Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s TH-50PX70EA

frantaf (7)|17.2.2008 14:23
Dobrý den,
moje TV odešla do věčných lovišť a jsem nucen zakoupit novou. Pozorovací vzdálenost je 3,5m. Mám dvě otázky na majitele této TV:
1) Jak se vám při této pozorovací vzdálenosti jeví obraz při příjmu DVB-T?
2) Jak se vám při této pozorovací vzdálenosti jeví obraz při sledování filmu na originálním DVD?
Odpovídejte prosím jen majitelé této TV (nebo jiné, ale stejné úhlopříčky). O teoretické rozbory nemám zájem. Jde mi o to zda jít do této úhlopříčky nebo zvolit raději menší. Děkuji.
Lark (365)|18.2.2008 10:24
Jsem sice majitel 42PX70EA, ale dovolím si ti poradit. Projdi si vlákna právě o té 42ce a zjistíš, že se tam dovíš spoustu informací, včetně odpovědí na tvé otázky. Mimochodem já na tu svou koukám ze 2 až 2,5m a je to pohoda. Nedej na první dojem po zapnutí. To jsem se lek, že budu muset koukat od sousedů :-E ale po pár dnech je to paráda a už bych neměnil :-). Kvalita DVB-T je věc jiná, ale o tom jsou taky ta vlákna. Doporučuji.
benicio (14)|18.2.2008 11:38
tez si dovolim poradit ackoliv mam pouze 42" verzi te same TV koukam na ni tez z 3.5m a pristi TV kterou si koupim bude urcite 50"

co se tyka bezneho TV vysilani je v celku jedno zda 42 nebo 50 (na mensi vypada nekvalitni vysilani logicky lepe) ale na HD ci alespon DVD je jednoznacne lepsi 50" pri teto pozorovaci vzdalenosti.
filas1 (58)|18.2.2008 13:58
Mám Samsung PS50Q97, pozorovací vzdálenost 3,5 metrů. Signál z DVD a překvapivě i DVB-T je velice slušný i z cca 2 metrů. Signál z analog. příjmu a z DIGI tv je horší ale ze 3,5 metrů koukatelný.
Přemýšlel jsem při koupi jestli vzít 42" nebo 50" úhlopříčku ale teď už bych za menší neměnil! Klidně bych při této vzdálenosti snesl i větší:-)
frantaf (7)|18.2.2008 16:08
Děkuji zatím za rady a zkušenosti. Doufám, že se taky ozve nějaký majitel 50PX70EA. Nebo si na vánoce nikdo neudělal radost touto TV?
Modena (1706)|18.2.2008 20:47
Udělal jsem si radost již před vánoci a rozdíly mezi mojí mladou a Tvojí vyhlédnutou nastávající není až tak rozhodující, páč předpokládám, že se Ti jedná o pozorovací vzdálenost a související děje !

ad1) koukám shodou okolností z přibližně stejné vzdálenosti, jako Ty, tzn.3.5m a je to paráda
ad2) obraz se mi z DVD "jeví" vééélmi dobře a to i na "DVD smažkách", nejlépe samozřejmě ze SAT HD (1080i/720p signál), BD player budu kupovat Panasonic BD50 (jen co přijde na trh)
frantaf (7)|18.2.2008 21:24
Možná jsi měl někde možnost porovnat tyto dvě TV. Myslíš, že je při této pozorovací vzdálenosti -3,5m- markantní rozdíl mezi HD Ready a Full HD?
acizek (66)|19.2.2008 08:21
z vlastni zkusenosti rozdil mezi HD Ready a Full HD ze 3,5 metru nepoznas. Pouze pokud vis, co hledat a budes opravdu davat velky pozor, asi najdes minimalni rozdil. Ale obecne z takove vzdalenosti poznat nejdou.
frantaf (7)|19.2.2008 17:14
Díky za info, myslel jsem si to. Stejně asi s nákupem počkám až s čím Panasonic vyleze se svými modely na rok 2008 - hlavně ceny.
michal_h (492)|20.2.2008 10:21
mám přesně tu tv, pozorovací vzdálenost 3,5 m je akorát, já mám cca 4 m. Kvalitní DVD je super, tv signál mám dvb-t, podle mě je také v pohodě, když dávají novější věci, tak bych si to troufnul ohodnotit i jako velmi dobrý obraz. Když pouštím přes noťas (HDMI) divx tak je to také dobré, samozřejmě záleží na kvalitě komprese, o blu-ray netřeba psát :-)

