Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plasma/LCD do cca 40.000Kč - požadavky

Des_esseintes (3)|16.2.2008 18:10
Ahoj, chtel bych za cenu do cca 40 tis.Kč poridit kvalitni panel. Takze se na Vas, jako na ty, co boj ve video technice sleduji, obracim s prosbou o rady pri vyberu. Mam zhruba tyto pozadavky:

1. Nebudu klast otazku zdali plasma nebo LCD - to je marne. Budu tedy pozadavek specifikovat. Za tyto penize techniku, ktera je relativne nejlepsi + nejvic moznosti pripojeni externich zarizeni + relativne nejlepsi obraz.
2. Vyplati se pockat s koupi, nekolik tydnu? Jsou na ceste nejake zajimave novinky/technologie?
3. Uhlopricka pres 100cm.

Jde mi o Vase nazory/tipy/zkusenosti. Muzete za tyto penize doporucit nejaky model, ktery jste si v posledni dobe poridili? Nebo jinak: kdybyste meli tyto cenove prostredky - co byste udelali/ktery model byste si poridili?

V Datartu je v posledni dobe vychvalovan plasmovy model Samsung PS42Q97HD. Cetl jsem, ze za ty penize (cca 34 tis.)je to vyborna koupe, ale i dneska? Nebo to chteji vyprodat. (Pry ma skvely obraz, ale problem s prijmem digitalni TV a dynamickych scen).

Budu vdecny za kazdou sugesci. Diky.
stani (1647)|16.2.2008 18:28
[QUOTE=Des_esseintes;166052]
2. Vyplati se pockat s koupi, nekolik tydnu? Jsou na ceste nejake zajimave novinky/technologie?
[/QUOTE]

Nevím jak v oblasti plasem(jistě poradí jiní), ale ohledně LCD bych se mrknul na toto.
JM_ (353)|16.2.2008 19:02
[QUOTE=Des_esseintes;166052]

2. Vyplati se pockat s koupi, nekolik tydnu? Jsou na ceste nejake zajimave novinky/technologie?

[/QUOTE]

Záplava FULL-HD novinek se dá očekávat tak, aby výrobci stihli prodejní špičku před letošním ME ve fotbalu a následujícími OH.
qantas (39)|16.2.2008 19:42
doporucuji pridat cca 3 tis a koupit Samsung 50Q97HD
qantas (39)|16.2.2008 19:44
tak dokonce se dá sehnat uz i za 40 tis
Des_esseintes (3)|16.2.2008 22:23
Diky za nazory. Vypada to, ze se vyplati pockat si jeste tak mesic, ze?
Prominte mi dve lamacke otazky, ale deni kolem TV jsem dost nesledoval.
1. Je to tak, ze pokud si budu chtit vychutnat Full HD (vysilani TV, treba se toho doziju, Blue Ray filmy atd.) musi mit moje telka minimalne 1920x1080 rozliseni? Je to u plasem a LCD stejne?
2. Kolik Hz by mela mit slusna plasma/LCD? Vyplati se vubec jit pod 100Hz?
Pytkin (7947)|17.2.2008 00:29
zabudni na 100 HZ
Des_esseintes (3)|17.2.2008 09:48
[QUOTE=Pytkin;166100]zabudni na 100 HZ[/QUOTE]

za tyhle prachy? / nevyplati se? - nerozumim. Muzes to upresnit?
Pytkin (7947)|17.2.2008 18:04
no pri LCD/plazma uz neni su HZ ako pri CRT obrazovkach .. tam neni 50Hz a 100Hz .. Cize na HZ uplne zabudni a neries to ! ..
Worryjohn (27)|17.2.2008 21:34
Také se chystám koupit novou TV, na tu starou mrchu se nedá koukat. Uvažuji o dostupnosti HD signálu:
jelikož si koupím linuxový HDTV satelit, budu mít kdeco (něco jede v emu, něco jde i jinak ;-) ). Slováci slíbili k olympiádě v Pekinu spustit HDTV sportovní kanál. Premiere je momentálně rozlomená v emu, Poláci se dají sehnat levně a mají 9 HD programů, i Albánie už má tři, Sky UK a sharing také není neřešitelná věc ...

