i HD) signál bez převodu, digitálně, tedy v původní kvalitě, zatímco použití SCARTu vyžaduje převod digitálního signálu na analogový. Kvalita pak závisí na kvalitě D/A převodníku toho kterého přístroje. Nelze tedy ani subjektivně srovnávat SD signály při použití Handan CV5000 a Handan7000 (dle diskuzí na tomto a jiných fórech ma H7000 kvalitativně vyšší D/A převodník...)
KOCOUR65 (653)|15.4.2008 18:55
handan 7000 nema na sd kanaly dobry obraz - jak pres scart tak hdmi - pri srovnani s 9 let starym satelitnim prijimacem strong srt 43OO pres cs link - kam se za nim hrabe - uspokojive jsou jenom hd kanaly ale cekal jsem jeste lepsi vysledek - takze celkovy dojem z h 7000 je prumerny a moc me nepotesil - objednal jsem ho jen kvuli hbo hd a to jak tak ujde - ostatni sd kanaly na plasme nevyhovujici a proto je radeji sleduji na 70 cm 100hz crt
Killingman (35)|16.4.2008 12:25
No jelikož doma nemám možnost příjmu satelitu (stromy na jih) a ani digitalne u nas nevysila zhola nic, je obraz z 7000ky docela uchazejici, je pravda, ze jsem to cekal lepsi, i to HBO-HD neni tak dobry jako HDRIP, v podstate ani jako DVD pousteny z PS3, nicmene oproti tomu co jsem mel (analog na spolecny antene) je to zmena k lepsimu, dva mesice to mam za polovinu a pak se uvidi :-)))
Soldier2000 (8)|21.4.2008 22:57
Ptal jsem se UPS na CA modul a odpověděli mi:
"Žádné bližší informace o CA modulu CONAX CAS7 a jeho uvedení na trh zatím bohužel nemáme k dispozici."

Snad se to rychle změní
Kodl_tvf (40)|23.4.2008 13:19
Zajímavé! Mně 16.4.2008 z UPC odepsali tuto odpověď:
"Tento modul je zatím bohužel jen ve stádiu testování a očekáváme jeho uvedení pro zákazníky každým dnem."
Retiree (659)|26.4.2008 15:35
V kabelové síti UPC jsem odzkoušel smart kartu (spárovanou s STB Handan CV5000) v CA-Modulu Technisat Cryptoworks/Conax (v tuneru Technisat CableStar HD2). CAM s kartou úspěšně dekódoval programy STV, JoJ a Markíza z muxu 418 HHz, dále Tv Paprika, Tv Deko, Zone Reality a Jetix z muxu 250 MHz a dále ještě Music Box... Na ostatní programy v jednotlivých kanálech se nechytal...
Zná někdo význam některých položek z CAM menu, konkrétně Change CA PIN, Change Signature PIN, Maturity Rating, CONAX>Receiver Type: 1/2 ?
Chabo (32)|22.5.2008 21:06
nejake new info?
Soldier2000 (8)|28.5.2008 08:36
Tak mám nejnovější a smutnou zprávu. Včera u mě byl technik od UPC nainstalovat HD box tak jsem se ho zeptal na tuhle kartu. Bohužel je to prý daleká budoucnost, musí se totiž domluvit s výrobci televizí, protože každá firma má na televizi jiné kódování, takže by to nefungovalo.
Retiree (659)|28.5.2008 09:38
Sice nejsem odborník, ale uvedený "technik" UPC už vůbec ne..., řekl bych, že je to nesmysl (to s tím kódováním, s tou dalekou budoucností může mít pravdu...)
-Q- (37)|28.5.2008 13:50
Mi řek technik že modul bude avšak nechtěl upřesnit datum...čiže patrně maj s tím nějaký problémy

Pomožte jim s tym někdo kdo tomu rozumíte
artam (1147)|28.5.2008 17:07
S tym Conax modulom je to asi takto:
Na parovanie smart karty s modulom podporuje Conax metody 'Memory pairing' a 'Chipset pairing'. V pripade memory pairingu by to malo fungovat aj so samostatnym CAM modulom, ktory toto podporuje. Ale ak pouzivaju chipset pairing, tak je to naviazane na kontrolne kluce, ktore su v chipsete v STB a tam sa napaluju pri vyrobe. Zrejme by bolo potrebne jeden konkretny STB hacknut a nejakym sposobom tie kluce odtial dostat. Mozno sa uz niekto na to podujal, treba googlit.
gameguru (15)|29.5.2008 20:34
Mně dnes přišlo z UPC:
"Dle dostupných informací stále probíhá testovací povoz CA modulů a žádné další informace ani upřesněný termín kdy budou tato zařízení k dispozici bohužel nejsou. Z důvodu, jenž jsem popsal výše, nejsou ani žádné informace na http://www.upc.cz, kde se o nasazení zařízení informace objeví."
Nic je do toho netlačí, mají nakoupené (nasmlouvané) příjmače a těch se potřebují zbavit. Odhaduji to prostě na dlouho.
-Q- (37)|8.6.2008 00:07
Je to škoda, snad to bude brzy jasný. Olympiádu bych uvítal již digitálně (včetně eurosportu)...