jinak jsem se při nákupu rozmýšlel mezi modelem pz a px, nakonec jsem bral px. Hlavní důvod byl asi ten když jsem je viděl vedle sebe, subjektivně se mi zdál lepší obraz z tv signálu na řadě px, dvd tam bylo asi na stejno, hd zdroj jsem nezkoušel, ale asi by byl lepší na pz, ale to bys na to musel koukat z menší vzdálenosti abys to poznal. Takže když jsem to pak nějak sesumíroval a přihlédl ke spotřebě a cenovému rozdílu dopadlo to jak to dopadlo...
:-)
keras (55)|17.3.2008 23:20
Prosím Tě Michale, jakou má 50PX70EA zkutečnou viditelnou uhlopříčku? 50" je 127cm, ale píšou 126cm. Jaká je tedy ve zkutečnosti ta viditelná???
A nevíte jaký rozdíl je mezi starším modelem 50PX70E a novějším 50PX70EA ??? U obou jsou na panasonicu.cz stejné údaje.
Díkes

P.S. Už se dá sehnat za necelých 32tis. s daní !!! :-) Má cenu ještě čekat?
vity (292)|18.3.2008 17:37
50PX70E nemá stojan na stůl.Proto je levnější,než 50PX70EA.Pro toho co jí chce dát na stěnu je to vhodnější volba.
Lark (365)|19.3.2008 10:38
To je pěkná hovadina :D :D :D Stojan na stůl by měl být u obou.
Už se to tady kdysi řešilo v souvislosti s 42PX70EA. Údajně jsou u téřady EA nějaké drobné úpravy, někdo tvrdil že je uvnitř dokonce jiný tišťák. Už si to přesně nepamatuju, tak zkus pohledat.
vity (292)|19.3.2008 20:19
Byla to PV60E a PV60EH s tím stojanem. Jsem o rok pozadu.
keras (55)|20.3.2008 11:04
JJ díky klici s tím E a EA. Stojany na stůl jsou u obou!!! Bude to něco uvnitř...Moc o tom nikde nechtěj mluvit. Na diskusi o 42px... jsem se dočetl že je nějak malinko jinak udělanej ten přední panel...No nevím...

Jo a ta uhlopříčka je 126,5 rovnejch... Takže ta udávaná je i viditelná !!!! Hurá... Na CRT Panákovi 72cm je viditelná 67,5 !!! To je peklo...

Ta 50PX70EA jde furt dolů... Už je za 31.800,. s DPH !!! To je taky peklo !!!!!!!!!

Jo a narazil jsem na diskusích na 50" Samsung kde ho chválí a je prej lepší jak panák. Lepší obraz a víc možností nastavování obrazu. Tak nevím. Co radíte Vy ???
Díky a čus...
amyr (120)|20.3.2008 14:01
Kde ji mají za tuto cenu. objevil jsem nejnižší 31990.Díky
amyr (120)|21.3.2008 14:00
Tak Jsem Ji Dnes Objednal, Posledni Kusy Celkem Z Trhu Mizi. Cekal Jsem Spise Na Th-50px80 , Ale Po Precteni Nekolika Ohlasu, Kde I U Nejakeho Testu Dopadly 42px80 Hure Nez Px70, Vzal Jsem Tento Starsi Model. Muze Nekdo Napsat, Jaky Blu-ray K Tomuto Televizoru Ma A Postrehy ? Zvazuji Bud Samsung P1400 Nebo Sony 300, Nevim Kdy Vyleze Panasonic Na Nas Trh Se Svou Novinkou A Taky Jaka Bude Cena
Man5on (661)|21.3.2008 14:14
Nechci ti nic vnucovat, ale nezkoušel si zauvažovat o PS3? Momentálně je s cenou 10tisíc bezkonkurenční. Navíc každej měsíc vychází novej volně stažitelnej FW, kterej podporu Blu-ray, ale i jinejch formátů, stále rozšiřuje. Mrkni sem : http://hdmag.cz/clanek/novy-firmware-pro-playstation-3-bd-live-a-titulky-pro-divx
KOCOUR65 (653)|21.3.2008 15:05
toho samsunga bych asi nebral - dvd prehravace maji pekny keply a toto nebude o nic lepsi - take premyslim o koupi br prehravace - zvazuji panasonic - zatim vyckavam protoze pujcovny zatim nic moc a cekam ze prijde neco kvalitniho - ps3 nechci to je spise na hry a vsechny verze ps byly vzdy dost poruchove - takze bych volil panasonic
amyr (120)|21.3.2008 15:11
[QUOTE=Man5on;169970]Nechci ti nic vnucovat, ale nezkoušel si zauvažovat o PS3? Momentálně je s cenou 10tisíc bezkonkurenční. Navíc každej měsíc vychází novej volně stažitelnej FW, kterej podporu Blu-ray, ale i jinejch formátů, stále rozšiřuje. Mrkni sem : http://hdmag.cz/clanek/novy-firmware-pro-playstation-3-bd-live-a-titulky-pro-divx[/QUOTE]