Vypalovačky Blu-ray jsou dnes za 9k, problém je zatím cena médií. Vcelku to kopíruje vývoj s CD a pak DVD. Tedy za dva roky si tady všichni budeme vesele smažit Blu-ray disky za pár kaček. PS3 nebo jiný přehrávač bude taky za facku.

Od televize očekávám toto:
1) Plné rozlišení hlavně kvůli Blu-ray filmům a PS3 hrám za ty dva roky. Tedy 1920 x 1080p.
2) Pixelmapping 1:1 - spojení s PC je pro mne absolutní priorita. Chci si na TV hrát hry, chci si tam prohlížet fotografie, chci tam nakonec posílat i pracovní plochu a také HD video uložené na HDD.
3) Jistotu, že tam nebudou vidět za dva tři roky pruhy od obrazu 4:3, loga TV společností nebo něco, co tam děti pustí z PC a tři dny to tam bez dozoru nechají.
4) Zvládnutí režimu 24p pro Blu-ray filmy. (Je tam nutných 100 Hz? Nejsem si jist.)

Obraz mi stačí 37", koukám na to celkem zblízka. Zatím mi až na diskutabilní (ne)zvládnutí 24p/100 Hz vyhovuje LCD typ LG 37LF75. Máte někdo něco lepšího?
petrprv (281)|18.2.2008 09:52
Ja bych to opravil.
Zacal bych tou velikost ... 37 palcumuze byt dost, ale musis se na to divat maximalne ze 2m nebo jeste mensi vzdalenosti.
Ja jsem sel do 46 palcu pro 2,6m a snesl bych i vetsi a to jsem puvodne miril na 42 palcu.
Proste te velikosti bych se nebal,spis naopak. Druha vec je cena.
100Hz pouzivam, jak moc to udela asi nevnimam (mam to zaple trvale), u rychlych pohybu to urcite hodne pomuze. Druha stranka veci je opet cena, pocitej o 10.000Kc drazsi nez bez 100Hz.
Tech ostatnich "vad" bych se dneska asi uz tolik nebal, vypalovani snad uz je vicemene vyresene ... snad.
Pouzivam 4:3 (neroztahuji) a zatim nic neni videt.
Mam Sharp 46XL2E (dvb-t) + PC/DVD/SAT
filas1 (58)|18.2.2008 14:05
[QUOTE=Des_esseintes;166052]Ahoj, chtel bych za cenu do cca 40 tis.Kč poridit kvalitni panel. Takze se na Vas, jako na ty, co boj ve video technice sleduji, obracim s prosbou o rady pri vyberu. Mam zhruba tyto pozadavky:

1. Nebudu klast otazku zdali plasma nebo LCD - to je marne. Budu tedy pozadavek specifikovat. Za tyto penize techniku, ktera je relativne nejlepsi + nejvic moznosti pripojeni externich zarizeni + relativne nejlepsi obraz.
2. Vyplati se pockat s koupi, nekolik tydnu? Jsou na ceste nejake zajimave novinky/technologie?
3. Uhlopricka pres 100cm.

Jde mi o Vase nazory/tipy/zkusenosti. Muzete za tyto penize doporucit nejaky model, ktery jste si v posledni dobe poridili? Nebo jinak: kdybyste meli tyto cenove prostredky - co byste udelali/ktery model byste si poridili?

V Datartu je v posledni dobe vychvalovan plasmovy model Samsung PS42Q97HD. Cetl jsem, ze za ty penize (cca 34 tis.)je to vyborna koupe, ale i dneska? Nebo to chteji vyprodat. (Pry ma skvely obraz, ale problem s prijmem digitalni TV a dynamickych scen).

