Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak hromadně měnit vlastnosti obrázků u Vegasu?

surrealy (17)|16.2.2008 23:55
Ptám se, jak je možno najednou změnit vlastnosti přidávaných obrázku do timeline Vegasu. Jde mi o to, že pro slideshow potřebuji změnit defaultní pixelový pober ze čtvercového na PAL widescreen. Když všechny zakliknu, vždy se mi změní jen ten pod kursorem. Jde to nějak? A taky jak hromadně změnit transition z defaultního na např. Page peel??
stayman (12393)|17.2.2008 01:20
Nechapem preco chces menit nieco, co je dane. Zmen si tak akurat project a vystup...

Oznac si vsetko a presun prelinacku...
peco (772)|17.2.2008 07:44
Po aplikovani vlastnosti na jeden event, nan klikni pravym a vyber copy. Potom si pomocou Shift ci Ctrl vyber ostatne, ktore chces mat rovnako a zvol paste event atribute. Ale tiez si myslim, ze staci spravne nastavit project (cize na PAL widescreen) a nemas co riesit.
surrealy (17)|17.2.2008 15:40
Děkuji za obě rady, bohužel neřeší přesně to, nač jsem se ptal, anebo jsem úplný pako. Samozřejmě, že mám projekt nastavený na PAL widescreen, ale obrázky předpřipravené ve Phshopu 720x576 s pixel ratiem 1,42 (PAL widescreen), se mi po natažení ve Vegasu jeví s pix. ratiem čtvercovým, takže jim musím jednotlivě měnit ve vlastnostech pix. ratio na Pal widescreen, jinak jsou horizontálně stlačené a po obou stranách zůstávají černé pruhy. A tak se ptám, zda jde tyto vlastnosti měnit nějak hromadně, na což jsem jeětě nepřišel.
Pokud jde o hromadnou změnu transition, tak to byla dobrá rada, tam to bezchybně funguje. Dík.
peco (772)|17.2.2008 16:46
Vyskusaj teda UltimateS alebo Excalibur, mali by to zvladnut.
stayman (12393)|17.2.2008 17:19
[QUOTE=surrealy;166133]Děkuji za obě rady, bohužel neřeší přesně to, nač jsem se ptal, anebo jsem úplný pako. Samozřejmě, že mám projekt nastavený na PAL widescreen, ale obrázky předpřipravené ve Phshopu 720x576 s pixel ratiem 1,42 (PAL widescreen), se mi po natažení ve Vegasu jeví s pix. ratiem čtvercovým, takže jim musím jednotlivě měnit ve vlastnostech pix. ratio na Pal widescreen, jinak jsou horizontálně stlačené a po obou stranách zůstávají černé pruhy. A tak se ptám, zda jde tyto vlastnosti měnit nějak hromadně, na což jsem jeětě nepřišel.
Pokud jde o hromadnou změnu transition, tak to byla dobrá rada, tam to bezchybně funguje. Dík.[/QUOTE]

Tie fotky musis mat z toho fotosopu v rozmere 1024x576 !!!\\/, alebo si daj u Pan/Cropu (trackmotionu) "Match output aspect" !!!!
surrealy (17)|17.2.2008 18:23
Díky za rady. (Velikost obr. ve Phshopu, nebo odkliknout v Pan/crop Maintain aspect ratio). Už to funguje, jak má. Ten Excalibur je taky dobrý na všechny možné hromadné příkazy, jen mi v trial versi nejde právě ta změna pixel ratia.