Chvíli jsem o PS3 uvažoval, ale hry na tom hrát nebudu a i když ji v testu honotili lépe než Sony300, upustil jsem od toho. Ten Samsung už ted stoji něco málo přes 7000, což je vůbec bomba , ale nevím , zda bere i vypalované BD-RE nebo BD-R, U Sony 300 psali, že by to mělo brát až s novým firewerem, jestli ale už v současně prodávaných přístrojích je , či ne, nevím.
amyr (120)|21.3.2008 15:21
[QUOTE=KOCOUR65;169974]toho samsunga bych asi nebral - dvd prehravace maji pekny keply a toto nebude o nic lepsi - take premyslim o koupi br prehravace - zvazuji panasonic - zatim vyckavam protoze pujcovny zatim nic moc a cekam ze prijde neco kvalitniho - ps3 nechci to je spise na hry a vsechny verze ps byly vzdy dost poruchove - takze bych volil panasonic[/QUOTE]

Asi také počkám počkám na toho panaka. Každopádně bych chtěl do začátku nějaký přehrávač s HDMI a upscalerem ,tak šáhnu také po nějakém panakovi,Uvidím ještě jak to pojede na DVD přehrávač Sony přes SCART nebo component.
keras (55)|23.3.2008 14:54
2 amyr
Je za 31.839,- na OBCHODNET.CZ ale koukám ještě 2 kila recyklace (to je asi všude!) + doprava !

Ještě dvě otázky k 5OPX70EA...
1. Jak na ní bude vypadat obraz z analog tv signálu jakž takž kvality (trochu duchy) ???
Mám teď panáka CRT tx-29pn1p - bude to o dost horší nebo se na to z 3,8m bude dát koukat??? (Digitálně maj u nás začít až leden 2009)

2. Furt teď mluví u panáků o "vyprazdňování skladů"...
myslíte, že za cca 32tis. už v létě tento model nebude k mání nebo bude jiná, lepší, lacinější ??? (Samsung i LG maj 50" plazmy v této cenové relaci taky kolem 30tis.)
Na přelomu únor-březen 2008 šla o víc než 5 litrů dolů... Štvalo by mě kdyby zase takhle spadla !!!!!!
Se z toho picnu :-)
amyr (120)|23.3.2008 21:02
Já ji objednal za těch 31990+200 rec. popl. a dopravu mam zdarma.V uterý bych ji měl mít doma. Koukat budu tak ze 3,5-3.8 m. Mám kvalitní signal ze spol. anteny, kde je sat. na Czechlink, Nova je zatím orig. analog. Jestli píšeš, že máš na této telce duchy, tak na 50 plazmě to bude asi stát asi zapr...ale kdoví, ideální by bylo to nějak vyzkoušet, ono vyhodit 30 klacků a pak zjistit, že je to nekoukatelné.... Cenově pod těch 32000 si myslím moc nepujde, spíše už nebudou.Na Videoexpert.cz je už ani nemají v nabídce, takže si myslím, co mají prodejci tot vše.
keras (55)|24.3.2008 12:07
Díkes moc Amyre za reakci... Udělals určitě dobře a já Ti sakra závidím !!!!!!!
Asi do ní taky půjdu. Manželka s tím docela souhlasí což je asi nejvíc důležité!!! Čekat bych mohl asi furt - to bych si nic nepořídil :-)
Bojím se toho analogu u nás doma, ale třeba se ještě někdo ozve kdo s tím má zkušennosti. Prosím prosím :-)
Kdyžtak Amyre napiš objektivní zkušenosti se signálem z té NOVY až Ti ten panák dorazí !!!!!!!! Ty Mě pěkně se...š :-) - se sakra máš !!! Ó Ty se máš :-) :-) :-)
keras (55)|25.3.2008 12:47
Ještě 2 otázky...