Budu vdecny za kazdou sugesci. Diky.[/QUOTE]
Můžu klidně doporučit toho Samsunga. Sám mám PS50Q97HD, který se dá koupit už pod 40 tisíc. Příjem digitální TV je až překvapivě velmi kvalitní. A neboj se úhlopříčky 50" sám jsem původně chtěl 42", ale teď už bych za menší neměnil! Pozorovací vzdálenost cca 3,5m.
Pytkin (7947)|18.2.2008 14:36
[QUOTE=petrprv;166204]Ja bych to opravil.
Zacal bych tou velikost ... 37 palcumuze byt dost, ale musis se na to divat maximalne ze 2m nebo jeste mensi vzdalenosti.
[/QUOTE]

Preco by si sa musel na to divat z takej blizky .. teraz mam doma CRT 72cm , co je 29" .. divam sa na to z 4och metrov .. a nevidim v tom ziaden problem ..
Krayzie (325)|18.2.2008 14:52
[QUOTE=Pytkin;166235]Preco by si sa musel na to divat z takej blizky .. teraz mam doma CRT 72cm , co je 29" .. divam sa na to z 4och metrov .. a nevidim v tom ziaden problem ..[/QUOTE]

Lebo nema vyznam kupovat si napr. 37" full HD a pozerat na to zo 4m. Ide o to, ze tie detaily, ktore full HD poskytuje (samozrejme, ze musi byt krmena full HD signalom) z takej vzdialenosti uplne zanikaju (nie su viditelne) a tym padom to vysoke rozlisenie uplne straca zmysel. Pri pripajani PC je (moze byt) pri takej vzdialenosti a uhlopriecke zase problem s citatelnostou textu bez zmurenia a ineho namahania oci. Ja mam 40" HD ready a pozeram na to z 2.5m a text je tak akurat citatelny. Ked sa dam na 3m a viac, uz mam problem bez zmurenia text precitat, takze som rad, ze som nesiel pri 40" a 2.5m do full HD. Ten priklad s textom sa da aplikovat aj na obraz, proste vsetky tie detaily, ktore ponuka full HD su viditelne iba pri spravnom pomere uhlopriecka/vzdialenost.
Pytkin (7947)|18.2.2008 16:50
Krayzie : je to predsa o preferenciach .. ja potrebujem telku na pozeranie sprav .. na to mi mala obrazovka uplne postacuje .. samozrejme 720p .. Ked chcem pozerat film , zapnem projektor s 3m uhloprieckov a som ako v kine .. pripajat pocitac k televizoru som zatial nikdy nepotreboval ..
Krayzie (325)|18.2.2008 17:08
[QUOTE=Pytkin;166259]Krayzie : je to predsa o preferenciach .. ja potrebujem telku na pozeranie sprav .. na to mi mala obrazovka uplne postacuje .. samozrejme 720p .. Ked chcem pozerat film , zapnem projektor s 3m uhloprieckov a som ako v kine .. pripajat pocitac k televizoru som zatial nikdy nepotreboval ..[/QUOTE]