http://www.digizone.cz/clanky/petr-svejda-digitalni-kabelovka-upc/

Jak dlouho to testování bude trvat?
Petr Švejda: Nevíme, z naší strany je vše hotovo. To byste se musel obrátit na TechniSat, který ho připravuje. Z naší strany mají zelenou. Pokud vím, tak naši obchodníci už TechniSatu sdělili, že máme o tyto moduly zájem. Schvalovací procedura se ale netýká jen nás a TechniSatu, nýbrž i Conaxu, jako dodavatele klíčů k podmíněnému přístupu. My řekneme ano, funguje to, ale Conax musí prověřit, zda to je stoprocentní a neexistují tam žádné bezpečnostní díry.
František Kříž: Conax do modulů dává vlastní klíč, proto si je musí řádně ozkoušet. Hledají případné softwarové i hardwarové problémy. Pak dávají připomínky, které musí TechniSat řešit. Každá oprava pak nějakou dobu trvá. Může jít o týdny, ale i o měsíce. Teprve když Conax vydá certifikát, můžeme objednávat moduly nebo přijímače a pouštět je dál do komerčního provozu.


...příliš z toho nejsem moudrej jestli CA modul testuje Lica či Technisat.sranda bude když CA modul nestihnou než vypnou analog a ten STB bude třeba opravdu používat.snad sem vás příliš nevystrašil:)
Ivo Mašek (10205)|8.6.2008 08:02
Řekl bych, že to "testuje" Lica. Technisatu je to celkem fuk - ten má zařízení funkční. (a Lice to bude trvat asi hodně dlouho., asi se jí moc nechce si někoho pustit na svůj píseček. ..... ještě to bude zajímavé)
gameguru (15)|9.6.2008 12:58
Info z firmy Lica:
"My ve firmě Lica s.r.o. máme již CA modul Technisat s CA systémem Conax již dotestovaný. Nabízíme jej již delší dobu kabelovým operátorům. Je jen na nich, kdy jej začnou nabízet i koncovým zákazníkům. Technicky
je vše již vyřešeno.

Předem upozorňuji, že nebudete moci použít CA modul, který si kdekoliv koupíte. Budete muset použít CA modul, který Vám prodá Váš operátor - ve Vašem případě UPC. CA modul koupený kdekoliv není (organizačně) možné na síti povolit. Tyto CA moduly se vyrábí přímo pro operátory."
buko (23)|9.6.2008 15:58
Tak to jsem zvedavy jak jim to jeste bude dlouho trvat, myslim si , ze se toho modulu jen tak nedockame neb 150Kc mesicne za skvely STB je dobry prijem penizku.
-Q- (37)|9.6.2008 16:03
co si o tomhle myslet
TomcatCZ (41)|10.6.2008 07:05
urcite se bude platit i za ten CA modul nejake najemne, neverim ze pujde koupit jednorazove a pokud jo tak nahodi velkou cenu. Zname je ne
-Q- (37)|10.6.2008 10:22
se směješ, ale až modul strčí do LCD a budou ho prodávat i sní, jednu HD, druhou SD tě smích přejde

9.5: UPC: "modul se testuje u Licy, já vám nelžu"
9.5: Lica: "kolik modulů by jste chtěl?"
buko (23)|10.6.2008 11:06
Tak tohle mi dnes prislo od UPC. Bohužel zatím zde nevíme kdy, a jestli vůbec se společnost rozhodne využívat tento modul. Pokud bychom ho do budoucna zařadili do ceníku služeb, jako klient budete o všem informován.

Děkujeme Vám za projevený zájem, a spolupráci.
TomcatCZ (41)|10.6.2008 11:39
Q: nesmeju, trpim.. mam tv s dvb-c tunerem a musim pouzivat jejich settopbox..stve mne to
buko (23)|10.6.2008 13:23
Taky vlastnim televizi s DVB - C tunerem a ma i HD tuner a k smichu mi taky neni pri pohledu na jejich skvely STB.
TomcatCZ (41)|10.6.2008 13:59
ja HD tuner nemam ale i tak bych ten tuner rad vyuzil a nemel dalsi pristroj v lelektrice na ktery se prasi neni pekny a jeste se zasekava
buko (23)|10.6.2008 14:06
Bohuzel se asi tohoto modulu od UPC jen tak nedockame. Jak jsem psal drive 150Kc za mesic za kazdy skvele fungujici STB se hodi ne tak proc by neco prodavali, kdyz zakaznik je az na poslednim miste.
-Q- (37)|11.6.2008 22:06
http://www.digizone.cz/clanky/petr-svejda-digitalni-kabelovka-upc/

"Kdy začnete nabízet onen modul vhodný pro televizory s DVB-C tunerem koncovým zákazníkům?
Petr Švejda: V okamžiku, kdy ho výrobce uvolní ke komerčnímu používání. V současné době ho výrobce testuje."

Působí to všeljak jen né seriozně


pro přehlednost:

"My ve firmě Lica s.r.o. máme již CA modul Technisat s CA systémem Conax již dotestovaný. Nabízíme jej již delší dobu kabelovým operátorům. Je jen na nich, kdy jej začnou nabízet i koncovým zákazníkům. Technicky je vše již vyřešeno."
-Q- (37)|11.6.2008 22:30
bývalí zákazníci Karnevalu: zvykejte si na režim náš poskytovatel náš pán :) nemáte kam utýct! :)

edit: a jestli máte tak utíkejte:)