1. Nevíte někdo jaký je u panáků rozdíl mezi čipovou sadou V-Real 2 a V-Real 3 ???

2. Jaký je rozdíl u panáků v panelu 10. generace a 11. generace ???

Díkes...
Man5on (661)|25.3.2008 13:38
ad1) V-real 3 má vyšší výpočetní výkon než Vr2
ad2) 11.G = 100.000 h životnost
amyr (120)|25.3.2008 20:12
[QUOTE=keras;170233]Díkes moc Amyre za reakci... Udělals určitě dobře a já Ti sakra závidím !!!!!!!
Asi do ní taky půjdu. Manželka s tím docela souhlasí což je asi nejvíc důležité!!! Čekat bych mohl asi furt - to bych si nic nepořídil :-)
Bojím se toho analogu u nás doma, ale třeba se ještě někdo ozve kdo s tím má zkušennosti. Prosím prosím :-)
Kdyžtak Amyre napiš objektivní zkušenosti se signálem z té NOVY až Ti ten panák dorazí !!!!!!!! Ty Mě pěkně se...š :-) - se sakra máš !!! Ó Ty se máš :-) :-) :-)[/QUOTE]

Tak telka je doma. První zkušenosti takové, že ta Nova na tom jde nejlápe, i ze 3m to je obstojné, srovnatelné s CRT 32 palců Sony .Na ostatních programech hodně záleží na tom , jak ten samotný pořad je natočený.Zprávy na čt1 taky v pohodě, horší už ty samé na čt24. Oni ty ostatní programy i když jsou z Czechlinku , tak jsou do společné anteny asi převáděny na analog a těmi převody to více trpí.DVD rekorder a záznamy na něm také v poho-připojeno pouze přes SCART RGB.Domácí kino přes S-video taky jak naCRT Zatím nemohu posoudit záznam přes HDMI.
keras (55)|25.3.2008 23:31
Velká pochvala Amyrovy že se vůbec ozval...
1.A co dělá odraz okolního světla??? Je to problém nebo je to stejné jak na "skleněnce" - CRTčku - má to trochu nějakou antireflexní vrstvu???
2.Z jakého obchodu jí prosím máš???
3.Jde s dálkovým ovládat i vhs-dvd??? Snad ano co jsem slyšel...
4.Jo a co slavné "vypalování" nebo spíš v té krátké době co jí máš "paměťový efekt". Je v tom sice rozdíl vím, ale nepozoroval jsi za tak krátkou dobu něco jako zbytek obrazu popř. loga?
Je něco takového vůbec pozorovatelné (ten paměť.efekt) a pokud ano není to rušivé při sledování???
A jsou tam v menu nějaké funkce na "vypalování" - posun pixelů nebo změna jasu třebas či je to plně automatické???

Já dneska zkoušel jestli by dali prodejci nějakou slevu když vezmu 2ks (švára chce do ní jít také!) - tak nejvíc nabídli slevu 250,- na kus takže smůla - škoda čekal jsem víc :-)
Ale když si představím, že jsem se na ní ptal v Pelhřimově v novém velkém elektromarketu (nevím jak se jmenuje - za Kauflandem) a tam za ní chtěli přes 40tis. (přesně nevím-mě ta čtyřicítka na začátku tak nasrala)!!!!!!!!!! a 14dní čekací lhůta - šmejdi !!! tak těch 32tis. na netu je dost dobrej rozdíl!!!
Jen nechci kupovat zajíce v pytli a proto se tak ptám chválím kde koho kdo se chce podělit s informacemi jako tady Amyr :-)

U mě pozor.vzdálenost 3,8m, trochu světla od okna (ale mám žaluzky), dvd-stařičký panák S35, vhs taky panák, akorát ten signál tv zatím analog - z toho mám trochu strach :-)