Ja som iba vysvetlil, preco je dolezite brat ohlad na uhlopriecku/rozlisenie/pozorovaciu vzdialenost. Myslim si, ze autor tohto vlakna nechce TV na pozeranie sprav, ale na nieco ine (pravdepodobne nema projektor), takze ta tvoja poznamka, ze tebe staci na CRT TV 72cm, nebola na mieste. Inac trochu sa ti cudujem, ze si vobec ochotny tu TV aj zapinat a platit za elektriku pre nieco ako su spravy (tie su na nete ovela skor a necenzurovane, takze pozeranie sprav v TV je iba strata casu). A kupovat TV kvoli spravam? Nerob si srandu ;-)
KOCOUR65 (653)|18.2.2008 17:56
jsi normalni asi ne vzdyt vetsina lidi kouka v tv na zpravy
Krayzie (325)|18.2.2008 18:09
[QUOTE=KOCOUR65;166268]jsi normalni asi ne vzdyt vetsina lidi kouka v tv na zpravy[/QUOTE]
To je v poriadku, ale kupovat si kvoli tomu HDTV? Na to predsa staci hociake male CRT za 3000 z Tesca.
Pytkin (7947)|18.2.2008 18:18
Krayzie : pod spravami myslim proste bezne TV vysielanie .. nie sledovanie filmov .. A CRT uz mam , ktore ma serie lebo je velke , zabera vela miesta .. a maly k nemu furt chodi tapkat .. chcem na stenu malu plazmu , ktora to CRT nahradi .. velku tam ani nemozem dat , lebo by zavadzala premietaciemu priestoru z projektora ..
Krayzie (325)|18.2.2008 19:43
Vsetko, co som chcel mojim prvym prispevkom naznacit je, ze pokial niekto rozmysla nad full HD TV a BD alebo PS3, musi si zhodnotit velkost uhlopriecky vs pozorovaciu vzdialenost. To, ze tebe staci mala uhlopriecka, lebo mas projektor este neznamena, ze to kazdy tak bude mat. Pokial niekto pozera na 37" full HD zo 4 metrov, tak je mu to vysoke rozlisenie na 2 veci.
Cize v prvom rade si treba polozit otazky takto:
1. Aka je pozorovacia vzdialenost?
2. Aky zdroj signalu mam/planujem mat a na co tu TV budem pouzivat (TV vysielanie, DVD, BD, hry, ...)?
3. Aky mam rozpocet?
4. Na aku dobu to kupujem (2 roky, 5 rokov, ...)?

Kedze z tychto otazok vieme odpoved v podstate len na jednu (rozpocet), konkretne sa poradit neda, treba doplnit ostatne nezname.

OT: Pred 6 rokmi som prestal pozerat v TV filmy, lebo som si kupil domace kino a konecne som si mohol filmy vychutnat v originale. Ked som si pred nieco vyse rokom kupil prvu HD TV, postupne som prestaval sledovat TV vysielanie uplne, lebo TV som pripojil k PC a postupne som prichadzal na to, ze TV nema vobec vyznam sledovat (vsetko je na nete). Najskor som mal plazmu Panasonic 42PV45EH, po par mesiacoch som vymenil za 42PX70 a ked som zistil, ze uz vyse pol roka som nemal zapnute TV vysielanie, tak som to vymenil za Samsung LE40R86, ktory mi sluzi iba ako PC monitor. Nemam ziadnu kablovku ani nic podobne, iba spolocnu antenu a analogovy prijem. Z vlastnych skusenosti mozem jednoznacne povedat, ze obe plazmy mali aj na tom shitnom signale ovela, ovela lepsi obraz ako mam momentalne na LCD, ale ani som to nenastavoval, iba co to urobilo prvotnu automaticku instalaciu a viac som v rezime TV vysielania nebol. Obraz z DVD upscalovaneho cez ffdshow bol na plazme tiez krajsi. Teraz to vyzera, ze plazmu chvalim a pritom som ju vymenil za LCD, ale to LCD je ako monitor uplne super a na plazme mi vadilo rozlisenie 1024x768 v PC rezime a vzdy ked mi ostal vypaleny obraz, tak som sa strachoval, ze je to permanentne (nastastie vzdy to zmizlo, ale casto to bolo sakra viditelne). Sorry za to OT, ale z vlastnej skusenosti tym chcem len povedzt, ze pokial u niekoho prevysuje TV vysielanie a nechce plati X tisic za kvalitne LCD, plazma mu za "par" korun urobi perfektnu sluzbu.
Xaver (149)|19.2.2008 19:45
Pridam svoji trosku do mlyna...
Bal jsem se koupit velkou obrazovku, ale je to jen otazka zvyku...z 3,5 m se divam na 100cm

Mam doma od Ledna 2008 Sony KDL40-W2000 LCD model 2006/2007 100cm, maximalni spokojenost...
Hlavne sleduji vysilani TV (95%), obraz velmi dobry az vynikajici ....mimo jine 2xHDMI, 1xPC
Proste Sony...

Cena 29000,-, zbozi z vystavy... Myslim ze ji maji za stejnou cenu v OKAY Brno.