Tak těpic a dík...
Vitop (28)|26.3.2008 08:40
[QUOTE=keras;170428]A co dělá odraz okolního světla??? Je to problém nebo je to stejné jak na "skleněnce" - CRTčku - má to trochu nějakou antireflexní vrstvu???[/QUOTE]

mám ji přímo proti oknu,měl jsem tam i CRT,je to sice trošku lepší ale hold sklo je sklo,když stáhneš žaluzky tak se to podle mě dá.
michal_h (492)|26.3.2008 10:28
[QUOTE=keras;170428]Velká pochvala Amyrovy že se vůbec ozval...
1.A co dělá odraz okolního světla??? Je to problém nebo je to stejné jak na "skleněnce" - CRTčku - má to trochu nějakou antireflexní vrstvu???
2.Z jakého obchodu jí prosím máš???
3.Jde s dálkovým ovládat i vhs-dvd??? Snad ano co jsem slyšel...
4.Jo a co slavné "vypalování" nebo spíš v té krátké době co jí máš "paměťový efekt". Je v tom sice rozdíl vím, ale nepozoroval jsi za tak krátkou dobu něco jako zbytek obrazu popř. loga?
Je něco takového vůbec pozorovatelné (ten paměť.efekt) a pokud ano není to rušivé při sledování???
A jsou tam v menu nějaké funkce na "vypalování" - posun pixelů nebo změna jasu třebas či je to plně automatické???

Já dneska zkoušel jestli by dali prodejci nějakou slevu když vezmu 2ks (švára chce do ní jít také!) - tak nejvíc nabídli slevu 250,- na kus takže smůla - škoda čekal jsem víc :-)
Ale když si představím, že jsem se na ní ptal v Pelhřimově v novém velkém elektromarketu (nevím jak se jmenuje - za Kauflandem) a tam za ní chtěli přes 40tis. (přesně nevím-mě ta čtyřicítka na začátku tak nasrala)!!!!!!!!!! a 14dní čekací lhůta - šmejdi !!! tak těch 32tis. na netu je dost dobrej rozdíl!!!
Jen nechci kupovat zajíce v pytli a proto se tak ptám chválím kde koho kdo se chce podělit s informacemi jako tady Amyr :-)

U mě pozor.vzdálenost 3,8m, trochu světla od okna (ale mám žaluzky), dvd-stařičký panák S35, vhs taky panák, akorát ten signál tv zatím analog - z toho mám trochu strach :-)

Tak těpic a dík...[/QUOTE]
1. řekl bych, že odraz je podobný jako na crt, možná mírně lepší, když je jasno a svítí ti přímo na tv, tak moc nevidíš, zatáhnu žaluzie a je to ok
2. to asi není otázka pro mě :-)
3. to asi také ne (já mám dvd rec pan ex77, takže v pohodě)
4. vypalování se vůbec nemusíš bát, po půl roce hodně velkého provozu (i hraní ps3 her, kde jsou hodně agresivní statická loga) není po vypalování stopy a ani jednou jsem nepozorovat ani náznak, posun obrazu řídí plně automatika

Pánové, za takovou krásnou cenu bych neváhal, v nejbližším období už bych nečekal nějaké výraznější slevy, když si vezmu kolik stála před půl rokem...

Jestli pan nebo samsung, to je asi také hodně subjektivní, mě vyšlel podle recenzí i vlastního pozorování lépe pan, samsung má asi více nastavení, ale na to já moc nejsem, nevyužil jsem ani moc nastavení u paňáka, max přepínám mezi navolenými režimy....
keras (55)|26.3.2008 22:29
2 Michal
díky díky Michale!!!, to jsme potřebovali slyšet !!!

Takže pánové, dnes jsem se dozvěděl, že PANASONIC předělává celou infrastrukturu odbytu a až do 4.4.2008 má zmraženou veškerou distribuci plazem !!! Prostě maj "dovolenou". To vysvětluje, že nový model 42PX80E je již v obchodech cca 14dní - to ještě z doby kdy distribuovali... ale nový model 50PX80E ještě nikde není v nabídce a nikdo neví za kolik bude. Bude dostupnej až po 4.4.

Prodovač říkal že nový 42PX80E je paradoxně zhruba o 1.500 lacinnější než starší 42PX70EA. (trochu přestřelil :-) )
Ale na webu je 70EA (na http://www.megaobchod.cz/audio-video/panasonic-th-42px70e-323738.html?refId=26662 za 25 380.00 Kč !!! -to je ale asi nějaká supr akce nebo blbost a dostupnost neznámá doví jestli vůbec bude ! :-) Jinak je spíš za +-27tis.
A 42PX80E je za cca 27tis. TAKY !

Takže na webu jsou ceny těch 42" (stará a nová) zhruba stejné...

Pokud tedy někdo váhá s tou 50" (tak jak já) tak si myslím, že to chce počkat do té nové disribuce po tom 4.4.2008 (je to zhruba týden) a uvidíme za kolik ta 50PX80E bude...
Je možné že se taky nebude moc lišit od té nyní "slezlé" ceny - té starší 50PX70EA...
A pokud ano, určitě ty starší 70EA ještě budou k mání za těch 32tis... Jsem zvědav jak se to vyvrbí. Někdo tu prorokoval že bude stát přes 40tis. ale to si myslím, že je blbost...

Co by jste si tedy typli??? Za kolik tu 50PX80E vypustí paňáci a za kolik na e-schopech skutečně bude???

ČUS
amyr (120)|27.3.2008 15:06
[QUOTE=keras;170428]Velká pochvala Amyrovy že se vůbec ozval...
1.A co dělá odraz okolního světla??? Je to problém nebo je to stejné jak na "skleněnce" - CRTčku - má to trochu nějakou antireflexní vrstvu???
2.Z jakého obchodu jí prosím máš???
3.Jde s dálkovým ovládat i vhs-dvd??? Snad ano co jsem slyšel...
4.Jo a co slavné "vypalování" nebo spíš v té krátké době co jí máš "paměťový efekt". Je v tom sice rozdíl vím, ale nepozoroval jsi za tak krátkou dobu něco jako zbytek obrazu popř. loga?
Je něco takového vůbec pozorovatelné (ten paměť.efekt) a pokud ano není to rušivé při sledování???
A jsou tam v menu nějaké funkce na "vypalování" - posun pixelů nebo změna jasu třebas či je to plně automatické???



1. odrazy neregistruji, mam ji před oknem, odrazy od lustru bez problémů. 2.Mám ji z int. obchodu Tivis, byl to poslední kus 3. Zřejmě to lze , na DO od telky jsou dole na to tlačítka 4.Funkce na vypalovaní jsem neobjevil, zřejmě to mají podchyceno jinak,asi automaticky v softu, neslyšel jsem na to u Panaku stížnosti.
Lark (365)|27.3.2008 17:48
To amyr: tady máš provedení toho antireflexního filtru přímo z kataloku Panasonicu.
Antireflex.png
kadell (212)|27.3.2008 18:27
Zdravim, nevite, jestli je nejakej obrazovej rozdil mezi PX700 a PX70? Dneska jsem videl PX700 a musim rict, ze se mi to docela libilo, ale chtel bych PX70 a nevim, jestli bude stejnej rozdil... Diky
amyr (120)|27.3.2008 20:30
Obrazově jsou totožné, liší se pouze výbavou.
keras (55)|2.4.2008 17:41
Kluci prosím Vás kdo má 50PX70EA jaké má rozměry ten oválnej nebo kosočtvercovej podstavec?
Stačí v cm... (šířka+hloubka)
Díky moc
amyr (120)|2.4.2008 19:05
Šířka 730mm , hloubka 367mm.
keras (55)|2.4.2008 20:05
amyre moc dík !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
keras (55)|3.4.2008 17:01
Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi 50PX70E a 50PX70EA ???
amyr (120)|3.4.2008 19:57
Označení E bylo ze začátku výroby, pak to nahradilo EA , někde se to již rozebíralo. Pochybuji, že někde mají ještě typ E. U některých prodejců se tím nezabývali a ponechali tam pouze označení původní E, i když dávno nabízeli již EA. To samé bylo při mé koupi, na stránkách PX70E a přišla PX70EA, vyrobena únor 2008.
keras (55)|4.4.2008 12:48
xxxxxxxxxxxx

nevíte dá se nějak smazat příspěvěk? Sem napsal blbost a už to jde jen editovat...

jj amyre máš pravdu jsou úplně stejné :-) I tak dík...
jmacourek (8)|6.4.2008 16:01
Zdravim,

jsem cerstvym majitelem tehle telky. Musim rict, ze jsem primo uchvacen. Proti staremu crt 72cm je to jako nebe a dudy :-)
Avsak, pri prvotnim studovani jsem zjistil, ze DVB-T tuner jako asi v zadne z dnesnich tv nezvlada MPEG4. Jinymi slovy DVB-T HD na teto televizce nebezi. Je naka moznost jak tohle v budoucnu resit pres CI slot? Mam na mysli neco jako MPEG4 --> MPEG2 convertor. A dale pokud ano, nevite nekdo jaky je maximalni datovy tok MPEG2 ktery tato tv zvladne? Je logicke, ze aby to melo smysl tak datovy tok v MPEG2 by musel byt radove vetsi pro zachovani potrebne kvality...

Dikes za kazdy info
pat01 (249)|6.4.2008 17:27
Dobrý den chtěl bych se zeptat z čeho jste uchvácen ?? Proti CRT ?? Velikost uhlopříčky je jasná to okouzlí každého.Mě zajímá další uchvácení a nadšení hlavně mám na mysli obrazovou kvalitu.Ostrost,detaily,sport,rychlé pohyby atd...Děkuji za informace.
jmacourek (8)|6.4.2008 20:28
No, uhlopricka je jasna :-) co me prekvapilo je pouzItelnost dvbt. Obraz sice neni vznikajici, ale ze vzdalenosti 4 m je to rozhodne lepsi pokoukani nez na crt. Oproti tomu analog upc je nepouzitelny coz ale neni chyba tv. Co se doby odezvy nebo barev tyce neshledal jsem zadny problem. Na sport se priznam moc nekoukam. Vyuziti je u mne 50% klasicka tv zpravy atp a 50% serialy a filmy z netu. Cimz se dostavam k tomu nejleprsimu...battlestar galactica nebo lost v hd na tyhle telce vypada naprosto uzasne, cerna je opravdu cerna a je to koukatelny klidne i z metru a pul... Predpokladam ze nejaky pioneer bude mit jeste lepsi obraz, ale rozhodne nebude v tehle cenove kategorii...rozhodne doporucuji...
keras (55)|7.4.2008 06:53
Díky jmacourek...

Já se ještě zeptám majitelů 50PX70EA jak jsou řešeny formáty ne této TV...
Potřebuju (chci) aby byl vždy vyplněn celý panel. Jak při vysílaném 4:3 nebo 5:4 nebo 16:10. Prostě aby nehledě na formátu byl panel vyplněn celý bez bez okrajů nahoře i dole (samozřejmě bude deformovaný)

A ještě zda toto přepínání se při tv vysílání (popř. přehrávání dvd) děje automaticky... (analog nebo dvb-t)

Všem díky za odpověď
michal_h (492)|7.4.2008 09:22
mám to nastavené na automatiku (používám pouze dvbt) a jsem spokojený, z 99% je vždy vyplněna celá plocha tv, když to není 16:9, tak je to upraveno režimem střed (nejčastěji pro 4:3) nebo je to ořezáno. Můžu tuto automatiku porovnávat s Samsung a Pioneer a myslím, že paňák to má nejvíce vychytané...
keras (55)|7.4.2008 17:13
díkes michal_h

taky jsem slyšel že panák má možnosti formátů asi nejlepší. Potřeboval jsem se ujistit od skut. majetele :-) Půjdu do ní... Dolů už nesleze :-) A s tou 50PX8E kdoví jak to bude. A hlavně za kolik :-)
Sedvo (194)|7.4.2008 17:16
No co vím, tak nejvychatanější formát má Samsung a to díky tomu, že si člověk může pohybovat černými pruhy jak chce.

Ostatní firmy používají předem dané formáty a v tom je asi panasonic nepřekonatelný.
rosvec (9)|8.4.2008 08:13
Já bych měl k majitelům 50PX70 ještě jeden dotaz. V obchodě jsem u menší verze 42 palcové viděl občasné "cukání" obrazu. Celkem mne to překvapilo. Stává se prosím i u 50 palcové tento jev? Děkuji mnohokrát za odpověď.
jmacourek (8)|8.4.2008 09:03
Zadne cukani obrazu nepozoruji. Jedine kdy jsem si toho vsiml bylo kdyz jsem si hral s menu televize a prepnul jsem do modu 50Hz namisto 100Hz. Cukani v obchode dle meho zpusobeno:
1) nekvalitnim zdrojem signalu
2) spatnym nastavenim TV - viz 50 Hz v menu televize
3) nekvalitnimi nebo spatne stinenymi kabely vedenymi podel napajeni 220 V